Pedofil w Prokocimiu. Chciał zgwałcić trzy dziewczynki

41–latek grasował w rejonie Prokocimia i zaczepiał dziewczynki, które wracały do domu ze szkoły. Na zaczepianiu niestety nie kończył, molestował je, dotykając w intymne miejsca. Uczennice od razu opowiedziały o wszystkim swoim rodzicom, a Ci zawiadomili funkcjonariuszy. Policjanci od razu zaczęli działać. Na osiedlu pojawiły się dodatkowe partole, które miały, w szczególności, pilnować bezpieczeństwa uczniów wracających ze szkoły. W tym samym czasie inni funkcjonariusze rozpracowywali pedofila. Szybko wytypowali sprawcę.

Okazał się nim 41–letni mężczyzna. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w miejscu, w którym zaczepiał uczennice.

– Mężczyzna został już przesłuchany przez prokuratora. Usłyszał zarzut, w dwóch przypadkach, dopuszczenia się tzw. „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego poniżej 15 roku życia oraz drugi, usiłowanie gwałtu osoby poniżej 15 roku życia – informuje Katarzyna Cisło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Został tymczasowo aresztowany.
Źródło info i foto: se.pl

Kraków: Nie żyje 18-latek pobity i pocięty maczetami przez pseudokibiców

W czwartek nad ranem zmarł 18-letni Miłosz, kibic Cracovii, zaatakowany trzy dni wcześniej przez zamaskowaną grupę kiboli Wisły Kraków na krakowskim Prokocimiu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Grupa ok. dziesięciu zamaskowanych mężczyzn zaatakowała 18-latka. Nie był to przypadkowy incydent, ponieważ wcześniej urządzono zasadzkę. Chłopak najpierw próbował im uciec, w końcu jednak agresorzy dopadli go, pobili i pocięli mu twarz maczetami (zadali kilkadziesiąt ciosów).

Według nieoficjalnych informacji śledczych miały to być porachunki między zwaśnionym grupami piłkarskich pseudokibiców. Miłosz był fanem Cracovii, mocno zaangażowanym w działalność kibicowską. Policja nie wyklucza jednak wątku związanego z narkobiznesem.

— Ofiara była nam wcześniej znana. Na razie przesłuchujemy osoby, które mogą znać napastników — powiedział w rozmowie z krakowską „Gazetą Wyborczą” Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

37-letni mężczyzna zaatakowany nożem w Krakowie

37-letni mężczyzna został raniony nożem w udo na krakowskim osiedlu Prokocim. Pogotowie zabrało go do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża. Policja szuka sprawcy napadu. Wiadomo, że ranny mężczyzna nie był dotąd notowany, nie jest też związany z grupami pseudokibiców. Świadkiem zdarzenia była żona rannego mężczyzny. To ona wezwała karetkę. Prawdopodobnie przyczyną zajścia były nieporozumienia na tle finansowym.
Żródło info i foto: interia.pl

Pobity 3-miesięczny chłopiec walczy o życie

Trzymiesięczny chłopiec w ciężkim stanie przebywa w krakowskim szpitalu w Prokocimiu. Niemowlę trafiło na oddział intensywnej terapii w niedzielę. Lekarze nadal określają stan dziecka jako ciężki. Pochodzący z Białki Tatrzańskiej chłopczyk prawdopodobnie został pobity przez pijanego ojca. Chłopiec ma urazy głowy i wstrząs mózgu. Lekarze w szpitalu w Prokocimiu walczą o jego życie. Śledczy uważają, że dziecko było maltretowane, a obrażenia mogły powstać w wyniku pobicia lub silnego potrząsania dzieckiem. Z maluchem cały czas jest matka. Ojciec trzeźwieje w izbie zatrzymań. Żródło info i foto: TVP.info