23-latek uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Rzucił się na policjantów z siekierą

Szokująca sprawa z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. 23-letni mężczyzna, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego zaatakował próbujących go zatrzymać policjantów. Jednemu z nich zadał cios siekierą w głowę.

23-latek przebywał w ostatnim czasie w szpitalu psychiatrycznym. Okazało się, że młody mężczyzna samowolnie opuścił placówkę, w której przebywał na samowolnym leczeniu. Istniało jednak podejrzenie, że może stanowić zagrożenie dla innych osób, dlatego o sprawie powiadomiono policję, która dołączyła do poszukiwań.

Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania poszukiwanego w miejscowości Brzeziny. Tam zeszli do niższych kondygnacji budynku. Po otwarciu kolejnych drzwi nastąpił niespodziewany atak. Mężczyzna zaatakował pierwszego z policjantów dużą siekierą. 23-latek zamachnął się i zadał cios. Policjant zdążył tylko nieznacznie zamortyzować uderzenie rękami. Ostra część siekiery wylądowała na jego głowie, na przedniej, prawej części czoła.

Wtedy przytomność umysłu wykazał drugi z funkcjonariuszy, który przy pomocy rannego partnera obezwładnił i unieszkodliwił szaleńca. Obaj policjanci wezwali na miejsce posiłki oraz karetkę pogotowia.

26-letni poszkodowany policjant został przetransportowany do szpitala. Tam okazało się, że doznał groźnego pęknięcia kości czaszki, rany czoła, a także okolic oczodołu. Jak powiedzieli lekarze, jego obecny stan zdrowia jest jednak stabilny i nie zagraża jego życiu.

Napastnik z kolei został zatrzymany i osadzony w policyjnym, areszcie. Niedługo później usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa połączony z czynną napaścią na funkcjonariusza policji. Sam zrezygnował jednak z odniesienia się do treści zarzutów i skorzystał z prawa odmowy złożenia wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi na pytania.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. 23-latek na wyrok poczeka zatem za kratkami. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: se.pl

Gdańsk: Policjanci zatrzymali poszukiwanych przestępców

Policjanci z Gdańska podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali trzech mężczyzn. Sytuacja miała miejsce w środę, a oni złamali różne przepisy. Łączyło ich to, że byli poszukiwani, a wpadli dosłownie przez przypadek i swoją bezmyślność.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce na ul. Siennickiej, gdzie policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. – O godzinie 7:40 kontrola trzeźwości 36-latka kierującego volkswagenem wykazała, że był po użyciu alkoholu. Ponadto okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu – przekazują gdańscy policjanci.

36-letni mężczyzna został doprowadzony do komisariatu na Śródmieściu, gdzie przekazał policjantom informację o jego aktualnym miejscu przebywania.

Godzinę później policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie, że ulicą Sucharskiego idzie mężczyzna, pomimo obowiązującego tam zakazu ruchu pieszych. – Podczas legitymowania 30-latka z powiatu nowodworskiego, okazało się, że figuruje on w systemie jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsc pobytu. Mężczyzna, za złamanie przepisu ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym, napisał też oświadczenie o aktualnym miejscu pobytu, po czym został zwolniony – mówią funkcjonariusze.

To jednak nie koniec dobrej passy gdańskich policjantów. W środę pracowali oni także na ulicy Rzęsnej. Zwrócili uwagi na rowerzystę, który jechał zygzakiem. – Po sprawdzeniu okazało się, że rowerzysta jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary aresztu za dokonane przestępstwo kradzieży. Sąd wydał też wobec niego cztery zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu. Oprócz tego, że mężczyzna był poszukiwany, to dodatkowo kierował rowerem, mając w wydychanym powietrzu aż 2,3 promila alkoholu. 36- trafił do komisariatu policji, celem wykonania z nimi dalszych czynności – dodają.
Źródło info i foto: se.pl

Atak nożownika w jednym z wrocławskich szpitali. Trwają poszukiwania napastnika

Wrocławska policja poszukuje nastolatka, który w środę późnym wieczorem zaatakował nożem pielęgniarkę w szpitalu dziecięcym przy ul. Chałubińskiego. Jak informuje „Gazeta Wrocławska”, w środę późnym wieczorem, w czasie obchodu sal, jeden z pacjentów zadał trzy ciosy nożem pielęgniarce i uciekł.

– Wiadomo, ze młody mężczyzna został przewieziony na Chałbińskiego ze szpitala przy ul. Borowskiej. Prawdopodobnie trafił tam jeszcze z innego szpitala. Te szczegóły są w tej chwili ustalane. Zaatakowana pielęgniarka otrzymała trzy ciosy nożem. Natychmiast udzielono jej pomocy, jest już po operacji, a jej stan jest stabilny – powiedziała cytowana przez dziennik szefowa prokuratury Rejonowej Śródmieście Karolina Stocka-Mycek.

Według RMF FM napastnik to 17-letni Krystian B. Policja poszukuje nożownika i zakwalifikowała atak jako próbę zabójstwa. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż i monitoring.
Źródło info i foto: rp.pl

Poszukiwany za napad na taksówkarza

Śląska policja szuka mężczyzny, który napadł na taksówkarza w Katowicach. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Do ataku doszło wieczorem. W czasie kursu napastnik zażądał od kierowcy pieniędzy i zadał mu kilka ciosów. Sprawca niczego nie ukradł i uciekł. Taksówkarz jest w szpitalu.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Służba Kontrwywiadu Wojskowego zatrzymała poszukiwanego od sierpnia Piotra C. Był szpiegiem?

Mężczyzna jest podejrzany m.in. o oferowanie współpracy obcemu wywiadowi. Piotr C. jest przesłuchiwany w stołecznej prokuraturze okręgowej. Mężczyzna usłyszał zarzut przekazywania informacji ważnych dla interesu państwa.

Zatrzymanie poprzedzone było złożoną operacją Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W operacje zaangażowane było wiele służb specjalnych: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej, Wydział Kryminalny Komendy Stołecznej Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Zarząd Operacyjno-Śledczy Straży Granicznej. Czynności w sprawie prowadzi Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W sierpniu br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała list gończy za porucznikiem rezerwy Piotrem C. Wojskowy jest podejrzany m.in. o złamanie art. 130 Kodeksu karnego, czyli o „udzielenie obcemu wywiadowi wiadomości” albo „zgłoszenie gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej”. Na C. ciążą również inne zarzuty, w tym samowolne zabranie broni z miejsca służby.

C. to były żołnierz Grupy Działań Lotniczych 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie i pilot śmigłowca z rozwiązanego po katastrofie smoleńskiej 36 specpułku. Przypomnijmy, że w październiku 2014 r. portal niezalezna.pl informował, że dwie osoby zostały zatrzymane za szpiegostwo na rzecz Rosji. Byli nimi – pułkownik Wojska Polskiego oraz prawnik jednej ze stołecznych firm. Zatrzymań dokonały Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Żandarmeria Wojskowa.

Z kolei w marcu ub.r. Służba Kontrwywiadu Wojskowego poinformowała, że podejrzewa porucznika lotnictwa wojskowego o ujawnienie rosyjskiemu wywiadowi planu lotów polskich F-16. Miał skopiować kilkanaście tysięcy planów lotów myśliwców. Formalnie jednak wojskowemu zarzucono tylko „nieprawidłowości w postępowaniu z dokumentami służbowymi”. O szpiegostwie nie było wzmianki.
Żródło info i foto: niezalezna.pl

Trwa obława na podejrzanego o brutalne zabójstwo w Świebodzicach

Około stu policjantów i śmigłowiec poszukuje 29-letniego mieszkańca Świebodzic podejrzanego o brutalne zabójstwo. Mężczyzna swojej ofierze zadał 30 ran kłutych – w szyję, klatkę piersiową i udo. Zwłoki 23-letniego mężczyzny zostały znalezione 10 lipca w mieszkaniu w którym zamieszkiwał poszukiwany Grzegorz Zgrzebnicki (na zdjęciu). Prokuratura w Świdnicy wydała za nim list gończy.

Policjanci apeluje do mieszkańców o ostrożność oraz informacje o ewentualnym miejscu pobytu tego człowieka.
Żródło info i foto: PolskoeRadio.pl

Łódź: Atak na muzułmankę w tramwaju

Łódzka policja poszukuje mężczyzny, który zaatakował Algierkę. Poszukiwany mężczyzna w maju dwa razy zaatakował obywatelkę Algierii. 14 maja w tramwaju znieważył jej przynależność narodowościową. Obraził także jej uczucia religijne i próbował wypchnąć z tramwaju. 31 maja znów zaatakował kobietę. Nie wpuścił jej do tramwaju i kopnął w udo.

Rysopis poszukiwanego: mężczyzna w wieku około 30 lat, łysy, noszący okulary lecznicze. Ubrany w ciemną kurtkę z kapturem, ciemne spodnie oraz buty żółto-zielone typu adidas. Policjanci proszą o kontakt z IV Komisariatem Policji w Łodzi przy ul. Kopernika 29/31 tel. 42 665-23-00 lub 42 665-23-01.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Trwają poszukiwania mężczyzny ze zdjęcia. To on podłożył bombę we Wrocławiu?

Wrocławska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który może posiadać ważne informacje o podłożeniu bomby w miejskim autobusie. Policjanci nie wykluczają też, że to on podrzucił bombę. Bomba domowej roboty wybuchła w czwartek przy ulicy Kościuszki we Wrocławiu. Z ustaleń policjantów wynika, że przed godziną 14.00 nieznany mężczyzna pozostawił tam w autobusie linii 145 pakunek z materiałem pirotechnicznym. Kierowca zaalarmowany przez jednego z pasażerów, wyniósł pakunek z autobusu. Paczka eksplodowała na chodniku raniąc jedną z przechodzących chodnikiem kobiet. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą poszukują mężczyzny, który może mieć ważne informacje na temat tego zdarzenia. Poszukiwany ma około 25 lat, 180 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, twarz pociągłą-szczupłą-bez zarostu, włosy ciemnobrązowe raczej krótkie. Mężczyzna miał okulary przyciemniane, ubrany był w ciemną bluzę z kapturem i czarne spodnie dresowe.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Zatrzymano mężczyznę poszukiwanego od 10 lat

Mężczyzna poszukiwany od 10 lat na podstawie 7 listów gończych wpadł dzięki ustaleniom policjantów z powiatu kłodzkiego. Ukrywał się w Europie, a w najbliższym czasie po ponownej zmianie tożsamości, planował wyjechać na Filipiny. Jego zatrzymanie było efektem współpracy policji polskiej, czeskiej i niemieckiej. Zatrzymany czeka na deportację do Polski, gdzie stanie przed sądem. 34–letni mieszkaniec jednej z miejscowości leżących w powiecie kłodzkim, poszukiwany był przez sądy i prokuratury, które wydały za nim 7 listów gończych, m.in. w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami przeciwko zdrowiu, a także mieniu. Zatrzymany dopuścił się na terenie naszego kraju, w tym również na terenie powiatu kłodzkiego, m.in. rozbojów, pobić i kradzieży. Żródło info i foto: Policja.pl

Wiktor S. w rękach policji

Wrocławska policja zatrzymała poszukiwanego od trzech tygodni Wiktora S., ps. Stopa. Jest on podejrzany o zabójstwo pracownika stacji benzynowej – dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Wiktor S. ma 23-lata. 22-letni kasjer na stacji benzynowej zginął pod koniec lipca. Kilka dni po morderstwie Wiktorowi S. udało się uciec z policyjnej obławy. wyskoczył z okna na parterze, obok którego stało kilku policjantów. Padły ostrzegawcze strzały, ale mężczyzna uciekł, był szybszy. Nie pomogły poszukiwania policyjnym śmigłowcem ani obława prowadzona na ulicach miasta. Żródło info i foto: RMF24.pl