Posts Tagged “policję”

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze i kierowanie gróźb karalnych. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, Paweł N. i Andrzej D. mieli żądać od niego 100 tysięcy złotych w zamian za straty finansowe związane z interesem, który miał rzekomo „nie wypalić” właśnie z jego winy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Do jednostki policji przy ulicy Wilczej 21 zgłosiła się osoba, z relacji której wynikało, że jest zastraszana przez dwóch mężczyzn, którzy próbują w ten sposób wymusić od niego 100 000 złotych, nachodząc go w biurze i telefonując do niego.

Sprawa miała dotyczyć rzekomej transakcji dotyczącej zakupu sprzętu elektronicznego, która miała nie dojść do skutku właśnie z winy pokrzywdzonego i narazić na straty finansowe jednego z zatrzymanych. Druga z wersji ustalona przez policjantów w trakcie prowadzonego postępowania mówi natomiast o zaleganiu ze zwrotem długu w tej właśnie kwocie.

Reakcja policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu była natychmiastowa. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego Pawła N. i 40-letniego Andrzeja D.

Prokuratur Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia postawił już obu zatrzymanym zarzut usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem po uprzednim kierowaniu gróźb wobec niego, działając wspólnie i w porozumieniu.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został rano zatrzymany przez policję. Chodzi o finansowanie jego kampanii wyborczej. Agencja Reuters podaje, że były prezydent Francji jest w policyjnym areszcie. Jest w tej chwili przesłuchiwany przez policję.

Ma chodzić o zaangażowanie Libii w finansowanie kampanii Sarkozy’ego w 2007 r. Przypomnijmy, że w 2007 roku Nicolas Sarkozy został wybrany na prezydenta.

Według nieoficjalnych informacji były prezydent miał dostać od Kaddafiego w 50 mln euro na swoją kampanię. Aferę jako pierwszy w 2012 r. opisał francuski portal Mediapart. Dochodzenie w tej sprawie trwa od 2013 roku. Gdy pojawiły się oskarżenia, francuski prezydent uznał je za haniebne i groteskowe. – Były premier Kadafiego może mówić co chce, wszyscy wiedzą, że to nieprawda – powiedział wówczas Sarkozy.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Śledztwo w sprawie ataku chemicznego na byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córkę prawdopodobnie potrwa wiele miesięcy ze względu na złożoność sprawy – poinformowała w poniedziałek brytyjska policja.

“To jedno z największych i najbardziej złożonych śledztw prowadzonych przez brytyjską policję antyterrorystyczną” – napisano w oświadczeniu. “Jest wysoce prawdopodobne, że potrwa wiele miesięcy” – dodano.

4 marca w Salisbury w południowej Anglii Skripal i jego córka Julia trafili do szpitala w stanie krytycznym po kontakcie – jak ustalili brytyjscy śledczy – z produkowanym w Rosji środkiem paralityczno-drgawkowym typu Nowiczok. Brytyjskie władze zarzuciły Rosji udział w tym ataku.

Skripal został w 2006 roku skazany w Rosji na 13 lat więzienia za przekazywanie od lat 90. Brytyjczykom danych na temat działających w Europie rosyjskich agentów. W trakcie procesu przyznał się do stawianych mu zarzutów. W 2010 roku został ułaskawiony przez ówczesnego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i objęty dokonaną na lotnisku w Wiedniu wymianą czterech rosyjskich więźniów na 10 szpiegów schwytanych przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

35-letnia kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i zgwałcenia 12-letniej córki. Dramat rozegrał się przed tygodniem w Zamościu. W niedzielę, 11 marca policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu w Zamościu. W łazience znaleźli ciężko ranną 12-latkę. Dziewczynka miała liczne rany cięte. W mieszkaniu była jej matka. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa.

12-latka została przetransportowana do szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, gdzie przeszła operację, następnie przewieziono ją do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lekarze wprowadzili dziecko w stan śpiączki farmakologicznej.

Matka z zarzutem gwałtu i usiłowania zabójstwa

Jak podał “Dziennik Wschodni”, w poniedziałek matka dziewczynki usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i zgwałcenia 12-letniej córki. Sąd aresztował kobietę na trzy miesiące. Zgodnie z decyzją prokuratury jej stan zbadają biegli psychiatrzy.

Cytowany przez “Kurier Lubelski” Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu poinformował, że zarzut usiłowania zabójstwa dotyczy zadania kilkunastu ciosów nożem. – Drugi zarzut mówi o tym, że w tym samym miejscu i czasie kobieta z użyciem przemocy doprowadziła dziecko do obcowania płciowego – powiedział prokurator Wójcik.

“Dziennik Wschodni” podał, że 12-latka była w domu z matką, ojciec pracuje za granicą.

Według prokuratury kobieta nie przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Ich treści, ze względu na dobro dziecka, prokuratura nie ujawnia. 35-latce grozi nawet dożywocie.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Świętokrzyscy policjanci ustalają przyczyny śmierci 39-letniej kobiety i jej 11-letniego syna. Ciała żony i syna znalazł w mieszkaniu 43-letni mężczyzna. Przed godz. 14 ostrowieccy policjanci otrzymali od 43-letniego mężczyzny informację o śmierci jego żony i syna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna chwilę wcześniej wrócił do domu, gdzie znalazł zwłoki swojej 39-letniej żony i 11-letniego syna. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz i w tej chwili policjanci wraz z prokuratorem przeprowadzają czynności na miejscu – mówi oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Ewa Libuda.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że matka najprawdopodobniej najpierw zabiła syna, a potem popełniła samobójstwo.

Rodzina nie miała założonej tzw. niebieskiej karty. Nie było u niej także żadnych policyjnych interwencji.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W Prokuraturze Rejonowej Toruń-Wschód rozpoczęło się w poniedziałek rano przesłuchanie Bartosza D. z Chełmży, który miał dotkliwie pobić czteromiesięcznego szczeniaka Fijo. – Jestem niewinny. Udowodnię wam to. Pozdrawiam rodzinę – powiedział D. wchodząc do prokuratury. 30-letni D. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Topczewska pełnomocnik Fundacji “Judyta”, która opiekuje się pieskiem i jest obecnie jego właścicielem powiedziała w poniedziałek rano, że nawet najwyższy wymiar kary jest w tej sytuacji zbyt niską karą.

- Bez wątpienia będziemy wnosili w sądzie o 3 lata bezwzględnego więzienia. Mam nadzieję, że ta sprawa i wydanie listu gończego, będą precedensem i podejście do takich spraw się zmieni w Polsce. Nie wiemy jeszcze, jakie będą tłumaczenia zatrzymanego, ale wcześniej, z tego co wiem, powiedział on żonie, że przewrócił się na psa. Obrażenia szczeniaka moim zdaniem absolutnie wykluczają nieszczęśliwy wypadek – podkreśliła Topczewska.

Poszukiwany listem gończym

Policja zatrzymała Bartosza D. 9 marca w Ostaszewie k. Torunia; mężczyzna był poszukiwany listem gończym, jako podejrzany o pobicie czteromiesięcznego szczeniaka.

30-letni mieszkaniec Chełmży miał złamać ustawę o ochronie zwierząt poprzez skatowanie psa. Czteromiesięczne zwierzę miało m.in. powybijane zęby, złamaną szczękę oraz dotkliwy uraz kręgosłupa, który doprowadził do paraliżu tylnych łap, a także złamanie kości udowej

Mąż został z psem w domu

Prokurator Marcin Licznerski informował wcześniej, że następnego dnia po pobiciu zwierzęcia policję o sprawie zaalarmowała żona podejrzanego. – Ona wraz z dziećmi 27 stycznia była u krewnych. Z pieskiem w domu został jej mąż. Gdy domownicy wrócili do domu, pies był już dotkliwie pobity. Mężczyzna spakował swoje rzeczy i od tamtej pory nikt z bliskich go nie widział. Kolejnego dnia rozpoczęła się batalia policji o ustalenie jego miejsca pobytu. Sprawdzono wszystkie wskazywane lokalizacje, ale różne sygnały w tej sprawie się nie potwierdziły – mówił prokurator, dodając, że prokuratura skierowała wówczas do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i poszukiwanie listem gończym.

Pies Fijo przeszedł już operację w Czechach, a obecnie rehabilitowany jest w Bielsku-Białej, gdzie znajduje się specjalistyczna placówka leczenia takich urazów, 9 kwietnia wyjedzie na specjalistyczne leczenie do kliniki w Portugalii.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Antonino Vadal został zatrzymany podczas tajnej akcji policji. Wcześniej wydano za nim europejski nakaz aresztowania związany z narkotykami. Mężczyzna ma teraz zostać przekazany włoskiej policji.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

CBŚP wspólnie z policją hiszpańską rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie podejrzani są o produkcję, przemyt i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podczas akcji w Gandii zlikwidowano plantację konopi oraz zabezpieczono 10,5 kg marihuany. Do sprawy zatrzymano cztery osoby, dwie w Hiszpanii i dwie kolejne w Polsce. W łódzkim wydziale zamiejscowym prokuratury krajowej podejrzanym ogłoszono zarzuty.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Łodzi ustalili, że kilku Polaków może prowadzić przestępczą działalność narkotykową w Hiszpanii. Funkcjonariusze przez wiele miesięcy pracowali nad tą sprawą. Wykonując kolejne czynności policjanci ściśle współpracowali z policją hiszpańską, przy wsparciu EUROPOL-u. W efekcie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Europy zachodniej. Z ustaleń policjantów CBŚP wynika, że członkowie grupy zajmowali się produkcją, przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

W styczniu przeprowadzono działania w Hiszpanii. Funkcjonariusze CBŚP, wspólnie z policjantami z Hiszpanii, w miejscowości Gandia przeprowadzili realizację sprawy. Podczas przeszukania domu wynajmowanego przez obywateli Polski znaleźli i zlikwidowali plantację prawie 200 krzewów konopi indyjskich oraz 10,5 kg gotowej marihuany. Do sprawy zatrzymano również dwoje obywateli Polski przebywających na stałe w Hiszpanii.

Policjanci CBŚP wiedzieli, że w sprawę zamieszane są inne osoby, które próbowały unikać kontaktu z organami ścigania. Bardzo ważne było, aby wszystkie osoby zamieszane w przestępczy proceder odpowiedziały przed sądem. Dlatego też w ostatnich dniach policjanci zatrzymali na południu Polski następne dwie osoby.

Po zebraniu materiałów dowodowych podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji, przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci cały czas wykonują czynności pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Kobieta zginęła od ciosów narzędziem zadanych podczas rodzinnej awantury. Wszystko działo się na oczach 13-miesięcznej dziewczynki. Zabrzanin tuż po zabójstwie zadzwonił na policję. Powiedział oficerowi dyżurnemu, że przed chwilą zabił 33-letnią kobietę w ich wspólnym mieszkaniu. Niedługo później został aresztowany. Przed zatrzymaniem zdążył jeszcze zatelefonować do swojej matki i poprosić, by kobieta zaopiekowała się jego dzieckiem.

W trakcie sprzeczki mężczyzna kilkakrotnie ugodził konkubinę śrubokrętem w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła na miejscu – informuje Komenda Policji w Zabrzu.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Rodzinny dramat rozegrał się w gminie Dąbie w województwie wielkopolskim. Syn dokonał makabrycznego odkrycia. W domu znalazł matkę, 48-letnią Małgorzatę C. z raną postrzałową. Niedaleko zabudowań leżało ciało 58-letniego Sławomira C., męża 48-latki, również z raną postrzałową. Według śledczych mogło dojść do tzw. rozszerzonego samobójstwa.

Makabrycznego odkrycia dokonał syn 48-latki, który przyjechał we wtorek wieczorem do domu. To on znalazł nieprzytomną matkę i zawiadomił służby. Pogotowie zabrało kobietę do szpitala. Lekarzom nie udało się jej uratować, 48-latka zmarła następnego dnia.

W środę w pobliżu budynku, w którym mieszkała 48-letnia Małgorzata C., odkryto zwłoki jej męża. – Na ciele miał ranę postrzałową, znaleziono przy nim broń i amunicję – powiedział Polsat News prokurator Jacek Górski z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Zabezpieczono ślady w miejscach, w których znaleziono postrzelone osoby. – Wszystkie zebrane informacje zostały przekazane do prokuratury – zaznaczyła st. sierż. Weronika Czyżewska z policji w Kole. Do tej pory prokuratura nie ujawniła więcej szczegółów tragedii. Z relacji sąsiadów wynika, że między małżonkami dochodziło czasem do kłótni.

Według śledczych jedna z bardziej prawdopodobnych wersji zakłada, że doszło do rozszerzonego samobójstwa. Sławomir C. miał najpierw postrzelić żonę, a później popełnić samobójstwo. Na piątek jest zaplanowana sekcja zwłok, która wykaże, czy do śmierci małżonków przyczyniły się osoby trzecie.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »