Posts Tagged “opłata”

Były buddyjski mnich Wirapol Sukhpol, znany z posiadania prywatnego odrzutowca i innych dóbr luksusowych, został w czwartek w Tajlandii skazany na 114 lat więzienia za oszustwa, opiewające na kwotę ponad 28 mln bahtów (3,1 mln zł) – podały lokalne media. Sąd karny w Bangkoku uznał byłego mnicha za winnego 42 oszustw, przypadków prania pieniędzy i przestępstw komputerowych. Oprócz kary ponad stu lat pozbawienia wolności nakazał mu oddać 29 osobom wyłudzone od nich pieniądze – przekazał tajlandzki portal Khaosod.

Według sądu, 39-letni obecnie Wirapol wykorzystywał w latach 2009-2013 piastowaną przez siebie pozycję opata buddyjskiego klasztoru, by wyłudzać od wiernych dotacje na fikcyjne projekty w czterech prowincjach Tajlandii.

Wśród tych fałszywych inicjatyw był m.in. największy na świecie jadeitowy posąg Buddy oraz figura Buddy zrobiona w całości ze złota. W rzeczywistości za zebrane od wiernych pieniądze Wirapol kupował sobie luksusowe dobra, w tym 10 samochodów – uznał sąd.

Choć skazano go łącznie na 114 lat pozbawienia wolności, zgodnie z przepisami były mnich trafi do więzienia na maksymalnie 20 lat – podał Khaosod.

Wirapol, który jako mnich występował pod nazwiskiem Luang Pu Nenkham, popadł w niesławę w 2013 roku, gdy w serwisie Youtube ukazał się film przedstawiający go z plikami gotówki i drogą markową torbą na pokładzie prywatnego odrzutowca. Po publikacji nagrania został wydalony ze stanu duchownego.

Zarzucono mu w tym czasie również stosunki seksualne z nieletnią dziewczyną, co jest wśród mnichów uznawane za bardzo ciężkie przewinienie. Wirapol zbiegł wówczas do USA, gdzie mimo wydalenia ze stanu duchownego nadal ubierał się w szaty mnicha i założył klasztor w Kalifornii – podał Khaosod. Latem 2017 roku były mnich został jednak odesłany z powrotem do Tajlandii w ramach ekstradycji.

Wirapol będzie osobno sądzony w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne nieletnich i uprowadzenie dziecka. Wyrok w tej sprawie spodziewany jest w październiku.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który podając się za kominiarza, oszukał ponad 200 osób. Według śledczych oskarżony bez uprawnień wykonywał przegląd przewodów kominowych za co pobierał opłaty. Grozi mu do 8 lat więzienia. Jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, oskarżony w latach 2008-2013, pukał do drzwi domów i mieszkań w Łodzi, Rąbieniu, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Ksawerowie i Starowej Górze twierdząc, że jest kominiarzem uprawnionym do oceny stanu technicznego przewodów kominowych. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Mokotowa zatrzymali oszusta, który podnajmował cudze mieszkania i brał zaliczki. Mężczyzna został zatrzymany w lokalu przy ul. Bartniczej. Z ustaleń policji wynika, że wynajął on jeszcze mieszkania przy ul. Wiktorskiej i Joliot-Curie. Po podpisaniu umowy z właścicielami oszust dawał ogłoszenia w Internecie. Chętnym pokazywał sfałszowane umowy kupna mieszkań i podpisywał z nimi umowę najmu. Opłatę pobierał z góry za kilka miesięcy i znikał. Najemca, gdy chciał się wprowadzić, zastawał zamknięte drzwi. Żródło info i foto: zw.com.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z Pruszkowa skierują wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie trzech mężczyzn, którzy usiłowali wymusić haracz od pruszkowskiego przedsiębiorcy. Sprawcy bili i grozili mężczyźnie, a następnie zażądali od niego pieniędzy i wyznaczyli comiesięczną opłatę. Wczoraj zostali zatrzymani. Kilka dni temu policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz pruszkowskiej komendy otrzymali informację, o tym, że od jednego z właścicieli firmy działającej na terenie powiatu pruszkowskiego przestępcy zażądali opłaty “za ochronę”. Jak się okazało, zajście miało miejsce dzień wcześniej. Sprawcy zmusili pokrzywdzonego do wejścia do samochodu. Tam bili go pałką teleskopową, pięściami oraz grozili dalszymi represjami. Zażądali od niego 10 tysięcy euro oraz ustalili miesięczną opłatę „za ochronę” na poziomie tysiąca euro. Na koniec zabrali biżuterię, którą posiadał i wypuścili mężczyznę. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »