Posts Tagged “poetka”

Liu Xia, malarka i poetka, wdowa po chińskim dysydencie i laureacie Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, przyleciała we wtorek do Niemiec, po ośmiu latach aresztu domowego. Władze w Pekinie przetrzymywały ją bez formalnych zarzutów.

Liu wylądowała na lotnisku Tegel w Berlinie, wsiadła do czekającego na nią samochodu i odjechała. W stolicy Niemiec cierpiąca na depresję poetka ma zostać poddana leczeniu. Jednak zdjęcia z Helsinek, przez które wiodła trasa podróży, pokazują Liu uradowaną.

O jej uwolnienie apelowali latami działacze i organizacje praw człowieka oraz m.in. ONZ. Ostatecznie opuściła Chiny niespodziewanie, w dniu wylotu premiera tego kraju Li Keqianga z Niemiec, gdzie przebywał z wizytą.

57-letnia artystka była przetrzymywana w areszcie domowym od 2010 roku, gdy jej mąż otrzymał Nobla, Nie postawiono jej formalnie żadnego zarzutu. Ostatnio widziano ją w ubiegłym roku na pogrzebie męża. Towarzyszyli jej chińscy funkcjonariusze.

Liu Xiaobo zmarł 13 lipca 2017 roku na raka wątroby w czasie odbywania wyroku 11 lat więzienia za „działalność wywrotową”. Tak władze w Pekinie oceniły jego udział w przygotowaniu petycji wzywającej do zniesienia jednopartyjnych rządów i demokratycznych przemian w Chinach.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Zuzanna M. (19 l.) – psychopatyczna poetka morderczyni z Rakowisk (woj. lubelskie) – stanie dziś przed sądem. W grudniu 2014 r. wraz z chłopakiem bestialsko zabiła jego rodziców, na razie będzie się jednak tłumaczyć z wcześniejszych grzechów. Za pedofilię i udzielanie narkotyków nieletnim grozi jej 12 lat więzienia. W kolejnym procesie – który ruszy już za kilka tygodni – czekają ją o wiele poważniejsze konsekwencje. Za rzeź dokonaną w domu Jerzego (48 l.) i Agnieszki N. (42 l.) bestia może spędzić za kratami nawet resztę swojego życia.

Dzisiejszy proces, przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej to konsekwencja działalności Zuzanny M. sprzed 2 lat. Początkująca poetka – ukrywająca się pod pseudonimem Maria Goniewicz – na większość swoich znajomych miała wielki wpływ. Jej bardzo silna osobowość imponowała kolegom i koleżankom z liceum, do którego chodziła. Zuzanna M. próbowała poznać życie z każdej, nawet najgorszej strony. Mimo młodego wieku piła alkohol, zażywała narkotyki, eksperymentowała z seksem.

W pewny momencie zaczęła się przyjaźnić z 14-letnią gimnazjalistką, którą w 2013 roku bardzo szybko uwiodła. Dziewczęta zaczęły się regularnie spotykać, uprawiając seks! W końcu o podejrzanej relacji córki dowiedzieli się rodzice gimnazjalistki. Chcieli przerwać ten związek, ale wtedy ich córka uciekła z domu. Zaginięcie zgłoszono na policję. Kiedy policja znalazła uciekinierkę, zajęła się wątkiem pedofilskim całej sprawy. Zuzanna M. była prawie dorosła, ale jej partnerka nie miała jeszcze 15 lat, więc współżycie z nią podlega karze więzienia.

Przy okazji wyszło na jaw, że poetka wielokrotnie częstowała swoich znajomych narkotykami. Sporządzono więc akt oskarżenia i dziewczyna miała stanąć przed sądem. Nie zdążyła, bo wcześniej razem ze swoim chłopakiem Kamilem N. zabiła jego rodziców. Pułkownik straży granicznej Jerzy N. i jego żona Agnieszka, nauczycielka rosyjskiego, nie akceptowali związku ich syna jedynaka z psychopatyczną poetką cieszącą się złą sławą. Młodzi, oglądając krwawe horrory, wpadli więc na szatański pomysł zabicia dorosłych stojących na drodze do ich szczęścia. Makabryczny zamysł zrealizowali na początku grudnia, w okrutny sposób mordując niewinnych ludzi.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »