Posts Tagged “przedszkole”

Próba porwania dziecka w Sosnowcu w województwie śląskim. Informację dostaliśmy od zaniepokojonych rodziców na Czerwony Telefon Radia ZET. Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Nieznani mężczyźni próbowali odebrać jedno z dzieci z przedszkola numer 14.

Jak relacjonowali reporterowi Radia ZET rodzice, kiedy dzieci były na spacerze, do grupy podeszło dwóch mężczyzn, którzy chcieli zabrać jedną z dziewczynek. W porę interweniowały jednak nauczycielki, które wyrwały im dziecko.

Sosnowiec – próba porwania dziecka

Według jednej z nich mężczyźni chcieli zabrać dziecko do stojącego niedaleko samochodu. Policja i dyrektor przedszkola potwierdzili, że coś takiego miało miejsce. Dzieci mają być teraz lepiej pilnowane, dostaną też pomoc psychologiczną. Dziewczynka, którą próbowano zabrać, nie była dziś na zajęciach. Sprawą zajęła się już prokuratura.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Tylko dzięki czujności i ogromnej sile właściciela przedszkola w Lubawie nie doszło do tragedii. W szatni zboczeniec Krzysztof C. (26 l.) zaatakował 7-letnią dziewczynkę. Wykorzystał chwilę, gdy mama dziewczynki wróciła po ubranie i zaczął ciągnąć dziecko do łazienki! Wszystko działo się po południu. Napastnik wykorzystał moment, gdy rodzice przychodzą po dzieci i też wszedł do budynku przedszkola. Zauważył, że mama 7-latki wraca do szatni po ubranie i zaczął ciągnąć dziecko do łazienki. Dziewczynka krzyknęła. Usłyszał to właściciel przedszkola – były policyjny komandos Grzegorz Kowalkowski (41 l.).

– Zbiegłem po schodach i go złapałem. Dziewczynka uciekła, ale bandyta był dalej bardzo agresywny – mówi pan Grzegorz. – Rzuciłem nim o podłogę, ale ledwo mogłem go utrzymać. Musiał być pod wpływem narkotyków, bo był bardzo silny!

Policjanci, którzy przyjechali po 40 minutach, zabrali zboczeńca. To mieszkaniec wsi pod Iławą, dobrze znany miejscowej policji. Od dwóch miesięcy krążył po Lubawie. Był zatrzymywany kilkakrotnie za kradzieże, ale to były drobne występki, za które nie ma surowych kar. Po zatrzymaniu zawsze wychodził na wolność.

– To, czego się dopuścił w przedszkolu, jest po prostu zbrodnią! – wyjaśnia Jan Wierzbicki, prokurator rejonowy z Iławy. – Został aresztowany przez sąd na dwa miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura Rejonowa w Iławie przedstawiła 26-latkowi zarzut usiłowania gwałtu na kilkuletniej dziewczynce. Do przestępstwa miało dojść w budynku przedszkola w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie). Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci. Policja zatrzymała go krótko po tym zdarzeniu, już poza terenem przedszkola.

Jak poinformował prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni mężczyzna usiłował dokonać gwałtu na kilkulatce. Prokuratura nie podaje informacji o szczegółach tej sprawy. Przy zatrzymanym znaleziono woreczek foliowy z “suszem barwy zielono-brunatnej”. Dlatego – poza zarzutem usiłowania dokonania gwałtu na dziecku – przedstawiono mu też zarzut związany z posiadaniem narkotyków.

Mężczyzna jest mieszkańcem Lubawy. Nie był wcześniej karany za czyny przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Odpowiadał natomiast za przestępstwa przeciwko mieniu. Nie był pracownikiem przedszkola. Iławska prokuratura złożyła już do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dyrektor przedszkola w Wejherowie podejrzany o molestowanie seksualne swoich pracownic. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał pięć zarzutów. Ten koszmar miał trwać cztery lata. 62-letni mężczyzna jest dyrektorem jednego z niepublicznych przedszkoli w Wejherowie. Usłyszał dwa zarzuty usiłowania zgwałcenia i trzy wykorzystania zależności oraz doprowadzenia do tak zwanej innej czynności seksualnej – informuje Radio Gdańsk.

Policję zawiadomiła pół roku temu jedna z przedszkolanek. W trakcie śledztwa okazało się, że pokrzywdzonych jest więcej.

Do zajść miało dochodzić w latach 2013- 2017.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

W jednym z przedszkoli znajdujących się na terenie prestiżowej dzielnicy Xintiandi w Pekinie, dochodziło do przerażających praktyk stosowanych wobec dzieci. Śledztwo wykazało, że podopieczni byli m.in. nakłuwani igłami. Po ujawnieniu sprawy dyrektor placówki został zwolniony, a jedna z pracownic aresztowana. Afera wstrząsnęła chińską opinią publiczną.

Po doniesieniach zaniepokojonych rodziców na terenie placówki wszczęto śledztwo. To oni poinformowali, że ich dzieci były nakłuwane igłami i zmuszane do przyjmowania niezidentyfikowanych pigułek. Lokalne media podają, że zdaniem części rodziców ich dzieci wspominały o “badaniach zdrowotnych”, prowadzonych przez nagiego mężczyznę na nagich podopiecznych.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Niewykluczone, że na terenie przedszkola dochodziło również do wykorzystywania seksualnego nieletnich. Dyrektor placówki stracił już swoją posadę, a 22-letnia wychowawczyni została aresztowana w ramach prowadzonego śledztwa.

Placówka, na terenie której trwa śledztwo należy do sieci przeszkoli RYB Education. Jak się okazuje to nie pierwszy skandal, który rozegrał się w tej firmie. W 2015 roku dwie osoby pracujące w placówce tej sieci zostały skazane za fizyczne znęcanie się nad wychowankami.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Bardzo nietypowego odkrycia dokonała przedszkolanka w Trenton, w stanie New Yersey. Jeden z jej podopiecznych wyciągnął bowiem w przedszkolu pojemnik na kanapki, w którym znajdowało się… 30 porcji heroiny. Początkowo przedszkolanka zauważyła jedynie, że 5-latek bawi się foliowymi pakunkami z proszkiem w środku. Gdy zaczęła podejrzewać, czym może być zawartość woreczków, natychmiast je skonfiskowała i zadzwoniła po policję.

Badania policyjne potwierdziły tezę przedszkolanki. Pięciolatek miał przy sobie 30 porcji heroiny. Został także natychmiast zabrany do szpitala i przebadany pod kątem obecności opioidów w organizmie. Na szczęście badania wykazały, że chłopiec nie przyjął żadnych narkotyków. Jak na razie policja stara się ustalić skąd dziecko miało narkotyki. Na ten moment nikt nie został jeszcze zatrzymany.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu poszukują zaginionego 5-latka. Wczoraj, 07.04.br., około 14:00, małoletni został odebrany z przedszkola przez swojego ojca, który posiadał pisemne upoważnienie od matki dziecka na odebranie chłopca z placówki przedszkolnej. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Prowadzący sprawę zwracają się z prośbą do osób, które mogą posiadać informacje o miejscu pobytu chłopca, z prośbą o kontakt osobisty lub telefoniczny pod nr tel.: 48 345-26-30 lub 997.

Komenda Miejska Policji w Radomiu poszukuje zaginionego Maćka Molęda, zamieszkałego w Radomiu.

RYSOPIS: wzrost około 105 cm, waga około 15 kg, szczupła budowa ciała, włosy ciemny blond, oczy piwne, twarz owalna, uzębienie pełne.

UBIÓR: szare spodnie dresowe, zielono – białe buty sportowe zapinane na rzepy, fioletowa bluza zapinana na suwak, zielona czapeczka.

Wszystkie osoby posiadające informacje o zaginionym proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu osobiście lub telefonicznie pod numer telefonu 48 345- 26-30 lub 997.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Francuska policja szuka mężczyzny, który zaatakował nożem do cięcia papieru wychowawcę z przedszkola na przedmieściach Paryża. Zamaskowany napastnik twierdził, że działa w imieniu Państwa Islamskiego. Do ataku doszło około godz. 7.30, gdy wychowawca przygotowywał się do zajęć. Raniony w bok i gardło nauczyciel został zabrany do szpitala; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejsce ataku, do Aubervilliers w rejonie Saint-Denis, pojechała francuska minister edukacji narodowej Najat Vallaud-Belkacem i lokalny prefekt policji. Zajęcia w przedszkolu zostały odwołane.

Prefekt powiedział dziennikarzom, że jest zbyt wcześnie, żeby wyciągnąć wnioski z charakteru ataku. Wskazał, że napastnik z kominiarką na głowie, najprawdopodobniej znalazł nóż na terenie przedszkola.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

W piątek przed południem do przedszkola w Zakopanem wtargnęła kobieta z atrapą pistoletu i butlą gazową. Groziła personelowi placówki. Policję zawiadomiła jedna z pracownic przedszkola. Funkcjonariusze szybko opanowali sytuację. Napastniczka została obezwładniona i przewieziona na komendę policji.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura i policja sprawdzają, czy w jednej z placówek przedszkolnych na terenie powiatu starogardzkiego na Pomorzu znęcano się nad dziećmi. Zawiadomienie w tej sprawie złożył rodzic jednego z maluchów – dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Zawiadomienie zostało złożone przeciwko konkretnej opiekunce. Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, chodzi o kobietę pracującą w placówce w niewielkiej miejscowości Szpęgawsk. Placówka jest filią jednej z gminnych szkół.

Z zawiadomienia złożonego przez rodzica wynikać ma między innymi, że opiekuna biła dzieci po nóżkach i zaklejała im usta taśmą. Policja oficjalnie potwierdza jedynie, że dostała zgłoszenie w tej sprawie – przesłuchuje między innymi rodziców dzieci i pracowników zerówki – nie wyklucza, ale też nie potwierdza, że doszło do znęcania się.
Żródło info i foto:RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »