Posts Tagged “przejęte”

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej lubuskich policjantów możliwe było ustalenie i zatrzymanie 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Policjanci zabezpieczyli ponadto niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólne wysiłki policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Strzelcach Kraj. wspieranych kolegami zwalczającymi przestępczość narkotykową z KWP w Gorzowie Wlkp. doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków. W poniedziałek /30 lipca/ wspólne działania policjantów zaowocowały zatrzymaniem 40-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew. Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. W mieszkaniu 40-latka kryminalni znaleźli ukryte w specjalnie skonstruowanych schowkach łącznie 10 kg marihuany. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość tego narkotyku może wynosić nawet 0,5 mln zł. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 87 tys zł oraz 7 tys. euro.

Dodatkowo ustalają do kogo miały trafić narkotyki i czy wcześniej były już sprzedawane przez zatrzymanego. Sprawa jest rozwojowa. Zatem jeszcze wiele czynności przed policjantami. Niemniej zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował o tym, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawę prowadzą policjanci ze Strzelec Krajeńskich pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Zlikwidowana wytwórnia amfetaminy, przejęte znaczne ilości środków odurzających oraz zatrzymana osoba podejrzana o przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów. Dzięki funkcjonariuszom z wydziału do walki z przestępczością narkotykową na rynek nie trafi blisko 7 kilogramów sypkiej amfetaminy. 39-letniemu Piotrowi I., który został tymczasowo aresztowany przez sąd, może grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że w mieszkaniu na terenie Woli może mieć miejsce produkcja amfetaminy. Funkcjonariusze po ustaleniu wszystkich szczegółów w tej sprawie postanowili kolejny raz uderzyć w przestępczość narkotykową. Wspierani przez policjantów z wydziału realizacyjnego, pojawili się pod adresem, gdzie mógł mieć miejsce ten nielegalny proceder.

Policjanci wylegitymowali tam 39-letniego mężczyznę. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 3 butelki z płynną amfetaminą, odczynniki chemiczne, wypełniacze, naczynia laboratoryjne, maseczki lakiernicze oraz nagrzewnicę. Wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu odbywa się produkcja amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli także w mieszkaniu prawie kilogram sypkiej amfetaminy oraz blisko 600 porcji marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. W prokuraturze Piotr I. usłyszał zarzuty za przerabianie znacznej ilości substancji psychotropowej. Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy środków można wytworzyć około 7 kilogramów gotowej do wprowadzenia sypkiej amfetaminy. Z informacji policjantów wynika, że narkotyki te miały zostać rozprowadzone w warszawskich klubach. 39-latek odpowie także za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa może mu grozić co najmniej 3 –letni pobyt w więzieniu.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Zamaskowani przestępcy zrabowali w noc sylwestrową tonę haszyszu ze składu celnego w portowym mieście Huelva na południu Hiszpanii – poinformował rzecznik regionalnego rządu Andaluzji. Narkotyk czarnorynkowej wartości około 10 mln euro został wcześniej skonfiskowany przez władze. Napastnicy wtargnęli do położonego przy porcie magazynu po obezwładnieniu jedynego pełniącego tam służbę strażnika, który nie odniósł żadnych obrażeń. Okoliczni mieszkańcy zauważyli włamanie i zaalarmowali policję, ale przed jej przybyciem przestępcy zdołali przeładować haszysz do pięciu samochodów terenowych, a następnie odjechali w nieznanym kierunku. Podjęty znacznymi siłami pościg nie przyniósł na razie żadnych rezultatów. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

W Polsce automaty do niskich wygranych są przerabiane i pozwalają na prawdziwy hazard – wynika z ekspertyzy biegłych, którzy badali maszyny przejęte przez CBŚ. Trafiła ona na biurka prokuratorów z Białegostoku. Państwo traci z tego powodu miliard złotych w skali roku – podaje Dziennik.pl
W rzeczywistości nie ma żadnych ograniczeń: stawka zakładu może wynieść np. 200 zł, a wygrana ponad 20 tysięcy. Według policjantów z CBŚ przeróbki mają dwa cele – oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »