Zatrzymano 4 osoby w sprawie napadu na plebanię w Sośnie k. Sępólna Krajeńskiego

Policja zatrzymała cztery osoby w związku z napaścią na plebanię w Sośnie k. Sępólna Krajeńskiego w Kujawsko-Pomorskiem – donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Napad, w czasie którego został pobity i obrabowany ksiądz, miał miejsce w nocy z piątku na sobotę. Zatrzymani w tej sprawie to mieszkańcy powiatu sępoleńskiego.

Mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępstwem, zatrzymali funkcjonariusze z Bydgoszczy i Sępólna Krajeńskiego. Policjanci i prokurator analizują obecnie materiał dowodowy. Decyzje o ewentualnych zarzutach podejmie prokurator. Do napadu doszło w nocy z piątku na sobotę. Ksiądz został sterroryzowany, pobity. Na plebani była jeszcze jedna osoba, ale nic się jej nie stało. Bandyci zrabowali pieniądze i kosztowne przedmioty – mówił po zdarzeniu podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Ksiądz trafił do szpitala, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Bernie Ecclestone pobity i obrabowany

Szef Formuły 1 – 80-letni Bernie Ecclestone został napadnięty i obrabowany w środowy wieczór, gdy wracał do swojego domu w Londynie z partnerką Fabianą Flosi. Anglik na szczęście odniósł tylko lekkie obrażenia. Straty materialne oszacowano jednak na ponad 200 tysięcy funtów, a więc około miliona złotych. Do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem, po wyjściu obojga z biura Formula One Holdings w centrum miasta. Sprawcy czekali na nich, a następnie bili Ecclestone’a pięściami i kopali. Flosi nic się nie stało. Ecclestone z niegroźnymi ranami głowy trafił do jednego ze stołecznych szpitali. Napastnicy ukradli parze zegarki i inne kosztowności warte w sumie ok 200 tys. funtów. Żródło info i foto: tvn24.pl

Bank przy Wołoskiej obrabowany

Trzej zamaskowani mężczyźni obrabowali placówkę banku PKO BP przy ul. Wołoskiej, następnie udali się w nieznanym kierunku – podaje portal tvnwarszawa.pl
Informację dostaliśmy od anonimowej osoby.
– Do banku po godzinie 17 wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn – potwierdziła portalowi tvnwarszawa.pl Izabela Świderek-Kowalczyk, rzecznik prasowy PKO BP. W momencie napadu w banku znajdowali się pracownicy i klienci. Nikomu nic się nie stało.
Na razie nie wiadomo ile pieniędzy ukradli napastnicy. – Ten bank ma już nowoczesne zabezpieczenia. Większa gotówka jest przechowywane w miejscu, do którego pracownicy nie mają dostępu – informuje Świderek-Kowalczyk. – Myślę, że straty finansowe nie są zbyt wielkie – dodaje.
Zródlo info: tvnwarszawa.pl