Posts Tagged “podinspektor Andrzej Baranowski”

Żerowanie na łatwowierności i dobroduszności starszych osób jest po prostu perfidne. Ta młoda kobieta właśnie to robi. Podając się za pracownicę opieki społecznej,  urzędniczkę lub lekarkę okrada staruszków bez skupułów! Pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie jej do domów! I ostrzeżcie swoich bliskich!

Gdy 11 lutego 2011 r. do drzwi 86-letniej Reginy D. mieszkanki Łomży (woj. podlaskie) zapukała młodai ładna kobieta, podająca się za lekarza, wysłanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, starsza pani się ucieszyła. Mieszka samotnie, zdrowie jej szwankuje, a nie ma siły, by udać się do lekarza. – Z nieba mi spadłaś, moje dziecko, powiedziała pani Regina, zapraszając nieznajomą do domu. Ta tylko na to czekała…

Wystarczyła chwila nieuwagi

Dobroduszna starsza pani zaczęła rozmawiać z fałszywą panią doktor. Powiedziała także, że ma dla niej pieniądze z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pani Regina bardzo się z tej wiadomości ucieszyła. Gdy oszutka poprosiła o wydanie 100 złotych z banknotu 200-złotowego, starsza pani nie podejrzewała, że to podstęp. Poszła po pieniądze do drugiego pokoju i przyniosła wszystkie swoje oszczędności, ponad 1000 złotych. Na to tylko czekała fałszywa pani doktor. Nim staruszka zorientowała się o co chodzi, przywłaszczyła wszystkie jej pieniądze. – Wyjdę na moment, bo zapomniałam ciśniomierza z karetki, zaraz do pani wracam – powiedziała. I tyle ją widzieli…

Czy zmasz tę oszustkę?

Pani Regina zorientowała się, że wraz z dziwną pani doktor zniknęły jej pieniądze. Zawiadomiła policję. Okazało się, że w podobnych okolicznościach okradziono już kilka starszych osób na Podlasiu.

Policji udało się sporządzić portret pamięciowy kobiety, która ich okradła. Poszukiwana na około 25-30 lat, ciemne włosy związane w koński ogon, brązowe, duże oczy. Jej ładna twarz wzbudza sympatię, a miłu uśmiech i ciepły głos powodują, że starsi ludzie chętnie otwierają przed nią drzwi. Tymczasem wobec wszystkichnieznajomych należy zachować ostrożność.

– By nie zostać kolejną ofiarą przestępstwa należy działać rozważnie i nie ulegać emocjom – radzi podinspektor Andrzej Baranowski z podlaskiej policji. – Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc, podszywają się pod bliskich. W każdym przypadku, kiedy spotkamy się z podobną sytuacją, prośmy o pomoc policję.

Pomóż ją zidentyfikować!

Osoby, które wiedzą, kim jest poszukiwana kobieta, gdzie może przebywać, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży, tel.: 86 2165271 ,  86 2165461. Informacje można też przekazać anonimowo, dzwoniąc na telefon zaufania: 86 2152222. W całym kraju działa telefon: 997 i 112.

Comments 1 komentarz »