Funkcjonariusze CBA zatrzymali radcę prawnego związanego z biurem Stanisława K.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w sprawie dotyczącej korupcji urzędniczej i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Jednym z zatrzymanych jest radca prawny związany z biurem senatorskim b. senatora RP Stanisława K. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Katowicach. W śledztwie zarzuty przedstawiono 26 podejrzanym, w tym byłemu senatorowi RP IX kadencji Stanisławowi K.

Jak informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA, chodzi o sprawę podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego, a także udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

„Kontynuując czynności w tej sprawie, agenci CBA zatrzymali w Krakowie kolejne dwie osoby, w tym Marcina K. radcę prawnego związanego z biurem senatorskim byłego senatora Stanisława K. oraz przedsiębiorcę Andrzeja K.” – poinformowało CBA w piątkowym komunikacie.

Jak zaznaczono – zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty „podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przejęcia na własność jednej z kamienic położonych w centrum Krakowa”.

Mężczyźni, w zamian za „przysługę”, mieli uzyskać obietnicę korzyści majątkowej w postaci udziałów we własności nieruchomości oraz gotówki w kwocie 1,5 mln złotych.

„Ustalenia procesowe wskazują, że zatrzymani powoływali się w związku z tym na wpływy m.in. u senatora Stanisława K. oraz w komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości” – informuje CBA.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Źródło info i foto: interia.pl

Paweł K. oszukał klientów na 120 tys. złotych udając adwokata

Dziś w nowosądeckim sądzie rusza proces Pawła K. 42-latek świadczył usługi prawnicze mimo, że nie skończył żadnych studiów. Klientów, którzy decydowali się na jego pomoc prawną spotykał między innymi na korytarzach sądowych. Mężczyzna podawał się wtedy za adwokata, radcę prawnego, a nawet byłego prokuratora. Oskarżony nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Paweł K. już raz został skazany za podobny proceder. W latach 2006 – 2010 udało mu się oszukać 43 osoby. Mężczyzna został wtedy skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Maciej T. oskarżony o zabójstwo aplikantki

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach (Podlaskie) skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko znanemu w Białymstoku radcy prawnemu Maciejowi T., oskarżonemu o zabójstwo aplikantki. Jak poinformował rzecznik suwalskiej prokuratury Ryszard Tomkiewicz, radca prawny jest oskarżony o uduszenie aplikantki. Do zdarzenia doszło w Białymstoku 2 stycznia w mieszkaniu aplikantki. Mężczyzna poinformował policję, że w mieszkaniu jest prawdopodobnie martwa kobieta. Policja ustaliła, że kobieta ma wiele obrażeń na ciele i została uduszona. Oskarżony jest współwłaścicielem znanej w Białymstoku kancelarii prawnej. Kobieta była tam aplikantką. Oskarżony miał romans z kobietą. Tomkiewicz powiedział, że prokuraturze nie udało się ustalić motywu zabójstwa. Jak określił – motyw jest niejasny. Żródło info i foto: POLICYJNI.pl