Śląsk: Gang porywał przypadkowych ludzi i przetrzymywali dla okupu

Czterej bandyci ze Środy Śląskiej porywali przypadkowych ludzi i przetrzymywali ich dla okupu. „Zarobili” w ten sposób 2500 zł – informuje „Gazeta Wrocławska”. Bandyci brutalne traktowali swoje ofiary. Bili je, grozili nożem, strzelali z broni pneumatycznej z bliskiej odległości. Jednego z porwanych zmusili siłą do zażycia narkotyków.

Ofiarami były przypadkowe osoby, m.in. ochroniarz w jednym ze sklepów znanej sieci. Mężczyzna został napadnięty na drodze. Porywacze zmusili go do zjechania na parking i odebrali mu kluczyki. Bandyci zabrali ofiarę do jednego z kantorów gdzie kazali mu zostawić telefon. W ten sposób „zarobili” 300 zł. Następnie wymusili na mężczyźnie podpisanie fikcyjnej umowy pożyczki na 2800 zł, po czym wywieźli go do lasu, gdzie został brutalnie pobity.

„Przez kolejnych dziewięć dni bandyci pilnowali, by spłacał „pożyczkę” w ratach” – relacjonuje „Gazeta Wrocławska”.

Porywaczom grozi od 5,5 do 7 lat więzienia.
Źródło info i foto: interia.pl

USA: Przywódcy sekty poślubili nawzajem swoje córki. Dziewczynki mają 7 i 8 lat

Mieszkaniec stanu Utah, który twierdzi, że jest prorokiem sekty poligamistów, został w ubiegłym tygodniu skazany za molestowanie i gwałcenie dzieci. Samuel Shaffer jest przywódcą Rycerzy Kryształowego Ostrza. W grudniu został aresztowany w związku z porwaniami swoich dwóch córek, a także dwóch córek i dwóch synów współzałożyciela sekty, Johna Coltharpa. On również został zatrzymany.

Shaffer przyznał się do winy w ubiegłą środę. Spędzi za kratkami najbliższe 15 lat. Wśród szczegółów, jakie przywódca sekty ujawnił śledczym, był przerażający pakt zawarty z Coltharpem. „Poślubili” nawzajem swoje córki. Problem w tym, że dziewczynki mają zaledwie 7 i 8 lat. Shaffer, który ma 34 lub 35 lat, został wcześniej skazany na od 26 lat do dożywocia w hrabstwie Iron w związku z gwałceniem dzieci i czerpaniem z tego korzyści finansowych. Zasądzone kary będą biegły równocześnie.

– Szczerze wierzyłem, że małżeństwo z dzieckiem jest zgodne z wolą Boga – powiedział Shaffer w czasie rozprawy. – Widziałem konsekwencje tego, co się stało i teraz wiem, że nie powinienem był tego robić – dodał. Jednak sędzia Marvin Bagley nie uwierzył w jego wymówki. – Nie sądzą, by jakakolwiek religia na tym świecie usprawiedliwiała dorosłego, który utrzymuje związek seksualny z 8-letnią dziewczynką – podkreślił. Coltharp usłyszy wyrok 8 sierpnia.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Brawurowa akcja policji w Krakowie. Schwytano grupę bezwzględnych bandytów. Nie żyje jeden z liderów kiboli Cracovii

Brawurowa akcja krakowskiej policji. Funkcjonariusze rozbili grupę przestępców, którzy zajmowali się porwaniami oraz wymuszeniami pieniędzy i brutalnie okaleczali swoje ofiary – dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Jak ustalili, w trakcie przeprowadzonej minionej nocy operacji w ręce policjantów wpadło 5 przestępców. Jeden z bandytów został w czasie próby zatrzymania zastrzelony: to Adrian Z., pseudonim Zielony, jeden z liderów pseudokibiców Cracovii.

Jak donosi dziennikarz RMF FM Marek Balawajder, gang działał od wielu miesięcy, a zatrzymania to efekt długiego śledztwa prowadzonego przez krakowskich policjantów. Zatrzymani to dobrze znani policji bandyci, powiązani są z gangiem pseudokibiców. Byli bardzo brutalni: porywali ludzi, a ci, którzy stawiali opór, byli bici i torturowani.

Ostatnio grupa porwała mężczyznę. Uprowadzony był przez wiele godzin torturowany, bandyci m.in. połamali mu nogi i próbowali wymusić za niego okup. Krakowscy kryminalni ustalili podejrzanych i minionej nocy doszło do pierwszych zatrzymań. W operacji brali udział antyterroryści z Krakowa, Warszawy, Kielc i Rzeszowa.

Podczas próby jednego z zatrzymań – na krakowskim Ruczaju – padły strzały.

Kiedy antyterroryści weszli do mieszkania jednego z głównych podejrzanych, wcześniej wielokrotnie karanego – Adriana Z., pseudonim Zielony – ten rzucił się na nich, a jednemu z nich usiłował nawet wyrwać karabinek – wtedy funkcjonariusz AT wyciągnął pistolet i padły strzały. Bandyta został trafiony i mimo od razu podjętej reanimacji zmarł.

Na miejscu wciąż pracują policyjni technicy, jest również prokurator.

W kilku innych dzielnicach Krakowa policjanci zatrzymali jeszcze pięciu przestępców.

Mieszkanie, w którym zginął jeden z bandytów, i kilka innych są dokładnie przeszukiwane, istnieją bowiem podejrzenia, że gangsterzy mieli broń, którą gdzieś ukryli. Funkcjonariusze AT weszli w sumie do kilkunastu mieszkań na terenie Krakowa.

Część zatrzymanych może jeszcze dzisiaj usłyszeć zarzuty.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Meksyk: sąd uwolnił Francuzkę skazaną na 60 lat więzienia

Sąd Najwyższy Meksyku nakazał w środę natychmiastowe zwolnienie Francuzki Florence Cassez, która od siedmiu lat przebywała w więzieniu, gdzie odbywała karę 60 lat za porwania. Sąd orzekł, że jej proces nie przebiegał prawidłowo. Cassez została aresztowana w roku 2005 na ranczu w pobliżu stolicy Meksyku. Oskarżono ją o przynależność do gangu porywaczy „Znaki Zodiaku”, którego szefem był jej ówczesny partner życiowy Israel Vallarta. W roku 2009 Francuzkę skazano za cztery uprowadzenia (w tym małej dziewczynki) oraz posiadanie broni na 96 lat więzienia, złagodzone potem do 60 lat. Proces, jak pisze Reuters, odbywał się przy drzwiach zamkniętych. Żródło info i foto: tvn24.pl