Posts Tagged “poszukiwanych”

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia osób, poszukiwanych przez rodziny po eksplozji w Manchester Arena. Duża część z nich to dzieci. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc w ich odnalezieniu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia osób, poszukiwanych przez rodziny po eksplozji w Manchester Arena. Duża część z nich to dzieci. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc w ich odnalezieniu.

Jak podaje Reuters, w momencie eksplozji, do której doszło tuż po zakończeniu koncertu, hala widowiskowa Manchester Arena wciąż wypełniona była tysiącami fanów amerykańskiej piosenkarki, która jest bardzo popularna wśród nastolatków i dzieci.

Rodziny poszukują uczestników koncertu Ariany Grande

Panika i zamieszanie, które wybuchły po eksplozji, sprawiły, że rodzice i bliscy wielu uczestników i uczestniczek koncertu stracili z nimi kontakt. Dlatego też pod hashtagiem #DWTManchester wrzucają teraz ich zdjęcia i proszą o pomoc w poszukiwaniach. Kolejne wpisy są podawane dalej przez setki kolejnych użytkowników serwisu.

Manchester pomaga uczestnikom koncertu

Na brytyjskim Twitterze popularność zdobył także inny hashtag: #roomformanchester. Ma ona pomóc setkom osób, które nie są w stanie wrócić do domu – w związku z atakiem w mieście nie działa komunikacja miejska. Na Twitterze za pomocą tego hashtaga ogłaszają się ludzie, którzy mogą udostępnić potrzebującym miejsca do spania albo mają samochód i mogą ich gdzieś zawieźć. Do akcji dołączyli się niektórzy taksówkarze.

Wybuch na koncercie Ariany Grande w Manchesterze

Według doniesień medialnych w arenie miały miejsce dwie eksplozje. W hali wybuchły najprawdopodobniej ładunki domowej roboty, które zdetonował zamachowiec samobójca – podała agencja Reutera, powołując się na dwóch anonimowych amerykańskich urzędników. Tych doniesień nie potwierdzają jednak policja, która oficjalnie poinformowała tylko, że w Manchesterze doszło do “możliwego ataku terrorystycznego”. W zamachu zginęło co najmniej 19 osób, a ponad 50 jest rannych.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Tragicznie zakończyły się poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy wybrali się na wycieczkę rowerową w okolicach Nowych Czapli (woj. lubuskie). W opuszczonej kopalni na głębokości 50 metrów odnaleziono ich ciała. Mężczyźni pochodzili z województwa opolskiego. Ostatni raz obsługa hotelowa widziała ich w czwartek. Od tego czasu ślad po nich zaginął.

- W piątek Komenda Powiatowa Policji w Żarach otrzymała zgłoszenie z Komendy Miejskiej Policji w Opolu o poszukiwaniach dwóch mężczyzn. Były to osoby w wieku 31 i 53 lat, na terenie powiatu żarskiego byli w charakterze turystów – mówi Aneta Berestecka z żarskiej policji. Wiadomo, że mężczyźni pojechali na wycieczkę w okolice Nowych Czapli. Tam, w pobliżu opuszczonej kopalni, policja znalazła ich rowery. – Wszystko wskazywało na to, że na rowerach udali się w okolice miejscowości Nowe Czaple i tam wpadli do sztolni pokopalnianej – informowała Berestecka.

Strażacy znaleźli zwłoki

Na miejscu poszukiwania prowadziła policja, a także specjalna grupa wysokościowa straży pożarnej. Około godz. 11, ich ciała na głębokości 50 metrów odnaleźli strażacy. Przyczyny śmierci ustali sekcja zwłok. Prawdopodobnie mężczyźni udusili się przez brak dostępu do powietrza. Sztolnia znajduje się na obszarze Geoparku Łuk Mużakowa. Jedną z jego atrakcji parku jest ścieżka turystyczna “Dawna kopalnia Babina” pomiędzy Łęknicą i Nowymi Czaplami. W tym rejonie przed laty wydobywano węgiel brunatny i inne kopaliny metodą odkrywkową i spod ziemi.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Szwedzcy policjanci zatrzymali na autostradzie w pobliżu Sztokholmu, poszukiwanego międzynarodowym listem gończym 30-letniego przestępcę z Polski. Zatrzymany był poszukiwany przez polską policję za serię napadów z bronią i kradzieży samochodów w Ełku w 2015 roku, a także za późniejsze przestępstwa we Włoszech i innych krajach.

W Szwecji ukrywał się dzięki pomocy swoich polskich kolegów, ale od dłuższego czasu był przez policjantów śledzony. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny i stawiał czynny opór – mówi gazecie “Aftonbladet” anonimowy policjant z wydziału ENFAST. Mężczyzna będzie wkrótce przekazany przedstawicielom polskiej policji. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy polskich i szwedzkich policjantów w ramach sieci ENFAST, zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ukrywających się na terenie Europy.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Wielkopolska policja szuka mężczyzny, który uciekł funkcjonariuszom z radiowozu i wskoczył do Warty. Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Radzewicach koło Mosiny. Po nocnej akcji nadal trwają poszukiwania. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w piątek PAP, że nocna akcja poszukiwań mężczyzny nie przyniosła rezultatów i działania będą kontynuowane w piątek.
 
W czwartek wieczorem 29-latek został zatrzymany przez policjantów do odbycia kary 1,5 roku więzienia za uprawę konopi indyjskich i posiadanie narkotyków. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że matka zatrzymanego mężczyzny poprosiła policjantów o możliwość pożegnania się z synem. Kiedy kobieta podeszła do radiowozu i gdy zostały uchylone drzwi auta, mężczyzna odepchnął matkę i rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie wskoczył do rzeki.
 
W poszukiwaniach zbiega uczestniczyło w nocy łącznie ponad 120 policjantów z różnych jednostek, w tym funkcjonariusze z komisariatu wodnego, z Mosiny i z Poznania, oraz grupa kilkudziesięciu strażaków.
 
Do poszukiwań wykorzystywane są motorówki, dron; na długości kilku kilometrów przeczesywane są także brzegi Warty.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Śląscy policjanci kolejny raz prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych. Podczas akcji śledczy zatrzymali ponad 100 osób. Kilkunastu z nich było poszukiwanych listami gończymi, kilkudziesięciu w celu doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych, a pozostali w celu ustalenia miejsca ich pobytu. Najwięcej poszukiwanych zatrzymano w Bielsku-Białej i Katowicach. Niektórzy wpadli w ręce mundurowych w nietypowych okolicznościach.

Wczoraj śląscy policjanci prowadzili akcję ukierunkowaną na zatrzymanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Sprawcy celowo ukrywali się przed Policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny.

Dobre rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych przyniosła pozytywne efekty. Śledczy zatrzymali ponad 100 poszukiwanych, w tym kilkanaście osób poszukiwanych listami gończymi, kilkadziesiąt osób poszukiwanych w celu doprowadzenia do aresztów śledczych lub zakładów karnych, a pozostałe osoby w celu ustalenia miejsca ich pobytu. Wśród poszukiwanych było też kilkunastu nieletnich.

Kilkadziesiąt osób trafiło już za kratki w celu odbycia orzeczonych kar za popełnione przestępstwa m.in. pobicia, kradzieże, włamania, wandalizm, oszustwa czy niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Najwięcej osób poszukiwanych zatrzymali policjanci z Bielska-Białej oraz z Katowic. Niektórzy wpadli w ręce mundurowych w nietypowych okolicznościach, jak miało to miejsce np. w Zabrzu.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 48-latka, który zadzwonił do szpitala i poinformował, że się podpali. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie ustalili miejsce zamieszkania desperata i wezwali karetkę pogotowia. W czasie czynności z mężczyzną okazało się, że jest poszukiwany przez chorzowski sąd do obycia kary więzienia. Decyzją lekarza został przewieziony jednak do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Dopiero po zakończonym leczeniu będzie możliwe odbycie kary przez 48-latka.

Kolejną osobą zatrzymaną w ramach działań w Zabrzu była 40-letnia kobieta, która poszukiwana była przez katowicką prokuraturę okręgową. Kobieta działając w zorganizowanej grupie przestępczej oszukiwała na terenie Polski ludzi metodą ”na wnuczka”. Kobieta ukrywała się od 2015 roku. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Natomiast 43-letni mężczyzna, który poszukiwany był przez zabrzańską prokuraturę zatrzymany został kiedy wychodził z zakupami ze sklepu. Zauważył go policjant, który po służbie wracał od dentysty. Mężczyzna miał ogromnego pecha, bo funkcjonariusz, który go zatrzymał ma doskonałą pamięć fotograficzną, gdyż na co dzień pracuje w zespole poszukującym osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna decyzją sądu również został tymczasowo aresztowany za kradzieże z włamaniami.

Kolejny z poszukiwanych mężczyzn „wpadł” w czasie kontroli drogowej prowadzonej przez bielskich policjantów. Wczoraj tuż po 15.00 w Jaworzu na ul. Średniej, zatrzymali go policjanci z Jasienicy. 48-latek kierował motorowerem mając we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że obowiązuje go wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Najbliższe miesiące poszukiwany spędzi w areszcie za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”.

Niektórzy wybierali także nietypowe miejsce kryjówek. Kiedy wczoraj nad ranem bielscy policjanci zapukali do drzwi poszukiwanego 46-latka z Pisarzowic, mężczyzna ukrył się na strychu swojego domu i nie chciał opuścić kryjówki. Sprawca został zatrzymany. Czeka go odsiadka blisko 4 lat pozbawienia wolności za kradzieże i paserstwa. Natomiast poszukiwana 36-latka ukrywała się w domu swojego partnera w jednej miejscowości powiatu bielskiego. Zatrzymana przez policjantów kobieta była poszukiwana za kradzieże, za co została skazana przez sąd na karę 2,5 roku więzienia. Za niealimentację został zatrzymany 45-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna ukrywał się u swojej konkubiny. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, mężczyzna zabarykadował je. Kategorycznie odmawiał wyjścia z mieszkania. Drzwi otworzył dopiero, kiedy policjanci wezwali zabrzańskich strażaków, którzy ze sprzętem do wyłamywania drzwi wkroczyli na klatkę schodową budynku. Najbliższy rok mężczyzna spędzi w więzieniu.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci z całego garnizonu, prowadzone są cyklicznie. Na co dzień ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani do spraw poszukiwań.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Na stacji Sternschanze w hamburskim metrze rozpylono gaz. Są poszkodowani – podaje niemiecki dziennik “Bild”. Policja potwierdza informację, dodając, że sprawcy uciekli i są poszukiwani. Do zdarzenia doszło ok. godziny 19:00. Prawdopodobnie rozpylonym w metrze środkiem był tzw. gaz obezwładniający lub łzawiący. Hamburska policja potwierdza informacje mediów, że za atak gazem na dworcu w Hamburgu odpowiedzialni “dwaj młodzi ludzie”.

Sześciu pasażerów – w tym dwoje dzieci – zostało poszkodowanych. Poszkodowani skarżyli się na podrażnienie dróg oddechowych i oczu. Policja poszukuje sprawców.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Brytyjski pedofil, który zbiegł z kraju trzy lata temu został złapany przez przypadek we Francji, gdzie uczestniczył w wypadku samochodowym – poinformowały władze francuskie. Stephen Carruthers został aresztowany w marcu 2014 roku w Anglii, lecz po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność i uciekł z kraju. Był jednym z najbardziej poszukiwanych brytyjskich uciekinierów przez Narodową Brytyjską Agencję Kryminalistyczną.

- Mężczyzna poszukiwany przez brytyjską policję został znaleziony przez przypadek po tym, jak przez rok ukrywał się we wiosce Lot – poinformował Veronique Jacob, szef policji w Cahors w południowo-zachodniej Francji.

Szef Międzynarodowego Biura Kryminalnego mówi o wielkim szczęściu przy ujęciu pedofila. Większość akcji zakończonych ujęciem zbiegów to jednak wytężona i żmudna praca wywiadu operacyjnego wielu komórek służb w danym kraju.

Obecnie rozpoczęło się postępowanie ekstradycyjne, które ma doprowadzić do postawienia Carruthersa przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości. Po jego aresztowaniu w 2014 roku na komputerze zostało znalezionych ponad pięć tysięcy nieprzyzwoitych zdjęć z dziećmi. Najpoważniejsze z nich pokazały “kontakty seksualne” nieletnich.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Europol opublikował dane oraz wizerunek 29-letniego Grzegorza Zgrzebnickiego poszukiwanego za zabójstwo mężczyzny. Do zbrodni doszło w lipcu w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Policja apeluje o przekazywanie, nawet anonimowo, wszelkich informacji na temat poszukiwanego.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania. Z ustaleń śledczych wynika, że w nocy z 9 na 10 lipca 2016 roku w Świebodzicach w województwie dolnośląskim zaatakował innego mężczyznę. Zadał mu kilkadziesiąt ran nożem. Poszkodowany zmarł.

Dane mężczyzny zostały opublikowane na stronie internetowej – www.eumostwanted.eu – na której znajdują się informacje o ponad 60 przestępcach i terrorystach najbardziej poszukiwanych na terenie Europy. Przez 23 dni z rzędu publikowany jest wizerunek jednego zbiega poszukiwanego przez inne państwo członkowskie Unii Europejskiej – mówi Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Witryna najbardziej poszukiwanych przestępców Europy powstała z inicjatywy Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład której wchodzą policjanci z 28 krajów UE, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. Pozwala na przekazywanie informacji dotyczących osób poszukiwanych, skazanych lub podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym w Europie – powiedział Marciniak.

Jest to pierwsza inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej przedstawiająca listę najbardziej poszukiwanych przestępców na wspólnej platformie. Każdy może udzielić użytecznych informacji za pośrednictwem tej strony internetowej. Informacje można przekazywać także anonimowo – podkreślił. Od momentu uruchomienia na początku 2016 roku witryny www.eumostwanted.eu zatrzymano 24 osoby, których dane na niej umieszczono.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

„Łowcy cieni” CBŚP namierzyli trzech członków chińskiej mafii, poszukiwanych przez mediolańskich carabinieri w ramach międzynarodowej operacji „New China”, w związku z handlem i produkcją metamfetaminy na ogromną skalę. We Wrocławiu zatrzymali 46-letniego Wietnamczyka, a w warszawskim areszcie namierzyli 30-letniego Chińczyka. Kolejnego obywatela Chin, ściganego przez Włochów, „łowcy” znaleźli w… hiszpańskim więzieniu.

Od końca pierwszej dekady XXI wieku, Chiny stają się jednym z czołowych wytwórców metamfetaminy lub prekursorów do jej produkcji. „Meta” lub „kryształ” produkowane w Azji: m.in. w Chinach i Korei Północnej, trafiają do Europy, Australii lub USA. Coraz częściej chińskie triady uruchamiają także swoje laboratoria w Europie.

Mediolańscy karabinierzy, którzy rozpracowywali jeden z azjatyckich gangów w ramach akcji „New China”, zwrócili się o pomoc do europejskich kolegów. – Włoskie służby miały informacje, że kilku Chińczyków i Wietnamczyków, których rozpracowują, może ukrywać się w Polsce. Do akcji wkroczyli policjanci z Zarządu III CBŚP, zwani „łowcami cieni” – mówi tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik CBŚP.

Szybka operacja

„Łowcy cieni” namierzyli trzech gangsterów z włoskiej listy poszukiwanych. Znalezienie dwóch Chińczyków nie było szczególnie trudne. Jeden, 30-letni, od pół roku siedzi w warszawskim areszcie. W podstołecznej Lesznowoli rzucił się z nożem na swojego rodaka. Podejrzewano, że motywem ataku mogła być kłótnia o kobietę. Teraz jednak nie można wykluczyć, że atak był elementem walki konkurencyjnych gangów azjatyckich.

Kolejnego ściganego funkcjonariusze CBŚP „odnaleźli” w hiszpańskim więzieniu. Z informacji tvp.info wynika, że może to być Chińczyk, zatrzymany w sierpniu na terenie Wólki Kosowskiej – największego w Polsce azjatyckiego centrum handlowego, uważanego przez śledczych za idealne miejsce do prania pieniędzy z nielegalnych interesów. Obywatel Chin był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za to, że w grudniu 2015 r. uczestniczył w walce między azjatyckimi gangami w Hiszpanii, w trakcie której zginęła jedna osoba, a druga została ranna. Został wydany władzom Hiszpanii.

Trzeciego „figuranta” policjanci odnaleźli w jednym z wynajętych mieszkań we Wrocławiu. 46-letni obywatel Wietnamu ukrywał się w lokalu wraz z kilkoma rodakami. Był kompletnie zaskoczony, gdy wychodząc z mieszkania został otoczony przez funkcjonariuszy.

Królestwo mety

W tym samym czasie we Włoszech, Rumunii i Hiszpanii zatrzymano 24 innych Azjatów. O tym, jak bardzo w ostatnich latach wzrosło znaczenie azjatyckich mafii na rynku produkcji metamfetaminy, świadczy najlepiej akcja chińskiej policji w Guangdong, w 2014 r. W szturmie na fabrykę „mety” we wsi Boshe wzięło udział ponad 3 tysiące policjantów i funkcjonariuszy służb specjalnych. Na miejscu doszło do regularnej bitwy z użyciem karabinów maszynowych i granatów. Zatrzymano 182 osoby, wśród których znajdowało się 14 urzędników Komunistycznej Partii Chin, ochraniających narkotykową manufakturę. Na miejscu znaleziono 3 tony gotowej „mety” i ponad 23 półproduktów do jej wytwarzania.

Zsyntetyzowana w 1919 r. metamfetamina, zwana także kryształem, metą, lodem czy piko, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i wyniszczających narkotyków. Działa silniej i bardziej uzależnia niż klasyczna amfetamina. Jednocześnie jest tańsza i łatwiejsza w produkcji, ponieważ można wytwarzać jej odpowiednik na bazie dostępnych leków, bez konieczności posiadania specjalnego laboratorium.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Dwaj mężczyźni, którzy w nocy z czwartku na piątek uciekali samochodem przed policją, są w rękach funkcjonariuszy z komendy miejskiej w Katowicach. Podczas pościgu jeden z policjantów strzelał w kierunku auta z broni służbowej. Ranny został trzeci uciekinier – 43-latek. Kierowca i drugi pasażer zniknęli.

Jednego z poszukiwanych mężczyzn – 26-latka – policja zatrzymała dziś po godz. 6 rano w jednym z mieszkań w Katowicach. To prawdopodobnie kierowca samochodu. Był już wcześniej poszukiwany, bo miał trafić do więzienia za inne przestępstwa. Wczoraj podczas próby zatrzymania potrącił policjanta. Drugiego mężczyznę – 20-letniego – policja zatrzymała także dziś rano, przed 8.00 na ulicy w Sosnowcu. Dziś lub jutro obaj zatrzymani będą przesłuchiwani przez prokuraturę i usłyszą zarzuty.

W nocy z czwartku na piątek policja w Katowicach zatrzymała do kontroli samochód, którym jechali mężczyźni. Kiedy funkcjonariusze próbowali wylegitymować trzech mężczyzn, kierowca ruszył gwałtownie, potrącił policjanta i zaczął uciekać. W trakcie pościgu – jak wynika z informacji dziennikarzy radia RMF FM – z policyjnej broni padło w sumie 11 strzałów: 3 w powietrze i 8 w kierunku uciekającego samochodu. Ostatecznie auto wjechało w barierki przy al. Roździeńskiego i tam znaleźli je funkcjonariusze. W środku był 43-letni mężczyzna – według informacji reporterów radia RMF FM – został prawdopodobnie postrzelony przez policjanta. W ciężkim stanie trafił do szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Jak dowiedzieli się reporterzy radia RMF FM, 43-latek był poszukiwany, miał trafić do aresztu śledczego w celu odbycia kary.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »