Zwłoki noworodka znalezione w kontenerze na śmieci przy polskiej granicy

Zwłoki noworodka znaleziono w kontenerze na śmieci w Karwinie na Śląsku Cieszyńskim – podaje ”Onet”. Czeska policja apeluje do Polaków o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziecka.

Do makabrycznego odkrycia przy polsko-czeskiej granicy w Karwinie doszło na początku lipca. Zwłoki noworodka umieszczone w kontenerze na śmieci odnalazł bezdomny mężczyzna. Ciało było zawinięte w ubrania i pościel. Policja w Czechach nie jest w stanie ustalić tożsamości matki dziecka – podaje ”Onet”.

„Zwracamy się do opinii publicznej z prośbą o pomoc. Interesują nas informacje związane z kobietą, która była w ciąży i nie ma z nią dziecka. Zwracamy się również do lekarzy o pomoc” – GABRIELA POKORNÁ, RZECZNIK POLICJI W KARWINIE

Czeska policja opublikowała zdjęcie pościeli znalezionej przy dziecku. W wyjaśnienie okoliczności śmierci dziecka może zaangażować się polska policja. Każda osoba posiadająca informacje na temat śmierci noworodka, proszona jest o kontakt z najbliższym posterunkiem policji.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Próba przemytu ogromnych ślimaków z Afryki na polskiej granicy

Afrykańskie ślimaki z rodzaju Achatina (ślimaków olbrzymich) to pierwszy w tym roku nietypowy przemyt na wschodniej granicy. Mięczaki próbował wwieźć do Polski 40-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, kontrolujący samochody na przejściu granicznym w Hrebennem, znaleźli w bagażu 40-latka pudełko. Były tam dwa żywe ślimaki oraz blisko 150 jaj tego gatunku.

Obywatel Ukrainy przyznał się do próby przemytu. Twierdził, że ślimaki dostał od brata, który ma ich hodowlę i wiózł je do Polski na prezent. Służby poinformowały o znalezisku powiatowego lekarza weterynarii. Ślimaki trafiły do ogrodu zoologicznego w Zamościu, gdzie przejdą kwarantannę.
Źródło info i foto: onet.pl

Izraelski wywiad pomoże Polsce weryfikować uchodźców

Izraelski wywiad wraz z polskimi służbami będzie sprawdzał imigrantów przekraczających granicę naszego kraju – podało Radio Zet. Przypomnijmy, że na mocy unijnego porozumienia, Polska przyjmie w przyszłym roku uchodźców. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, do naszego kraju łącznie trafi około 6,5 – 6,8 tys. osób, pochodzących głównie z Syrii i Erytrei.

Według informacji Radia Zet, pomocy w weryfikacji uchodźców przekraczających polską granicę udzieli naszym służbom cywilny Mosad, ale też Aman, czyli izraelski wywiad wojskowy. Polsce informacji na temat uchodźców udzielą również służby wywiadowcze krajów arabskich – twierdzi Jacek Czarnecki, reporter śledczy Radia Zet.
Żródło info i foto: interia.pl