Posts Tagged “poszukiwań”

Nastoletnia Amelia Świerkowska zaginęła podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Po raz ostatni była widziana 3 sierpnia. “Dziennik Zachodni” skontaktował się z rodzicami 14-latki, którzy podają okoliczności zdarzenia.

6 sierpnia sprawa wpłynęła na policję. Dziewczyna na imprezę do Kostrzyna nad Odrą pojechała z całą rodziną. – 14-letnia Amelia przyjechała z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wspólnie z rodzicami na Przystanek Woodstock – mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziewczynka była z rodzicami na przepustce. 6 sierpnia zostało złożone zawiadomienie o tym, że Amelia nie powróciła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Od tego czasu prowadzone są czynności w sprawie, mające na celu znalezienie Amelii.

– Na początek chcemy ustalić, gdzie ta osoba się w ogóle znajduje. Mamy już pewne sygnały i kontaktujemy się z jednostkami w całej Polsce, po to, by sprawić, żeby Amelia wróciła do ośrodka, w którym ma przebywać – podsumowuje rzecznik w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim”.

Rodzice: córka już uciekała wcześniej z domu

Rodzice nastolatki w rozmowie z “Dziennikiem Zachodnim” przyznali, że już wcześniej 14-latka sprawiała problemy wychowawcze. I niejednokrotnie uciekała z domu.

– Najprawdopodobniej Amelia jest w tym momencie w Warszawie. Zapisała się do zamkniętej facebookowej grupy ludzi, którzy poszukują tam pracy i zamieściła ogłoszenie o tym, że może zostać nianią. Napisała w nim, że ma 19 lat – mówi w rozmowie z gazetą mama zaginionej.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje w sprawie, to może skontaktować się z policją lub zadzwonić pod numer 22 654 70 70 do Fundacji Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, które zamieściło ogłoszenie o zniknięciu dziewczynki na swojej stronie.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Grupę 20 kobiet zatrzymano w podziemnym tunelu pod miastem podczas poszukiwań ukrywających się bojowników Państwa Islamskiego (IS) po wyzwoleniu Mosulu na początku lipca. Grupę 20 kobiet zatrzymano w podziemnym tunelu pod miastem podczas poszukiwań ukrywających się bojowników Państwa Islamskiego (IS) po wyzwoleniu Mosulu na początku lipca.

Niemieckie władze przypuszczały, że jedną z zatrzymanych jest właśnie Linda W., jednak dopiero teraz potwierdziły tożsamość dziewczyny. Oprócz niej iraccy żołnierze schwytali też trzy inne Niemki. Wszystkie poślubiły terrorystów z IS. Grozi im kara śmierci.

“Spiegel” wydaniu internetowym opisuje historię dziewczyny, próbując dociec, co spowodowało jej radykalizację. Zdaniem autora Linda W. była dobrą, choć nieśmiałą uczennicą, a jej rodzina (matka oraz ojczym i jego córka) była stabilna.

Do wewnętrznej przemiany dziewczynki doszło na wiosnę 2016 roku. Zaczęła interesować się islamem i polityką, nawiązała kontakt z islamistami za pomocą internetu. W czerwcu, wraz z początkiem ramadanu, przestrzegała postu, twierdząc, że jest na diecie. Tylko kilku zaufanym osobom powiedziała, że przeszła na islam. Na początku lipca udała się przez Frankfurt do Stambułu, gdzie ślad po niej zaginął. Służby twierdzą, że dziewczyna wyszła za mąż za czeczeńskiego dowódcę jednego z oddziałów IS.

Według władz 200 dziewcząt i kobiet wyjechało z Niemiec do Syrii i Iraku w celu poślubienia bojowników IS.

Premier Iraku Hajder al-Abadi na początku lipca ogłosił zwycięstwo nad siłami IS w Mosulu na północy kraju i wyzwolenie tego miasta, z którego dżihadyści utworzyli swą stolicę w Iraku i gdzie w 2014 r. proklamowali swój samozwańczy kalifat.

Walki o Mosul, które położyły kres trzyletniemu panowaniu dżihadystów w tym mieście, trwały osiem miesięcy i znaczną część zabudowy zamieniły w ruiny. Tysiące mieszkańców zginęły, a blisko milion osób musiało uciekać z miasta. ONZ szacuje koszt odbudowy podstawowej infrastruktury na ponad miliard dolarów.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja apeluje o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny podejrzewanego o oszpecenie ofiary w Szczecinie. Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP prowadzą postępowanie dotyczące Mirosława B., który 20 marca został oblany żrącą substancją. CBŚP prosi o pomoc i publikuje nagranie z kamer monitoringu.

“Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Szczecina i innych osób, które po elementach ubioru, sylwetce oraz sposobie poruszania się, rozpoznają nieznanego mężczyznę, o przekazywanie wszelkich informacji do szczecińskiego zarządu CBŚP lub najbliższej jednostki policji” – prosi szczecińskie CBŚP.

Świadkowie zdarzenia i osoby, które rozpoznają mężczyznę, są proszone o kontakt telefoniczny. Oto numery: 091 8216805, 0800156032 lub 112 i 997. CBŚP zapewnia anonimowość.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Około 10 wznowione zostały poszukiwania 12-latka, który wczoraj wpadł do jeziora Kałębie w powiecie Starogardzkim na Pomorzu. Chłopiec zaginął podczas pływania kajakiem z partnerem swojej babci. Podobnie jak wczoraj chłopca szukają między innymi strażacy ze specjalnej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Kościerzyny. Dodatkowo poszukiwania prowadzone są także z użyciem sonaru.

Policja doprecyzowuje dziś przekazywane wczoraj informacje: nie doszło do wywrotki, a do zatonięcia kajaka. Przykryć miała go fala, gdy na jeziorze nagle zerwał się silniejszy wiatr. Chłopiec pływał wraz z 66-latkiem – partnerem swojej babci. Mężczyzna próbował go jeszcze ratować, ale niestety bezskutecznie.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Do zatrzymania lidera imperium narkotykowego w Ameryce Południowej doszło wczoraj. Przez 30 lat udawało mu się uniknąć służb i wymiaru sprawiedliwości dzięki operacjom plastycznym. Mężczyźnie grozi ponad 50 lat więzienia.

Luiz Carlos da Rocha, znany pod pseudonimem “Biała głowa”, używał fałszywego nazwiska. Podawał się za Vitora Luiza de Moraesa. Śledczym udało się go zatrzymać po porównaniu starych zdjęć Rochy ze zdjęciami nowego podejrzanego. Wówczas doszli do wniosku, że Luiz Carlos da Rocha i Vitor Luiz to ta sama osoba – pisze BBC, powołując się na informacje uzyskane od brazylijskiej policji.

Jak podają służby, organizacja, którą kierował Rocha znana była z przemocy, używania samochodów pancernych oraz broni ciężkiej. Kokainę najpierw produkowała w Boliwii, Peru bądź Kolumbii, a następnie “wyrafinowanymi sposobami” przerzucała ją do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Luiz Carlos da Rocha zaopatrywał w kokainę także kryminalne organizacje na terenie Brazylii, w miastach Sao Paulo oraz Rio de Janeiro. Zdaniem policji organizacja Rochy była w stanie miesięcznie wyprodukować ok. 5 ton tego narkotyku.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Poznańska policja szuka 11-letniej Marii Ciurar. Dziewczynka wyszła z domu 24 czerwca i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Maria Ciurar ma ciemne proste włosy do pasa, ok. 140-150 cm wzrostu, waży ok. 55 kg. Dziewczynka uciekła z domu w Poznaniu w sobotę 24 czerwca. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionej, są proszone o kontakt z policją pod numerem telefonu 61 84 14617. Numer jest czynny całą dobę.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Niemiecka policja szuka na mocy nakazu aresztowania 462 neonazistów. Nie ma po nich śladu. Niektórzy są poszukiwani od co najmniej dwóch lat. Policja w Niemczech nie może zatrzymać 462 osób, wobec których ma nakaz aresztowania za popełnienie przez nie czynów karalnych o podłożu skrajnie prawicowym – wynika z odpowiedzi niemieckiego MSW na zapytanie parlamentarne partii Lewica. Według danych ministerstwa, organy ścigania nie mogły wykonać prawie 600 nakazów aresztowania wobec 462 prawicowych ekstremistów.

Wśród nich 104 osoby są poszukiwane w związku z aktami przemocy, 106 z powodu czynów na tle politycznym. 98 przestępców policja poszukuje już co najmniej od 2015 roku. We wrześniu 2015 poszukiwano 372 przestępców z kręgów skrajnej prawicy.

Ekspertka ds. bezpieczeństwa wewnętrznego z ramienia partii Lewica, Ulla Jelpke, która skierowała parlamentarne zapytanie do MSW, alarmuje: – Tak wysoka liczba neonazistów, których przez długi okres nie można aresztować, jest bardzo niepokojąca – mówi Jelpke. – To przesłanka świadcząca o coraz lepiej działającym podziemiu neonazistowskim – dodała.

Jelpke podkreśliła, że w kołach skrajnie prawicowych utrzymuje się stała gotowość do popełniania przestępstw i aktów przemocy, a instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa są bezczynne.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Karabinierzy aresztowali w piątek w Kalabrii poszukiwanego od 23 lat mafiosa Giuseppe Giorgiego, uważanego za szefa potężnego klanu Romeo. Giorgi figurował na policyjnej liście wśród pięciu najgroźniejszych przestępców we Włoszech. 56-letni mężczyzna o pseudonimie “u capra” (koza) został znaleziony w miejscowości San Luca koło Reggio Calabria w swoim domu. Ukrywał się w małym bunkrze, zbudowanym za kominkiem. Mafioso zamykał się w nim, ilekroć dochodziło do policyjnych kontroli i rewizji w jego domu. Był poszukiwany od 1994 roku.

Musi odbyć karę ponad 28 lat więzienia za przynależność do mafii i udział w grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym handlem narkotykami. Włoski minister spraw wewnętrznych Marco Minniti pogratulował karabinierom zatrzymania mafiosa z kalabryjskiej mafii, ‘ndranghety, i uznał je za “ogromny sukces” organów ścigania.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Brytyjska policja poszukuje 30-letniego Michała Kisiela, który uciekł więziennym strażnikom podczas wizyty w Salisbury District Hospital. Mężczyzna może być niebezpieczny. Kisiel został przewieziony do szpitala po urazie głowy, którego doznał w więzieniu. Śledczy podejrzewają, że ucieczka mogła być zaplanowana. W chwili, gdy mężczyzna zbiegł ze szpitala, był uzbrojony w ostre narzędzie, prawdopodobnie była to brzytwa. Do ucieczki doszło wczoraj ok. godziny 19.00.

Policja określa 30-latka mianem “niebezpiecznego więzienia” i ostrzega, że może stanowić zagrożenie. Funkcjonariusze podejrzewają, że Kisiel będzie szukał pomocy u przypadkowych osób. Mężczyzna ma około 170 cm wzrostu, blond włosy i tatuaże na szyi. W chwili ucieczki był ubrany w dresowe spodnie koloru szarego, czarny T-shirt oraz niebieskie adidasy – informuje Wiltshire Police. Policja prosi o niezwłoczny kontakt wszystkich, którzy widzieli zbiegłego więzienia lub mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Trwają poszukiwania 16-letniej Sary Matoszko. Dziewczyna zaginęła 24 maja. Około godziny 18. wyszła z domu przy ul. 30-lecia PRL w Suwałkach i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zaginiona ma 160 cm wzrostu, waży około 55 kg. Jest średniej budowy ciała, ma okrągłą twarz, ciemnobrązowe oczy i czarne, farbowane włosy za ramiona (mogą być upięte w kucyk na czubku głowy).

Z cech szczególnych 16-latka ma tatuaże: na lewej łopatce – “słońce”, na brzuchu – “kluczyk” oraz napis (chiński wyraz) na prawej łydce. W chwili zaginięcia ubrana była w ciemnogranatowe spodnie jeansy, szarą koszulkę typu tunika, szarą szwedkę z różowymi pasami na rękawach, sportowe buty. Posiadała torebkę damską koloru ecru.

Suwalska policja prosi wszystkie osoby, które widziały zaginioną lub mogą pomóc w ustaleniu miejsca jej pobytu o kontakt pod numerem telefonu 87 564 15 71 lub 87 564 15 48 bądź z najbliższą jednostką Policji – telefon 997 lub komórkowy 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »