Posts Tagged “poszukiwania”

Poszukiwania Gai Pope, córki brytyjskiej aktorki telewizyjnej Natashy Pope, zakończyły się tragicznie. Ciało 19-latki znaleziono w pobliżu klifów, niedaleko miejsca jej zamieszkania.

19-letnia Gaia Pope chorowała na padaczkę. Ostatni raz widziano ją żywą 7 listopada na stacji benzynowej w pobliżu jej domu, gdzie kupowała lody. Kilka dni temu brytyjska policja zatrzymała kolegę Pope i jego babcię. Powód? Zanim Pope zaginęła, odwiedziła starszą kobietę. Po przesłuchaniu, oboje zostali jednak zwolnieni do domu.

Kilka dni temu poszukujący Gai znaleźli ubrania 19-latki, które miała na sobie w dniu zaginięcia. W sobotę, niedaleko miesca zamieszkania dziewczyny, policja znalazła jej ciało. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, aby ustalić przyczyny zgonu 19-latki.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

W Łopienniku Górnym pod Lublinem doszło do napadu na podróżujące samochodem małżeństwo. Napastnicy prawdopodobnie sprowokowali wypadek, a potem pobili i ukradli kierującemu torbę z dużą sumą pieniędzy. Samochód osobowy, którym jechało małżeństwo, zderzył się czołowo z mercedesem. Po chwili na miejsce wypadku podjechało renault laguna na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

Wysiadło z niego kilku mężczyzn. Pobili kierowcę i ukradli z samochodu pieniądze. Podróżującej z nim żonie, na szczęście, nic się nie stało. Pobity mężczyzna trafił do szpitala. Według RMF FM, prawdopodobnie jest to właściciel kantoru.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląska policja i bliscy poszukują 16-letniej Amandy Topol z Wrocławia. Dziewczyna wyszła z domu w piątek 10 listopada i do tej pory nie skontaktowała się z rodziną. Amanda Topol jest średniego wzrostu, ma niebieskie oczy oraz włosy farbowane na blond. Znakiem rozpoznawczym jest duży pieprzyk na prawym policzku. Kiedy wychodziła w piątkowy poranek z domu, miała na sobie różową kurtkę nazywaną “bomberką”.

- Dzień wcześniej córka się z nami pokłóciła. Możemy przypuszczać, że specjalnie nie chce wrócić do domu – mówi Aneta Topol w rozmowie z “Gazetą Wrocławską”.

Dodaje, że nastolatka nie ma przy sobie telefonu i nie można się z nią skontaktować. Rodzina prosi o pomoc każdego, kto może wskazać miejsce pobytu Amandy. Kontaktować można się z bliskimi 16-latki – tel. 886 515 853 albo z z najbliższą jednostką policji.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziesiątego sierpnia szwedzka dziennikarka, Kim Wall, weszła razem z Peterem Madsenem na pokład jego łodzi podwodnej, by zrealizować reportaż na temat wynalazcy. Dzień później rozpoczęto jej poszukiwania. Niestety, to, co znaleziono, przypominało element scenariusza mrocznego kryminału. Madsen jako pierwszy nasuwa się na myśl w roli sprawcy. Tylko on przebywał z Wall na łodzi podwodnej. Oskarżenia spotęgowały jeszcze bardziej filmy znalezione na jego komputerze.

Teraz duńska policja informuje o przełomie w sprawie. Co prawda konstruktor nadal nie przyznaje się do zabójstwa, jednak zeznał, że to on… rozczłonkował zwłoki dziennikarki.

Podczas przesłuchania powiedział, że kobieta zmarła na skutek zatrucia tlenkiem węgla we wnętrzu łodzi (!), podczas gdy on przebywał na powierzchni.

To wyjaśnienie wymaga kolejnych badań z zakresu medycyny sądowej oraz opinii wojskowych ekspertów zajmujących się łodziami podwodnymi – stwierdził kierujący śledztwem komisarz Jens Moller Jensen.

Madsen wyraźnie plącze się w zeznaniach. Początkowo twierdził, że Kim “uderzyła się w głowę”, teraz zaś mówi o zatruciu. Śledczy zamierzają rozszerzyć oskarżenie o zarzut napaści seksualnej bez obcowania płciowego ze względu na 14 ciosów zadanych nożem w narządy płciowe kobiety.

Według policyjnej hipotezy, łódź mogła zostać umyślnie zatopiona w celu zatarcia śladów.
Źródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »

Mazowiecka policja prosi o pomoc w poszukiwaniu kierowcy, który w piątkowy wieczór (27 października) śmiertelnie potrącił 15-latka w miejscowości Cegielnia Kosewo. Mundurowi wciąż poszukują kierowcy, który śmiertelnie potrącił nastolatka. Jak do tej pory udało się ustalić, że w piątek około godz. 22 kierowca samochodu osobowego w miejscowości Cegielnia Kosewo w gminie Pomiechówek potrącił 15-letniego pieszego.

Śmiertelne potrącenie

Nastolatek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, jednak lekarzom, mimo starań, nie udało się uratować mu życia. Wciąż nie udało się ustalić tożsamości kierowcy. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami wypadku.

Kierowca poszukiwany

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek wiadomości w tej sprawie, mogą się zgłosić osobiście w komendzie policji przy ul. Paderewskiego 3 w Nowym Dworze Mazowieckim lub przekazać informacje telefonicznie za pośrednictwem całodobowego numeru (22) 775 22 01 do 04 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Śląska policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawców napaści na pielęgniarkę w Parku Chopina w Gliwicach. Kamery monitoringu nagrały dwóch mężczyzn, których śledczy podejrzewają o ten atak. Napastnicy zaatakowali kobietę w niedzielę, 15 października ok. godz. 7. Pielęgniarka wracała przez park z nocnego dyżuru w Centrum Onkologii w Gliwicach.

Dwaj młodzi mężczyźni podbiegli do niej i obezwładnili gazem pieprzowym z ręcznego miotacza. – Zabrali ofierze torebkę z pieniędzmi i dokumentami, a później uciekli w kierunku ul. Wybrzeże Armii Krajowej – relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską nadkom. Marek Słomski z gliwickiej policji. Dodaje, że każdy kto rozpoznaje osoby z filmu, proszony jest o kontakt z policją. – Można to zrobić anonimowo np. drogą mailową. Informatorzy nie będą wzywani i przesłuchiwani – mówi policjant.

Na informacje śledczy czekają pod całodobowym numerem 32 33 69 255 – e-mail: sylwester.barczak@gliwice.ka.policja.gov.pl
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Nowe fakty ws. zaginięcia 9-letniej Maelys, której już od blisko dwóch miesięcy szuka cała Francja. Policja poinformowała, że dysponuje nagraniem jednej z kamer monitorujących ulice koło miejsca zaginięcia dziewczynki. Może mieć ono kluczowe znaczenie. Na nagraniu widać 34-letniego byłego żołnierza za kierownicą samochodu. Na siedzeniu obok jest dziecko wyglądające jak Maelys – zgadza się wzrost i ubiór. Mężczyzna od dłuższego czasu jest podejrzany o uprowadzenie dziewczynki i przebywa w areszcie śledczym.

Prokuratura podkreśla, że nagranie jest ważne, bo dotąd mężczyzna zapewniał, ze jest niewinny i sam opuścił wesele w miejscowości Pont-de-Beauvoisin we francuskich Alpach, w czasie którego 9-latka zaginęła. Po wcześniejszym odkryciu w jego samochodzie śladów DNA Maelys podejrzany mężczyzna tłumaczył, że dziewczynka wsiadła tylko na chwilę do jego auta, by bawić się w środku z innym dzieckiem. Później miała wysiąść i wrócić na wesele.

Tłumaczył, że pojechał do domu, by się przebrać

34-letni podejrzany, który był wcześniej karany za drobne przestępstwa, usłyszał już wcześniej zarzut porwania. Uwagę funkcjonariuszy przyciągnęły od samego początku sprzeczności w jego zeznaniach. Okazało się też, że w momencie zaginięcia dziewczynki mężczyzna opuścił wesele. Tłumaczył, że poplamił koszulę i pojechał do domu, żeby się przebrać.

Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na zadrapania, które 34-latek miał na rękach. Mężczyzna twierdzi, że wielokrotnie się skaleczył, pracując w przydomowym ogródku. Zapewnia, że nie wie, co się stało z zaginioną dziewczynką, której ciągle nie odnaleziono. Jego adwokat twierdził dotąd, że policja ani prokuratura nie dysponuje żadnymi dowodami winy jego klienta i żądał zwolnienia tego ostatniego z aresztu śledczego.

Wcześniej policja przesłuchała już ponad 200 osób. Przeprowadzono rewizję w domu osoby odpowiedzialnej za salę komunalną w miejscowości Pont-de-Beauvoisin, gdzie odbywało się wesele. Policja i żandarmeria przeczesały okoliczne lasy, a nurkowie przeszukali na wszelki wypadek dno pobliskiej rzeki oraz stawu. Policyjne drony filmowały cały region z nieba, w nadziei na odkrycie czegoś, co umożliwiłoby odnalezienie dziewczynki.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Napastnik, który w środę otworzył ogień w kompleksie biurowym w miejscowości Edgwood w stanie Maryland, zabił trzy osoby i ranił dwie, następnie zbiegł. Według policji napastnik to 37-letni Radee Labeeb Prince. Policjanci uczulali, że mężczyzna jest niebezpieczny i uzbrojony.

Lokalny szeryf Jeffrey Gahler poinformował, że jeszcze nie wiadomo, jaki był motyw tej zbrodni, i jest ona na razie traktowana przez śledczych jako odosobniony incydent niezwiązany z terroryzmem. Właściciel firmy mającej siedzibę w kompleksie biurowym w Edgwood Barak Caba powiedział agencji AP, że podejrzany pracował u niego przez cztery miesiące.

Jak podają lokalne media policjantom udało się schwytać podejrzanego w Delaware.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Do wypadku doszło na dworcu PKS przy ul. Warszawskiej w Płońsku. Kierowca land rovera najpierw uderzył w taksówkę, a następnie wjechał w wiatę przystanku, potrącając czekającego na autobus mężczyznę. Ten zmarł w szpitalu – informuje Plonsk24.pl. Do wypadku doszło dziś rano, ok. godz. 9.20. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca land rovera, jadąc ul. Warszawską w kierunku “siódemki” na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego stracił panowanie nad pojazdem – podaje Plonsk24.pl.

Obecnie trwają poszukiwania kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

​Nie żyje obywatel Armenii postrzelony na warszawskiej Pradze. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się wczoraj po południu na ulicy Siedleckiej, gdzie doszło do strzelaniny. Policja apeluje do świadków, by zgłaszali się z informacjami. Obława trwa. Śledztwo, pod kątem zabójstwa, zostanie wszczęte jutro.

Ormianin wskoczył do zaparkowanej tam taksówki – krzyczał do kierowcy by ten odjechał. Do auta podbiegł wtedy inny mężczyzna i oddał strzały w kierunku osób które znajdowały się w samochodzie. Obywatel Armenii miał ciężką ranę głowy – dzisiaj – jak dowiedziało się RMF FM w prokuraturze – zmarł. Z kolei kierowca taksówki został wczoraj postrzelony w rękę.

Poszukiwania sprawcy strzelaniny trwają.

“Niewykluczone, że chodziło o rozliczenia przestępcze albo finansowe” – usłyszał wczoraj reporter RMF FM w Komendzie Stołecznej Policji.

“Sprawdzamy, jakie są motywy działania sprawcy. Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe wątki – także i ten dotyczący ewentualnych rozliczeń finansowych lub przestępczych” – powiedziała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »