Posts Tagged “Podkarpacie”

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, jadąc przez Trzebownisko na Podkarpaciu, zwrócili uwagę na małe dziecko idące wzdłuż drogi. Dwulatek był lekko ubrany, przemoczony i wystraszony. Funkcjonariusze zaopiekowali się chłopcem. Ustalili, że dziecko mieszka w pobliżu. Rodzice byli pijani i nie zauważyli, kiedy samo wyszło z domu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 14. Patrol policji zauważył idące chodnikiem małe dziecko. Chłopiec był lekko ubrany, przemoczony i zapłakany. Nie potrafił powiedzieć jak się nazywa, ani jak trafić do domu. Funkcjonariusze zaopiekowali się maluchem i rozpoczęli poszukiwania jego rodziców.

Jedna z pytanych osób rozpoznała chłopca. Okazało się że dwulatek mieszka nieopodal. Sam przeszedł na drugą stronę drogi, był około 300 metrów od domu.

Gdy mundurowi pojechali pod wskazany adres, przed domem czekała matka zagubionego dziecka. Kobieta była nietrzeźwa. W domu był jego ojciec, również pijany. Badanie wykazało, że 42-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie, a 47-letni mężczyzna blisko 3 promile.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

W pożarze domu w Śliwnicy niedaleko Przemyśla zginął dwuletni Wiktorek. Przynajmniej tak brzmiała początkowa wersja zdarzeń. Teraz śledczy poinformowali, że śmierć chłopca nie była przypadkowa! Okazuje się bowiem, że dwulatek miał rany kłute klatki piersiowej zadane nożem. O zabójstwo dziecka podejrzana jest jego matka Andrea P. (30 l.), która w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

- Doszło do zabójstwa dziecka. Dzisiaj w nocy zatrzymana została matka. Jest podejrzewana o pozbawienie życia 2-latka – powiedziała w rozmowie z portalem nowiny24.pl Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Według śledczych chłopiec miał rany kłute klatki piersiowej zadane nożem. Matka dziecka również miała obrażenia, które prawdopodobnie zadała sobie po zabójstwie synka.

Jak udało nam się ustalić, matka zmarłego chłopca z pochodzenia jest Brazylijką. Po zadaniu ciosów nożem synkowi, kobieta podpaliła pomieszczenie, w którym rozegrał się dramat.

W poniedziałek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok dziecka.

Do tragicznego pożaru doszło w sobotę przed godz. 19. – Na miejsce skierowanych zostało sześć zastępów straży pożarnej. W sumie z ogniem walczyło 25 strażaków. W domu paliło się jedno pomieszczenie, ale było bardzo duże zadymienie. Jeszcze przed przybyciem jednostek pomocy poszkodowanym udzielił strażak, który mieszka w pobliżu. Wyniósł z domu nieprzytomnego 2-letniego chłopczyka – mówił w rozmowie z Fakt24.pl rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja.

Dwulatek i jego matka trafili do szpitala. Niestety, na pomoc chłopcu było już za późno. Stan kobiety jest ciężki.

Sąsiedzi są w szoku. Jeszcze kilka godzin wcześniej widzieli matkę spacerującą ze swoim synkiem. – To był taki śliczny i wesoły chłopczyk – opowiadają. Nie mają pojęcia, co się wydarzyło. Słabo znają kobietę. Barierą jest język. Ona sama po polsku zna zaledwie kilkanaście zwrotów. – Ze swoim mężem rozmawiała po angielsku. Poznali się w pracy. Kiedy przyszedł na świat ich synek Wiktorek, zamieszkali u nas na wsi i wzięli ślub – opowiadają mieszkańcy. Według nich na zewnątrz wyglądali na normalną, szczęśliwą rodzinę.

Kiedy doszło do tragedii, mąż kobiety miał być na ćwiczeniach Wojsk Obrony Terytorialnej. Wrócił, gdy trwała akcja ratunkowa. – Ratujcie moje dziecko! – rozpaczliwie krzyczał do lekarzy.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

27-latek skazany za brutalny gwałt na 10-letnim chłopcu po wyjściu z więzienia domaga się wykreślenia z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Zdaniem Mateusza W. z Nowej Dęby na Podkarpaciu, rejestr uniemożliwia mu normalne życie w społeczeństwie.

Pedofil z Podkarpacia tuż po swoich 19 urodzinach w 2010 roku dokonał brutalnego gwałtu na 10-latku, który wracał z kościoła. Mateusz W. najpierw dotkliwie go pobił, następnie zaciągnął go w krzaki i wyrządził mu krzywdę, używając leżącego nieopodal kija. Nastolatek w krótkim czasie znalazł się za kratami.

Niechlubna lista pedofili

Gdy W. wyszedł z więzienia, trafił na niechlubną listę przestępców seksualnych, co – jak twierdzi – uniemożliwia mu „normalne życie”. Mający obecnie 27 lat mieszkaniec Nowej Dęby skarży się, że przez obecność w rejestrze, dostaje groźby pobicia a nawet śmierci. Mężczyzna żąda teraz wykreślenia z „listy pedofili”. – Skazany złożył wniosek o wykreślenie go z tego rejestru – potwierdza sędzia Marek Nowak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Przestępca żąda wykreślenia

Aktualnie Mateusz W. przebywa (od 2015 r.) w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpozna jego wniosek w poniedziałek 29 stycznia br.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Usiłowanie zabójstwa – taki zarzut zamierza postawić prokuratura 32-latkowi, który zaatakował nożem 29-letniego mężczyznę w Stalowej Woli na Podkarpaciu. Zatrzymano także szwagierkę napastnika. Kobieta, podobnie jak sprawca i ofiara, próbowali zmylić śledczych.

Wszystko działo się 17 listopada, po godzinie 19 przed blokiem przy ulicy Dmowskiego. Wywiązała się awantura między trzema osobami. Jak ustalił Fakt24 32-letni nożownik spotkał swoją szwagierkę (29 l.) z jej nowym partnerem. Kobieta jest w trakcie rozwodu. Podczas sprzeczki doszło do szarpaniny między mężczyznami. Szwagier został uderzony w twarz. Wtedy wyciągnął nóż i rzucił się z nim na 29-latka. Zadał mu serię ciosów w plecy i klatkę piersiową. Nóż pozostawił wbity w ciało ofiary.

Pogotowie zabrało ciężko rannego mężczyznę do szpitala. Opatrzony został również 32-letni sprawca, który na początku twierdził, że był tylko świadkiem zdarzenia. Zmyślił, że został uderzony przez nożownika, który uciekł. Taką wersję podała również będąca na miejscu kobieta (29 l.), a także zraniony 29-latek, który trafił do szpitala.

Informacja ta poruszyła całym miastem. Wszyscy pamiętają masowy atak nożownika w galerii. Przerażeni mieszkańcy zaczęli się obawiać, że szaleniec z centrum handlowego znalazł naśladowcę.

Policjanci błyskawicznie rozwiązali zagadkę. Jeszcze w piątek 32-latek, który udawał świadka został zatrzymany, jako podejrzany o atak nożem. W niedzielę śledczy zamierzają przedstawić mu zarzuty. W sobotę do prokuratury doprowadzono w kajdankach 29-letnią kobietę. Prawdopodobnie będzie odpowiadać za utrudnianie śledztwa.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Tragedia w Niemczech. W mieście Bedburg koło Kolonii od ciosu nożem zginął 22-latek z Podkarpacia. Policja ujęła podejrzanego o zabójstwo 39-letniego Polaka, pochodzącego również z tego samego województwa. Jak donosi lokalny dziennik “Kölner Stadt-Anzeiger” do zbrodni doszło w niedzielę w kamienicy, w której była zakwaterowana 15-osobowa ekipa robotników budowlanych z Polski. Jeden z sąsiadów o godz. 1.20 zgłosił policji, że na strychu znalazł martwego człowieka.

Mundurowi zjawiali się na miejscu razem z pogotowiem. Lekarz stwierdził na ciele ofiary ranę kłutą w klatce piersiowej. Śmiertelny cios zadano nożem. Śledczy zatrzymali do wyjaśnienia ekipę Polaków. Po przesłuchaniu, zarzuty przedstawiono tylko 39-latkowi, który został aresztowany.

Portal “Nowiny24″ ustalił, że zabity 22-latek pochodził z Nowego Glinika koło Jasła. Dzień wcześniej zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z imprezy urodzinowej, a jego autorem miał być właśnie podejrzany 39-latek. Mężczyźni byli dobrymi kolegami, pochodzili z tych samych okolic. Co kilka miesięcy wracali do Polski, a potem znów wyjeżdżali do pracy do Niemiec.

Tło wydarzeń jest wciąż niejasne. Zdaniem sąsiadów dotychczas pracownicy z Polski zachowywali się spokojnie i nie sprawiali żadnych problemów.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Do 9 wzrosła liczba osób rannych w ataku nożownika w galerii handlowej “VIVO!” w Stalowej Woli na Podkarpaciu. Mężczyzna został obezwładniony – jest w rękach policji. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorąca Linię RMF FM. Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00 w największej w Stalowej Woli galerii handlowej przy ul. Chopina. Nożownik – około 27-letni mieszkaniec miasta – zaatakował klientów.

O ataku usłyszałem od osoby pracującej w centrum handlowym. W środku biegał szaleniec i na oślep dźgał nożem, jak leci. W środku widziałem trzy zakrwawione osoby – mówił nam pan Marcin, który zadzwonił z informacją na Gorącą Linię RMF FM.

Sprawcę schwytano, na miejscu pracują policjanci.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Młody mężczyzna strzelał z wiatrówki do jadącego przez Baligród autobusu. 18-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. W okolicy cmentarza wojskowego w Baligrodzie ostrzelano autobus jadący z Leska do Wetliny – podaje Radio Zet. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po strzale został jednak ślad na karoserii pojazdu. Uszkodzona została też boczna szyba.

Strzały oddał 18-latek z Poraża. Jak informuje podkarpacka policja, mężczyzna przyjechał do Baligrodu na urodziny kolegi. – Najpierw z wiatrówki strzelał do budynków gospodarczych, do okien w bloku, a potem oddał strzały w kierunku autobusu – stwierdziła w rozmowie z radiem nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Prasowy KWP w Rzeszowie.

Przy młodym mężczyźnie zabezpieczono wiatrówkę na naboje CO2, sześć pełnych naboi CO2 oraz 668 sztuk śrutów metalowych.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, dawnemu baronowi PSL na Podkarpaciu Janowi B. i przeciwko kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK Pawłowi A. Informację w tej sprawie przekazała Prokuratura Krajowa. Zarzuty dotyczą ustawiania konkursów na kierownicze stanowiska w NIK.

Według śledczych, Krzysztof Kwiatkowski popełnił cztery przestępstwa związane z konkursami na wysokie stanowiska w Najwyższej Izbie Kontroli. Chodzi o nadużycie władzy w postępowaniach, które miały wyłonić szefa delegatury NIK w Łodzi, wiceszefa delegatury rzeszowskiej i wicedyrektora Departamentu Środowiska w centrali Izby. Kwiatkowski ma również zarzut podżegania do przekroczenia uprawnień przez ówczesnego wiceprezesa NIK Mariana Cichosza w związku z postępowaniem konkursowym na stanowisko dyrektora rzeszowskiej delegatury Izby.

Były lider ludowców i poseł PSL Jan B. ma trzy zarzuty: chodzi o podżeganie do nadużycia władzy w związku z konkursami na dyrektora i wicedyrektora delegatury NIK w Rzeszowie oraz podżeganie do przekroczenia uprawnień przez wspomnianego wcześniej Mariana Cichosza.

Pawłowi A. – kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK – zarzucono w akcie oskarżenia przekazywanie Janowi B. informacji i materiałów, które uzyskiwał w związku z wykonywaniem czynności kontrolnych objętych tajemnicą kontrolerską NIK.

Według prokuratury, oskarżeni mieli dopuścić się opisanych w zarzutach przestępstw w okresie od lipca do grudnia 2013 roku.

Żaden z oskarżonych nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Krzysztof Kwiatkowski złożył przy tym wyjaśnienia, które objęły wszystkie stawiane mu zarzuty. Jan B. i Paweł A. skorzystali natomiast z prawa do odmowy wyjaśnień.

Każdemu z nich grozi do 3 lat więzienia.

PK o Krzysztofie Kwiatkowskim i Janie B.: Naruszyli autorytet i niezależność NIK

Według śledczych, podejrzani działali na szkodę interesu publicznego i prywatnego, a działania te cechował “wysoki stopień społecznej szkodliwości”. Poprzez swoje bezprawne działania oskarżeni naruszyli prawidłowość przeprowadzania postępowań konkursowych i prawidłowość funkcjonowania Najwyższej Izby Kontroli – zaznaczyła Prokuratura Krajowa w wydanym oświadczeniu.

Oskarżeni Krzysztof Kwiatkowski i Jan B. swoimi bezprawnymi zabiegami uniemożliwiali dokonanie obiektywnej oceny wszystkich uczestników postępowań konkursowych i tym samym uniemożliwili wybranie ich na stanowisko, na które aplikowali, i tym samym wyrządzili szkodę w interesie prywatnym tych osób – napisała PK.

Podkreśliła również, że Kwiatkowski i B. “dokonując swoich czynów kierowali się naganną motywacją i partykularnymi interesami. Naruszyli przy tym autorytet i niezależność Najwyższej Izby Kontroli – naczelnego organu kontroli państwowej”.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Nowiny24.pl podają, że w Ustrzykach Dolnych, w odstępie jednego dnia doszło do dwóch zbrodni. Ofiarą zabójstw padły 36 i 44-latka, które miały ponieść śmierć wskutek działań ich bliskich. Obie zbrodnie bada Prokuratura Rejonowa w Lesku. Podejrzanymi w sprawach są najbliżsi kobiet, w obu przypadkach są to mężczyźni. Nowiny24.pl ustaliły, że do zabójstw doszło w czterech ścianach, bez udziału świadków.

Ranił nożem w wyniku awantury?

Do pierwszego z zabójstw miało dojść 14 sierpnia nad ranem. Między 36-latką a jej konkubentem doszło do awantury, w wyniku której mężczyzna chwycił za 20 centymetrowy nóż i zadał swojej partnerce cios w okolice biodra.

Ofiara zdołała wezwać pomoc, ale zmarła po trzech dniach w szpitalu, w wyniku odniesionych obrażeń. Nowiny24.pl podają, że 60-letni mężczyzna został natychmiastowo zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, który zostanie zmieniony na zarzut zabójstwa.

44-latka pobita przez męża?

Zarzut zabójstwa swojej 44-letniej żony usłyszał natomiast 52-latek. Lekarze pogotowia, którzy zostali wezwani do kobiety stwierdzili, że zmarła ona wskutek licznych obrażeń, m.in. głowy. Ofiara miała także siniaki na całym ciele. Prokuratura oceniła, że kobieta nie żyła już od pewnego czasu i została pobita przez męża, ale dopiero sekcja zwłok ma wykazać szczegóły zbrodni.

Aresztowani nie przyznają się do winy

Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, ale nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Ich wersje nie pokrywają się z ustaleniami przedstawionymi przez prokuraturę. Wobec mężczyzn zastosowano trzymiesięczny areszt.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziś zarzut podwójnego zabójstwa usłyszy 22-latek z Witryłowa na Podkarpaciu. Młody mężczyzna śmiertelnie ranił swoich rodziców. Ciosy prawdopodobnie zadawał siekierą. W czwartek po południu do mieszkania zatrzymanego wysłano karetkę pogotowia. Ratownicy poprosili o pomoc policję. Okazało się, że nie jest to zwykła interwencja domowa. Na posesji znaleźli ciało mężczyzny i ciężko ranną kobietę. Poszkodowana zmarła w drodze do szpitala.

22-latek zachowywał się bardzo agresywnie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie zadając ciosy siekierą, śmiertelnie ranił swoich rodziców. Na miejscu do nocy pracowali śledczy i prokurator. Zabezpieczyli ślady, które pozwolą na ustalenie szczegółów tej rodzinnej tragedii. Od 22-latka pobrano krew do badań na obecność substancji odurzających. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »