Belgia: Odnaleziono mężczyznę, który nic nie pamięta. Mówi tylko po polsku. Prośba o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości 45-latka znalezionego ponad dwa tygodnie temu w belgijskim Tielt. Mężczyzna nie wie, kim jest i mówi wyłącznie po polsku. W czwartek 7 maja w miasteczku Tielt w północno-zachodniej Belgii odnaleziono 45-letniego mężczyznę – informuje belgijska policja federalna. Najprawdopodobniej cierpi on na amnezję, nie potrafi powiedzieć, kim jest i co robił w mieście. Mężczyzna mówi wyłącznie po polsku, przez co kontakt śledczych z nim jest utrudniony.

Policja prosi o pomoc

Belgijska policja poszukuje osób, które pomogą ustalić tożsamość mężczyzny. 45-latek ma 170 cm wzrostu, normalną budowę ciała, siwe włosy i brodę. W dniu znalezienia miał na sobie niebieskie dżinsy, jasnoniebieską koszulkę i niebieskie buty budowlane.

Rozpoznajesz tego człowieka? Śledczy proszą o kontakt za pośrednictwem darmowej infolinii: 0800 30300 lub maila: avisderecherche@police.belgium.eu.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Pedofil zaatakował przed szkołą w Łapach. Trwają poszukiwania

Podlaska policja szuka mężczyzny, który doprowadził do „innej czynności seksualnej”. Sprawcę zarejestrowały kamery przed szkołą podstawową w Łapach. To tam zboczeniec zaczepiał 15-latkę. Do zdarzenia doszło w środę, 8 maja, przy ulicy Polnej w Łapach na Podlasiu. Około godziny 8:30 idąca do szkoły 15-latka zorientowała się, że jest śledzona przez nieznanego mężczyznę. Zaczęła uciekać, a mężczyzna złapał ją za spódnicę.

Jak informuje „Kurier Poranny”, na policję zadzwonił ojciec dziewczyny. Śledczy zabezpieczyli nagranie ze szkolnego monitoringu. Komenda w Białymstoku opublikowała sylwetkę przechodzącego mężczyzny, którego wygląd był podobny do przedstawionego rysopisu.

Nagranie z monitoringu

Jest wysoki, szczupły, ma siwe włosy. W momencie popełnienia przestępstwa był ubrany w skórzaną kurtkę.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach lub mogą przyczynić się do ustalenia jego tożsamości prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Łapach pod numer telefonu /85/ 715 82 00 lub z najbliższą jednostką Policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Źródło info i foto: wp.pl

Zaginęła 72-letnia Jadwiga Panek

Policjanci z Łańcuta na Podkarpaciu poszukują zaginionej 72-letniej Jadwigi Panek. Emerytka wyszła z domu w nieznanym kierunku. Jest schorowana i może wymagać pomocy medycznej. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej wróciła pod opiekę rodziny.

Poszukiwana emerytka jest mieszkanką Rakszawy. Zaginęła 6 listopada. Wyszła z domu o świecie. Tego dnia około godz. 6 była widziana w rejonie Centrum Komunikacji w Łańcucie. Nagrały ją kamery monitoringu i na tym ślad się urywa. Nie wiadomo dokąd kobieta się udała, ani gdzie teraz przebywa.

W środę policja opublikowała komunikat o poszukiwaniach. Rysopis zaginionej: wzrost około 165 cm, szczupła budowa ciała, siwe włosy do ramion, duży pieprzyk z lewej strony nosa. W dniu zaginięcia kobieta ubrana była w żakiet koloru białego w czarne paski, czarną spódnicę, czerwony szalik, szarą czapkę, miała czarną torebkę przewieszoną przez prawe ramię.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Trwają poszukiwania zaginionego 70-latka

Wrocławscy policjanci poszukują zaginionego 70-letniego Jerzego Nawrockiego. Mężczyzna w niedzielę 11 grudnia 2016 roku ok. godz. 23.00 wyszedł z domu przy ul. Poznańskiej i do tej pory nie wrócił. Cierpi na demencję starczą w stopniu średnio zaawansowanym.

Zaginiony Jerzy Nawrocki urodził się 31.08.1946 r. Mieszka we Wrocławiu. Ma 174 cm wzrostu, waży ok 60-65 kg, ma krótkie siwe włosy, brązowe oczy, pociągłą twarz, duże uszy i niepełne uzębienie – posiada sztuczną szczękę. Jest szczupły.

W dniu zaginięcia ubrany był w czarną kurtkę, czarne spodnie, czarne buty i czarną czapkę. Jak informuje policja, zaginiony cierpi na demencję starczą w stopniu średnio zaawansowanym.

Osoby, które widziały zaginionego, posiadają informacje o miejscu jego przebywania, bądź inne informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto pod nr tel. 71-340-31-31 bądź tel. alarmowy 997.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Trwają poszukiwania Jana Nowickiego

Policja poszukuje Jana Nowickiego. 67-letni mężczyzna po raz ostatni był widziany w środę rano w Szpitalu Praskim.

Pan Jan ma około 170 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała i ma siwe włosy. Ubrany był w szare spodnie dresowe, zieloną bluzę, czerwoną puchową kurtkę, czerwono-białe adidasy. Na głowie miał granatową czapkę z daszkiem. Jego charakterystycznym znakiem jest rurka na szyi, która pomaga mu oddychać (jest po zabiegu tracheotomii). Każdy, kto ma wiedzę, gdzie może przebywać mężczyzna, powinien zadzwonić pod numer tel. 22 603 71 61, 22 603 19 54, 22 603 71 55, 22 603 71 56 lub 112. Informacje można też przekazać na adres krp5warszawa@policja.waw.pl.
Żródło info i foto: se.pl

Zaginęła 82-latka

70 policjantów, strażaków i GOPR-owców przeszukuje okolice Jabłowa na Dolnym Śląsku, gdzie zaginęła 82-latka. Kobieta wyszła wczoraj z domu koło godziny 16 i do tej pory nie wróciła. Jak podaje policja, Stefania Koss jest mieszkanką Boguszowa Gorc. Kobieta przebywała w Jabłowie u córki.

Zaginiona ma 156 cm wzrostu, jest szczupłej budowy, waży koło 47 kilogramów. Ma krótkie i siwe włosy. W chwili zaginięcia 82-latka ubrana była w długą spódnicę w bordowo-beżową kratę, białą bluzkę, rozpinany beżowy sweter i białe klapki. Akcja poszukiwawcza trwa. Niewykluczone, że weźmie w niej udział także policyjny śmigłowiec. Policja prosi o pomoc osoby, które mogą wiedzieć, gdzie przebywa kobieta.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Zaginęła Honorata Wątrobińska

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej prowadzą poszukiwania 84-letniej Honoraty Wątrobińskiej. Kobieta wyszła z domu w czwartek wczesnym rankiem i od tamtego czasu nie kontaktowała się z bliskimi. Zaginiona kobieta ma 160 cm wzrostu. Jest szczupła, ma długie siwe włosy. Wyszła z domu 9 lipca ok. godz. 5:30 i do tej pory nie wróciła. Wszyscy, którzy mogą pomóc w odnalezieniu 84-latki proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej na nr tel. /41/ 39 51 205 lub najbliższą jednostką Policji.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany przez policję

Funkcjonariusze CBŚP poszukują nieznanego mężczyzny do sprawy narkotykowej nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu personaliów tego człowieka, bądź ma informacje na temat jego pobytu proszony jest o kontakt na numer telefonu 058-32-14-529. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku sprawę poszukiwawczą dotyczącą nieznanego mężczyzny zamieszanego w sprawę narkotykową. W maju tego roku, nieznany mężczyzna, brał udział w transakcji narkotykowej w okolicach miejscowości Chojnów, podczas której przekazał ustalonej osobie torbę, w której znajdowały się znaczne ilości środków odurzających, w tym marihuana, substancje psychotropowe i tabletki MDMA.

Rysopis poszukiwanego:

Wiek około 50 lat, średniej budowy ciała, wzrost około 180 cm, twarz owalna i opalona, siwe włosy, łysina czołowa, siwe, sumiaste wąsy, okulary. Mężczyzna był ubrany w granatową kurtkę typu „wiatrówka”, krótkie, jeansowe spodnie i niebieskie buty. Poszukiwany poruszał się w charakterystyczny sposób – tak jakby chodził na palcach. Wszystkie osoby, które mogą przekazać informacje dotyczące tej osoby proszone są o kontakt w godzinach między 7:30 a 15:30 telefonując na numer 058-32-14-529.
Żródło info i foto: Policja.pl

Zaginął 64-letni Antoni Lewicki

Antoni Lewicki wyszedł z domu 1 grudnia wieczorem i do chwili obecnej nie powrócił. Osoby, które widziały mężczyznę proszone są o kontakt z komendą bialskiej policji.

Zaginiony mężczyzna ma 170 cm wzrostu, waży 70 kilogramów, jest krępej budowy ciała, ma krótko ścięte proste włosy koloru siwego. Jego twarz jest okrągła a nos gruby u nasady. Mężczyzna w dniu wyjścia z domu ubrany był w kurtkę ortalionową z aplikacją z przodu w poprzeczne pasy w kolorach siwym i czerwonym, siwe spodnie materiałowe z kantem, buty zimowe czarne, ze sztucznej skóry. Zaginiony urodził się 18 stycznia 1950 roku, obecnie mieszka w Białej Podlaskiej na ulicy Terebelskiej 54a/118. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu prosimy kierować na numer 997 (112), do dyżurnego KMP w Białej Podlaskiej lub bezpośrednio do wydziału kryminalnego KMP Biała Podlaska na nr 83 344 82 70.
Żródło info i foto: Biala24.pl

Wciąż trwają poszukiwania 74-letniej Kazimiery Kamińskiej

Sosnowieccy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej 74-letniej Kazimiery Kamińskiej. Starsza pani cierpi na zaniki pamięci i może mieć problem z orientacją w terenie. Funkcjonariusze proszą o pomoc wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w znalezieniu kobiety. 74-letnia Kazimiera Kamińska wyszła z mieszkania przy ul. Spadochroniarzy w sobotę, 13 września, około północy. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną.

– „Około godz. 1:00 poszukiwaną kobietę widziano prawdopodobnie z psami rasy siberian husky w dzielnicy Juliusz w Sosnowcu. Mogła skierować się na pobliskie tereny leśne. W chwili zaginięcia kobieta ubrana była w żakiet i koszulę nocną” – informuje zespół prasowy sosnowieckiej policji. Kazimiera Kamińska ma ok. 160 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Kobieta ma krótkie, proste, siwe włosy i niebieskie oczy. Osoby, które posiadają informacje o możliwym miejscu pobytu lub spotkali zaginioną – proszone są o natychmiastowy kontakt telefoniczny z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem tel. 32 296 12 55 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997.
Żródło info i foto: wp.pl