Posts Tagged “sekcja”

Utonięcie było przyczyną śmierci 19-letniego Armina maturzysty z Mysłowic – takie są wstępne wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok. Ciało nastolatka wyłowiono z Przemszy w środę wieczorem. Chłopak był poszukiwany od 29 kwietnia. Dzień wcześniej spotkał się z kolegami w centrum Sosnowca. Wieczorem się rozstali. Miał wrócić do Mysłowic autobusem, ale ostatecznie poszedł pieszo.

Chłopak przechodził obok stacji kontroli samochodów. Jego sylwetkę zarejestrował wówczas monitoring. Niedaleko od tego miejsca jest rzeka, gdzie znaleziono ciało – na granicy Sosnowca i Mysłowic. Zauważył je przypadkowy przechodzień.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Samolot z ciałem Magdaleny Żuk wylądował w Warszawie; w piątek rano we Wrocławiu przeprowadzona zostanie sekcja zwłok – poinformował w czwartek po południu minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Około godzinę temu wylądował na Okęciu samolot, który przywiózł zwłoki do kraju. W tej chwili są transportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie w celu przeprowadzenia specjalistycznego badania tomografem komputerowym – powiedział Ziobro na konferencji prasowej przed 16.00. Badanie to pozwoli w sposób precyzyjny ustalić stan tkanek układu kostnego, tkanek miękkich i poszczególnych organów – dodał. Podkreślił, że taki był też wniosek pełnomocnika rodziny pokrzywdzonej.

W dniu jutrzejszym, w godzinach rannych, odbędzie się we Wrocławiu sekcja zwłok. W związku z tą sekcją zostaną też przeprowadzone konkretne, szczegółowe badania histopatologiczne, toksykologiczne, które odpowiedzą na ważne pytania śledczych i będą miały istotne znacznie dla ustalenia całokształtu okoliczności w tym postępowaniu – powiedział Ziobro.

Minister podkreślił, że ta sprawa to bodaj pierwszy przypadek w historii, kiedy polski prokurator i biegły biorą udział w sekcji zwłok obywatela Polski za granicą. To pokazuje nasze zaangażowanie i profesjonalne podejście do tego postępowania – zaznaczył minister.

Podkreślił, że polska prokuratura podjęła ponadstandardowe działania w całej sprawie. Zbliża się czas urlopowy i Polacy powinni mieć pewność, że w sytuacjach krytycznych polskie państwo będzie ich wspierać – oświadczył Ziobro.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo w sprawie, poinformowała, że po tym, jak ciało zostanie sprowadzone do Polski, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

27-letnia Magdalena Żuk 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do kurortu Marsa-Alam. Po dwóch dniach partnera kobiety, który miał z nią kontakt telefoniczny, zaniepokoiło jej zachowanie; zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. Zmarła w wyniku obrażeń odniesionych wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w Marsa-Alam, gdzie przebywała.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, co jest wstępną kwalifikacją. W toku tego postępowania zakładamy kilka wersji śledczych, w tym zabójstwo mające związek z handlem ludźmi i handlem narkotykami. Brane jest również pod uwagę możliwe załamanie nerwowe i śmierć samobójcza – mówił we wtorek szef Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Marek Gołębiowski. Nie chciał przesądzać, która wersja jest uznawana za najbardziej prawdopodobną.

Prokuratura informowała, że z wstępnego raportu medycznego (który powstał po sekcji zwłok przeprowadzonej w Egipcie) nie wynika, aby na ciele ofiary znaleziono ślady, które świadczyłyby o użyciu wobec niej przemocy. Zdaniem prokuratury, aby jednak ostatecznie wykluczyć udział osób trzecich, potrzebne są dodatkowe badania, m.in. biologiczne.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Oba noworodki, których ciała znaleziono na balkonie bloku w Iławie, urodziły się żywe – poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Elblągu, powołując się na wstępną opinię biegłego. Poród odbył się poza szpitalem, matka dzieci zmarła. Rzeczniczka elbląskiej prokuratury Iwona Piotrowska powiedziała PAP, że ze wstępnej opinii biegłego po sekcji zwłok wynika, że był to poród z ciąży bliźniaczej, a dzieci urodziły się żywe. “Byli to chłopcy” – dodała.

Jak przypomniała, takie ustalenia biegłego potwierdzają przyjętą w śledztwie kwalifikację prawną, czyli podejrzenia dzieciobójstwa. Jej zdaniem, bliższe informacje o wnioskach z sekcji powinny być znane w środę. Śledczy czekają też na wyniki badań histopatologicznych. Na razie nie wypowiadają się o przyczynach śmierci dzieci.

Martwe noworodki znaleziono w miniony czwartek na balkonie mieszkania 35-letniej kobiety, która trafiła do szpitala z silnym krwotokiem z dróg rodnych. Pacjentkę przywieziono w stanie krytycznym, zmarła w piątek nad ranem. Lekarze stwierdzili, że była po porodzie, który odbył się poza szpitalem – dlatego zawiadomili policję.

Kobieta wychowywała samotnie pięcioro dzieci w wieku 3-15 lat. Policja i opieka społeczna nie miały wcześniej sygnałów świadczących, że może dojść do tragedii. W ich ocenie, rodzina miała dobrą opinię, a w domu nie dochodziło do przemocy.
Podano zarazem, że rodzina miała przydzielonego kuratora sądowego i asystenta rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W obu przypadkach powodem miały być “problemy wychowawcze”. Jak tłumaczyła PAP rzeczniczka iławskiej policji mł. asp. Joanna Kwiatkowska, chodziło głównie o to, że “nastoletnia córka czasem nie dogadywała się z mamą”.

Według dyrektor iławskiego MOPS Ireny Kasprzyckiej, nadzór nad rodziną ze strony tej instytucji był właściwy. Jak zapewniała w rozmowie z PAP, 35-latka nie zgłaszała, żeby “miała jakieś straszne problemy”. “O ciąży nie wiedziała nawet najbliższa rodzina, a co dopiero my” – mówiła Kasprzycka.

Jej zdaniem, sytuacja tej rodziny nie była zła; korzystała głównie ze świadczeń rodzinnych, a nie z pomocy społecznej. Jak relacjonowała, w domu “zawsze było czysto posprzątane, lodówka pełna jedzenia, a dzieci ładnie ubrane”.

Osieroconą piątkę dzieci oddano na razie pod opiekę babci. O ich dalszej przyszłości zadecyduje sąd, który w takich przypadkach ustanawia tzw. rodzinę zastępczą lub umieszcza dzieci w odpowiedniej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Postępowanie, które od prokuratury rejonowej w Iławie przejęła elbląska prokuratura okręgowa, prowadzone jest w kierunku dzieciobójstwa. Zgodnie z kodeksem karnym, matce, która zabija dziecko – w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu – grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Sekcja zwłok całkowicie wykluczyła, by ktoś mógł przyczynić się do śmierci Przemysława Wałęsy – to wstępne wyniki zakończonego około południa badania. Jak donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa, prokuratorzy znają już wstępną przyczynę zgonu 43-letniego syna byłego prezydenta, ale nie będą informować o takich szczegółach.

Ciało Przemysława Wałęsy znalazł w mieszkaniu na gdańskiej Morenie jego syn. Na miejsce najpierw przyjechało pogotowie ratunkowe, które powiadomiło policję. Ta nie chciała wczoraj zdradzać niemal żadnych szczegółów – ograniczyła się do informacji, że po godzinie 20 pogotowie ratunkowe zgłosiło zgon 43-letniego mężczyzny.

Do późnego wieczora trwało zabezpieczanie śladów w mieszkaniu Przemysława Wałęsy, a także przesłuchania członków jego najbliższej rodziny. Po zakończeniu pracy prokuratury i policji na miejscu zwłoki Wałęsy zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku. Lech i Danuta Wałęsowie mieli ośmioro dzieci: cztery córki i czterech synów. Przemysław Wałęsa urodził się w 1974 roku jako ich trzecie dziecko.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Kilkumiesięczny płód odkryto na jednej z posesji w Nędzy w powiecie raciborskim (woj. śląskie). Prokurator zarządził sekcję zwłok. Matką najprawdopodobniej jest 27-latka z tej miejscowości. Informację przekazał policji anonimowy informator. Na miejsce pojechali policjanci oraz prokurator; informacja okazała się prawdziwa. 27-letnia kobieta, która prawdopodobnie jest matką, została przewieziona do szpitala.

Płód zostanie poddany sekcji zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mógł mieć około 5 miesięcy. Funkcjonariusze nie chcą na razie zdradzić okoliczności i miejsca znalezienia płodu. – Być może na dalszym etapie postępowania ta informacja zostanie ujawniona – mówi portalowi tvp.info Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Jak informuje TVP Info przyczyną śmierci Adriana z Zawiercia (woj. śląskie) nie było pobicie, jak wcześniej sądzono. Wyniki sekcji zwłok 21-latka wykazały, że zgon nastąpił z powodu zadławienia się wymiocinami. Na ciele zmarłego były liczne otarcia i rany – obrażenia nie stanowiły jednak poważnego zagrożenia dla życia chłopaka.

Adrian zmarł w niedzielę rano. W poniedziałek przed komendą policji w Zawierciu pojawił się tłum ludzi, którzy domagali się wyjaśnienia śmierci 21-latka. Według mieszkańców Zawiercia chłopak miał zostać brutalnie pobity przez policję. Wiadomo, że trafił do szpitala z rozciętym kolanem i wieloma otarciami na ciele. Był pijany. Lekarzom powiedział, że się przewrócił. Po opatrzeniu wyszedł ze szpitala ze swoją znajomą. Zmarł przed jej domem. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że chłopak zadławił się wymiocinami.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

W Kórniku w woj. wielkopolskim, w domu poszukiwanego listem gończym mężczyzny, który w środę śmiertelnie postrzelił się w głowę podczas interwencji policji, pod posadzką znaleziono zalane betonem zwłoki. Sekcja zwłok potwierdziła tożsamość mężczyzny – to poznański biznesmen, który zaginął pod koniec czerwca – podało RMF FM. W związku ze sprawą aresztowano dwie osoby – kobietę i mężczyznę. Są podejrzewani o dokonanie zabójstwa. Dziś zostali doprowadzeni przed sąd w Poznaniu. Zastosowano wobec nich 3-miesięczny areszt. Zdaniem mieszkańców Kórnika nic nie wskazywało na to by w domu, w którym odkryto ciało działo się coś niepokojącego. Mariusz Orlicki, zastępca prokuratora okręgowego w Poznaniu poinformował, że biznesmen został zwabiony w miejsce, w którym potem zginął. Prokurator dodał, że śledczy gruntownie badają teren posesji, na której znajdowały się zwłoki. – “Cegła po cegle będziemy sprawdzać, czy znajdują się tam dowody popełnienia innych przestępstw” – powiedział. Sekcja zwłok wykazała, że prawdopodobnie mężczyzna zginął już w dniu zaginięcia. Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Sekcję zwłok Dietera Przewdzinga przeprowadzono w ekspresowym tempie. Znane są już wstępne wyniki. – “Jesteśmy już po wstępnych wynikach sekcji zwłok, na pełne informacje przyjdzie nam jednak poczekać do końca dnia. Na chwilę obecną mogę jednak potwierdzić, że doszło do brutalnego zabójstwa Dietera Przewdzinga” – mówi Lidia Sieradzka, rzecznik opolskiej prokuratury. Dodaje przy tym, że: – “Wciąż trwa intensywne śledztwo w tej sprawie” – mówi. Przypomnijmy, że ciało burmistrza znaleziono we wtorek przed godz. 21, w jego domku letniskowym w Krępnej koło Zdzieszowic (mieszkał w tej miejscowości, ale przy innej ulicy). Dom jest położony na uboczu, wokół nie ma żadnych zabudowań. Dopiero około 500 metrów dalej jest cmentarz, a kolejne 200-300 metrów od niego znajdują się inne budynki mieszkalne. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

O nieuchronności kary przekonał się 23-latek, który był poszukiwany dziewięcioma listami gończymi. Dzięki ustaleniom Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, policjanci z Holandii zatrzymali przestępcę. Na jego kryminalnym koncie jest m.in. usiłowanie zabójstwa mieszkańca Hrubieszowa oraz napaść na policjantów. Mężczyzna we wtorek został przekonwojowany do Polski. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

W prowincji Ghazni, polscy i afgańscy żołnierze zatrzymali Mulla Abdula Kabira, najbardziej poszukiwanego taliba we wschodnim Afganistanie. Sekcja Informacyjno-Prasowa PKW Afganistan informuje, że terrorysta znajdował się na 1 miejscu listy “TOP 10″ RC EAST – najbardziej aktywnych talibów, działających we wschodnich prowincjach Afganistanu. Operację specjalną przeprowadzili żołnierze z Zespołu Zadaniowego Wojsk Specjalnych wspólnie z “Afgańskimi Tygrysami”- z jednostki antyterrorystycznej PRC Ghazni. Wcześniej Mulla Abdul Kabir był celem kilkunastu operacji przeprowadzonych przez afgańskie i sojusznicze siły specjalne, ale za każdym razem udawało mu się uniknąć zatrzymania. Tym razem, skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie operacji było możliwe dzięki informacjom i czynnym udziale Służb Wywiadu Wojskowego oraz żołnierzom Zgrupowania Bojowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego, którzy zabezpieczali rejon działania. Żródło info i foto: zetnews.pl

Comments Brak komentarzy »