Posts Tagged “Policji”

- Ciało 34-letniego policjanta zostało znalezione w samochodzie na terenie powiatu wadowickiego na bocznej drodze prowadzącej do lasu – powiedziała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. W niedzielę po południu, gdy funkcjonariusz nie stawił się na szkoleniu, które miał prowadzić, wszczęto jego poszukiwania.

- Ciało mężczyzny zostało znalezione w samochodzie. Na miejscu jest prokurator i policjanci z grupy dochodzeniowej – podała Cisło.

Jak podaje RMF FM, wszystko wskazuje na to, że policjant popełnił samobójstwo, miał ranę postrzałową głowy. Funkcjonariusz miał 34 lata, pracował w policji 14 lat.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Pomorscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który może mieć związek z molestowaniem kilkuletniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach przedpołudniowych w jednej z placówek oświatowych w powiecie wejherowskim.

Policjanci otrzymali sygnał, ten sygnał został zweryfikowany, bardzo wnikliwie sprawdzony. Okazało się, że mamy do czynienia z tym mężczyzną, którego widać było na monitoringu – powiedział nam Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Przyznał, że w ujęciu mężczyzny pomogło nagłośnienie sprawy przez media, które opublikowały udostępnione przez policję nagranie z monitoringu.

Mężczyzna został zatrzymany poza terenem powiatu wejherowskiego.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli (Lubuskie) liczy na sygnały mogące pomóc w ustaleniu okoliczności śmierci noworodka, którego zwłoki zostały w poniedziałek znalezione w Odrze w tym mieście. Wydała w tej sprawie komunikat – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

W komunikacie napisano, że “każdy sygnał w tej sprawie może przyczynić się do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia oraz dotarciu do osób mogących mieć z nim związek”. Jak przekazała prokuratura, 18 czerwca około godz. 19, wędkujący nad Odrą mieszkaniec Nowej Soli w nurcie rzeki zauważył dryfujący pakunek. Przy użyciu wędki wyciągnął go z wody. W jego wnętrzu znajdowały się zwłoki noworodka. Mężczyzna powiadomił policję. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, realizując pod nadzorem prokuratora czynności procesowe.

W torbie znajdowały się zwłoki chłopczyka wraz z pępowiną i łożyskiem, urodzonego w 8. miesiącu ciąży. Wstępnie ustalono, że zwłoki mogły zostać wrzucone do rzeki kilka-kilkanaście dni przed ich znalezieniem. Zwłoki dziecka były owinięte w ręcznik i reklamówkę, następnie zostały włożone do zasuwanej na zamek torby (marki Carmela), stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka (marki Limak).

W torbie ujawniono również damską bawełnianą koszulkę nocną (rozm. S, marki Dehai), podkoszulek na ramiączkach (z napisem Follow Filippi z emblematem słonia), damskie majtki, podpaski higieniczne, pieluchę tetrową – zabrudzone treścią w kolorze brunatnym – informuje w komunikacie prokuratura. Śledczy na obecnym etapie śledztwa nie przesądzają, że matka dziecka jest mieszkanką pow. nowosolskiego, gdyż zwłoki dryfowały z głównym nurtem rzeki, nie ustalono jak długo, i w którym miejscu wrzucono je do rzeki. Na stronie lubuskiej policji wraz z komunikatem prokuratury opublikowano fotografie rzeczy znalezionych przy zwłokach dziecka.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniach dotyczących tożsamości właścicieli tych przedmiotów, są proszone o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub najbliższą jednostką policji pod nr tel. 112.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z KPP w Wejherowie poszukują osoby przedstawionej na nagraniu z monitoringu. Mężczyzna ten może mieć związek z molestowaniem kilkuletniej dziewczynki w jednej z placówek oświatowych. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub pod numerami 112 i 997.

Rysopis: Poszukiwany mężczyzna ma ok. 170-180 cm wzrostu, jest szczupły. Oprócz tego jest łysy z odrostami na bokach. Może mieć 40-50 lat.

Mógł poruszać się białą furgonetką.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub pod numerami 112; 997.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W mieszkaniu w centrum Koszalina policja odkryła dwa ciała. Funkcjonariuszy wezwali sąsiedzi, którzy poczuli fetor z mieszkania. “Prowadzimy czynności. Za wcześnie, by mówić cokolwiek o przyczynach śmierci tych dwóch osób” – powiedziała rzeczniczka koszalińskiej policji Beata Gałka. Do makabrycznego odkrycia doszło w mieszkaniu przy ul. Dąbrowskiego w Koszalinie.

Według mieszkańców ofiary to lokatorka oraz jej partner.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Śląska policja z Katowic i Wodzisławia rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która zarabiała na prostytucji. Kryminalni przeszukali nocny lokal i kilka mieszkań. Zatrzymanych zostało sześć osób. Zajęte zostały środki odurzające. W lokalach policjanci zabezpieczyli pieniądze polskie oraz zagraniczne, które mogą pochodzić z przestępstw. Troje członków grupy zostało już tymczasowo aresztowanych.

Nad sprawą szajki działającej na obszarze Śląska kryminalni z Wodzisławia Śląskiego wraz z zespołem zwalczającym handel ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pracowali od kilku miesięcy.

Śledczy kompletowali informacje i dowody na przestępcze działanie grupy. W akcji związanej z zatrzymaniem członków grupy uczestniczyło ponad 50 policjantów z Wodzisławia oraz Katowic, śląscy antyterroryści, a także przewodnicy z psami do wykrywania narkotyków.

Podczas akcji prowadzonej na Śląsku zatrzymano 6 osób: 4 mężczyzn i 2 kobiety podejrzanych o udział w przestępczym procederze.

Wobec 3 członków grupy (w tym wobec zatrzymanej kobiety) sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, zaś w stosunku do pozostałych dwóch osób prokurator zastosował dozór policji.

Wszyscy usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 5 lat więzienia. Podczas przeszukań zabezpieczono także środki odurzające oraz gotówkę w walucie polskiej i zagranicznej, która mogła pochodzić z przestępstw.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Krakowska policja prowadzi poszukiwania 17-letniej Otylii Łazarz. Nastolatka ostatni raz była widziana 11 czerwca w rejonie os. Centrum B. 17-latka ma ok. 180 cm wzrostu, jest szczupła. Ma niebieskie oczy i blond włosy do szyi. W dniu zaginięcia ubrana była w białe krótkie spodenki, bordową bluzkę i zielone adidasy.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o zaginionej, proszone są o kontakt z VIII Komisariatem Policji w Krakowie: tel. 12 61-52-910, 112 lub 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Zwłoki noworodka zostały znalezione w Odrze w Nowej Soli. Makabrycznego odkrycia dokonał wędkarz. Jak dotąd policja nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących odkrycia. Nie wiadomo, czy na ciele są jakieś ślady świadczące o zabójstwie, czy też noworodek został wyrzucony do wody zaraz po urodzeniu. Nie jest znana także płeć dziecka.

Dryfujące ciało w Odrze po godz. 19.00 w poniedziałek 18 czerwca zauważył wędkarz. Kiedy je wyciągnął zobaczył, że to zwłoki niemowlaka. Na miejsce natychmiast została wezwana policja oraz prokurator. Teren został zabezpieczony. – Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza – powiedział Fakt24 st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Policja nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących makabrycznego odkrycia. Nie wiadomo jaka jest płeć noworodka. Nie jest również wiadomo, czy ma na ciele są jakieś ślady świadczące o zabójstwie, czy też noworodek został wyrzucony do wody zaraz po urodzeniu. – Nad rzeką cały czas trwają czynności związane z odkryciem ciała noworodka – mówi st. sierż. Sęczkowska.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 29 lat zmarło w nocy w szpitalu od ran postrzałowych, kolejnych czterech jest rannych po strzelaninie w centrum szwedzkiego Malmö. Z relacji świadków wynika, że kilkanaście minut po godzinie 20:00 rozległo się od 15 do 20 strzałów. Policja szuka ciemnego samochodu, w którym napastnik czekał na swoje ofiary przed kafejką internetową na ulicy Drottniggatan. Informacja o strzałach na Drottninggatan w centrum Malmö dotarła do policji o godzinie 20:13. Wtedy mowa była o pięciu poszkodowanych. Później okazało się, że postrzelonych zostało sześciu młodych mężczyzn. Po godzinie 23:00 policja podała, że dwaj z nich: mężczyźni w wieku 18 i 29 zmarli w szpitalu.

Słyszałem, jak ktoś opróżnia magazynek. Potem odgłos odpalanego silnika – powiedział dziennikarzowi “Aftonbladet” mieszkaniec pobliskiego budynku.

Według ustaleń gazety, do strzelaniny doszło przed kafejką internetową. Przed lokalem miał stać zaparkowany samochód w ciemnym kolorze.

Kiedy z kafajki wyszło 3-4 mężczyzn, zostali ostrzelani z okna samochodu.

Policja potwierdza, że sprawca (lub sprawcy) strzelał z broni automatycznej i że poszukiwane jest ciemne auto.

Miałem otwarte okno i usłyszałem głośne wystrzały. To było co najmniej 15-20 strzałów, cała seria jakby z automatu. Ludzie krzyczeli z przerażenia – powiedział później mieszkający w pobliżu Jonatan.Kiedy wyjrzał przez okno, zobaczył, że ktoś wsadza postrzelonych do prywatnego samochodu, żeby jak najszybciej odwieźć ich do szpitala.

Wszystko działo się bardzo szybko. W pobliżu jest posterunek, więc natychmiast pojawiło się kilka radiowozów, słyszałem też śmigłowiec – dodał Jonatan.

Jak pisze “Expressen”, pięć kul przebiło szyby w oknach kafejki. Natomiast “Kvällsposten” dodaje, że co najmniej trzech z poszkodowanych mężczyzn było wcześniej znanych policji.

Obława na napastnika lub napastników trwa.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W strzelaninie w Malmö na południu Szwecji zostało rannych pięć osób. Doszło do niej w poniedziałek wieczorem w centrum miasta. Policja z Malmö odgrodziła miejsce zdarzenia i zabezpiecza ślady po strzelaninie. Nie podano na razie, kto był sprawcą ani jakimi motywami się kierował. Policja przekazała, jedynie, że nie traktuje strzelaniny jako aktu terroru.

Wszyscy ranni to mężczyźni. Przebywają w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji, stan trzech z nich jest poważny. Nieoficjalnie wiadomo też, że co najmniej trzech spośród pięciu ranionych w Malmö mężczyzn miało wcześniej problemy z prawem.

Szwecja. 20 strzałów na ulicy w Malmö 

Według świadków na ulicy Malmö oddano około 15-20 strzałów z broni automatycznej.. Strzały miały paść z przejeżdżającego samochodu w kierunku grupki mężczyzn wychodzących z kawiarenki internetowej. Wszystko działo się w pobliżu komendy policji w Malmö.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »