Posts Tagged “samochody”

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec na podstawie uzyskanych informacji odzyskali 2 samochody o wartości ponad 130 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie podejrzanego, który trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z Komisariatu w Bogatyni wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec w wyniku prowadzonych działań odzyskali skradzione na terenie Niemiec 2 samochody o łącznej wartości ponad 130 tys. zł. W tej sprawie zatrzymano też mężczyznę, który był w posiadaniu obu pojazdów.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 35-letni mieszkaniec Bogatyni porusza się pojazdem mogącym pochodzić z kradzieży na terenie Niemiec. Policjanci niezwłocznie pojechali do jego miejsca zamieszkania i zauważyli, jak akurat wyjeżdżał on z posesji.

Funkcjonariusze sprawdzili auto i potwierdzili, iż zostało ono 2 dni wcześniej skradzione na terenie Niemiec. Następnie, na przydomowym parkingu, funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony kilka godzin wcześniej również na terenie Niemiec, inny samochód. Policjanci odzyskali oba pojazdy o łącznej wartości ponad 130 tys. zł.

W trakcie czynności z zatrzymanym okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary zastępczej za niezapłaconą grzywnę. Ponadto podczas przeprowadzania czynności procesowych 35-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy kopiąc i zadając ciosy rękoma. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Szwedzcy policjanci zatrzymali na autostradzie w pobliżu Sztokholmu, poszukiwanego międzynarodowym listem gończym 30-letniego przestępcę z Polski. Zatrzymany był poszukiwany przez polską policję za serię napadów z bronią i kradzieży samochodów w Ełku w 2015 roku, a także za późniejsze przestępstwa we Włoszech i innych krajach.

W Szwecji ukrywał się dzięki pomocy swoich polskich kolegów, ale od dłuższego czasu był przez policjantów śledzony. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny i stawiał czynny opór – mówi gazecie “Aftonbladet” anonimowy policjant z wydziału ENFAST. Mężczyzna będzie wkrótce przekazany przedstawicielom polskiej policji. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy polskich i szwedzkich policjantów w ramach sieci ENFAST, zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ukrywających się na terenie Europy.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Jest zarzut dla kierowcy auta, w którym zginęła szefowa sądeckiej Nowoczesnej Lidia Śmigowska. Prokuratura uważa, że to właśnie mężczyzna winny jest śmierci kobiety. Tragiczny wypadek wydarzył się 20 lutego na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Dąbrowa koło Nowego Sącza. Kierujący mercedesem, jadąc od strony Krakowa wyprzedzał dwa samochody. Nie zdążył wrócić na swój pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem passatem. Śmigowska, współzałożycielka i wiceprzewodnicząca partii Ryszarda Petru w Małopolsce, wracała wtedy ze spotkania ugrupowania w Krakowie. Z ustaleń śledczych wynika, że kraksę, w której zginęła 54-latka, spowodował kierowca sportowego mercedesa.

- Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu – powiedział radiu RDN Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy w Nowym Sączu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym podejrzanemu grozi nawet osiem lat więzienia.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

26 osób zostało w sobotę zatrzymanych w związku z atakiem, jaki w piątek przeprowadzono z użyciem samochodu pułapki w mieście Viransehir, w południowo-wschodniej Turcji. W wybuchu zginęły dwie osoby – poinformowało tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych. Samochód pułapka eksplodował w pobliżu osiedla zamieszkanego głównie przez pracowników wymiaru sprawiedliwości. Na nagraniach z miejsca wybuchu widać doszczętnie zniszczony budynek oraz wraki pojazdów – pisze agencja Associated Press.

Szef MSW Suleyman Soylu poinformował podczas konferencji prasowej, że ofiary eksplozji to 11-letni syn urzędnika sądowego oraz 27-letni strażnik. Jak dodał, 11 osób wciąż przebywa w szpitalu; dwie z nich są w stanie krytycznym. Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu. Gungor Azim Tuna, jeden z przedstawicieli władz zamieszkanego głównie przez Kurdów miasta Viransehir, w rozmowie z państwową agencją Anadolu oskarżył o przeprowadzenie ataku bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

Separatystyczna PKK jest uznawana przez Turcję, UE i USA za organizację terrorystyczną. Ankara twierdzi, że jej zachodni sojusznicy nie podejmują wystarczających działań, by zwalczać tę grupę. Od lata 2015 roku w Turcji doszło do serii brutalnych zamachów, w których zginęło ponad 550 osób. Wielokrotnie podkreślano, że odpowiedzialność za te ataki ponosi albo tzw. Państwo Islamskie albo bojownicy kurdyjscy.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Śledczy zwalczający cyberprzestępczość wraz z policjantami z Zabrza zatrzymali troje oszustów, którzy za pośrednictwem internetu oferowali do sprzedaży luksusowe auta. W rzeczywistości samochody istniały tylko na zdjęciach, a łatwowierni klienci stracili co najmniej 60 tys. euro i mieli więcej nie zobaczyć wydanych na nie pieniędzy. Zatrzymani to obywatele Rumunii, grozi im 8 lat więzienia.

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość wpadli na trop grupy, która trudniła się oszustwami internetowymi na dużą skalę. Jak ustalili, sprawcy za pośrednictwem strony internetowej oferowali do sprzedaży używane luksusowe samochody, w cenach od 30 do 50 tys. euro. Warunkiem zawarcia transakcji było przesłanie do nich odpowiednich dokumentów i wpłacenie na konto bankowe części lub całości zapłaty za pojazd. Nabywcy nigdy nie mieli zobaczyć “swoich” nowych samochodów, bo sprawcy w rzeczywistości nie dysponowali żadnymi z oferowanych pojazdów. Wpłacone przez klientów pieniądze podejmowali w gotówce, ze specjalnie ku temu założonych za pomocą fałszywych dokumentów kont bankowych. Ich działalność ukierunkowana była na klientów z krajów Europy Zachodniej.

Po ustaleniu jakim pojazdem poruszają się członkowie grupy i gdzie aktualnie zamieszkują, policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie ze śledczymi z wydziału przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, przystąpili do akcji. Podejrzani – dwaj mężczyźni w wieku 32 i 39 lat oraz 22-letnia kobieta, zostali zatrzymani w jednym z hoteli w Zabrzu. Znaleziono przy nich kilkanaście rumuńskich dowodów osobistych na różne dane osobowe, liczne karty SIM i 8000 euro.
Żródło info i foto: pOmponik.pl

Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa za co w więzieniu spędzić mogą nawet 8 lat. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie pozwolił na zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. Straty spowodowane przez działalność grupy są nie mniejsze niż 60 tys. euro, ale policjanci prowadzący sprawę wskazują, że dotychczasowe zarzuty obejmują tylko pewną część czynów popełnionych przez sprawców.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Gorzowa Wlkp. zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się w kradzieżach samochodów w Polsce i w Niemczech – dowiedziała się PAP w CBŚP. Zatrzymano szefa grupy i jej dziewięciu członków.

Według ustaleń policjantów łupem grupy mogło paść około 200 samochodów o wartości od 20 do 60 tys. złotych. Skradzione auta trafiały do “dziupli”, gdzie w przeciągu kilku dni rozmontowywano je na części. Grupa działa w latach 2014-2016 na terenie Polski i Niemiec.
 
- W kraju złodzieje działali głównie w województwach lubuskim i zachodniopomorskim. Specjalizowali się w kradzieżach samochodów marki Volkswagen, Skoda i Seat, ale w ich zainteresowaniu zdarzały się również takie marki jak Audi czy Mercedes – powiedział komisarz Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP. Śledczy nadal ustalają dokładną liczbę skradzionych aut.

5 aresztowanych

Policjanci gorzowskiego CBŚP sukcesywnie, od kilku miesięcy, zatrzymywali osoby związane z tymi kradzieżami. Były wśród nich także osoby zajmujące się demontażem pojazdów oraz sprzedażą części. Pięciu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych, prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

13 osób, w tym Polacy, Hiszpanie, Czech i Marokańczyk zostało zatrzymanych w Hiszpanii przez policję hiszpańską i CBŚP. Funkcjonariusze zlikwidowali 7 plantacji marihuany i zabezpieczyli 159 kilogramów gotowego narkotyku, jak również odzyskali dwa kradzione samochody. Tym samym została zlikwidowana zorganizowana grupa przestępcza, która trudniła się produkcją, przemytem i obrotem narkotykami na wielką skalę, jak też kradzieżami i legalizacją pojazdów. W Polsce CBŚP odzyskało 38 skradzionych w Hiszpanii aut. Była to wspólna operacja policji polskiej i hiszpańskiej koordynowana przez Europol.

Policjanci CBŚP razem z funkcjonariuszami z Hiszpanii we współpracy z Europolem rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem marihuany w transportach warzyw. W prowincji Walencja zatrzymano 13 osób: 5 Polaków, Hiszpanów, Czecha i Marokańczyka.

Funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy kupowali narkotyki od Hiszpanów, a następnie sprzedawali głównie w Polsce i w Niemczech. Grupa magazynowała i uprawiała marihuanę w willach, które były pod bardzo ścisłą kontrolą i wyposażone w wiele zabezpieczeń, jak np. system kamer.

Funkcjonariusze ustalili też, że liderem grupy był Polak, który kierował nią za pomocą „poruczników” hiszpańskich. Jeden z „poruczników” zajmował się kupnem narkotyków, a inni odpowiedzialni byli za wynajem i utrzymanie willi. Kolejny odpowiadał za sprzedaż narkotyków zagranicą.

W willach członkowie grupy z Polski nie tylko uprawiali marihuanę, ale także pakowali ją próżniowo, żeby ukryć zapach. Miało to również ułatwić późniejsze ukrycie w transportach warzyw.

Funkcjonariusze CBŚP z Krakowa rozpracowywali tę grupę, pod kątem kradzieży pojazdów. Auta kradzione w Hiszpanii były po sfałszowaniu elementów identyfikacyjnych sprzedawane w Polsce. W Polsce policjanci zabezpieczyli 38 pojazdów skradzionych w Hiszpanii. Auta zostały sprzedane Polakom, którzy nie wiedzieli, że pochodzą z kradzieży.

7 z 13 osób zostało tymczasowo aresztowanych na 6 miesięcy.

Akcja była przeprowadzona przez UDYCO Walencja, UDYCO Saragossa, oddziały realizacyjne z Walencji i Saragossy, oddziały prewencji z Walencji, komisariaty policji z miejscowości Torrente, Onteniente i Xativa i CBŚP.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Trudno precyzyjnie określić, co takiego stało się w ostatnich dniach, że śledczy nagle sami zlecili zatrzymanie 37-latka. W prokuraturze okręgowej tłumaczą to bardzo lakonicznie. Zarazem tajemniczo.

Po ujawnieniu nowych faktów i nowych dowodów na polecenie Prokuratury Rejonowej w Gdańsku zatrzymano podejrzanego. Zostaną mu uzupełnione zarzuty o dwa kolejne czyny. Jeden to kradzież z włamaniem. Drugi to zniszczenie mienia. Decyzje co do środka zapobiegawczego zostanie podjęta po wykonaniu czynności z podejrzanym – mówi Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Według naszych informacji, w jednym z przypadków chodzi oczywiście o kradzież auta. W drugim o jego podpalenie. O tym że policja chce przedstawić Bartoszowi L. kolejne zarzuty, informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Policja zresztą – po zatrzymaniu Bartosza L. – sama to zapowiadała i mówiła wprost o dużym sukcesie. Tego samego dnia jednak śledczy z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim nie poprali policyjnego wniosku o aresztowanie przestępcy i pozwolili wyjść mu na wolność.

Po naszych publikacjach sprawą zainteresowano się w Ministerstwie Sprawiedliwości. Po poleceniach “z góry” kontrolę w tej sprawie wszczęła też później gdańska prokuratura okręgowa. Jej wyniki nie są jeszcze znane. Bartosz L. został zatrzymany przez przypadek, zauważył go i rozpoznał policjant z gdańskiej komendy miejskiej – L. jechał akurat drogim samochodem, który – jak się później okazało – właśnie ukradł.

Złodziej rzucił się do ucieczki, od granicy Gdańska pędził w kierunku autostrady A1. Przed jedną z policyjnych blokad zatrzymał się i uciekł do lasu. Policjanci kontynuowali akcję, na miejsce sprowadzono psa tropiącego. Pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do uciekiniera, który ukrył się przed policją… w bagnie.

Z informacji naszego reportera wynika, że złodziej cały zanurzył się w błocie. Kiedy go zatrzymano, był tak brudny, że – aby przewieźć go w radiowozie – trzeba było rozłożyć na siedzeniach specjalną folię.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziewięć osób zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w poniedziałek rano w centrum handlowym w Houston. Sprawca został zastrzelony przez funkcjonariuszy policji. Stan jednego rannego jest krytyczny. Według relacji świadków mężczyzna oddał kilkadziesiąt strzałów w kierunku samochodów, które stały na parkingu centrum lub przejeżdżały w pobliżu budynku.

Agencja Reutera zaznacza, że wszystkie postrzelone osoby w momencie zdarzenia były w samochodach. Gdy na miejsce przybyła policja, sprawca zaczął strzelać w kierunku funkcjonariuszy. Policjanci odpowiedzieli ogniem, zabijając mężczyznę. Według źródeł policyjnych cytowanych przez AP mężczyzna był prawnikiem i miał problemy w swojej kancelarii. Mieszkał w okolicy miejsca zdarzenia. W pobliżu policja znalazła wiele sztuk broni. W piątek w USA również doszło do strzelaniny w centrum handlowym – w Cascade Mall w Burlington (stan Waszyngton). Mężczyzna otworzył tam ogień z karabinu “typu myśliwskiego”, zabijając pięć osób. W sobotę aresztowano podejrzanego Arcana Cetina, pochodzącego z Turcji obywatela USA. Na razie nie wiadomo, co było motywem tej zbrodni.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

W wyniku eksplozji dwóch bomb w pobliżu hotelu w Pattani na południu Tajlandii zginęła jedna osoba, a 30 zostało rannych – poinformowała w środę miejscowa policja. Obie bomby były umieszczone w samochodach. Pierwszy wybuch, na parkingu, nie spowodował ofiar, drugi – 20 minut później przy wejściu do hotelu i blisko baru oraz gabinetu masażu, zabił jedną osobę i ranił 30.

Ofiar śmiertelna i wszyscy ranni są narodowości tajskiej.

Fala zamachów

Na początku sierpnia w pięciu miastach na południu Tajlandii, głównie nadmorskich kurortach, eksplodowało co najmniej 12 bomb. W zamachach tych zginęły cztery osoby, a 35 zostało rannych. Wśród poszkodowanych byli również cudzoziemcy.

Według komentatorów czas zorganizowania ataków i ich lokalizacja wskazują, że stoją za nimi przeciwnicy rządzącej junty. Do pierwszych zamachów doszło niecały tydzień od referendum, w którym ponad 60 proc. wyborców zagłosowało za nowym, kontrowersyjnym projektem konstytucji, mającym otworzyć drogę do wyborów.

Referendum było największym testem opinii publicznej od przejęcia władzy przez armię i jest postrzegane jako impuls dla legitymacji rządu i jego planów. Frekwencja wyniosła ok. 55 proc.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »