Ukrainiec raniony nożem przed sklepem na Mokotowie

– Wczesnym popołudniem na ul. Konduktorskiej na Mokotowie doszło do awantury z użyciem noża – przekazuje w sobotę policja. Jedna osoba została ranna, trzy inne zatrzymali funkcjonariusze. Jeden z napastników nadal przebywa na wolności.

– W pobliżu jednego ze sklepów przy ul. Konduktorskiej doszło do awantury między jednym mężczyzną a czterema innymi. Ten pierwszy został ugodzony nożem. Schował się w sklepie i zamknął się tam razem z ekspedientką – mówił w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy.

Policjant dodał, że poszkodowany i pracownica sklepu wezwali patrol oraz pogotowie. – Policja zatrzymała jednego ze sprawców ataku na miejscu, dwóch w bezpośrednim pościgu, a czwartego poszukują. To kwestia czasu, aż go znajdą – zapewnia Koniuszy.

RMF FM informuje, że raniony mężczyzna jest obywatelem Ukrainy – podobnie jak napastnicy. Trafił już do szpitala. – Lekarze twierdzą, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Został on na obserwacji w szpitalu – dodał Koniuszy.

Policja prowadzi czynności, na miejscu pracują technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczają ślady oraz przesłuchują świadków zdarzenia. O niebezpiecznym zdarzeniu na Mokotowie zawiadomiono także prokuraturę.
Źródło info i foto: wawalove.wp.pl

Świętochłowice: 17-latek zaatakowany maczetą

17-letni chłopak został w sobotę ugodzony maczetą w Świętochłowicach (Śląskie), trafił do szpitala – poinformował w niedzielę sierżant sztabowy Marcin Michalik ze świętochłowickiej policji. Wiadomo, że do zdarzenia doszło w środowisku pseudokibiców, ale policja odmawia na razie informacji na temat szczegółów zajścia ze względu na dobro śledztwa.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Policjant raniony nożem podczas interwencji

Funkcjonariusz policji został ugodzony nożem w plecy podczas dramatycznych wydarzeń w sklepie w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) – informuje RMF FM. Policja została wezwana do markety przy ul. Poprzecznej w Busku Zdroju. Tam dwóch mężczyzn awanturowało się, a jeden z nich groził nożem klientce. Gdy służby dotarły na miejsce, doszło do szamotaniny. Napastnik zaatakował nożem policjanta, zadał mu kilka ciosów w plecy.

32-latka i 37-latka udało się obezwładnić dzięki pomocy klientów i przechodniów, a policjanta przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzny prawdopodobnie byli pod wpływem środków odurzających. Reporter RMF FM dowiedział się nieoficjalnie, że jednym z napastników jest radny Buska-Zdroju.
Źródło info i foto: kielce.onet.pl

Polak raniony noże znaleziony na przedmieściach Eindhoven w Holandii

W piątek nad ranem na przedmieściach Eindhoven w Holandii znaleziono 31-letniego Polaka z licznymi ranami kłutymi. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i zoperowany. 31-latka znaleziono w piątek około godziny 3:30 nad ranem. Początkowo nie było wiadomo, że Polak jest poważnie ranny. Zabrano go na komisariat, gdyż nie potrafił się wylegitymować. Dopiero tam okazało się, że został poszkodowany został kilkukrotnie ugodzony nożem w brzuch.

Z komisariatu mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został zoperowany. Policja nie mogła przesłuchać rannego, więc okoliczności napadu pozostają niewyjaśnione. Ustalono jedynie, że Polak ma 31-lat i ma na imię Paweł i wraz z innymi rodakami mieszkał w hotelu w graniczącym z Eindhoven Best.

Z ustaleń holenderskich śledczych wynika, że w czwartek wieczorem w hotelu zajmowanym przez pracowników sezonowych doszło do awantury. Musiała interweniować policja. Mężczyzna prawdopodobnie został ranny właśnie wtedy, ale nie powiedział o niczym funkcjonariuszom.

Policja poszukuje świadków, którzy mogli widzieć, w jakich okolicznościach mężczyzna odniósł obrażenia. Holenderscy funkcjonariusze podają jego rysopis: rude włosy i broda, w dniu ataku miał na sobie czarny sweter, koszulkę z napisem „Superman” i białe sportowe buty.
Źródło info i foto: wp.pl

Nożownik zaatakował Polaka w Holandii. Polak ranił napastnika

W niedzielę po północy nożownik zaatakował polskiego imigranta mieszkającego w Holandii. Ofiara z licznymi kłutymi ranami trafiła do szpitala. 26-latek ma poważne obrażenia twarzy. Na miejscu ataku zostało dużo śladów krwi. Broniąc się, napadnięty sam ranił napastnika. Dzięki temu dość szybko go złapano.

Incydent miał miejsce w ośrodku kempingowym Oost-Graftdijk na północ od Amsterdamu. Nożownika znaleziono w jednym z pobliskich domów. Okazało się, że to także Polak – donosi holenderska policja.

Zaatakowany mężczyzna tuż po północy wracał do domu. Zgłoszenie o ataku dotarło na policję 10 minut przed pierwszą w nocy. Ranny dotarł do swojego domku kempingowego. Natychmiast udzielono mu pomocy lekarskiej.

Rany podejrzanego okazały się na tyle poważne, że także trzeba go było zabrać do szpitala – dodają funkcjonariusze.
Źródło info i foto: o2.pl

Irlandia: Polak śmiertelnie ugodzony nożem w noc sylwestrową. Trwają poszukiwania sprawcy

40-letni Polak został wielokrotnie dźgnięty nożem w mieście Ballyjamesduff w Irlandii. Mężczyzn zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja apeluje do świadków zdarzenia o pomoc w identyfikacji sprawcy lub sprawców. Do zdarzenia doszło ok. godziny 23 w sylwestrowy wieczór na ulicy Dublin Street w Ballyjamesduff w hrabstwie Cavan – podał m.in. „The Irish Times”.

Polak otrzymał szereg ciosów zadanych nożem. Został on natychmiast przewieziony do szpitala. Niestety rany okazały się bardzo poważne i mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł w poniedziałek rano.

Rzecznik Garda Síochána – irlandzkiej policji poinformował, że została już przeprowadzona sekcja zwłok, ale ze względu na pracę operacyjną funkcjonariuszy, jej wyniki na razie nie zostaną ujawnione.

Na miejscu przestępstwa policyjni technicy zabezpieczyli dowody zbrodni.

Policja apeluje do świadków, którzy mogli przebywać w okolicy w momencie zdarzenia lub mają informacje o tym. co wydarzyło się na Dublin Street, aby skontaktowali się ze służbami. Do kontaktów z rodziną w Polsce wyznaczono także oficera łącznikowego.

Według „Irish Mirror”, Polak mieszkał w hrabstwie Cavan od ponad 10 lat.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Niemcy: Proimigracyjny burmistrz raniony nożem

Kanclerz Angela Merkel i inni niemieccy politycy potępili we wtorek atak na Andreasa Hollsteina, burmistrza Alteny na zachodzie Niemiec. Hollstein w poniedziałek został raniony nożem. Altenę uznaje się za miasteczko najbardziej przyjazne imigrantom w Niemczech.

„Jestem przerażona tym atakiem” – napisała na Twitterze Merkel; minister sprawiedliwości Heiko Maas powiedział: „nie możemy nigdy zaakceptować tego, że ludzie mogą być atakowani za to, że pomagają innym”.

Hollsteina zaatakował w restauracji 56-letni pijany mężczyzna, który powiedział: „pozwalacie mi umierać z pragnienia i pozwalacie przyjechać do Alteny 200 uchodźcom” i zadał burmistrzowi cios w szyję. Mimo 15-centymetrowej rany Hollstein został we wtorek wypuszczony ze szpitala.

Napastnikowi postawiono zarzuty

– Tak czy inaczej, będę nadal zajmował się ludźmi, a zwłaszcza uchodźcami. Tymi, którzy już mieszkają w naszym mieście, i tymi, którzy przyjadą – powiedział dziennikarzom burmistrz.

Napastnikowi postawiono zarzut usiłowania morderstwa; na razie jednak jest on diagnozowany przez psychiatrów – poinformował rzecznik prokuratury Gerhard Pauli. Oskarżyciele uznali, że „chodzi prawdopodobnie o napaść motywowaną nienawiścią do cudzoziemców”, która była „działaniem spontanicznym” – dodał.

W maju Altena, 18-tysięczna miejscowość w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, otrzymała przyznawaną po raz pierwszy i fundowaną przez rząd nagrodę za zasługi na rzecz integracji (Nationaler Integrationspreis).

Wyróżnienie ustanowił rząd Merkel w maju 2016 roku; wiąże się z nim nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. euro. Miasteczko to „wzorcowo połączyło różne narzędzia integracyjne” – podkreśliło jury w uzasadnieniu.

Hollstein, który należy do tej samej co Merkel partii CDU, przyznał we wtorek, że już wcześniej otrzymywał pogróżki.

Merkel krytykowana za politykę otwartych drzwi

Jesienią 2015 roku ofiarą podobnego ataku stała się burmistrz Kolonii Henriette Reker, którą poważnie ranił nożem zwolennik skrajnej prawicy. We wtorek Reker przekazała Hollsteinowi wyrazy poparcia i współczucia. Od 2015 roku do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów z zamiarem ubiegania się o azyl. Merkel była wielokrotnie krytykowana za politykę otwartych drzwi, na jaką zdecydowała się u szczytu kryzysu migracyjnego w 2015 roku.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Bochnia: Nie żyje 23-latek zaatakowany nożem. Tragiczny finał kłótni o dziewczynę

Kłótnia czterech młodych mężczyzn o dziewczynę w Bochni skończyła się tragicznie. 23-latek został raniony nożem – co najmniej osiem razy. Mimo pomocy lekarskiej, zmarł. W wyniku bójki czterech mężczyzn w Bochni ranna została też kobieta.

W Bochni czterech mężczyzn pokłóciło się. Doszło do bójki, użyto też noża. Powód? Dziewczyna – donosi RMF FM. Jeden z nastolatków wyciągnął nóż i zaczął na oślep zadawać ciosy. Inny został ciężko ranny. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Nie udało sie go jednak uratować. Pobita została też młoda dziewczyna, obecna podczas zdarzenia.

Kto to zrobił?

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Po północy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków. Dzisiaj obaj mają zostać przesłuchani. Wiadomo, że podczas zdarzenia byli pijani. 17-latek, jeden z zatrzymanych, miał promil w wydychanym powietrzu. To on prawdopodobnie zadał 23-latkowi śmiertelne ciosy. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem przed blokiem przy ulicy Solna Góra w Bochni (małopolskie).
Źródło info i foto: wp.pl

Policjant w Stambule śmiertelnie dźgnięty nożem

Policjant w Stambule został w niedzielę wieczorem śmiertelnie dźgnięty nożem – podała turecka agencja Anatolia. Napastnik, prawdopodobnie dżihadysta z Państwa Islamskiego (IS), przed atakiem został zatrzymany. Gdy został przewieziony na komisariat, rzucił się na policjanta. Tureckie władze często informują o aresztowaniu „domniemanych” dżihadystów.

Jak informuje agencja Anatolia, sprawcę podejrzewano o przygotowywanie zamachu samobójczego. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Ataku nożem dokonał, gdy wychodził z radiowozu i był prowadzony do celi. Po śmiertelnym ataku na policjanta został zabity przez członków sił bezpieczeństwa. Media zastanawiają się, dlaczego zatrzymany mężczyzna miał przy sobie nóż. AFP zaznacza, że od dwóch lat w Turcji regularnie dochodzi do zamachów organizowanych przez Państwo Islamskie.

Ostatni miał miejsce w noc sylwestrową, gdy w klubie nocnym zginęło 39 osób. Do ataku na posterunek policji doszło natomiast w styczniu, w miejscowości Gaziantep. Dwóch napastników, z których jeden został zastrzelony na miejscu, raniło mundurowego.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Zatrzymany po ataku na policjanta w Tarnowie został wypuszczony na wolność

„Nie mamy dowodów na postawienie jakichkolwiek zarzutów” – tak w rozmowie z RMF FM, rzecznik małopolskiej policji Paweł Klimek, odpowiada na pytanie, dlaczego zdecydowano się wypuścić na wolność mężczyznę zatrzymanego w związku z atakiem na policjanta w Tarnowie. „Cały czas szukamy osoby, która będzie odpowiadała rysopisowi sprawcy i która stoi za napaścią” – dodaje rzecznik. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka.

22-letni funkcjonariusz został raniony nożem podczas interwencji w nocy ze środy na czwartek. Trafił do szpitala i przeszedł operację. Jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo. W piątek, zatrzymany w związku z atakiem mężczyzna wyszedł na wolność.

Weryfikujemy wszystkie informacje, które do tej pory mamy i zbieramy kolejne. Typujemy osobę, która mogła się dopuścić tego czynu. Czekamy też na informacje od potencjalnych świadków – podkreśla Paweł Klimek z małopolskiej policji.

Nóż, którym policjant został zaatakowany, został zabezpieczony. Trafił do policyjnego laboratorium.

W nocy ze środy na czwartek, policja otrzymała zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że „chodzi za nią jakiś mężczyzna”. Zaalarmowani funkcjonariusze przyjechali w okolice ul. Jana Pawła II w Tarnowie. Na ich widok mężczyzna odjechał na rowerze. Policjanci dogonili go radiowozem. Gdy jeden z nich wysiadł, został dwukrotnie zaatakowany nożem. Drugi z funkcjonariuszy nie gonił napastnika, bo ratował życie kolegi.
Źródło info i foto: RMF24.pl