Sprawa brutalnego gwałtu na chłopcu pod Grudziądzem. Przemysław G. skazany na 7,5 roku więzienia

Wracamy do sprawy brutalnego gwałtu, który miał miejsce w 2019 roku w Łasinie pod Grudziądzem (województwo kujawsko-pomorskie). 18 lutego br. Przemysław G. (35-l) został skazany za swój paskudny czyn na 7,5 roku więzienia. Na szczęście prokurator złożył apelację i sąd zdecydował się na zaostrzenie kary dla bestii.

Brutalny gwałt pod Grudziądzem. Koszmar w 2019 roku

Dla Mariusza K. to koszmar, o którym z pewnością nigdy nie zapomni. W 2019 roku przyjechał on do jednej z miejscowości pod Grudziądzem (kujawsko-pomorskie). Miał przyjemnie spędzić ferie u swojej babci. Kobieta poprosiła, aby odebrał obiad w miejscowej restauracji. Chłopiec czekając na niego wszedł do toalety. Za nim wszedł Przemysław G. (35-l), a potem wydarzył się dramat.

Zgwałcił chłopca pod Grudziądzem. Sąd wydał wyrok, ale prokuratura się nie poddała

We wtorek (18 lutego) Sąd Rejonowy w Grudziądzu uznał Przemysława G. za winnego i postanowił, że najbliższe siedem i pół roku mężczyzna spędzi za kratkami. To jednak nie była jedyna kara. Gwałciciel miał zapłacić chłopcu 40 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za wyrządzoną mu krzywdę. Skazany dostał również zakaz zbliżania się do placówek szkolno-wychowawczych.

Już wtedy przedstawiciele prokuratury zapowiadali, że złożą apelację.

– Skuteczna apelacja prokuratora doprowadziła do zaostrzenia kary wobec sprawcy zgwałcenia nieletniego. Sąd pierwszej instancji za wyjątkowo brutalny gwałt orzekł wobec oskarżonego karę 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Z wyrokiem nie zgodził się Prokurator Rejonowy w Grudziądzu i złożył apelację. Podniósł zarzuty, iż orzeczona kara jest rażąco niewspółmierna w stosunku do popełnionego przestępstwa – informuje biuro prasowy Prokuratury Krajowej.

– Sąd Okręgowy w Toruniu podzielił argumentację prokuratora i skazał sprawcę na karę 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto podwyższył okres odbywania kary po jakim skazany będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z zakładu karnego – z pierwotnie orzeczonych 5 lat i 6 miesięcy do lat 8. Wyrok jest prawomocny – czytamy w komunikacie prokuratury.
Źródło info i foto: se.pl

35-letni Przemysław G. brutalnie zgwałcił 15-latka. Jest wyrok

Mężczyzna zamknął przypadkiem napotkanego nastolatka w toalecie i zgwałcił. Na szczęście zwyrodnialec został złapany i osądzony. Za krzywdę wyrządzoną chłopcu Przemysław G. właśnie usłyszał wyrok 7,5 roku odsiadki. Ma też podjąć terapię, która wyleczy jego chore skłonności seksualne.

Tego koszmaru Mariusz K. (15 l.) długo nie zapomni. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek zdoła wyprzeć taką traumę z pamięci. Przyjechał na ferie do swej babci, do Łasina koło Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie). Był luty 2019 r. Wszystko było dobrze aż do dnia, gdy babcia posłała go do baru po obiad. Tak się złożyło, że z powodu remontu dziadkowie nie mogli korzystać z kuchenki.

Na swoje nieszczęście w lokalu przesiadywał też Przemysław G. Gdy w restauracji, chłopiec wszedł do toalety, mężczyzna poszedł po chwili za nim. Zamknął drzwi ubikacji i rzucił się na chłopca. Zakneblował mu usta i brutalnie gwałcił. Mariuszowi próbowała pomóc barmanka. Kobieta usłyszała krzyki dziecka, tłukła się do drzwi toalety. Wezwała też policję.

Funkcjonariusze nie mieli problemu z ujęciem Przemysława G. Tym bardziej, że w miejscowości był on już wówczas owiany zła sławą. Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzuty gwałtu.
Źródło info i foto: se.pl

Zabili chorego 40-latka śrubokrętem. Po roku śledztwa zostali zatrzymani

Dotkliwie pobili, a potem śrubokrętem zadali rany, które okazały się śmiertelne. Tak wyglądało zaplanowane zabójstwo ciężko chorego 40-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po prawie roku śledztwa zatrzymano osoby podejrzane o dokonanie tego brutalnego mordu.

Był grudzień 2015 roku. 24-letni Patryk K. wraz ze swoimi kolegami – 36-letnim Przemysławem G. oraz 33-letnim Kamilem Ł. – postanowili obrabować znajomego. Wtargnęli do mieszkania mężczyzny zmagającego się z ciężką chorobą.

40-letnia ofiara nie miała szans na przeżycie. Kierując się chęcią zysku, sprawcy dotkliwie pobili swojego znajomego. Następnie zabili go śrubokrętem. Ciało samotnego mężczyzny odnalazł jego brat.
Roczne śledztwo

Na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i wszczęto śledztwo. W wyjaśnieniu sprawy pomagali również śledczy ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Dzięki działaniom funkcjonariuszy udało się ustalić sprawców.

Patryk K., Przemysław G. oraz Kamil Ł. zostali doprowadzeni do Prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni są podejrzani o zabójstwo. Zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Za to przestępstwo grozi im kara dożywotniego więzienia.
Żródło info i foto: tvnwarszawa.tvn24.pl

Gang policjantów odpowiada przed sądem

29 osób, w tym sześciu funkcjonariuszy policji, zasiadło na ławie oskarżonych w procesie tzw. gangu policjantów, który rozpoczął się w łódzkim Sądzie Okręgowym. Według oskarżycieli, grupa przez kilka lat m.in. wymuszała ochronę na właścicielach dyskotek w łódzkiem. Gangiem kierował były policjant z pododdziału antyterrorystycznego 35-letni Przemysław G. oraz o rok starszy Sławomir F. Tylko ta dwójka oraz jeszcze jeden oskarżony przebywają obecnie w areszcie. Pozostali, w tym trzy kobiety, odpowiadają z wolnej stopy. Dwóch oskarżonych funkcjonariuszy nadal pracuje w policji. Siedem innych osób wcześniej przyznało się do winy i dobrowolnie poddało się karze. Żródło info i foto: tvn24.pl

Rozbita grupa przestępcza odpowiedzialna za rozboje

Funkcjoanriusze CBŚ ustalili, że Gracjan D., Przemysław D., Przemysław G., Bartosz K. i Damian G. od listopada 2009 roku w kilku pubach, klubach i restauracjach na terenie Opola dopuścili się szeregu przestępstw. Policjanci ustalili, że mężczyźni nachodzili lokale i zachowywali się agresywnie, wszczynając awantury, burdy pijackie, bijąc klientów, a także właścicieli lokali. Podejrzani odmawiali płacenia za wypity alkohol, dopuszczali się także kradzieży alkoholu oraz dewastowali wyposażenie. Członkowie grupy przestępczej przez zastraszenie personelu i właścicieli dążyli do podporządkowania sobie tych osób i płacenia sobie za „ochronę”. W kilku placówkach gastronomicznych podejrzani chcieli zmusić właścicieli do wprowadzenia do obrotu nielegalnego alkoholu. Żródło info i foto: Policja.pl

Przemysław G. skazany na 8 lat więzienia

Karę ośmiu lat więzienia wymierzył Sąd Apelacyjny w Lublinie 20-letniemu Przemysławowi G., który oblał benzyną i podpalił swoją dziewczynę oraz ich rocznego synka. Kobieta została trwale oszpecona; poparzone było też dziecko. Do podpalenia doszło we wrześniu 2008 r. w Zamościu. Dziewczyna chciała opuścić Przemysława G. W trakcie kłótni mężczyzna wyszedł, z przygotowanego kanistra nalał benzyny do butelki i wrócił do domu. Chlusnął paliwem na włosy i ciało kobiety. Podpalił benzynę zapalniczką i uciekł. Żródło info i foto: POLICYJNI.pl