Biłgoraj: Strzały przed sklepem monopolowym

Strzały przed sklepem monopolowym w Biłgoraju na Lubelszczyźnie. W Wielkanoc 30-letni mieszkaniec miasta sięgnął po pistolet i zaczął strzelać. Powód jego zachowania szokuje! Nie chciał okraść sklepu, nie. On zwyczajnie… domagał się otwarcia! Był środek nocy, a do tego Wielkanoc, więc sięgnął po poważne „argumenty”. Teraz grozi mu kilkanaście lat więzienia.

Napad na sklep monopolowy w Biłgoraju! Takie zgłoszenie w środku nocy, Wielkiej Nocy (z 3 na 4 kwietnia) otrzymali tamtejsi policjanci. Od razu ruszyli na miejsce. Sprawa była poważna, świadkowie słyszeli strzały na parkingu przed monopolowym. Co tam się stało?

– „Około północy do sklepu przyszedł mężczyzna. Widząc właściciela, który po zamknięciu sklepu znajdował się w samochodzie na parkingu, podszedł do niego i zażądał otworzenia sklepu, ponieważ chciał kupić alkohol” – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Właściciel sklepu odmówił, a wtedy mężczyzna wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i strzelił w powietrze! Następnie skierował lufę w stronę właściciela sklepu… Mężczyzna gwałtownie ruszył z miejsca, wciskając pedał gazu i uciekł przed szalonym „klientem”. Napastnik też uciekł, ale nie na długo.

– „Po kilku godzinach na terenie miasta zatrzymany został 30-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet hukowy z magazynkiem, którym posłużył się podczas usiłowania rozboju oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji” – relacjonuje Klimek.
Źródło info i foto: se.pl

Grudziądz: Nowe informacje w sprawie chłopca porzuconego pod sklepem monopolowym

W niedzielę około godziny 22.00 Komenda Policji w Grudziądzu otrzymała telefon od ekspedientki sklepu monopolowego. Klienci poinformowali ją, że przed sklepem znajduje się wózek z małym dzieckiem.

– Policjanci udali się w to miejsce i potwierdzili ten fakt. Chłopiec trafił do szpitala, gdzie został zbadany przez lekarza. Ogólny stan chłopca określono jako dobry. Dziecko było zaniedbane, ale nie miało żadnych dolegliwości fizycznych – relacjonuje starszy sierżant Maciej Szarzyński.

Tożsamość chłopca udało się ustalić dzięki działaniom podjętym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz pomoc osoby postronnej, która rozpoznała chłopca w mediach i poinformowała o tym fakcie funkcjonariuszy.

Udało się ustalić tożsamość chłopca. W jego miejscu zamieszkania policjanci nie zastali rodziców. Matka chłopca została zatrzymana w poniedziałek około godziny 18.00. To 20-letnia mieszkanka Grudziądza. Jeszcze we wtorek zostanie jej przedstawiony zarzut porzucenia małoletniego poniżej 15 roku życia. Udało się także ustalić tożsamość innych członków rodziny.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Sprawca napadu na sklep monopolowy zatrzymany

Niespełna doby potrzebowali policjanci z Goleniowa aby ustalić i zatrzymać mężczyznę, który napadł na sklep monopolowy. W trakcie przesłuchania 18-latek przyznał się do napadu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Do napadu doszło w środę o godzinie 20:00 w Goleniowie. Do sklepu monopolowego wtargnął mężczyzna. Na głowie miał kominiarkę, a w dłoni trzymał pistolet skierowany w stronę ekspedientki. Zażądał wydania pieniędzy, a kiedy sprzedawczyni mu je dała – wybiegł ze sklepu. Żródło info i foto: Policja.pl