Posts Tagged “Poszukiwani”

Rodzice, którzy uprowadzili ze szpitala chorego na raka syna, zostali aresztowani w poniedziałek, po tym, jak stawili się przed hiszpańskim sądem – poinformowała brytyjska policja. Brett i Naghmeh King zabrali 5-letniego Ashye z brytyjskiego szpitala, następnie wyjechali do Francji, a później do Hiszpanii.
Poszukiwania chłopca były prowadzone w Wielkiej Brytanii i Francji. Do poszukiwań włączył się też Interpol. Brytyjscy policjanci dostali informację, że 5-latek może być w Hiszpanii. Informacje o miejscu ich pobytu przekazano lokalnej policji, która aresztowała ojca dziecka. Za rodzicami chorego chłopca wydano Europejski Nakaz Aresztowania, ale policja wolała żeby zgłosili się oni dobrowolnie.

Ojciec tłumaczy powody porwania

Rodzice chłopca zamieścili film na portalu społecznościowym, w którym tłumaczą, co kierowało nimi, kiedy zdecydowali się zabrać dziecko z Wielkiej Brytanii. Ojciec powiedział też, że nie są oni porywaczami chłopca i nie zaniedbują go. Rodzice zostali aresztowani godzinę po pojawieniu się filmu na YouTube.
– “Najbardziej przeszkadza nam to, że jego twarz jest w internecie i gazetach, a nas nazwano porywaczami, którzy zaniedbują swojego syna” – powiedział Brett King. Na filmie ojciec pokazuje, że oboje z matką 5-latka dbają o jego zdrowie. Mówi, też, że dziecko jest szczęśliwe. Rodzina nie ma zaufania i pewności do brytyjskich lekarzy, dlatego za najlepsze rozwiązanie uznała ucieczkę z kraju.

5-letni Ashya ma guza mózgu. Jest w ciężkim stanie, oddycha za pomocą respiratora. Jego rodzice są świadkami Jehowy. Prawdopodobnie nie zgadzali się z zastosowaną w szpitalu terapią i wczoraj potajemnie zabrali synka ze szpitala w Southampton. Lekarze natychmiast zawiadomili policję.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Brytyjski raper Abdel-Majed Abdel Bary jest jedną z osób podejrzanych o zamordowanie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. 24-latek w zeszłym roku wyjechał z Londynu, gdzie mieszkał wraz z matką i pięciorgiem rodzeństwa. Przebywa najprawdopodobniej w Syrii i walczy w szeregach Państwa Islamskiego. We wtorek w internecie pojawiło się nagranie wideo ukazujące egzekucję Foleya, dokonaną przez sunnickich ekstremistów z organizacji Państwo Islamskie. Z kilkuminutowego nagrania wynika, że jego śmierć, to zemsta za ataki lotnictwa USA na dżihadystów w Iraku.

Islamiści zagrozili też ścięciem kolejnego amerykańskiego dziennikarza, Stevena Sotloffa. Natychmiast po pojawieniu się nagrania egzekucji agenci z USA i Wielkiej Brytanii rozpoczęli poszukiwania zamaskowanego mężczyzny, który obciął głowę zakładnikowi. Islamista przemawiał na nagraniu i to ułatwiło jego namierzenie. Mówił bowiem z akcentem brytyjskim. To niejaki “John” – tak bowiem każe się nazywać przywódca grupy brytyjskich dżihadystów, którzy specjalizują się w braniu zakładników. Właśnie z powodu pochodzenia grupę ochrzczono nazwą “The Beatles”.

Brytyjskie media piszą, że eksperci porównali głos pochodzący z nagrania między innymi z głosem Bary’ego. Według ich opinii podobieństwo jest “bardzo duże”. Na początku roku Bary pozował do zdjęcia z obciętą głową. Zdjęcie wykonano najprawdopodobniej w syryjskim mieście Rakka. Raper pochwalił się nim na Twitterze. Eksperci ostrzegają, że to właśnie pochodzący z Wysp ekstremiści walczący w Syrii i Iraku należą do najbardziej okrutnych zabójców w szeregach dżihadystów. Wiadomo o co najmniej 500 Brytyjczykach, którzy w ostatnich miesiącach jeździli do Syrii i Iraku.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Kierowcy dwóch aut, którzy przejechali po leżącej na drodze kobiecie, nie są winni jej śmierci. Jak wynika z sekcji zwłok, ofiara została potrącona wcześniej. Do tragedii doszło w poniedziałek, na starej drodze nr 3 w okolicach Sulechowa w woj. lubuskim. Policjantom na razie nie udało się odnaleźć podejrzanych. Wciąż trwają poszukiwania świadków wypadku.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus, na policję zgłosiła się już osoba, która twierdzi, że widziała w tej okolicy około godz. 22 samochód i 3-4 osoby stojące obok. Kilka minut później auto gwałtownie odjechało. Świadek nie widział jednak koloru i marki samochodu. Prokuraturze udało się ustalić, że ofiara to mieszkanka powiatu sulechowskiego.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura w Strzelinie na Dolnym Śląsku wydała list gończy za mężczyzną, który w niedzielę rano, przed jednym z tamtejszych klubów śmiertelnie ugodził nożem swojego kolegę. Śledczy zgodzili się na publikację wizerunku 28-latka i jego kolegów zachęcających do zabójstwa.

Jak podaje rmf24.pl listami gończymi poszukiwani są również dwaj świadkowie, którzy mogli namawiać do tego zabójstwa. Mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa to Radosław Kazimierz Gajda ur. 12.10.1986 roku. Pozostali dwaj mieli podżegać go do przestępstwa. To urodzony 15.05.1995r. Patryk Sus i Michał Bogumił Libera ur. 03.08.1988r. Wszystkie informację na temat poszukiwanych należy zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie (woj. dolnośląskie) pod nr. tel. 717834200 lub 717834222 lub do każdej jednostki policji w kraju pod nr 997.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja odnalazła białego jaguara skradzionego wieczorem sprzed jednego z domów w Wołczkowie (miejscowość w pobliżu Szczecina). Złodzieje ukradli auto, w którym było 6-letnie dziecko. Kiedy złodzieje zorientowali się, że dziecko jest w samochodzie, zostawili malca przy drodze. Policjanci szybko odnaleźli dziecko, a po kilku godzinach odnalazł się też samochód. Sprawcy są wciąż poszukiwani. Natychmiastowa policyjna obława na złodziei – z udziałem między innymi helikoptera – nie przyniosła rezultatu.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

​Małopolscy policjanci szukają czerwonego motoru marki Yamaha. To na nim jechali bandyci, którzy wczoraj napadli na właściciela kantoru z Niepołomic pod Wieliczką. Oddali do mężczyzny dwa strzały. Przestępców szuka specjalna grupa. Zdaniem policjantów właściciel kantoru był śledzony od momentu wyjścia z pracy.

Przestępcy wiedzieli, że ma przy sobie pieniądze, a także jaką trasą pojedzie do domu. Przez kilka kilometrów jechali za nim na motorze. Na miejsce ataku wybrali zwężony odcinek drogi między miejscowościami Szarów a Targowisko, z którego nie można było skręcić w bok. Wtedy zrównali się z samochodem i oddali strzały do kierowcy. Jeden z pocisków trafił mężczyznę w ramię. 41-latek zachował jednak zimną krew. Przyspieszył i uciekł bandytom. Nic poważnego mu się nie stało.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja szuka dwóch mężczyzn, którzy strzelali do 41-latka z powiatu wielickiego, gdy ten prowadził samochód. Policja zorganizowała blokady, w akcji bierze udział policyjny śmigłowiec.

Po godzinie 17.00 policja dostała zgłoszenie o strzelaninie w miejscowości Targowisko w powiecie wielickim (małopolskie). Z relacji świadków wynikało, że do prowadzącego auto mężczyzny, na zwężeniu dróg, podjechały na motocyklu dwie osoby. Motor zrównał się z samochodem – pasażer oddał strzały w stronę kierowcy. Ten został ranny i trafił do jednego z krakowskich szpitali. Policja zorganizowała blokady, w akcji bierze udział policyjny śmigłowiec. O sprawie poinformowani zostali policjanci z ościennych powiatów.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Ukraińskie ekipy ratownicze nadal mają problemy z zabezpieczeniem miejsca katastrofy zestrzelonego malezyjskiego Boeinga 777, który rozbił się na terenach opanowanych przez prorosyjskich bojowników na wschodzie kraju. Na pokładzie było 298 osób, nikt nie przeżył. Ratownicy wciąż nie odnaleźli wszystkich ciał ofiar. Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy poinformowała dziś, że dotarła do zwłok 196 osób. To zaledwie dziesięć ciał więcej niż poprzedniego dnia.

“Poszukiwania utrudnia obecność uzbrojonych separatystów, którzy przeszkadzają w pracy jednostek ratowniczych” – oświadczyła Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W miejscu katastrofy pracuje prawie 400 ratowników. Przeszukują oni teren o powierzchni 34 kilometrów kwadratowych, na którym spadła większość fragmentów zestrzelonego samolotu.
Nadal nie ma także informacji na temat czarnych skrzynek malezyjskiej maszyny. Wczoraj ukraińskie władze oświadczyły, że posiadają je rebelianci. Ci z kolei mówią, że przekażą je Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu (MAK) w Moskwie, a nie ekspertom Ukrainy, na której terytorium doszło do katastrofy.

Ukraińskie media donoszą, że tzw. wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin oświadczył, że międzynarodowi eksperci zostaną dopuszczeni w miejsce tragedii tylko wówczas, gdy Kijów przerwie operację antyterrorystyczną przeciwko separatystom. Samolot Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony w czwartek najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze, odpaloną z terytorium znajdującego się pod kontrolą antyukraińskich bojowników. Boeing 777 spadł w okolicach miejscowości Sniżne, na wschód od miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

To był wyjątkowo udany dzień dla policjantów z Bielan i Żoliborza. W ciągu 24 godzin funkcjonariuszom udało się zatrzymać aż ośmiu poszukiwanych przestępców, w tym trzy kobiety. Wszystko dzięki szczegółowo zaplanowanej akcji (bielańscy mundurowi przeprowadzają podobne kilka razy w miesiącu). Wśród zatrzymanych jest między innymi Paweł C. (40 l.), który próbował uniknąć czekającego go dwuletniego pobytu w więzieniu za znęcanie się i kradzież z włamaniem. Przed zasądzonymi wyrokami nie uciekną już również skazany za kradzież z włamaniem Dariusz P. (24 l.), posłani do więzienia za posiadanie narkotyków Anna T. (29 l.) i Andrzej Z. (34 l.) oraz złodziejka Monika N. (26 l.), która za kratami spędzi rok. Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Izraelskie media poinformowały o znalezieniu ciał trzech młodych Izraelczyków, którzy zaginęli 12 czerwca na Zachodnim Brzegu Jordanu. Władze Izraela o porwanie młodych mężczyzn oskarżały radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas. Dwaj 16-latkowie i 19-latek zaginęli 12 czerwca wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem, na południu Zachodniego Brzegu. Trójka nastolatków wracała ze szkół talmudycznych i próbowała dotrzeć do Jerozolimy. Jeden z chłopców ma obywatelstwo amerykańskie. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »