Posts Tagged “pościgiem”

Po pościgu policjanci zatrzymali sprawcę potrącenia funkcjonariusza na Dolnym Mieście w Gdańsku. Wcześniej w jego kierunku policjanci oddali strzały. Mężczyzna był poszukiwany w związku z pobiciem mężczyzny przy ul. Jaskółczej. Jak podał “Dziennik Bałtycki”, po godz. 19 we wtorek służby otrzymały zgłoszenie o bójce na Dolnym Mieście. Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli zakrwawionego mężczyznę.

Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy rozboju, który mógł mieć przy sobie broń lub inne niebezpieczne narzędzie. Rannej ofierze pomocy udzielili wezwani na miejsce ratownicy medyczni.

Funkcjonariuszom udało się trafić na ślad sprawcy, który wsiadał do volkswagena golfa. Gdy policjanci podjęli próbę jego zatrzymania, on nie reagował na ich komendy i potrącił jednego ze śledczych. Wówczas funkcjonariusze wyciągnęli broń palną i oddali strzały w kierunku poszukiwanego mężczyzny.

Według portalu Trojmiasto.pl, po krótkim pościgu policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. Śledczy ustalają przebieg i przyczyny napadu.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Mężczyzna miał zamontować sygnały świetlne, którymi zatrzymywał inne samochody do kontroli. Policjanci z Grodziska Mazowieckiego ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu okazało się, że przebrany jest też w strój przypominający policyjny mundur. Jak podaje TVN Warszawa, funkcjonariusze namierzyli podejrzany samochód, jednak ten nie zatrzymał się do kontroli. Zaczął uciekać w kierunku autostrady A2 i wtedy wjechał w ślepą ulicę. Wysiadła z niego trójka mężczyzn, którzy zaczęli uciekać pieszo. Policjantom udało się zatrzymać jednego z nich. Miał na sobie przypominający policyjny mundur strój.

- O godzinie 10.40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pojazdu cywilnego używającego sygnałów świetlnych w celu zatrzymania innych pojazdów – potwierdza informacje Monika Brodowska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dodaje, pościg za nim trwał 4 minuty.

Funkcjonariusze przeszkują teraz okolicę, w której zatrzymali samochód. TVN Warszawa podaje nieoficjalnie, że znaleziono kolejne przypominające mundur ubranie. Zatrzymany kierowca, 47-letni mężczyzna, trafił już do policyjnej celi.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Pościg za kierowcą volkswagena golfa w Sieradzu. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do rutynowej kontroli. Następnie staranował radiowóz. Dwaj policjanci trafili do szpitala. Pościg rozpoczął się w sobotę około godz. 22.30 na ulicach Sieradza. Za uciekającym wyruszył radiowóz na sygnałach dźwiękowych i świetlnych – poinformował oficer prasowy sieradzkiej KPP Paweł Chojnowski.

Ścigany pojazd wyjechał poza granice Sieradza. W tym czasie w jego kierunku wyruszyli policjanci z Warty, którzy zablokowali drogę między wsiami Miedzno i Wojciechów. Gdy chcieli zatrzymać 29-latka, ten uderzył w radiowóz przodem swojego samochodu.

Obaj policjanci trafili do szpitala z obrażeniami nie zagrażającymi życiu. Jeden został jeszcze wczoraj zwolniony do domu.

Kierujący golfem trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a za kierownicą usiadł po spożyciu alkoholu – miał 0,22 promila alkoholu we krwi.

W niedzielę prawdopodobnie usłyszy zarzuty, dotyczące m.in. złamania zakazu prowadzenia pojazdów i nie zatrzymania się do kontroli. Jeśli obrażenia policjantów – po ocenie dokonanej przez biegłego lekarza – okażą się poważne, 29-latek odpowie też za spowodowanie u nich ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Kradzież samochodu, policyjny pościg na terenie trzech powiatów, staranowane radiowozy i strzały… Kilka policyjnych załóg ścigało minionej nocy mężczyznę, który jadąc skradzionym autem nie zatrzymał się na wezwanie. W trakcie ucieczki staranował kilka policyjnych wozów. Ostatecznie uderzył w drzewo. Ranny trafił do szpitala, gdzie zmarł. W szpitalu jest również czterech policjantów, którzy ucierpieli w trakcie pościgu.

Jak powiedział nam aspirant sztabowy Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji, w sobotę funkcjonariusze dostali informację o kradzieży w Żyrardowie dostawczego volkswagena.

Krótko po północy samochód został zauważony przez policjantów z Grodziska Mazowieckiego. Kierowca nie zareagował na wezwanie do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Policjanci oczywiście podjęli pościg, w którym wkrótce uczestniczyło kilka załóg – relacjonował aspirant Oleszczuk.

Policjanci ścigali złodzieja na terenie trzech powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego i piaseczyńskiego. Na jednej z tras utworzyli blokadę, ale ścigany staranował radiowóz.

W Nadarzynie uciekający mężczyzna wjechał w ślepą uliczkę – gdy się zorientował, zawrócił. Był bardzo zdesperowany i robił wszystko, aby uniknąć zatrzymania. Staranował kolejne radiowozy, którymi policjanci chcieli zablokować jezdnię, raniąc kilku z nich – relacjonował aspirant Oleszczuk. W tej sytuacji funkcjonariusze użyli broni palnej – dodał.

Ścigany – jak powiedział nam policjant – “przejechał jeszcze kilkaset metrów i uderzył samochodem w drzewo”.

Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala, nie udało się go jednak uratować. Do szpitala trafiło również czterech policjantów, którzy ucierpieli w czasie pościgu. Na szczęście – jak ustalił reporter RMF FM Patryk Michalski – ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

W sprawie wszczęte zostanie prokuratorskie śledztwo, które będzie miało na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności dramatycznych wydarzeń – między innymi tego, czy ścigany mężczyzna zginął bezpośrednio od policyjnego strzału.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Po pościgu policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę, który zignorował kontrolę drogową. Mężczyzna omal nie potrącił mundurowego, staranował radiowóz i uszkodził inny samochód. Funkcjonariusze oddali w kierunku uciekającego 6 strzałów. To wszystko rozegrało się dziś rano na drodze z miejscowości Ldzań do Pabianic pod Łodzią.

Jak się później okazało, 27-latek nie zatrzymał się do kontroli, bo miał w organizmie ponad promil alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca już jest w policyjnym areszcie i odpowie za napaść na policjanta, prowadzenie w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego oraz niezatrzymanie się do kontroli. Do więzienia może trafić na maksymalnie 10 lat.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Podczas obławy policja otoczyła budynek na osiedlu w Chemnitz, w którym mieszkał 22-letni Syryjczyk. Funkcjonariusze rozpoznali podejrzanego w budynku, ale – obawiając się, że ma przy sobie ładunek wybuchowy – nie zaatakowali od razu, lecz oddali strzał ostrzegawczy, licząc na to, że wycofa się on do mieszkania. Po wyważeniu drzwi okazało się, że poszukiwany uciekł. W jego mieszkaniu znaleziono TATP – substancję wybuchową groźniejszej od trotylu.

Dalszy pościg za Syryjczykiem z Chemnitz

Zbieg jest poszukiwany listem gończym. Do policji wpłynęło jak dotąd około 80 “poważnych” informacji na jego temat. Władze zaapelowały do obywateli o ostrożność, ponieważ nie wiadomo, czy poszukiwany jest uzbrojony. Środki bezpieczeństwa wzmocniono m.in. w oddalonym o 260 km od Chemnitz Berlinie.

Czym jest TATP – substancja, którą znaleziono w mieszkaniu Syryjczyka?

Powołujac się na źródła policyjne, “Bild” podał, że w mieszkaniu ściganego w Chemnitz znaleziono kilogram materiału wybuchowego TATP. “200 gramów TATP wystarczy, by osiągnąć niszczycielski skutek. Ten, kto umie się tym posługiwać, może tą ilością wysadzić w powietrze halę” – powiedział gazecie ekspert. Redakcja wyjaśnia, że większość produktów do wytworzenia tego materiału wybuchowego jest dostępna w sklepach na terenie Niemiec, jednak stworzenie produktu końcowego jest bardzo skomplikowane.

Kim jest poszukiwany Syryjczyk z Chemnitz?

22-Syryjczyk podejrzany o przygotowywanie zamachu został przeszkolony przez Państwo Islamskie w dziedzinie konstruowania bomb – podał “Bild”, powołując się na władze bezpieczeństwa.Poszukiwany przyjechał kilka miesięcy temu do Niemiec jako uchodźca – podaje dpa. Telewizja ZDF podawała wcześniej, że otrzymał azyl w Niemczech.

O co jest podejrzewany Syryjczyk z Chemnitz?

Syryjczyk miał szykować zamach terrorystyczny, jednak władze nie chcą podawać szczegółów. Według niepotwierdzonych doniesień mediów, celem miał to być jeden z portów lotniczych.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

To miała być rutynowa kontrola, a zakończyła się policyjnym pościgiem. Kierowca zatrzymanego passata, w którym znajdowały się jeszcze dwie inne osoby, najpierw próbował przejechać policjanta, a potem rozbił auto. Policjanci byli zmuszeni oddać strzały. Jedna osoba została ciężko ranna. Wszystko rozegrało się około 1 w nocy z czwartku na piątek. Policjanci patrolowali wówczas ul. Słoneczną. Zachowanie trzech mężczyzn jadących volkswagenem wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, dlatego postanowili zatrzymać ich do rutynowej kontroli. Jednak kiedy legitymowali kierowcę auta, ten gwałtownie odjechał.

Strzały i pościg

- Kierowca próbował przejechać policjanta. Uderzył go najpierw lusterkiem, a potem przejechał mu po stopach – powiedziała w rozmowie z nami podinsp. Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Padły strzały. – Policjant strzelał najpierw w powietrze, a potem w kierunku samochodu – mówiła Nowara.

Następnie funkcjonariusze ruszyli w pościg za passatem. Nie trwał on długo, ponieważ volkswagen rozbił się niespełna kilometr dalej – w Alei Walentego Roździeńskiego. Kierowca auta wjechał w barierki.

Dwóch rannych i dwóch poszukiwanych

Samochodem jechało trzech mężczyzn. Kierowca i pasażer uciekli. Na miejscu został drugi pasażer. – 43-letni mężczyzna, mieszkaniec Sosnowca, jest w ciężkim stanie. Z tego co wiemy, jedna z ran to rana postrzałowa – przekazała podinsp. Aleksandra Nowara i dodała, że przebywa on w szpitalu w Sosnowcu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN24, 43-latek został postrzelony w głowę.

Niewykluczone, że postrzelił go policjant. – W tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Również policjant ranny w tym zdarzeniu jest pod opieką lekarzy. Funkcjonariuszom udzielono wsparcia psychologów – dodała na naszej antenie rzeczniczka katowickich mundurowych.

Bez prawa jazdy

Policjanci są na tropie kierowcy passata. Jak się okazało, mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo z jakich powodów razem z kolegami uciekał przed policją. Funkcjonariusze próbują to ustalić. Proszą również świadków zdarzenia, a także osoby, które mają informacje na temat poszukiwanych, aby skontaktowali się z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

- Trwają oględziny pojazdu, jak i miejsca zdarzenia. Zabezpieczamy również monitoring – zaznaczyła podinsp. Nowara.
Żródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjant z Płońska, który jechał swoim samochodem już po służbie, zauważy 29-latka kierującego pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz próbował go zatrzymać, ale mężczyzna uciekł do domu. Na własnej posesji zaczął się awanturować. Na pomoc 29-latkowi wybiegł jego 61-letni ojciec ze stalowym prętem w ręku i zaczął nim okładać policjanta. Funkcjonariusz broniąc się przed uderzeniami, oddał strzały ostrzegawcze ze swojej służbowej broni.

29-latek wykorzystując chwilę chwycił kluczyki i próbował odjechać samochodem. Mężczyzna dwukrotnie potrącił policjanta. Znów padły strzały, tym razem w koła auta. Obaj mężczyźni uciekli do domu i zabarykadowali się. Na pomoc funkcjonariuszowi przyjechał dodatkowy patrol. Zatrzymano obu mężczyzn, byli kompletnie pijani. Młodszy miał ponad 3.5 promila, a starszy prawie 2 promile. Obaj trafili na 3 miesiące do aresztu.Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Wspólne działania pościgowe policjantów ze Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Niemiec. Kierowca uciekając przed interweniującymi funkcjonariuszami wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, spychał inne pojazdy z drogi, a także powodował duże zagrożenie w ruchu drogowym doprowadzając do kolizji z kilkoma autami. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca prowadził samochód prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany, za czyny o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji ze Zgorzelca i Bolesławca oraz Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mężczyznę, który kierował samochodem skradzionym na terenie Niemiec.

Policjanci ze Zgorzelca w trakcie prowadzonych działań mając podejrzenie, że samochód marki Audi A6 może być skradziony chcieli zatrzymać pojazd do kontroli. Mimo wyraźnych znaków i sygnałów dźwiękowych wydawanych przez funkcjonariuszy, kierujący samochodem nie zatrzymał się. W trakcie ucieczki wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość i spychał inne pojazdy z jezdni. Prowadzący auto łamiąc przepisy ruchu drogowego uciekał przed interweniującymi policjantami w kierunku Legnicy, dodatkowo powodując jeszcze kolizje z kilkoma innymi samochodami.

Wspólne działania blokadowe i pościgowe funkcjonariuszy ruchu drogowego ze Zgorzelca, Legnicy i Bolesławca doprowadziły do zatrzymania kierowcy. Okazało się, że wcześniejsze podejrzenia mundurowych były trafne, a sprawdzenie w systemach informatycznych Policji potwierdziło, że audi A6 zostało skradzione na terenie Niemiec. Kierowca, 25-letni mieszkaniec Legnicy, został zatrzymany. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań pod kątem substancji odurzających.

W związku z podejrzeniem o kradzież z włamaniem do pojazdu oraz stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym jadąc z nadmierną prędkością i powodując kolizję z innymi pojazdami a także prowadząc pod wpływem środków odurzających, policjanci zawnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego. O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzany, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policyjny pościg w Nysie. Funkcjonariusze ruszyli w pogoń za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli. W pewnym momencie kierowca pojazdu stracił kontrolę i uderzył w ciężarówkę. Okazało się, że samochodem kierowała 17-letnia dziewczyna – informuje RMF FM.

17-latka zwróciła uwagę patrolu, gdyż jechała bez włączonych świateł. Kiedy nie zareagowała na sygnały policjantów, funkcjonariusze ruszyli w pościg. W trakcie ucieczki dziewczyna złamała wiele przepisów drogowych. Pościg zakończył się w momencie, gdy 17-latka straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ciężarówkę. Jak podaje RMF FM, kierująca nie miała jeszcze prawa jazdy, a auto było skradzione przez nastolatkę z pobliskiego parkingu.

Śledczy przedstawili nastolatce z Głuchołaz szereg zarzutów, m.in. zarzut przywłaszczenia sobie pojazdu na krótki czas, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »