Posts Tagged “podłoże seksualne”

Bułgarskie radio publiczne poinformowało, że w nocy z wtorku na środę w Niemczech zatrzymano sprawcę zabójstwa dziennikarki Wiktorii Marinowej. Zatrzymanie nastąpiło po informacjach od bułgarskiej policji.

- Zatrzymany w Niemczech domniemany sprawca zabójstwa bułgarskiej dziennikarki Wiktorii Marinowej, to 21-letni Sewerin Krasimirow, notowany przez policję w 2007 r. za kradzież metali – poinformował w środę na konferencji prasowej szef MSW Bułgarii Mładen Marinow.

Mężczyzna mieszkał w Ruse na północy Bułgarii, w pobliżu miejsca zbrodni.

Jak mówił szef MSW, następnego dnia po zabójstwie mężczyzna uciekł do Niemiec, gdzie pracuje jego matka. Po sygnale od bułgarskiej policji i na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania w nocy z wtorku na środę został zatrzymany w Niemczech.

W domu Krasimirowa znaleziono rzeczy zabitej. Ślady DNA na miejscu zbrodni i w jego domu potwierdzają jego udział w przestępstwie. Policja dotarła do świadka, który potwierdził, że domniemany przestępca znajdował się w pobliżu miejsca, gdzie znaleziono ciało dziennikarki, brutalnie zamordowanej w sobotę. – Bezpośrednich świadków samej zbrodni nie ma – mówił Marinow.

Na tej samej konferencji prasowej premier Bułgarii Bojko Borisow zarzucił bułgarskim i zagranicznym politykom oraz mediom próby szkalowania kraju w związku z zabójstwem Marinowej. – W ostatnich dniach usłyszeliśmy straszliwe rzeczy o Bułgarii i żadna z nich nie była prawdą – oświadczył premier kilka godzin po podaniu informacji o zatrzymaniu w Niemczech domniemanego zabójcy dziennikarki.

Sprawa zabójstwa Marinowej nabrała szerokiego rozgłosu w kraju i za granicą. Bardzo ostro zareagowały ONZ, Komisja Europejska, deputowani Parlamentu Europejskiego, Rada Europy, niemiecki rząd i ambasada USA w Sofii.

Borisow dodał, że w ostatnich dniach nie rozmawiał z politykami z Brukseli, ale – jak wskazał – uważnie śledził ich wypowiedzi. – Będziemy mieli bardzo poważne rozmowy w Europejskiej Partii Ludowej (w Parlamencie Europejskim), kiedy udam się do Brukseli – podkreślił. – Mógłbym powiedzieć jeszcze wiele rzeczy, lecz przekroczyłbym przyzwoity ton.

Premier Bułgarii podziękował policji niemieckiej za ujęcie domniemanego sprawcy zabójstwa.

Według psychologów policyjnych chodzi o przestępstwo na tle seksualnym i rabunkowym. Na konferencji prasowej podano, że domniemany sprawca w noc poprzedzającą zabójstwo pił alkohol. Według prokuratora generalnego Sotira Cacarowa dotychczasowe dochodzenie “nie daje podstaw uważać, że zabójstwo było związane z pracą zawodową dziennikarki”.

Za takie przestępstwo zatrzymanemu grozi kara więzienia do 20 lat. Teraz niemiecki sąd ma zdecydować o wykonaniu międzynarodowego nakazu aresztowania i przekazaniu Krasimirowa bułgarskim organom ścigania. Wielu polityków i ekspertów sugerowało, że zabójstwo mogło być związane z pracą zawodową Marinowej, która zajmowała się m.in. defraudacją funduszy unijnych. W jej ostatnim programie pojawiła się ekipa prowadząca dziennikarskie śledztwo w tej sprawie.

30-letnia Marinowa, dziennikarka z regionalnej stacji telewizyjnej w Ruse na północy Bułgarii została zamordowana w minioną sobotę. Sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Mirosław Żak, zabójca z Łodzi, przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się od 1995 r. To właśnie w tym roku zamordował on 22-letnią studentkę i dosłownie przepadł bez śladu. Może wy rozpoznajecie mężczyznę ze zdjęcia i wiecie gdzie się teraz się ukrywa?

Do zabójstwa doszło w połowie czerwca 1995 r. na terenie jednego z łódzkich z akademików. Swoją ofiarę, dwudziestokilkuletnią studentkę prawa, Mirosław Żak poznał w klubie studenckim, w którym pracował jako ochroniarz. Wiadomo, że przyszły morderca wraz z dziewczyną wyszli razem z lokalu i poszli do jej pokoju w domu studenckim. Zwłoki studentki znalazł jej chłopak.

Sprawę zaczęła badać policja. Okazało się, że studentka została uduszona poduszką, a zbrodnia miała podłoże seksualne. Początkowo funkcjonariusze zatrzymali chłopaka zamordowanej dziewczyny. Podejrzenia śledczych okazały się jednak nietrafione i został on szybko wypuszczony. Policja następnie ustaliła, że to właśnie Mirosław Żak mógł dokonać tego zabójstwa. Wersję o morderstwie dokonanym przez ochroniarza potwierdzało to, że mężczyzna dosłownie przepadł jak kamień w wodę – nie zjawił się w pracy, nikt też nie wiedział gdzie może on przebywać. 

Za Mirosławem Żakiem wydano list gończy. To jednak niewiele dało. Mężczyzna zaczął się bowiem ukrywać i to niezwykle skutecznie. Dotychczasowe poszukiwania nic nie dały. Policjantom udało się jedynie zdobyć informację, że może on przebywać na południu Europy, gdzie spokojnie żyje posługując się zmienionymi danymi osobowymi. Mimo takiego tropu do zatrzymania zabójcy jednak nadal nie doszło i cały czas cieszy się on wolnością.

Obecnie trudno ocenić jak Mirosław Żak może wyglądać. Z jednej strony utrudnia to upływ czasu, z drugiej należy się też spodziewać, że robi on wszystko, by jego obecny wizerunek znacząco różnił się od tego z 1995 roku. Jeśli jednak poznajecie mężczyznę pokazanego na zdjęciu i wiecie gdzie teraz może się ukrywać, natychmiast powiadomcie o tym policjantów. Funkcjonariusze czekają na informacje pod nr tel. 042 665 21 30, 042 651 70 93 lub 997.

Comments Brak komentarzy »