Posts Tagged “policję”

18-latek wjechał w grupę przechodniów w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). Nastolatek prawdopodobnie brał udział w nielegalnych wyścigach samochodowych i wykonując drift stracił panowanie nad pojazdem.

W środę w nocy przy placu Wolności w Stargardzie doszło do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. Samochód osobowy marki BMW kierowany przez 18-latka wjechał w przechodniów. W wypadku ucierpiały 4 osoby. Według doniesień policji, poszkodowanych mogło być zacznie więcej, gdyż tego dnia na ulicach miasta odbywały się nielegalne wyścigi samochodowe. 18-latek brał udział w “zawodach” i prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem.

– Na Facebooku widniało publiczne wydarzenie “Pokazy, zawody driftu – Plac Wolności”. Ten post został już usunięty z serwisu. Policja nie wiedziała nic o zorganizowanych pokazach driftowych – powiedział reporter TVN24 Sebastian Napieraj.

Okoliczności wypadku bada policja. Funkcjonariusze zatrzymali już nastolatka. 18-latek został poddany badaniu alkomatem i wiadomo, że był trzeźwy.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Przed Igrzyskami Azjatyckimi indonezyjska policja postrzeliła 77 drobnych przestępców. Zdaniem Amnesty International użycie siły przez policję jest tam “niepotrzebne i nadmierne”. Według organizacji, która powołuje się na doniesienia medialne, 31 z tych zabójstw dokonanych przez policjantów w okresie od stycznia do sierpnia było bezpośrednio związanych z walką z przestępczością uliczną przed rozpoczynającymi się w sobotę w Dżakarcie i Palembang igrzyskami.

Według organizacji, która powołuje się na doniesienia medialne, 31 z tych zabójstw dokonanych przez policjantów w okresie od stycznia do sierpnia było bezpośrednio związanych z walką z przestępczością uliczną przed rozpoczynającymi się w sobotę w Dżakarcie i Palembang igrzyskami. Całkowita odnotowana w tym okresie liczba 77 zabitych z rąk policjantów drobnych przestępców jest znacznie wyższa niż w analogicznym okresie roku 2017.

Przedstawiciel Amnesty International Usman Hamid oświadczył, że za to, by być gospodarzem międzynarodowej imprezy sportowej, “nie można płacić ceny porzucenia praw człowieka” i wezwał indonezyjskie władze, by przypadki zabitych przestępców zostały właściwie zbadane.

“Te szokujące dane ukazują wyraźną tendencję do niepotrzebnego i nadmiernego użycia siły przez policję oraz zasłonę bezkarności nieustannie zarzuconą na instytucje bezpieczeństwa publicznego” – podkreślił.

Agencja AP przypomina jednocześnie, że indonezyjska policja prowadzi również ostrą walkę z podejrzanymi o przemyt narkotyków; w jej ramach w ubiegłym roku zabito kilkadziesiąt osób. Rozpoczynające się w sobotę Igrzyska Azjatyckie potrwają do 2 września. Przyjedzie na nie do Indonezji ok. 12 tys. sportowców.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali oszusta. 19-latek miał odebrać pieniądze od 62-letniej mieszkanki powiatu przeworskiego, która swoje oszczędności przechowywała w banku. Kobieta nie dała się oszukać i o zdarzeniu poinformowała policję. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Dyżurny przeworskiej komendy, w ubiegły wtorek, otrzymał sygnał o działaniu oszusta metodą „na policjanta”. Do akcji natychmiast wkroczyli przeworscy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że do 62-letniej mieszkanki powiatu przeworskiego zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta CBŚ. Rzekomy policjant poinformował, że jej pieniądze, które przechowuje w banku, są zagrożone. Nakłaniał kobietę, aby wybrała środki z konta w kwocie 18 tys. złotych. Co do dalszego postępowania celem zabezpieczenia gotówki miała być informowana telefonicznie.

62-latka udała się do banku po pieniądze, a następnie zgodnie z poleceniami telefonicznymi zostawiła gotówkę w miejscu wskazanym przez oszusta. 19-latek wpadł podczas akcji. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu przemyskiego i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd.

19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego stanął przed Sądem Rejonowy w Przeworsku, który zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo, którego dopuścił się 19-latek, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Tym razem oszuści nie osiągnęli swojego celu. 62-letnia kobieta wykazała się ogromną czujnością i rozwagą, a przede wszystkim odwagą. Nie dała się zwieść, a o działaniu oszustów natychmiast powiadomiła policję.

Pamiętaj – policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy!

Oszuści, którzy podają się za członków rodziny lub policjantów, najczęściej telefonicznie, wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. Pod pozorem rzekomego wypadku, napadu na bank, kradzieży danych osobowych, czy innego nieszczęśliwego zdarzenia, proszą o przekazanie pieniędzy. Nie daj się oszukać!

Jeśli ktoś podając się przez telefon za policjanta, żąda przekazania pieniędzy, zaciągnięcia kredytu, czy też wybrania gotówki z banku – zakończ rozmowę telefoniczną! Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz Policję.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

We wtorek rano (7 sierpnia) ekipa sprzątająca toalety w samolocie linii American Airlines znalazła martwy płód. Samolot przyleciał z Charlotte w Karolinie Północnej na lotnisko LaGuardia w Nowym Jorku. Około sześciomiesięczny płód był nakryty papierem toaletowym. Na razie nie znaleziono kobiety, która mogła go pozostawić. Policja analizuje nagrania monitoringu.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego wraz ze strażakami i ratownikami WOPR prowadzili poszukiwania na Wiśle za trójką mężczyzn. Ich finał okazał się tragiczny.

Akcja służb rozpoczęła się w niedzielę. W miejscowości Przypust (woj. kujawsko-pomorskie) przypadkowy przechodzień zauważył na brzegu rzeki parę ubrań oraz rowery i zawiadomił policję. Najpierw mundurowi wyłowili z Wisły ciało 29-letniego mężczyzny, potem zwłoki drugiego 25-latka. Z kolei w okolicach Torunia, na wysokości ujścia portu zimowego, znaleziono ciało innego 43-letniego mężczyzny.

Wszystkie trzy zgony bada teraz policja pod nadzorem prokuratury. Decyzją śledczych ciała zostały zabezpieczone i przewiezione do prosektorium.
Źródło info i foto: dorzeczy.pl

Comments Brak komentarzy »

Były szef Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uderzył audi w drzewo, po czym zawisł nad przydrożnym rowem – informuje “Gazeta Wyborcza”. 48-letni Piotr B. próbował jeszcze wyjechać z rowu, kiedy zatrzymali go funkcjonariusze z Włocławka. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło ok. godziny 23:30, w nocy z soboty na niedzielę. Ponieważ zatrzymany to policjant, na miejscu czynności wykonywał prokurator, który zlecił też badanie krwi.

Były komendant przyznał się do zarzucanych mu czynów, zapewnił, że chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz pozbawienia prawa jazdy na trzy lata. Będzie też musiał przekazać pięć tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

“Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu”

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze – powiedział prokurator Arkuszewski w rozmowie z “Expressem Ilustrowanym”.

48-letni funkcjonariusz usłyszał już zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości.

Piotr B. w policji służy od 1992 r. Szefem łódzkiej komendy został w 2012 r., a 4 lata później został szefem policji w Pabianicach. Z funkcji tej został odwołany po niespełna roku, w kwietniu 2017 r. Od tego czasu pozostawał do dyspozycji komendanta wojewódzkiego.

B. został zawieszony w czynnościach służbowych.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja szuka trzech sprawców, którzy na terenie dzielnicy Ochota w Warszawie zaatakowali pracownika kantoru – podaje RMF FM. Trzech napastników jest uzbrojonych. W ich poszukiwaniach biorą udział między innymi policjanci z wydziału kryminalnego oraz pies tropiący.

Sprawcy napadu byli zamaskowani. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na twarzach mieli maski przeciwpyłowe. Jak informuje RMF FM, sprawcy zaatakowali pracownika kantoru w momencie, gdy wysiadał z samochodu z walizką pieniędzy. Policjanci zablokowali ulice w rejonie miejsca napadu. Będą też przeglądać nagrania z monitoringu.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

W niedzielę przed godziną 6 policjanci z Katowic zostali wezwani do palącego się samochodu. Auto było zaparkowane przy ulicy Żurawiej, w pobliżu szkoły podstawowej nr 32. Gdy pożar został ugaszony przez straż pożarną, okazało się, że wewnątrz znajdują się zwęglone zwłoki mężczyzny.

Od samego rana w Katowicach (woj. śląskie) strażacy i policja mieli ręce pełne roboty. Na parkinu przy Żurawiej palący się samochód gasiły aż trzy zastępy straży pożarnej. Potem, gdy ustalono, że w środku auta znajdują się zwłoki, sprawę przejęli funkcjonariusze policji.

Do tej pory nie wiadomo, czy w samochodzie siedział właściciel auta, czy ktoś inny. – Policja ustala personalia mężczyzny znalezionego w spalonym samochodzie – poinformował w oficjalnym oświadczeniu komisarz Aneta Orman, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Przyczyny pożaru i okoliczności zajścia bada prokuratura. Na tym etapie śledztwa nie można wykluczyć również np. celowego podpalenia samochodu przez tzw. osoby trzecie.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Nieznany mężczyzna zaczął strzelać do ludzi przed restauracją w okolicach skrzyżowania ulic Danforth i Pape w Toronto. Rannych zostało dziewięć osób, wśród nich jest dziecko. Napastnik został zastrzelony – podała policja.

Do strzelaniny doszło w The Danforth – greckiej dzielnicy Toronto. „Policja została wezwana na miejsce zdarzenia o 22:00 w niedzielę 22 lipca. Dziewięć osób zostało postrzelonych przez sprawcę. Napastnik nie żyje” – podała policja z Toronto na Twitterze. Świadkowie zdarzenia w rozmowie z lokalnymi mediami przekazali, że padło od 15 do 25 strzałów.

Choć wiadomo, że napastnik nie żyje, nic nie wiadomo na razie o stanie rannych w wyniku ataku. Policja z Toronto napisała na Twitterze, że w sumie postrzelonych zostało dziewięć osób, wśród których jest młoda dziewczynka. „Napastnik nie żyje” – podkreślono. Rzecznik policji Mark Pugash podał, że jest za wcześnie, aby odpowiedzieć na pytanie, czy atak ma jakiś związek z terroryzmem.

Jody Steinhauer, która w momencie strzelaniny była w restauracji na Daforth Avenue z rodziną, przekazała, że nagle usłyszała coś, jak „wybuchy petard”. – Kazano nam biec na tyły restauracji. Wtedy usłyszeliśmy krzyczących ludzi – mówiła w rozmowie z CBC.
Źródło info i foto: Wprost.pl

Comments Brak komentarzy »

Amerykańska policja ujęła uzbrojonego mężczyznę, który zabarykadował się w jednym z supermarketów w Los Angeles. Jedna z zakładniczek zginęła podczas wymiany ognia pomiędzy policją a napastnikiem – poinformował burmistrz Los Angeles Eric Garcetti. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu czasu miejscowego. Mężczyzna, który uciekał samochodem przed policją, uderzył w latarnię w dzielnicy Silver Lake. Wyskoczył z auta i przedostał się na teren pobliskiego supermarketu popularnej sieci Trader Joe’s.

Napastnik zanim wbiegł do budynku, oddał strzały w kierunku funkcjonariuszy. Następnie zabarykadował się w sklepie. Części klientów nie udało się uciec.

Jak donosił „Daily Mail” w sklepie prawdopodobnie znajdowało się ok. 30 osób. Policja ewakuowała grupę dzieci.

Okolica supermarketu została zablokowana, a na miejsce wysłano policyjnych antyterrorystów oraz negocjatorów, którzy jak informowali funkcjonariusze „starali się rozwiązać sytuację w pokojowy sposób”. Po kilku godzinach udało się ująć napastnika.

Zginęła jedna z zakładniczek

Jedna kobieta zginęła na miejscu w supermarkecie podczas wymiany ognia pomiędzy policją a napastnikiem, powiedział burmistrz Los Angeles Eric Garcetti podczas konferencji prasowej.

Dwie kobiety postrzelone

Policja w Los Angeles poinformowała, że cała sytuacja rozpoczęła się od sporu w rodzinie mieszkającej w południowym Los Angeles, gdzie podejrzany postrzelił swoją babcię i inną kobietę.

Babcia odniosła siedem ran postrzałowych i w stanie krytycznym została przewieziona do pobliskiego szpitala.

Następnie podejrzany odjechał jej samochodem zabierając ze sobą drugą ranną kobietę, którą pozostawił uciekając z auta. 24-letnia kobieta została przewieziona do szpitala. Policja poinformowała, że doznała urazu głowy, lecz życiu jej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Prezydent „obserwuje sytuację”

O zdarzeniu został poinformowany prezydent Donald Trump. Napisał na Twitterze, że uważnie obserwuje sytuację.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »