Posts Tagged “poszukiwanego”

Po godzinie 14 policja zatrzymała mężczyznę, który zabił swoją 35-letnią żonę w Mielcu. Kobieta została zaatakowana nożem w czasie kłótni. Mężczyzna uciekł, a policja zablokowała drogi wylotowe. O zatrzymaniu zabójcy po kilkugodzinnych poszukiwaniach poinformowała rzeszowska “Gazeta Wyborcza”. Mężczyzna sam przyszedł do komendy. Policja wyjaśnia okoliczności sprawy i potwierdza, że sprawcą jest mąż kobiety.

Policjanci przed godz. 11 otrzymali zgłoszenie, że przed blokiem na ul. Pułaskiego w Mielcu kobieta została zraniona nożem. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, reanimowali 35-latkę, jednak w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Policjanci poszukiwali sprawcy, zablokowali drogi wylotowe z miasta. 39-letni mężczyzna po ponad trzech godzinach sam zgłosił się do komendy w Stalowej Woli.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mielcu.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

4 sierpnia po godzinie 22 do poznańskiej straży pożarnej dotarła informacja o człowieku, który wpadł do rzeki w okolicy mostu Św. Rocha. Mężczyznę udało się uratować, jednak okazało się, że nie był sam. Poszukiwania trwały przez cały weekend. W nocy z niedzieli na poniedziałek z Warty wyłowiono ciało 18-latka. O tym, że w Warcie znajduje się 18-latek, poinformował w piątek mężczyzna, którego w porę uratowano. Strażacy odszukali go już po kilkunastu minutach od zgłoszenia. Jak informuje Onet policja, udało mu się wyjść z rzeki o własnych siłach. Był pod wpływem alkoholu.

Dwa dni później z Warty wyłowiono 18-latka. – Wszystko wskazuje na to, że to poszukiwany od piątku mężczyzna. Na razie jednak nie potwierdzono jego tożsamości – informuje Onet podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Według wstępnych ustaleń mężczyźni pod wpływem alkoholu sami weszli do Warty. Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura. Ciało 18-letniego mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Interwencja niemieckich policjantów zakończyła się strzelaniną. Zorganizowali blokadę, by schwytać poszukiwanego mężczyznę. Ten zaczął strzelać do funkcjonariuszy, po czym uciekł. Do scen jak z filmu sensacyjnego doszło w okolicach Drezna. Policja urządziła na jednej z dróg blokadę, aby zatrzymać jadącego BMW poszukiwanego, 43-letniego mężczyznę.

Kierowca zaczął strzelać w kierunku policjantów i rozbił policyjną blokadę. Funkcjonariusze otworzyli ogień. Uciekinier po kilkuset metrach musiał zatrzymać samochód i zabarykadował się w dawnej fabryce mebli.

Okrążono budynek i sprowadzono policyjne siły specjalne oraz helikopter. Po sforsowaniu bram budynku okazało się, że przestępca wymknął się z obławy i uciekł. Rzecznik prasowy policji w Saksonii Heinz Berger poinformował, że nadal nie jest znane miejsce pobytu mężczyzny poszukiwanego za drobne wykroczenia kryminalne i drogowe. – Teraz będzie odpowiadał za próbę zabójstwa – wyjaśnił rzecznik.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Krakowska policja wie już, kto zniszczył kilkadziesiąt samochodów w nocy z wtorku na środę – dowiedział się reporter RMF FM. Okazało się, że to obywatel Rosji. Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany. Twierdzi, że z całego zajścia niewiele pamięta.
Źródło info i foto: wykop.pl

Comments Brak komentarzy »

Mokotowscy policjanci z wydziału kryminalnego rozpracowali i zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i 7 listami gończymi. Marcin W. od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Francji i Polski. Na swoim koncie miał kradzieże i rozbój. Funkcjonariusze wiedzieli, że 23-latek mógł przyjechać do Polski. Ustalili, gdzie mężczyzna jedzie komunikacją miejską i zatrzymali go na jednym z przystanków autobusowych w Warszawie. Mężczyzna może spędzić w więzieniu najbliższe 6 lat.

23-latek poszukiwany był przez dwa warszawskie sądy oraz mokotowską prokuraturę za rozbój, 6 kradzieży i szalbierstwo, jakich dopuścił się w przeszłości. Listy gończe wystawiono za nim w 2013 roku, kiedy to skazany mężczyzna nie zgłosił się do odbycia kary. Policjanci ustalili wówczas, że poszukiwany może się ukrywać na terenie Francji.

Na tej podstawie za Marcinem W. został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania, na podstawie którego miał zostać zatrzymany i deportowany do Polski, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Kilka dni temu kryminalni z Mokotowa ustalili, że mężczyzna mógł przyjechać do Warszawy. Ustalili, jaki może być cel tej wizyty oraz o której godzinie może przemieszczać się środkami komunikacji. Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu Marcin W. został zatrzymany na jednym z przystanków autobusowych na warszawskim Wawrze przy wsparciu tamtejszych policjantów.

Poszukiwany trafił do policyjnej celi, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego, w którym może spędzić najbliższe 6 lat.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Rosyjska policja zatrzymała wczoraj w St. Petersburgu poszukiwanego w Polsce za pedofilię Krzysztofa Pomorskiego – informuje petersburska gazeta “Fontanka”. Pomorski został zatrzymany w pracy. Od lat mieszka w Rosji, pracuje tam jako dyrektor biura projektów w dużej firmie budowlanej.

Pomorski jest podejrzany o rozpowszechnianie pornografii dziecięcej. Został zatrzymany przez rosyjską policję i pracowników Interpolu na polecenie prokuratury rosyjskiej i prośbę prokuratury polskiej. O Pomorskim pisał kilka miesięcy temu dziennik “Fakt”.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja apeluje o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny podejrzewanego o oszpecenie ofiary w Szczecinie. Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP prowadzą postępowanie dotyczące Mirosława B., który 20 marca został oblany żrącą substancją. CBŚP prosi o pomoc i publikuje nagranie z kamer monitoringu.

“Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Szczecina i innych osób, które po elementach ubioru, sylwetce oraz sposobie poruszania się, rozpoznają nieznanego mężczyznę, o przekazywanie wszelkich informacji do szczecińskiego zarządu CBŚP lub najbliższej jednostki policji” – prosi szczecińskie CBŚP.

Świadkowie zdarzenia i osoby, które rozpoznają mężczyznę, są proszone o kontakt telefoniczny. Oto numery: 091 8216805, 0800156032 lub 112 i 997. CBŚP zapewnia anonimowość.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Około 10 wznowione zostały poszukiwania 12-latka, który wczoraj wpadł do jeziora Kałębie w powiecie Starogardzkim na Pomorzu. Chłopiec zaginął podczas pływania kajakiem z partnerem swojej babci. Podobnie jak wczoraj chłopca szukają między innymi strażacy ze specjalnej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Kościerzyny. Dodatkowo poszukiwania prowadzone są także z użyciem sonaru.

Policja doprecyzowuje dziś przekazywane wczoraj informacje: nie doszło do wywrotki, a do zatonięcia kajaka. Przykryć miała go fala, gdy na jeziorze nagle zerwał się silniejszy wiatr. Chłopiec pływał wraz z 66-latkiem – partnerem swojej babci. Mężczyzna próbował go jeszcze ratować, ale niestety bezskutecznie.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Karabinierzy aresztowali w piątek w Kalabrii poszukiwanego od 23 lat mafiosa Giuseppe Giorgiego, uważanego za szefa potężnego klanu Romeo. Giorgi figurował na policyjnej liście wśród pięciu najgroźniejszych przestępców we Włoszech. 56-letni mężczyzna o pseudonimie “u capra” (koza) został znaleziony w miejscowości San Luca koło Reggio Calabria w swoim domu. Ukrywał się w małym bunkrze, zbudowanym za kominkiem. Mafioso zamykał się w nim, ilekroć dochodziło do policyjnych kontroli i rewizji w jego domu. Był poszukiwany od 1994 roku.

Musi odbyć karę ponad 28 lat więzienia za przynależność do mafii i udział w grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym handlem narkotykami. Włoski minister spraw wewnętrznych Marco Minniti pogratulował karabinierom zatrzymania mafiosa z kalabryjskiej mafii, ‘ndranghety, i uznał je za “ogromny sukces” organów ścigania.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Niebezpieczny przestępca z okolic Trzebnicy na Dolnym Śląsku przez dwa miesiące ukrywał się w pustostanie. 27-latek podejrzany o podwójne usiłowanie zabójstwa jest już w areszcie. Wcześniej mieszkańcy byli ostrzegani, że może być niebezpieczny, a policja przeprowadzała kilka obław.

Michał M. miał bezprawnie zamieszkać w jednym z domów we Wszemirowie niedaleko Trzebnicy. Właściciele po jakimś czasie przyjechali na miejsce, żeby wyjaśnić sprawę. Według ustaleń śledczych, 27-latek rzucił się na nich z nożem. Zadał mężczyznom po kilka ciosów, celując w serce, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że kilkanaście dni wcześniej miał napaść i okraść kilku innych mieszkańców okolicy. Teraz podejrzanemu grozi dożywocie.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »