Posts Tagged “pościg”

Trwa pościg za jednym z bandytów, którzy napadli na stację benzynową w Dobrzycy pod Pleszewem (woj. wielkopolskie). W czasie pościgu doszło do strzelaniny: w wymianie ognia z policjantami zginął jeden z napastników. Drugi ucieka; jest w tej chwili poszukiwany. O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM.

Onetowi udało się potwierdzić informacje radia. – Napad na stację benzynową miał miejsce dziś rano. Pościg, który rozpoczął się w województwie wielkopolskim ma teraz miejsce na terenie województwa dolnośląskiego – mówi nam rzecznik wielkopolskiej policji.

Policja informuje, że poszukiwany mężczyzna może być uzbrojony. Ranny policjant został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Pościg za skradzionym autem na krajowej drodze nr 92 w Torzymiu w Lubuskiem. Ranny został policjant. Informacja w tej sprawie dotarła do nas na Gorącą Linię RMF FM. Reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska ustaliła, że pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli, podjęła straż graniczna. Razem z policją ścigała go przez kilkadziesiąt kilometrów.

W Torzymiu rozpędzone mitsubishi uderzyło w auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. Za jego kierownicą siedział policjant, który właśnie jechał do pracy. Funkcjonariusz trafił do szpitala. Uciekający kradzionym autem 19-latek został już zatrzymany.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Pościg samochodowy, ostatnia próba ucieczki, w końcu – sukces policjantów. W sobotę w Lubuskiem zatrzymano trzy osoby z grupy przestępczej, zajmującej się handlem narkotykami. Gdy prowadzący BMW 28-latek zorientował się, że lada moment zatrzymają go lubuscy antyterroryści, zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Nie musieli jechać daleko. Na drodze wojewódzkiej 132 w Białczu podejrzany uderzył w inne auto, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.

To jednak nie zniechęciło mężczyzny, który rzucił się biegiem w kierunku pola, jednak tuż za nim byli antyterroryści. Dogonili chłopaka, obezwładnili go i zatrzymali. Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, która znajdowała się w samochodzie. 28-latek trafił do aresztu. Był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Zaledwie kilka godzin później kryminalni w Gorzowie Wlkp. zatrzymali dwie kolejne osoby. 29-latek i 20-latka także trafili do aresztu. Zarówno przy mężczyźnie jak i podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono narkotyki, tym razem była to amfetamina.

Spektakularne zatrzymanie po miesiącach śledztwa

Śledztwo, które doprowadziło do zatrzymań, prowadzono od kilku miesięcy. 30 stycznia zatrzymano młodego mężczyznę, który w torbie miał blisko trzy kilogramy marihuany. Przez kolejne tygodnie policjanci rozpracowywali jego współpracowników.

Podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzut dotyczący uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 10 lat więzienia. 28-latek odpowie także za posiadanie ponad kilograma marihuany. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Badaniu poddane zostaną także inne substancje ujawnione podczas czynności procesowych. To między innymi fiolki, strzykawki i proszki.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

40-letni mężczyzna, który w czwartek dokonał rozboju w okolicach Bogatyni, uparcie nie chciał dać się złapać policji. Uciekł patrolowi z Jeleniej Góry i ominął jedną blokadę. Przy drugiej nie miał tyle szczęścia. W czwartek po południu w okolicach Bogatyni w dolnośląskim doszło do rozboju. Sprawca uciekł, ale policja wkrótce ruszyła za nim w pościg. Kiedy mężczyzna natrafił na blokadę, w akcie desperacji staranował dwa radiowozy – czytamy na portalu 24jgora.

Nieudana próba ucieczki

40-letni mężczyzna po dokonaniu rozboju wsiadł do samochodu marki Renault i zbiegł. Policjanci zauważyli go, kiedy przejeżdżał przez Jelenią Górę. Natychmiast zasygnalizowali kierowcy, że ma się zatrzymać, ten jednak kontynuował ucieczkę. Zaraz po wyjeździe z miasta natrafił na pierwszą blokadę policji. Sprawca jednak się nie poddał i zawrócił w stronę Maciejowej, gdzie czekała na niego kolejna blokada. W akcie desperacji kierowca staranował dwa radiowozy, raniąc trzech policjantów. Mimo to, został schwytany. Trafił do szpitala – podało RMF FM.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali punkt kontrolny w pobliżu klasztoru św. Katarzyny na Synaju; zginął policjant, a czterech zostało rannych – poinformowało we wtorek późnym wieczorem egipskie MSW. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). Napastnikom udało się zbiec, ale podczas wymiany ognia – jak podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Egiptu – niektórzy z nich zostali ranni. Egipskie służby bezpieczeństwa podjęły pościg za sprawcami ataku.

Odpowiedzialność za ten atak wzięło na siebie, za pośrednictwem swojej propagandowej agencji prasowej Amak, Państwo Islamskie. Prawosławny klasztor św. Katarzyny leży u stóp Góry Synaj, w południowej części półwyspu Synaj. Jest najstarszym z istniejących dzisiaj i działających nieprzerwanie chrześcijańskich klasztorów; powstał w VI wieku. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Do ataku na punkt kontrolny w pobliżu klasztoru św. Katarzyny doszło dziewięć dni po zamachach bombowych na dwa koptyjskie kościoły, w których zginęło co najmniej 45 osób, i dziesięć dni przed pielgrzymką papieża Franciszka do Egiptu. Po zamachach na koptyjskie kościoły, do których także przyznało się IS, władze Egiptu wprowadziły w kraju na okres trzech miesięcy stan wyjątkowy.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Nie żyje mężczyzna, który w niedzielę w Ohio w USA zastrzelił przypadkową osobę, a film z zabójstwa opublikował na Facebooku. Sprawca odebrał sobie życie po krótkim pościgu policyjnym. 37-letni Steve Stephens w niedzielę zastrzelił 74-letniego Roberta Godwina, dziadka 14 wnucząt, gdy ten wracał z wielkanocnego obiadu. Sprawca, który wybrał ofiarę przypadkowo, umieścił film ze zabójstwa na Facebooku.

Od tego czasu był poszukiwany w stanach Ohio, Pensylwania, Nowy Jork, Indiana i Michigan. W poszukiwaniach brało udział FBI, które obiecało nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów za informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy. Policja napisała na Twitterze, że 37-letniego Steve’a Stephensa widziano we wtorek rano w hrabstwie Erie. – Po krótkim pościgu Stephens się zastrzelił – dodała.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

​Trzy osoby zostały zatrzymane po policyjnym pościgu w okolicach Siedlec. Wcześniej ranny został policjant, który próbował zatrzymać ich pojazd do kontroli drogowej. Cała trójka była pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem na krajowej dwójce, w miejscowości Nowe Iganie w powiecie siedleckim na Mazowszu. Policjant trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Trzy zatrzymane osoby jeszcze dziś mogą zostać przesłuchane – pod warunkiem, że wcześniej wytrzeźwieją. Policjanci ustalają, który z zatrzymanych siedział za kierownicą. Z relacji świadków wynika, że gdy funkcjonariusz chciał zatrzymać ich auto do kontroli, kierowca celowo wjechał w policjanta. A potem uciekł, nie udzielając mu pomocy.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policyjna akcja przy ulicy Wasilkowskiej w Białymstoku. Podczas pościgu za mężczyzną podejrzanym o popełnienie przestępstwa funkcjonariusze użyli broni: oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Nikomu nic się nie stało. Wiadomo, że ścigany został zatrzymany.

Policja na razie nie ujawnia szczegółów.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzy osoby ranne w wyniku ataku niezidentyfikowanego napastnika pod Sztokholmem. Wieczorem policja dostała sygnał o strzelaninie w miejscowości Åkersberga na północ od szwedzkiej stolicy. Trwa pościg za napastnikiem.

Na miejscu znaleziono trzy osoby z ranami zadanymi nożem i jedną poszkodowaną w wyniku użycia gazu pieprzowego. Nikt z rannych nie miał ran postrzałowych. Kilka oddziałów policji i siły specjalne zostały skierowane na miejsce zdarzenia. Wszczęto wstępne dochodzenie dotyczące próby zabójstwa. Według świadków, napastnik uciekł z miejsca zdarzenia samochodem. Policja nie wyklucza, że jest uzbrojony. Na razie nie udało się potwierdzić, że na miejscu zdarzenia padły strzały. Pracują tam policyjni technicy, którzy zabezpieczają ślady.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Dzięki współpracy polskich i niemieckich policjantów zatrzymano mężczyznę mającego związek z kradzieżą wartościowego samochodu. Dalsza wspólna praca funkcjonariuszy z obu stron granicy zaowocowała tym, że 26-letni obywatel Litwy usłyszał zarzuty paserstwa, a sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przez niego przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, 06.02.br., niemiecka policja poinformowała, że przez przejście graniczne w Osinowie Dolnym wjechali do Polski funkcjonariusze biorący udział w pościgu transgranicznym. Radiowóz policji niemieckiej jechał za samochodem Range Rover ponieważ kierowa nie zatrzymał się do kontroli po niemieckiej stronie. Rover poruszał się z dużą prędkością, nie reagował na sygnalizację świetlną nadawaną przez stojącego funkcjonariusza do zatrzymania auta. Pojazd nie dość, że się nie zatrzymał to jeszcze policjant musiał uskoczyć na bok aby uniknąć zderzenia.

Za Osinowem Dolnym, ścigany porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili niemieccy policjanci zatrzymali mężczyznę.

Kilka minut później na miejsce zdarzenia dotarli polscy policjanci, którzy zabezpieczyli samochód i przejęli zatrzymanego. Jak się okazało, nie był on właścicielem pojazdu. Podczas zatrzymania auto nie figurowało jako utracone. Jednak gdy policjanci dotarli do właściciela okazało się, że faktycznie kilka godzin wcześniej zostało skradzione. Odzyskany range rover wart jest 60 000 Euro.

Zatrzymany 26-letni obywatel Litwy został osadzony w policyjnym areszcie w KPP w Gryfinie. Po zebraniu materiału dowodowego uzyskanego przy kontynuowaniu współpracy polskich i niemieckich policjantów podejrzany usłyszał zarzuty pomocy w ukryciu samochodu znacznej wartości wiedząc, że został on uzyskany za pomocą czynu zabronionego popełnionego na terenie Niemiec. Komendant gryfińskiej jednostki wnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd po zapoznaniu ze sprawą aresztował 26-latka na trzy miesiące. Za paserstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku mienia znacznej wartości grozi za to nawet 10 lat kary pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »