Posts Tagged “Puław”

Komenda Miejska Policji w Lublinie zatrzymała 30-latka, który mazdą przewoził ponad 2 kg marihuany. Mieszkaniec pow. puławskiego w domu miał też sprzęt, dzięki któremu mógł uprawiać konopie indyjskie. 2,5 kg marihuany znaleźli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy zatrzymali 30-latka z powiatu puławskiego. Ponad 2 kg konopi indyjskich mężczyzna przewoził w bagażniku swojego samochodu.

Marihuana w bagażniku mazdy

Na trop mężczyzny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wpadli kilka dni temu. Wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP zatrzymali mazdę 30-latka w miejscowości pod Puławami. W trakcie przeszukania pojazdu na tylnym siedzeniu policja znalazła tekturowe pudełko z brunatnym suszem. W schowanej w bagażniku walizce funkcjonariusze odkryli foliowe pakunki z konopiami indyjskimi.

Puławy. Sprzęt do hodowli konopi indyjskich w domu

KMP w Lublinie postanowiła przeszukać dom rodzinny 30-latka. W środku odnaleziono kolejne 200 g suszu marihuany, a także specjalistyczne urządzenia – namioty, lampy i nawozy, które mógł wykorzystywać mężczyzna.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Piotr C. z Puław usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty i odpowie przed sądem wojskowym za szpiegostwo na rzecz Rosji. Porucznik rezerwy miał zbierać niejawne dane i udostępniać je zagranicznym służbom. Sam oskarżony nie tyle nie przyznaje się do popełnienia czynu, co w ogóle się nie odzywa.

To, że Piotr C. jest poczytalny, już wiadomo. – Zapytany, czy przyznaje się do winy, nie wypowiedział żadnego słowa – wytłumaczył rzecznik warszawskiej prokuratury Michał Dziekański i dodał, że w związku z tym śledczy zarządzili badanie psychiatryczne mężczyzny.

- Okazało się jednak, że jest poczytalny i może odpowiadać przed sądem. Grozi mu 10 lat więzienia – stwierdził Dziekański. Byłemu oficerowi zarzucono, że gromadził niejawne dokumenty w formie papierowej i elektronicznej w celu udzielenia ich obcemu wywiadowi, niezgodnie z przepisami przechowywał je poza kancelarią, samowolnie zabrał z jednostki wojskowej amunicję i nielegalnie ją posiadał. Akt oskarżenia sformułowano kilka dni temu.

wp
Wystawiono za nim list gończy

Piotr C. skończył słynną Szkołę Orląt w Dęblinie i do 2011 r. służył w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego, który po katastrofie smoleńskiej był wygaszany. Informatorzy “Gazety Wyborczej” podkreślali w 2015 r., że działalność oficera nie miała żadnego związku z katastrofą smoleńską. Porucznika przeniesiono do rezerwy, a latem 2016 r. rozesłano za nim list gończy. Mężczyznę odnaleziono w grudniu w wiosce pod Kazimierzem Dolnym, gdzie został zatrzymany przez SKW .

Według mediów w tej sprawie doszło do zatargu między SKW a prokuraturą dotyczącego skali zarzutów; SKW chciała zarzutu szpiegostwa, a prokuratura wojskowa – uznania działań oficera za przestępstwo mniejszej wagi, związane z niedopełnienie obowiązków dotyczących materiałów niejawnych.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Poszukiwano go w całej Polsce. Oszust ścigany był 6 listami gończymi, nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, a 9 jednostek ustalało dodatkowo jego miejsce pobytu. 37-letni Mariusz B. wpadł w ręce policjantów wydziału kryminalnego KSP w mieszkaniu na Woli. Ukrywał się tam zaledwie trzy dni.
Szukały go prokuratury z Legionowa, Mielca, Pułtuska, Puław, Płońska, warszawskiej Woli i Mokotowa, Malborka i Nowego Dworu Mazowieckiego oraz sąd w Puławach. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Wrocławska policja zabezpieczyła ponad 20 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – podaje Policja.pl
Ich wartość rynkowa to około 160 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przewoził trefny towar. Także policjanci z Puław zabezpieczyli 4 tys. nielegalnych paczek papierosów o wartości 33 tys. zł. Funkcjonariusze wyjaśniają skąd pochodzą papierosy i gdzie miały trafić. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »