Posts Tagged “poszukuje”

Małopolska policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o napaść seksualną na dziecko. Służby apelują o przekazywanie informacji mogących przyczynić się do identyfikacji sprawcy, udostępniono jego portret pamięciowy. Poszukiwany jest mężczyzna w średnim wieku, wysoki, średniej budowy ciała. W styczniu popełnił on przestępstwo na szkodę małoletniego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Ze względu na dobro śledztwa i osoby poszkodowanej nie udziela bliższych informacji.

Informację można przekazać pod numerem telefonu 12 615-88-60, a także całodobowo pod numerem 997 lub 112 i na adres e-mail zdarzenie@policja.gov.pl. Policja zapewnia informatorom pełną anonimowość. Za wskazanie podejrzanej osoby lub udzielenie informacji, które przyczynią się do identyfikacji sprawcy, wyznaczono nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukuje kierowcy renault, który był świadkiem wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu – informuje “Rzeczpospolita”. Po wypadku, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu pozwolili odjechać kierowcy samochodu – czytamy.

W artykule Izabeli Kacprzak i Grażyny Zawadki czytamy, że poszukiwany kierowca renault jechał tuż za seicento Sebastiana K., który miał być sprawcą wypadku. Jak wskazują autorki, szanse na odnalezienie świadka są nikłe, gdyż policja nie zna numerów rejestracyjnych pojazdu, ani nie wie, skąd pochodzi kierowca.

Według informacji gazety, jeśli policyjne działania nie dadzą efektu, prokuratura ogłosi poszukiwania kierowcy renault poprzez media. Zeznania kierowcy są niezbędne dla śledztwa, gdyż jako naoczny świadek, może wyjaśnić liczne wątpliwości zdarzenia z 10 lutego.

Przypomnijmy, że główną wątpliwością, jaka pojawiła się w trakcie śledztwa, są rozbieżne zeznania w sprawie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej rządowej limuzyny.

Tajemniczemu kierowcy renault za niezgłoszenie się do prokuratury nic nie grozi. Poszukiwanie go nie byłoby jednak konieczne, gdyby nie błąd funkcjonariuszy BOR, którzy po wypadku – przed przyjazdem policji – pozwolili świadkom odjechać – wskazuje dziennik.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Wielkopolska policja szuka mężczyzny, który uciekł funkcjonariuszom z radiowozu i wskoczył do Warty. Zdarzenie miało miejsce w czwartek w Radzewicach koło Mosiny. Po nocnej akcji nadal trwają poszukiwania. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w piątek PAP, że nocna akcja poszukiwań mężczyzny nie przyniosła rezultatów i działania będą kontynuowane w piątek.
 
W czwartek wieczorem 29-latek został zatrzymany przez policjantów do odbycia kary 1,5 roku więzienia za uprawę konopi indyjskich i posiadanie narkotyków. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że matka zatrzymanego mężczyzny poprosiła policjantów o możliwość pożegnania się z synem. Kiedy kobieta podeszła do radiowozu i gdy zostały uchylone drzwi auta, mężczyzna odepchnął matkę i rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie wskoczył do rzeki.
 
W poszukiwaniach zbiega uczestniczyło w nocy łącznie ponad 120 policjantów z różnych jednostek, w tym funkcjonariusze z komisariatu wodnego, z Mosiny i z Poznania, oraz grupa kilkudziesięciu strażaków.
 
Do poszukiwań wykorzystywane są motorówki, dron; na długości kilku kilometrów przeczesywane są także brzegi Warty.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie jednego, a dwóch sprawców wczorajszego ataku w Krakowie poszukuje policja. Wieczorem około godziny 19 napadli oni mężczyznę na osiedlu Ruczaj. Do zdarzenia doszło wieczorem. Sprawcy napadli na przypadkowego przechodnia, chcąc go obrabować. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z informacji RMF FM wynika, że sprawcy to dwóch młodych mężczyzn, którzy w chwili zdarzenia byli ubrani na ciemno.

Wcześniej informowano, że napastnik był tylko jeden.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja z Nadrenii Północnej-Westfalii poszukuje Marcela Heße, który w tzw. darknecie umieścił zdjęcia i filmy, na których pozuje z zakrwawionym ciałem 9-letniego chłopca. Zwłoki dziecka funkcjonariusze odnaleźli w piwnicy domu podejrzanego. W sieci miał się on także chwalić, że torturował i zabił kobietę.

Do morderstwa miało dojść w poniedziałek w niemieckim mieście Herne. Policję zaalarmował zaniepokojony użytkownik tzw. darknetu – sieci niedostępnej przez adres www i zwykłe wyszukiwarki, która często jest wykorzystywana do nielegalnych działań.

Pozował ze zwłokami

Nagrania i zdjęcia, na których 19–letni Marcel Heße pozował z zakrwawionymi zwłokami ofiary obiegły sieć. Pokazał także zakrwawione ręce.

Funkcjonariusze przeszukali wskazany dom i w piwnicy znaleźli zwłoki 9-letniego Jadena, sąsiada zabójcy. Prawdopodobnie zginął on od ciosów nożem. Rzecznik policji przekazał dziennikarzom, że nie są znane motywy działania chłopaka. Zwłoki znalazł Pascal R., ojczym chłopca. – Tego widoku nigdy nie zapomnę – powiedział dziennikarzowi “Bida”. Rodzice zamordowanego dziecka są w szoku.

Może być uzbrojony

Policja poszukuje 19-latka z użyciem helikopterów i psów tropiących. Podkreśla, że Heße może być uzbrojony. Ostrzega, żeby się do niego nie zbliżać. Nastolatek nie był wcześniej karany. Chłopak ma ok. 175 cm wzrostu, jest blondynem, nosi okulary. Może być ubrany w spodnie i kamizelkę moro. W pościgu wykorzystywane są helikoptery i psy tropiące.

Możliwa następna ofiara

Policja poinformowała, że na internetowym czacie znaleziony został przypisywany sprawcy wpis, w którym informuje on, ze “przeciął sobie dłoń”, gdy walczył ze “120 kilogramową bestią”. Z tekstu wynika, że chodzi o kobietę. “Broniła się o wiele bardziej niż chłopak” – głosi wpis. Dalej domniemany sprawca informuje, że nie może podać informacji o tożsamości ofiary, bo zmusił ją do podania danych dotyczących “banku, jej PC i telefonu”.

Zwabił dziecko pod pretekstem

Policja ustaliła już, że zabójca najprawdopodobniej zwabił ofiarę do swojego domu pod błahym pretekstem.

Dziecko miało około 40 ran kłutych.

Ciało zostało znalezione w poniedziałek wieczorem w piwnicy domu przy ulicy Fleithestrasse na przedmieściu Herne niedaleko Bochum. Marcel Heße nie był wcześniej znany policji.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Mija kolejny dzień poszukiwań Arkadiusza Łakatosza pseud. Hoss. Policjanci z Poznania ustalają miejsce, w którym może ukrywać się król oszustów metodą „na wnuczka”. „Hossa” poszukuje specjalny zespół najlepszych funkcjonariuszy. Szef grupy wyłudzającej pieniądze kolejny raz śmieje się z wymiaru sprawiedliwości. Jak do tego doszło? Agnieszka Rogólska o chronologię pomyłek i kontrowersyjnych decyzji sądu.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Czy sejf rodziny Osamy bin Ladena był naprawdę pusty? To pytanie stawiają francuskie media po tajemniczym włamaniu do luksusowego apartamentu w Paryżu należącego do bliskich byłego przywódcy Al-Kaidy. Właściciele zapewniają, że nic nie zginęło. Sprawców gorączkowo poszukuje francuska policja i służby specjalne.

Według źródeł policyjnych, włamywacze byli świetnie zorganizowani. Dostali się przez dach do ponad 200-metrowego apartamentu nieopodal Pól Elizejskich, a następnie otworzyli znajdujący się tam sejf.

Wielu obserwatorów sugeruje, że najdziwniejsze wydaje się to, iż rodzina bin Ladena, która jest jedną z najbogatszych w Arabii Saudyjskiej twierdzi, że nic nie zginęło. Właściciele zapewniają, że zamknięty sejf był pusty, co – według mediów – bardzo intryguje francuskie służby specjalne.

Policja odmawia sprecyzowania, do których konkretnie członków rodziny Osamy bin Ladena należy okradziony apartament.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

W budynku, na parterze, znajdują się biura wicemarszałka Senatu Adama Bielana oraz posła Marka Suskiego. – Do ataku doszło w nocy ze środy na czwartek. Policję powiadomił właściciel posesji. Wynajmuje on lokal PiS – powiedział TVP Info asp. Tomasz Krukowski z Komedy Powiatowej Policji w Lipsku (woj. mazowieckie). – Szyba została zalana brązową oleistą substancją nieznanego pochodzenia, zebrano ślady dowodowe – dodał.

Policja poszukuje sprawcy. – Mamy w mieście monitoring, trwa jego analiza – podkreślił asp. Krukowski.
Żródło info i foto: polskieradio.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja poszukuje listem gończym 26-letniego Pawła Włodarczyka w związku z zabójstwem 19-letniego niepełnosprawnego studenta. Do tej pory prokuratura przedstawiła zarzuty trzem podejrzanym. Chłopak został zwabiony do mieszkania w Świnoujściu, gdzie był katowany i w końcu zabity. Piotr został zwabiony do mieszkania w bloku na jednym z osiedli w centrum Świnoujściu pod koniec ubiegłego roku. Ciało 19-latka ze śladami ciężkiego pobicia i ranami kłutymi znaleziono 30 grudnia. Piotr zginął od ciosów nożem.

Brutalne morderstwo

W związku z zabójstwem prokuratura wydała list gończy za 26-letnim Pawłem Włodarczykiem, który w ostatnim czasie mieszkał w Świnoujściu przy ul. Krzywej. Policja prosi wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o zawiadomienie najbliższej jednostki policji lub zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 21, telefon 91-32-67-540, 91-32-67-551. Policja ostrzega się, że za ukrywanie osoby poszukiwanej lub pomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja w Krakowie poszukuje zaginionej Doroty Balachowskiej. 59-letnia kobieta była ostatni raz widziana 13 grudnia około 21.30 w okolicy Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. Do tej pory nie nawiązała z rodziną żadnego kontaktu. Policja prosi o pomoc.

Rysopis zaginionej

Kobieta miała 172 cm oraz około 86 kg. Była średniej budowy ciała. Posiadała owalną twarz, oczy koloru niebieskiego oraz długie blond włosy. Zwykle wiązała je w kucyk.

W momencie zaginięcia kobieta ubrany była w spodnie materiałowe koloru popielatego w drobne prążki, bluzkę z długim rękawem koloru jasnego (z nadrukiem), popielate futro z norek (za kolano), obuwie koloru czarnego (wysokie ponad kostkę) ze złotymi elementami.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z VII Komisariatem Policji w Krakowie, tel.: 12 61-52-911, 12 61-53-616 lub 997.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »