Posts Tagged “portret pamięciowy”

Policjanci z Piekar Śląskich opublikowali portret pamięciowy mężczyzny, który w czerwcu napadł na młodą kobietę. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają napastnika. Jak podaje policja, atak miał miejsce 29 czerwca. “Mężczyzna ubrany w biały podkoszulek oraz niebieskie krótkie spodenki zaatakował idącą kobietę. Według rysopisu mężczyzna ten jest tęgiej budowy ciała, ma ok. 25-30 lat, mierzy ok. 165-170cm” – czytamy w komunikacie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy napadu, proszone są o kontakt z policjantami z piekarskiej komendy przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel.32 393 62 80, 32 393 62 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Małopolska policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o napaść seksualną na dziecko. Służby apelują o przekazywanie informacji mogących przyczynić się do identyfikacji sprawcy, udostępniono jego portret pamięciowy. Poszukiwany jest mężczyzna w średnim wieku, wysoki, średniej budowy ciała. W styczniu popełnił on przestępstwo na szkodę małoletniego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Ze względu na dobro śledztwa i osoby poszkodowanej nie udziela bliższych informacji.

Informację można przekazać pod numerem telefonu 12 615-88-60, a także całodobowo pod numerem 997 lub 112 i na adres e-mail zdarzenie@policja.gov.pl. Policja zapewnia informatorom pełną anonimowość. Za wskazanie podejrzanej osoby lub udzielenie informacji, które przyczynią się do identyfikacji sprawcy, wyznaczono nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Tyscy policjanci poszukują mężczyzny, który składał propozycje seksualne nieletniej dziewczynce. Powstał portret pamięciowy sprawcy. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie listopada. Poszukiwany mężczyzna ma około 180 cm wzrostu i waży ponad 90 kg. Ma charakterystyczną przerwę między zębami – górnymi jedynkami. Ubrany był na czarno. Poruszał się na rowerze, do którego przymocowane były po bokach tzw. sakwy.

Policja prosi o kontakt osoby, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny. Można dzwonić do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, tel.: 32 32- 56- 200 lub 280 bądź 997 i 112.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci opublikowali nowe zdjęcia i portret pamięciowy mężczyzny, który w czwartek podrzucił domowej roboty bombę do autobusu komunikacji miejskiej. Prezentujemy też zapis z kamer monitoringu zamieszczonego w autobusie.

“Policja apeluje do osób, które 19 maja 2016 r., we Wrocławiu, przed godziną 14.00 podróżowały autobusem miejskim linii 145, pasażerów, którzy oczekiwali na przystankach autobusowych na linii autobusu 145, świadków eksplozji, do której doszło przy ulicy Kościuszki o kontakt z najbliższą jednostką Policji.” – czytamy na stronie dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze poszukują także innego mężczyzny, który może posiadać ważne informacje na temat tego zdarzenia. Mężczyzna w wieku około 25 lat, wzrost około 180 cm, szczupła sylwetka, twarz pociągła-szczupła-bez zarostu, włosy ciemnobrązowe raczej krótkie. Mężczyzna miał okulary przyciemniane, ubrany był w ciemną bluzę z kapturem i spodnie dresowe koloru czarnego.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który molestował 16-latkę. Gdy nastolatka broniła się, podrapała mężczyznę na twarzy. Do ataku doszło prawie dwa miesiące temu. Na ławce przed wejściem do parku w Gliwicach siedziały dwie nastolatki. W pewnym momencie obok nich pojawił się mężczyzna, który próbował namówić je do palenia marihuany. Ponieważ dziewczyny odmówiły, odszedł, ale niebawem wrócił i jedną z nich zaczął dotykać w intymne miejsca. 16-latka zaczęła się bronić i podrapała mężczyznę na twarzy. Napastnik zaczął uciekać.

Za mężczyzną ruszyli w pościg przechodnie, ale nie udało się go złapać. Na podstawie opisu świadków powstał portret pamięciowy napastnika. Policja z Gliwic prosi o kontakt osoby, które rozpoznają mężczyznę. Ma ok. 180 cm wzrostu, kaptur na głowie i charakterystyczną, zgarbioną sylwetkę. Sprawiał wrażenie osoby odurzonej, albo pijanej.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja w Myszkowie w Śląskiem poszukuje mężczyzny, który molestował seksualnie nastolatkę. Do napadu doszło na początku stycznia. Zaatakowanej nastolatce udało się uciec. Teraz policja publikuje portret pamięciowy napastnika.
Żródło info i foto: mpolska24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. W miniony weekend w Dalborowicach k. Dziadowej Kłody, ubrani po cywilnemu trzej mężczyźni weszli do jednego z gospodarstw pod pretekstem przeszukania. Czwarty mężczyzna pozostał w aucie. Byli oni wyposażeni w kajdanki i przedmioty przypominające broń, a na szyjach mieli zawieszone legitymacje. Właściciel gospodarstwa usłyszał, że mają nakaz przeszukania, ponieważ w domu mogą być narkotyki. W trakcie rewizji znaleźli oni pieniądze złotówki a także euro w kwocie ok. 140 tys. zł. Poinformowali, że muszą je zabezpieczyć, gdyż mogą pochodzić z przestępstwa. Zapewnili, że jeśli sprawa się wyjaśni, to pieniądze za kilka tygodni zostaną zwrócone. Po czym odjechali.

Właściciel po pewnym czasie zawiadomił policję. Wtedy okazało się, że cała akcja była mistyfikacją. Nie byli to funkcjonariusze a przebierańcy. Przestępcy najprawdopodobniej doskonale wiedzieli, kogo mają okraść i czego szukać. Jeśli ktoś go rozpoznaje, proszą o kontakt ze stanowiskiem dyżurnym KPP w Oleśnicy tel. 71 39 76 200.
Żródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

15 sierpnia w kościele w Lesznie zgwałcona została kobieta. Policjanci poszukują teraz nastolatka, który jest podejrzany o gwałt. Opublikowany został portret pamięciowy nastolatka. Widziałeś go lub wiesz kim jest?

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają wizerunek młodego mężczyzny. Jest on podejrzany o gwałt na 60-letniej kobiecie. Policjanci ustalili, że sprawcą jest chłopak w wieku około 15 lat, średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała. Ubrany był w jasną koszulkę i ciemne spodnie, długości do kolan. Sprawca najprawdopodobniej poruszał się rowerem. Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, bądź mają jakiekolwiek informacje na jego temat lub w sprawie zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Lesznie pod bezpłatnym numerem telefonu 997 lub Wydziałem Kryminalnym (65) 523 12 60 (w godz. 7.30 – 15.30) oraz pod telefonem zaufania (65) 523 12 97.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Chorzowscy policjanci poszukują świadków napadu na 25-letnią ciężarną kobietę. Trzej napastnicy przewrócili ją na ziemię, bili i kopali po całym ciele, a później ukradli jej torebkę. Policja publikuje rysopisy sprawców i portret pamięciowy jednego z nich. Do napadu doszło 4 lutego ok. godz. 15 przy ul. Kalusa w Chorzowie. Wszyscy napastnicy mieli ok. 18 lat. Pierwszy ze sprawców jest szczupłej budowy ciała, był ubrany w czarną kurtkę i czarne, dresowe spodnie.

Drugi ubrany był w jasną, kremową kurtkę. Miał ciemne włosy i ciemną karnację. O trzecim z napastników wiadomo tylko, że był ubrany na czarno. Policja apeluje, żeby wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o napadzie i sprawcach, zgłaszały się do chorzowskiej komendy, lub zadzwoniły pod numer 32-77 15 255, 266 lub 997.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Wrocławscy policjanci poszukują mężczyzny, który w nocy z 3 na 4 stycznia br. w rejonie ulic Stalowa – Grabiszyńska we Wrocławiu zaczepił trzy kobiety, usiłując dopuścić się wobec nich czynności seksualnych. Według relacji zgłaszających, napastnikiem był niewysoki mężczyzna, szczupłej budowy ciała. W ramach prowadzonych działań, opracowano portret pamięciowy podejrzewanego. Od chwili otrzymania informacji o tych zdarzeniach nieprzerwanie nad wyjaśnieniem sprawy, identyfikacją i zatrzymaniem podejrzewanego mężczyzny pracują funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek.

W działaniach uczestniczą też funkcjonariusze pionu prewencji. Policjanci przez cały czas sprawdzają różne osoby, weryfikując ich możliwy związek z tymi zdarzeniami. Współpracują też z innymi jednostkami Policji. Na podstawie gromadzonych informacji, również od osób, które zgłosiły powyższe zdarzenia, sporządzono portret pamięciowy mężczyzny, podejrzewanego o te czyny. Poszukiwany może być mieszkańcem Wrocławia lub osobą przebywającą na terenie miasta przejazdem.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego lub posiadają informacje o miejscu jego pobytu, proszone są o kontakt pod numerami telefonów – 71/340-25-47 (w godzinach 8.00 – 15.00), 71/340-41-16 i 71/340-44-90 (całodobowo) lub pod numerami alarmowymi 997 i 112.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »