Posts Tagged “poszukuje”

Policja poszukuje napastnika, który w środę na Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku zadał ok. 30-letniemu mężczyźnie kilka ciosów nożem. Ugodzony mężczyzna zmarł. Trwa policyjna obława z psami tropiącymi. Do zabójstwa doszło w środę ok. godz. 17:30. Sprawca miał zadać napadniętemu kilka ciosów nożem i zbiec w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji zaatakowany mężczyzna zmarł.

- Doszło do kłótni między idącymi – schodzącymi właściwie – z wału przeciwpowodziowego mężczyznami – powiedział Polsat News podkom. Zbigniew Korytnicki z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. – Mężczyzna ugodził jednego z dwóch idących mężczyzn ostrym narzędziem, prawdopodobniej nożem – dodał.

“Na karcie bankomatowej rosyjskojęzyczne nazwisko”

Ofiara nie miała przy sobie żadnych dokumentów. – Na karcie bankomatowej, która została znaleziona przy zwłokach, widniało rosyjskojęzyczne nazwisko – mówił podkom. Korytnicki. Wciąż trwa policyjna obława z psami tropiącymi. Świadkowie twierdzą, że napastnik uciekł pieszo wałem przeciwpowodziowym.

Seria ataków przy użyciu noża w Trójmieście

W ubiegłym tygodniu bójka w Gdyni zakończyła się śmiercią młodego mężczyzny. Również w Gdyni doszło ubiegłym tygodniu do próby zabójstwa przy użyciu noża. Napastnik zaatakował ofiarę na przystanku autobusowym.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Nieznajomy mężczyzna zaczepił młodą dziewczynę, gdy ta wyszła pobiegać wzdłuż wału nad Wisłą. Zaatakował ją ostrym narzędziem. – Dogonił mnie, zaczął szarpać za kaptur – relacjonuje poszkodowana na antenie TVN24. Dziewczyna ma na twarzy siedemnaście szwów. Policja poszukuje sprawcy.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Lisewie Malborskim (woj. pomorskie).
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Teksańska policja poszukuje 3-letniej Sherin Mathews. Dziewczynka zaginęła w sobotę w nocy. Ojciec kazał córce stać za karę pod drzewem przed domem. Gdy wrócił, dziecka nie było.

Wolontariusze i policja z Richardson w Teksasie w Stanach Zjednoczonych poszukują 3-letniej Sherin Mathews. Dziewczynka ostatni raz była widziana przed jej domem w sobotę wczesnym rankiem. Odbywała karę, stojąc przy pobliskim drzewie, bo ojciec zdenerwował się, że nie chciała wypić mleka. Gdy po kilkunastu minutach wrócił po córkę, już jej nie było.

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę, usłyszał zarzuty związane z pozostawieniem dziecka i narażeniem go na niebezpieczeństwo. Jak podaje NBC, ojciec dziewczynki wyszedł już z aresztu za kaucją w wysokości 250 tys. dolarów.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

​Policja w Żninie poszukuje 15-letniej Marty Lewicz. Nastolatka w niedzielę rano wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Jej miejsce pobytu jest nieznane. Dziewczyna ma 164 cm wzrostu, średnią budowę ciała i długie włosy koloru ciemny blond.

W chwili zaginięcia miała na sobie dżinsy z przetartymi kolanami, białą bluzę z kapturem, kurtkę typu “bomber” dwustronnego koloru (czarny i różowy). Niosła także plecak dżinsowy. Wszelkie informacje o zaginionej policja prosi o kierowanie do KPP w Żninie pod numerem telefonu 55 30 33 200. Można także kontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997 i 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja cały czas poszukuje rodziców, którzy ze szpitala w Białogardzie w Zachodniopomorskiem uprowadzili w piątek swoje nowonarodzone dziecko. Policjanci przeszukali już m.in. domy krewnych pary. Niestety, nigdzie małżeństwa i ich urodzonej przed terminem córki nie znaleźli. Wiele wskazuje na to, że cała trójka wyjechała za granicę.

W sobotę w internecie pojawił się film “Prawdziwa wersja zdarzeń rodziców z Białogardu, których poszukuje policja. Oświadczenie Ojca”. Widać na nim częściowo mężczyznę, a na końcu także – bokiem – kobietę karmiącą niemowlę.

Jeszcze trzy dni temu byliśmy szczęśliwą rodziną, która oczekiwała narodzin naszego dziecka. Dzisiaj jesteśmy uciekinierami, jesteśmy ścigani przez policję, organizują na nas obławy, a my czujemy się bardzo zaszczuci – mówi mężczyzna.

Tłumaczy, że dziecko urodziło się w terminie, a poród odbył bez komplikacji. Nie było żadnego zagrożenia życia i zdrowia naszego dziecka. W dwie i pół godziny po porodzie lekarz poinformował, że zgłasza nas do sądu rodzinnego, a ja jako tata dziecka zagrażam jego zdrowiu i życiu – mówi mężczyzna. Jak wyjaśnia, powodem tych działań była odmowa zaszczepienia dziecka w pierwszej dobie życia oraz odmowa podania zastrzyku z witaminą K.

Kierowała nami troska o dobro i bezpieczeństwo naszego dziecka. Za naszą dociekliwość i troskę zostaliśmy ukarani odebraniem praw do dziecka, zmuszeni do ucieczki i ukrywania się – mówi mężczyzna. Jak dodaje, ma nadzieję, że informacja o “ogromie bezprawia” z którym się spotkali dotrze do najwyższych władz w państwie.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach opublikowała portret pamięciowy poszukiwanego mężczyzny. Jak podają funkcjonariusze, jest on podejrzany o “czyn o podłożu seksualnym”. Policja poszukuje mężczyzny, który jest podejrzany o “czyn o podłożu seksualnym”. Jak jednak podaje portal “Wadowice Online”, powołując się na informacje prokuratury, mężczyzna próbował zgwałcić dziewczynkę. Do zdarzenia miało dojść 2 sierpnia na terenie powiatu wadowickiego.

Poszukiwany jest w wieku 25-30 lat. Ma ok. 17-175 cm wzrostu, śniadą cerę, blizny po przebytym trądziku, krótkie czarne włosy, brązowe oczy. Był ubrany w czarny podkoszulek z krótkim rękawem, czarne spodnie, miał też czarny plecak i słuchawki od telefonu. Prawdopodobnie miał też ciemny tatuaż na ręce. Osoby, które znają tożsamość mężczyzny, proszone są o kontakt z KPP w Wadowicach: 33-8729200 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwaj młodzi mężczyźni i kobieta zaczepili 23-letnią Ukrainkę w okolicach Pl. Lecha Kaczyńskiego w centrum miasta. Kobieta nad ranem 13 sierpnia wracała z klubu razem z koleżankami. Doszło do szarpaniny, a potem sprawcy zaczęli bić i kopać 23-latkę. Ukrainka została też uderzona butelką w głowę. Policjanci opublikowali wizerunki napastników i proszą o pomoc w ich ujęciu.

Policjanci zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. Osoby, które rozpoznają napastników policja prosi o kontakt. Informacje można przekazywać pod numerami tel. 81-535-53-12, 696-881-241 bądź 997.

Do pobicia doszło 13 sierpnia przed godz. 5:00 rano w centrum Lublina. Młoda kobieta wracając z koleżankami z klubu została zaczepiona przez grupę nieznajomych osób. Między nimi doszło do utarczki słownej i wyzwisk, które później przerodziły się w agresję fizyczną.

Doznała urazu głowy

23-latka została uderzona w głowę butelką. Z obrażeniami ciała zgłosiła się później do szpitala, a lekarz powiadomił policję. Postępowanie w sprawie pobicia prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Nadzór nad śledztwem przejęła Prokuratora Rejonowa Lublin-Południe. Za stosowanie przemocy wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli szuka świadków, którzy między lipcem 2016 r. a kwietniem 2017 r. widzieli Mariusza C. “rozmawiającego lub nawiązującego w inny sposób kontakt z małoletnimi poniżej 15 roku życia”.

Jak ustaliła prokuratura, pierwszymi ofiarami Mariusza C. były dzieci jego znajomych. W 2002 r. został za to skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Po kilku miesiącach od wyjścia z więzienia zaczepiał 10-letniego chłopca. Pokazywał mu materiały pornograficzne i wykorzystał go seksualnie. Znów usłyszał wyrok 10 lat więzienia.

Mariusz C. wyszedł z więzienia w lipcu ubiegłego roku. Prokuratura w Stalowej Woli podejrzewa, że ponownie skrzywdził dzieci. Miał podżegać do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej oraz składać fałszywe zeznania.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja apeluje o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny podejrzewanego o oszpecenie ofiary w Szczecinie. Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP prowadzą postępowanie dotyczące Mirosława B., który 20 marca został oblany żrącą substancją. CBŚP prosi o pomoc i publikuje nagranie z kamer monitoringu.

“Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Szczecina i innych osób, które po elementach ubioru, sylwetce oraz sposobie poruszania się, rozpoznają nieznanego mężczyznę, o przekazywanie wszelkich informacji do szczecińskiego zarządu CBŚP lub najbliższej jednostki policji” – prosi szczecińskie CBŚP.

Świadkowie zdarzenia i osoby, które rozpoznają mężczyznę, są proszone o kontakt telefoniczny. Oto numery: 091 8216805, 0800156032 lub 112 i 997. CBŚP zapewnia anonimowość.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Małopolska policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o napaść seksualną na dziecko. Służby apelują o przekazywanie informacji mogących przyczynić się do identyfikacji sprawcy, udostępniono jego portret pamięciowy. Poszukiwany jest mężczyzna w średnim wieku, wysoki, średniej budowy ciała. W styczniu popełnił on przestępstwo na szkodę małoletniego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Ze względu na dobro śledztwa i osoby poszkodowanej nie udziela bliższych informacji.

Informację można przekazać pod numerem telefonu 12 615-88-60, a także całodobowo pod numerem 997 lub 112 i na adres e-mail zdarzenie@policja.gov.pl. Policja zapewnia informatorom pełną anonimowość. Za wskazanie podejrzanej osoby lub udzielenie informacji, które przyczynią się do identyfikacji sprawcy, wyznaczono nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »