16-latek, który groził wysadzeniem Sejmu ma poważne kłopoty

Internauta zapowiedział wysadzenie budynku Sejmu i namawiał innych użytkowników sieci do podkładania bomb. Funkcjonariuszom udało się dotrzeć do prawdopodobnego autora wpisów – okazał się nim być 16-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego.

Nastolatek potwierdził, że to on utworzył wydarzenie, w którym nawoływał do wysadzenia Sejmu. – Nieletni dodał, że do podjęcia takich działań zainspirowała go piosenka jednego z zespołów hip-hopowych. Oświadczył, że traktował to jako żart i nie zdawał sobie sprawy, że za takie zachowanie może ponieść konsekwencje – tłumaczy w rozmowie z portalem asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

16-latek został już zatrzymany; teraz stanie przed sądem dla nieletnich. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

„Tu-154 nie miał prawa lecieć do Smoleńska”

Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim nie miał prawa lecieć do Smoleńska – wybija rosyjski dziennik „Komsomolskaja Prawda”, informując o przesłanym do Sejmu RP przez Najwyższą Izbę Kontroli raporcie o bezpieczeństwie lotów VIP w latach 2005-10. Rosyjska gazeta określa raport NIK jako „sensacyjny”. „Z dokumentu tego wynika, że samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie nie miał prawa lądować na wojskowym lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj, ponieważ portu tego nie było w rejestrze lotnisk nadających się do przyjęcia samolotu głowy państwa” – podkreśla „Komsomolskaja Prawda”. Dziennik odnotowuje, iż „kontrola wykazała, że w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego, odpowiadającym za przewóz VIP-ów w Polsce, pilotów Tu-154 szkolono na podstawie starych radzieckich programów, choć maszyny te od tego czasu niejednokrotnie były modernizowane”. Żródło info i foto: rp.pl