Posts Tagged “rabusiów”

Szokujące nagranie z Sao Paulo. Rabusie próbowali okraść aptekę, w której był akurat policjant po służbie, z żoną i rocznym synkiem. Gdy wpadli napastnicy, funkcjonariusz nie zawahał się sięgnąć po broń i choć na ręku trzymał swoje dziecko, otworzył ogień do napastników. Działał skutecznie, bo rabusiów zabił. Brazylia chwali jego postawę. Materiał z programu “24 Godziny” w TVN24 BiS.
Źródło info i foto: tvn24bis.pl

Comments Brak komentarzy »

Niemiecka policja publikuje nagrania z monitoringu, na których widać okradających sklepy rabusiów. Prawdopodobnie byli to terroryści z Frakcji Armii Czerwonej, czyli ugrupowania, które przez około 25 lat działalności zabiło w zamachach 34 osoby, w tym prokuratora generalnego Republiki Federalnej Niemiec. Po samorozwiązaniu organizacji 20 lat temu bandyci wciąż się ukrywają, a środki na życie zdobywają przez napady. Materiał programu “24 Godziny” TVN24 BiS.
Źródło info i foto: tvn24bis.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwóch rabusiów we Francji nie mogło wybrać gorszego momentu na napad. W McDonaldzie, którego obrabowali, jadł kolację oddział specjalny. Mężczyźni wkroczyli uzbrojeni w broń myśliwską do restauracji sieci McDonald’s w niedzielę wieczorem, gdzie akurat jadło kolację 11 członków specjalnej grupy operacyjnej żandarmerii. Restauracja znajdowała się w centrum handlowym w miejscowości Ecole-Valentin.

Prawie filmowy scenariusz

Napastnicy w restauracji oddali strzały w powietrze, po czym obrabowali kasę. Jak podaje francuski dziennik “Sud Ouest”, w kasie było prawie 2000 euro. Przestępcy pierwsze strzały oddali już przed restauracją. Jak informuje francuski kanał telewizyjny “France Televisions”, kiedy goście usłyszeli pierwsze strzały, sądzili, że jest to zamach i rzucili się w panice do wyjścia, ale wtedy wpadli tam uzbrojeni mężczyźni. Zapis monitoringu pokazuje, jak jeden z mężczyzn groził bronią 35 gościom i 15 pracownikom i rozkazał im rzucić się na ziemię. Drugi opróżnił w tym czasie kasę.

Z zimną krwią

Jak donosi francuska stacja “BFM TV”, siedzący w restauracji komandosi najpierw nie reagowali, aby nie narażać na niebezpieczeństwo innych gości. Kiedy przestępcy zaczęli uciekać, komandosi, szkoleni także na okoliczność porwań i ratowania zakładników, wszczęli pościg. Obezwładnili jednego z mężczyzn, kiedy ten upadł. Drugiego postrzelili i także obezwładnili. Obydwaj przestępcy przebywają jeszcze w szpitalu. Policja wszczęła śledztwo w związku z napadem rabunkowym z użyciem broni.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

To był profesjonalnie przygotowany napad. Rabusie posłużyli się dwoma skradzionymi wcześniej samochodami i z bronią w ręku wdarli się do luksusowego sklepu z zegarkami w centrum Berlina. Ich łupem padły precjoza warte pół miliona euro.

Trzech zamaskowanych sprawców siedziało w skradzionym golfie i czekało, aż sklep zostanie otwarty. W chwili, gdy rolety poszły w górę, a drzwi wejściowe zostały otwarte, złodzieje wdarli się do środka, personelowi zagrozili bronią i błyskawicznie opróżnili zawartość gablot.

W kilka sekund rabusie skradli warte pół miliona euro zegarki.

Przechodnie słyszeli dwa wystrzały i zadzwonili na policję. Jak się okazało, to złodzieje strzelali w powietrze, żeby zastraszyć znajdujące się w sklepie osoby.

Chwilę później świadkowie widzieli uciekających mężczyzn. Wsiedli oni do zaparkowanego w pobliżu audi i odjechali. Policja wciąż szuka sprawców napadu. Sprawdza, czy pozostawili ślady DNA, przegląda kamery monitoringu. Jak pisze jedna z berlińskich gazet, śledczy dysponują nagraniem z ucieczki, którą uchwycił swoim telefonem komórkowym ochroniarz pobliskiego sklepu.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Znicze i kwiaty cieszą się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców, odwiedzających groby bliskich. To także łakomy kąsek dla złodziei. Rabusie niczym hieny, pod osłoną nocy grasują po cmentarzach, a później sprzedają to, co uda im się ukraść.

Już w niedzielę na stołecznych nekropoliach pojawią się tłumy warszawiaków. O ich spokój zadbają strażnicy miejscy. Od dziś do poniedziałku cmentarze będzie patrolować ponad 760 funkcjonariuszy. – Jak co roku, działania akcji „Hiena” planujemy prowadzić w godzinach wieczorno-nocnych – informuje Monika Niżniak ze stołecznej Straży Miejskiej. – Będziemy zwracać uwagę na złodziei, którzy w okresie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek działają wyjątkowo aktywnie i kradną przyniesione na cmentarze wieńce, kwiaty i znicze – dodaje.

W ciągu ostatnich, dwóch lat strażnicy miejscy złapali pięć „cmentarnych hien”. Jak zaznaczają funkcjonariusze ich działania przynoszą efekty. Z roku na rok złodziei jej co raz mniej. Łapanie rabusiów to jednak nie jedyne zadanie, jakie mają przed sobą strażnicy miejscy. Funkcjonariusze będą również strzec nekropolii przed wandalami. Zadbają o to, by nikt nie niszczył grobów i pomników, a także nie zaczepiał odwiedzających cmentarze.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszeli sprawcy brutalnej napaści na przygraniczną hurtownię papierosów w Osinowie Dolnym w Zachodniopomorskiem. Grozi im 15 lat więzienia. Dwóch z zatrzymanej czwórki usłyszało też zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Wczoraj policja przeszukała posesję koło Morynia, gdzie zatrzymano rabusiów i znalazła dwa pistolety. Z jednego sprawcy strzelali, aby wyłamać zamek w drzwiach do hurtowni. Ekspertyza balistyczna określi, z której broni padły strzały. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie też narkotyki.

Śledczy, oprócz broni, zabezpieczyli też samochód, którym sprawcy uciekli. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia w prokuraturze. Wiadomo, że nie pochodzą z woj. zachodniopomorskiego. Śledczy nie ujawniają, czy byli wcześniej karani, ani czy przyznali się do winy. Nie wykluczają natomiast, że usłyszą dodatkowy zarzut pobicia właściciela hurtowni z Osinowa Dolnego. Mężczyzna został uderzony metalowym narzędziem i trafił do szpitala.

Jeszcze dziś prokurator wyśle do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla bandytów. To nie pierwszy bandycki napad w Osinowie Dolnym. W ubiegłym tygodniu okradziona została stacja paliw. Pieniądze z hurtowni papierosów padły łupem złodziei w ubiegłym roku. Ta przygraniczna miejscowość jest popularna wśród Niemców, którzy przyjeżdżają tu kupować papierosy i paliwo.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Polski misjonarz został ciężko ranny. Ks. Piotr Waśko (45 l.), werbista, natknął się na bandę rabusiów w rejonie Amboin nad rzeką Karawari.

Ranny Polak

Polski misjonarz został ciężko ranny. Ks. Piotr Waśko (45 l.), werbista, natknął się na bandę rabusiów w rejonie Amboin nad rzeką Karawari. Złodzieje podczas napadu postrzelili Polaka w brzuch. Duchowny w poważnym stanie trafił do szpitala. Obecnie stan księdza jest już stabilny. W Papui-Nowej Gwinei Polak pracował od 13 lat.

Grożą uczniowi

Islamscy fanatycy grożą uczniowi liceum pod Paryżem! Chłopak zrobił bowiem szkolną gazetkę na temat magazynu “Charlie Hebdo”, popierając jego dziennikarzy. Dostaje teraz pogróżki i paczki z nabojami. W styczniu w redakcji publikującego karykatury “Charlie Hebdo” islamiści przeprowadzili zamach, zabili 10 rysowników i dziennikarzy.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Seryjni włamywacze do mlekomatów w rękach śląskich policjantów! Od trzech miesięcy dwóch mieszkańców powiatu bielskiego w wieku 27 i 31 lat regularnie okradało wszystkie automaty z mlekiem w okolicy. Wyłamywali zamki i rabowali pieniądze z urządzeń także w powiatach cieszyńskim i pszczyńskim. Nie gardzili też okradaniem salonów gier. Policjanci wpadli na trop mlecznych rabusiów. Grozi im teraz nawet po 10 lat więzienia.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Polski misjonarz z Ekwadoru ojciec Mirosław Karczewski (†45 l.) nie zginął z rak brutalnych rabusiów. Gardło poderżnięto mu podczas homoseksualnej orgii a Kościół zataił prawdę o przyczynach śmierci. Tajne dokumenty Watykanu na ten temat ujawnił dopiero Gianluigi Nuzzi (44 l.) w książce „Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI”. Niestety, o. Mirosław dołączył do niechlubnego grona polskich duchownych, którzy misje za oceanem potraktowali jako okazję do seksualnych ekscesów. Santo Domingo de los Tsachilas w dalekim Ekwadorze, klasztor św. Antoniego z Padwy. 6 grudnia 2010 roku, godzina 19. Wierni, którzy zbierają się w sąsiednim kościele, nie mogą się doczekać swojego duchownego. Zaniepokojeni idą go szukać. Znajdują pocięte, zakrwawione ciało. Nie ma wątpliwości: to ojciec Mirosław Karczewski, franciszkanin z Polski. Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Torebki, aparaty, telefony, odtwarzacze mp3 – to najczęstsze łupy czwórki rabusiów, którzy grasowali podczas spotkania młodzieży katolickiej na Polach Lednickich. Grozi im 5 lat więzienia. Policjanci z Kłecka zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 19 do 28 lat. – “Nie byli oni zainteresowani wspólną modlitwą, czy śpiewem a przedmiotami należącymi do innych osób” – tłumaczy Anna Osińska, rzecznik prasowa gnieźnieńskiej policji. Podczas jednej kradzieży 19-latek i 20-latka z Gniezna zostali zatrzymani przez ochronę i przekazani policjantom z Kłecka. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »