Poszukiwany sprawca napadu na sklepy w Cieszynie

Policjanci z Cieszyna poszukują sprawcy trzech napadów na placówki handlowe w Cieszynie. Napastnik kradł pieniądze grożąc pracownikom nożem. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Policja opublikowała zdjęcia poszukiwanego. Osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt z policją.

Do dwóch przestępstw doszło w grudniu ubiegłego roku. 12 grudnia mężczyzna napadł na sklep przy ul. Zamkowej, 18 grudnia przy ul. Szerokiej. Ostatni rozbój miał miejsce 10 stycznia przy ul. Stary Targ. Policja podejrzewa, że za wszystkie trzy napady odpowiada ten sam sprawca.

Śledczy ustalili, że mężczyzna był ubrany w ciemną kurtkę z kapturem, dżinsy, ciemne buty, szalik lub chustę zasłaniającą twarz. Wygląda na ok. 40-50 lat, jest średniej budowy ciała. Ma ponad 190 cm wzrostu.

Wchodząc do placówek handlowych mężczyzna groził nożem, po czym zabierał pieniądze. Policja prosi, by informacje, które mogą przyczynić się do znalezienia sprawcy, przekazywać Wydziałowi Kryminalnemu Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie przy ul. Wojska Polskiego 2, tel. 33 8 516 200, 33 8 516 280, nr alarmowy 112, adres e-mail: dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany pedofil z Gdańska sam zgłosił się na policję

Myślał, że się wywinie, ale grozi mu długa odsiadka. Szymon P. (33 l.) z Gdańska, obmacywał 14-latka w tramwaju. Gdy policja zaczęła go szukać sam zgłosił się na komisariat gdzie przekonywał, że jest niewinny.

Zdarzenie miało miejsce 21 września. Ok godz. 13.20 w tramwaju nr 6 przy ul. Łostowickiej do 14-letniego chłopca wracającego ze szkoły do domu podszedł mężczyzna i zaczął się o niego ocierać. Łapał nastolatka za krocze i obmacywał po pośladkach. Na następnym przystanku zboczeniec wysiadł z tramwaju i uciekł. Chłopiec o wszystkim powiedział rodzicom, a ci zawiadomili policję.

Chociaż od zajścia minęło kilka miesięcy śledczy zdecydowali się upublicznić wizerunek zboczeńca dopiero tuż przed końcem roku.

Poszukiwany mężczyzna zobaczył siebie na zdjęciach w policyjnym komunikacie i w Nowy Rok sam poszedł na komisariat. Tam starał się przekonać śledczych, że jest niewinny i łączenie go z tą sprawą to wielka pomyłka. Po okazaniu nagrania ze zdarzenia zbladł zaskoczony. – Usłyszał zarzut doprowadzenia osoby małoletniej do innej czynności seksualnej za co grozi do 12 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Sąd zdecydował się zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu – mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Źródło info i foto: se.pl

Chorzów: Policja poszukuje damskiego boksera. Uderzył 68-letnią kobietę pięścią w twarz

Mężczyzny w wieku około 20-30 lat, który uderzył pięścią w twarz 68-letnią kobietę poszukuje chorzowska policja. Opublikowano wizerunek sprawcy. Komisariat Policji I w Chorzowie poinformował, że prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała, do którego doszło 19 lipca br. w Chorzowie pod wiaduktem kolejowym przy ul. Inwalidzkiej a Armii Krajowej.

Widoczny na zdjęciu sprawca uderzył pięścią w twarz 68- letnią mieszkankę Chorzowa. Policjanci apelują o pomoc w ustaleniu, kim był napastnik.

Opublikowano również rysopis sprawcy: mężczyzna w wieku około 20-30, średniej budowy ciała, włosy krótkie, ubrany w ciemną bluzę z kapturem, spodnie krótkie do kolan jeansowe, na dłoniach rękawiczki bez palców, poruszający się na rowerze typu górskiego, rama w kolorze czarno białym.

Wszelki osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy proszone są o kontakt z asp. sztab. Grzegorzem Dybichem z komendy policji w Chorzowie telefonicznie na nr 798 030 086 lub mailowo na adres grzegorz.dybich@chorzow.ka.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: TVP.info

Zatrzymano poszukiwanego za oszustwa podatkowe

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu zatrzymali w Gdańsku 38-latka, który oszukał skarb państwa na kilka milionów złotych. Mężczyzna m.in. wystawiał fałszywe faktury na zakup wyrobów stalowych. Był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Płocku. W ostatnim czasie to już kolejna osoba zatrzymana przez „poszukiwaczy”, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

38-latek ukrywał się w Gdańsku. Zmienił wygląd i zamieszkał w jednym z najdroższych apartamentowców. Poruszał się po mieście najdroższymi samochodami, jak lamborghini czy maserati. Zawszy przy mężczyźnie była też prywatna ochrona, która dbała o jego spokój.

Gdy sprawą zajęli się policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu jego los wydawał się przesądzony, a zatrzymanie i umieszczenie w więzieniu było tylko kwestią czasu. Gdy „poszukiwacze” ustalili miejsce pobytu mężczyzny, od razu pojechali do Gdańska.

Rozpoczęli obserwację miejsca, w którym miał się pojawić. Gdy mężczyzna wychodził z samochodu do domu, został powalony na ziemię i obezwładniony. Nie pomógł mu także ochroniarz, który, gdy zobaczył policyjne odznaki, od razu zostawił swojego pracodawcę. Funkcjonariusze doprowadzili 38-latka do najbliższej jednostki policji, a po sporządzeniu dokumentacji trafił on do gdańskiego aresztu. Jak mówił policjantom, zatrzymali go tuż przed popełnieniem kolejnego oszustwa.

Warto przypomnieć, że sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 r. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.
Źródło info i foto: Policja.pl

Poszukiwani sprawcy brutalnego napadu w Gorzowie Wielkopolskim

​Brutalny napad w Gorzowie Wielkopolskim. Grupa przestępców z nożami zaatakowała mężczyznę, który przewoził spore środki pieniężne. Ranne zostały trzy osoby, napastnicy wciąż są poszukiwani. Do ataku doszło w piątkowy wieczór około godz. 18. Syn właściciela kantoru transportował właśnie pieniądze między punktami wymiany walut. Przy ulicy Górczyńskiej napadło na niego 4-5 napastników z nożami.

Bandyci zranili w sumie trzy osoby, w tym dwóch mężczyzn, którzy rzucili się na pomoc. Najpoważniej ranny został jeden z nich – 45-latek został przewieziony na blok operacyjny do gorzowskiego szpitala.

Policja nazywa to „bardzo poważnym zdarzeniem”. Wszczęto alarm dla całej jednostki, rozstawiono blokady, zaangażowano przewodnika z psem tropiącym i techników kryminalistyki. Po dwóch godzinach policja znalazła porzucone czerwone subaru, którym poruszali się napastnicy. W środku znaleziono m.in. maski oraz nóż. Zabezpieczono także nagrania z monitoringu. Funkcjonariusze apelują teraz do świadków tego zdarzenia, by zgłosiły się na komisariat i pomogły policji w poszukiwaniu przestępców.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Polkowice: Poszukiwani sprawcy kradzieży biżuterii

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach szukają sprawców kradzieży biżuterii. Mężczyźni wykorzystując nieuwagę właściciela domu zabrali biżuterię o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby przedstawione na portretach pamięciowych, prosimy o kontakt z policją.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie gminy Gaworzyce. Sprawcy wykorzystując chwilową nieuwagę właściciela nieruchomości ukradli m.in. łańcuszki, pierścionki, bransoletę oraz medaliki, których wartość oszacowano na kwotę ponad 8 tysięcy złotych.

Na podstawie zebranych w tej sprawie materiałów, opracowano portrety pamięciowe sprawców. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby przedstawione na portretach pamięciowych prosimy o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przy ulicy Legnickiej 15 lub z najbliższą jednostką policji. Informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanych mężczyzn, można również przekazać telefonicznie pod numer Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach: 76-846-33-00.
Źródło info i foto: Policja.pl

Kanada: Eksplozja bomby improwizowanej w indyjskiej restauracji. Policja prowadzi śledztwo, trwają poszukiwania sprawców

Piętnaście osób zostało rannych w czwartek wieczorem czasu lokalnego w eksplozji, do której doszło w indyjskiej restauracji w mieście Mississauga w prowincji Ontario na południu Kanady – poinformowała policja. Trzy osoby są w stanie krytycznym. Policja opublikowała zdjęcia dwóch zakapturzonych podejrzanych, poszukiwanych w tej sprawie mężczyzn, którzy – jak sądzą – wysadzili w lokalu ładunek.

Wybuch spowodował ładunek wykonany metodą chałupniczą – poinformowała lokalna policja. Jak dodano w komunikacie kilka godzin po wybuchu, została ona zdetonowana krótko po tym, jak lokal opuściło dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej do niego weszli. „Na miejscu było dwóch podejrzanych, którzy zdetonowali improwizowany ładunek wybuchowy w restauracji” – poinformowała na Twitterze policja z regionu Peel, gdzie leży lmiasto Mississauga.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Francuski wywiad szuka szpiegów

Kandydaci na szpiegów pilnie poszukiwani we Francji! Tamtejsze służby wywiadu wojskowego mają dodatkowo zatrudnić ponad pół tysiąca cywilów – m.in. w związku ze wzrostem zagrożenia ze strony islamskich ekstremistów. Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Zewnętrznego (DGSE) francuskiego Ministerstwa Obrony podkreśla, że najbardziej poszukiwani są m.in. informatycy i specjaliści od języków obcych.

Oprócz zagrożenia ze strony muzułmańskich organizacji terrorystycznych powodem masowego naboru nowych pracowników jest coraz bardziej niestabilna sytuacja geopolityczna w rożnych rejonach świata.

Debiutant po studiach wyższych, opracowujący analizy i raporty, może liczyć na pensje w wysokości 2400 euro brutto miesięcznie. Natomiast doświadczeni specjaliści uczestniczący w tajnych operacjach za granicą mogą zarobić nawet do 10 tysięcy euro miesięcznie.
Źródło info i foto: interia.pl

Zaginął 49-letni Bogdan Wilk

Trwają poszukiwania zaginionego Bogdana Wilka. To 49-letni mieszkaniec Wrzępi, który 26 marca wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ostatni raz był widziany w dniu zaginięcia około godziny 11.00 w miejscowości Bratucice (powiat bocheński).

W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w buty robocze – trzewiki koloru czarnego z żółtymi wstawkami, spodnie robocze typu ogrodniczki koloru szarego, koszulę flanelową w szarą kratkę, sweter oraz bluzę polarową koloru granatowego z białym napisem na piersi i dwoma białymi pasami na rękawach oraz czapkę wełnianą koloru czarnego.

Rysopis mężczyzny – wzrostu około 176-180 cm, waga około 70 kg, szczupła budowa ciała, twarz chuda, włosy szpakowate krótkie proste.

Od momentu powiadomienia o zaginięciu, brzescy policjanci wspólnie z bocheńskimi policjantami, strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Brzeska i Bochni oraz z ościennych Ochotniczych Straży Pożarnych, prowadzą działania poszukiwawcze przeczesując okoliczne zagajniki i kompleksy leśne. W poszukiwaniach wykorzystano też specjalizujące się w poszukiwaniu osób psy służące na co dzień sądeckiej jednostce.

Osoby, które widziały zaginionego lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Policją na numer alarmowy 997 lub 14 66 26 222.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Brutalny napad na 30-latka w Starachowicach. Zatrzymano jednego z poszukiwanych

Pięciu mężczyzn napadło na 30-latka w Starachowicach. Policja zatrzymała w tej sprawie jedną osobę. Wczoraj na ulicy Bocznej pięciu mężczyzn miało pobić, grozić bronią, a następnie oddać kilka strzałów w kierunku napadniętego. W sprawie zatrzymano 25-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu znaleziono wiatrówkę. On sam jednak nie przyznaje się do winy.

Policja wciąż szuka pozostałych napastników.
Źródło info i foto: RMF24.pl