Posts Tagged “przerwana”

W piątek przed sądem okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces dotyczący oszustw sposobem “na wnuczka”. Na ławie zasiadł Arkadiusz Ł. pseudonim “Hoss”, pomysłodawca metody. Rozprawa została jednak przerwana. Szef “gangu wnuczkowego” zasiadł na ławie oskarżonych razem ze swoim bratem Adamem P. Przed oblicze sądu został doprowadzony z poznańskiego aresztu śledczego. W piątek miał usłyszeń akt oskarżenia.

Rozprawę przerwano, gdyż “Hoss” miał źle się poczuć. Z sali zostali wyproszeni dziennikarze. Jego prawnicy zdążyli jedynie poprosić o dodatkowe badania psychiatryczne swojego klienta. Sąd odmówił. Piątkowa rozprawa była kolejną próbą rozpoczęcia procesu przeciwko “Hossowi”. Wcześniej kilkukrotnie starania spełzły na niczym. Arkadiusz Ł. nie stawiał się w sądzie. “Hoss” pierwotnie został zatrzymany na początku lutego tego roku na warszawskiej Woli. Prokuratura chciała jego aresztowania, ale Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że areszt w tej sprawie nie będzie konieczny i wyznaczył mu dozór policji. Jako że Arkadiusz Ł. nie wypełniał swoich zobowiązań, sąd okręgowy zdecydował o jego aresztowaniu. Wtedy “Hoss” uciekł.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Trwają poszukiwania pary nastolatków, którzy wpadli do rzeki – czytamy na TOK.fm
Płetwonurkowie, policjanci i helikopter z kamerą termowizyjną szukają pary nastolatków, którzy wczoraj wieczorem wpadli do rzeki w Broszkowicach k. Oświęcimia.
Para nastolatków wybrała się na spacer nad rzekę Sołę. Około godz. 23 17-letnia dziewczyna poślizgnęła się przechodząc przez betonowy element progu wodnego i wpadła do wody. Na pomoc ruszył jej kolega, który próbując wyciągnąć dziewczynę sam stracił równowagę i wpadał do rzeki.
Akcja ratownicza, w której brali udział policjanci strażacy i płetwonurkowie została przerwana o godz. 2 w nocy. Poszukiwania wznowiono o 9 rano. W akcji pomaga policyjny helikopter z kamerą termowizyjną.
Żródło info: TOK.fm

Comments Brak komentarzy »

Policjanci nadal ścigają uzbrojonego mordercę właścicieli gospodarstwa agroturystycznego w Machcinie w Wielkopolsce. Wczoraj zorganizowali obławę, jednak bandyty nie udało się odnaleźć. Rano na nowo rozpoczęto poszukiwania, tym razem jednak już na mniejszą skalę – informuje Dziennik.pl
“Obława została wczoraj przerwana. Dostaliśmy sygnał, że mężczyzna może się ukrywać na działkach, przeszukaliśmy więc ogródki działkowe, jednak nikogo nie znaleźliśmy. Obława nie zostanie wznowiona, ale policjanci nadal będą szukać podejrzanego” – powiedział DZIENNIKOWI Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.
Zródlo info: dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »