Posts Tagged “sprawcy”

Atak w Turcji. Nieznani sprawcy oddali strzały w kierunku ambasady USA w Ankarze. Na nagraniach z Turcji widać, że strzały trafiły w okno budki strażniczej przed placówką ambasady USA w Ankarze. Według pierwszych doniesień, nikt nie został ranny, a strzały w kierunku ambasady oddano z samochodu.

Obecnie służby szukają sprawców, którzy mieli uciec z miejsca zdarzenia białym samochodem. Atak zbiega się z pogłębiającym się kryzysem w relacjach między Stanami Zjednoczonymi a Turcją. Są one związane m.in. ze sprawą amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, oskarżanego w Turcji o terroryzm.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja szuka przestępców, którzy brutalnie napadli na taksówkarza między Babigoszczą a Przybiernowem w woj. zachodniopomorskim. Z doniesień mediów wynika, że sprawcy mieli poderżnąć mężczyźnie gardło i uciec jego autem. Taksówkarz w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. Nieznani sprawcy napadli na mężczyznę na drodze krajowej S3 pod Babigoszczą (Zachodniopomorskie). Według nieoficjalnych informacji napastnicy mieli dusić mężczyznę, a następnie ukraść jego samochód i ruszyć w stronę granicy z Niemcami.

– Pacjent został przetransportowany śmigłowcem do szpitala na Pomorzanach w bardzo ciężkim stanie – poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Maria Flisznik.

Trwa policyjna obawa. Policja nie udziela żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Brutalny atak w Siedlcach na Mazowszu. Doszło do niego w miejskim autobusie. Ucierpiał jeden z pasażerów. Ktoś ranił go ostrym narzędziem w szyję. Nie wiadomo jednak, czym dokładnie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Napastnikowi, który go zaatakował udało się uciec. Szuka go teraz policja.

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 sierpnia około godziny 8. 41-latek podróżował autobusem nr 3 w Siedlcach. Nagle, z niejasnych dotąd przyczyn, został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Bandyta ranił go ostrym narzędziem w szyję. Nie wiadomo, czy był to nóż, czy inny przedmiot.

Ranny pasażer trafił do szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Szczęśliwie jego życiu nic nie zagraża. Napastnik, który go zaatakował zdołał uciec. Szukają go teraz funkcjonariusze. – Sprawca nie jest znany. Zabezpieczyliśmy monitoring z autobusu – powiedziała Fakt24.pl kom. Agnieszka Świerczewska z zespołu ds. komunikacji społecznej siedleckiej komendy. Niewykluczone, że w najbliższym czasie mundurowi opublikują wizerunek mężczyzny.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Młody mężczyzna wszedł do banku, zagroził kasjerce “przedmiotem przypominającym broń”, schował pieniądze do reklamówki i uciekł. Do napadu doszło w Śremie w województwie wielkopolskim. Sprawcy szuka policja. Do zdarzenia doszło we wtorek. Jak tłumaczyła w rozmowie z TVN24 oficer prasowa lokalnej policji, Ewa Kasińska, przed godziną 15. dyżurny został powiadomiony, że przy ulicy Moniuszki w Śremie doszło do napadu na bank.

Schował pieniądze do reklamówki

- Z ustaleń policjantów wynika, że napastnik wszedł do placówki, zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta przekazała gotówkę, a sprawca schował ją do reklamówki i oddalił się w stronę ulicy Kilińskiego – poinformowała oficer.

Policja opublikowała rysopis napastnika. Sprawcą był mężczyzna w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała. Ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem i spodnie jeansowe do kolan. Miał też na sobie białe sportowe buty, ciemne okulary. Z lewej strony głowy włosy miał krótko podgolone, a na środku ścięte “na jeżyka”, na lewej ręce widoczny był tatuaż w kształcie korony.

Kasińska zaapelowała, by wszyscy, którzy widzieli coś niepokojącego lub posiadają jakiekolwiek inne informacje dotyczące tego zdarzenia, skontaktowały się ze śremskimi policjantami. Informacje można przekazywać – także anonimowo – telefonicznie pod nr tel. 61 28 – 15 – 211 bądź 997 – lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Skok na koszaliński sklep jubilerski zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak w bały dzień do punktu wchodzi trzech niezamaskowanych mężczyzn. Jeden rozpyla gaz w kierunku ekspedientek, a dwaj inni rozbijają gabloty i kradną biżuterię. Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17. Zrabowano biżuterię o wartości około 200 tys. zł. W napadzie brał udział również czwarty mężczyzna – kierowca, który zabrał złodziei po rabunku.

Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że sprawcy mogą pochodzić i ukrywać się w województwie pomorskim.
W weekend koszalińscy policjanci weszli do jednego z mieszkań i zatrzymali sprawców napadu. Podejrzani byli zaskoczeni, próbowali stawiać opór. Funkcjonariuszom udało się już odzyskali część łupu.

Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

To już kolejny atak wandali na Biuro Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie – poinformował w niedzielę sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie Michał Prószyński, odnosząc się do dewastacji budynku, w którym m.in znajdują się biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra Mariusza Kamińskiego.

Tym razem na elewacji budynku przy ul. Koszykowej pojawił się na napis “PZPR+”. W zeszłym tygodniu po protestach KOD, Obywateli RP i partii na tym samym budynku pojawił się napis “Se możecie wy…ać”. Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy warszawskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości Michał Szpądrowski, wizerunek sprawców jest znany: “Szczęśliwie tym razem sprawczyni, młoda kobieta w dresikach oraz jej starszy pomagier nie założyli na głowę pończochy i Policja zna już wizerunek sprawców”.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Co najmniej pięć osób zostało zastrzelonych w miejscowości Robstown w stanie Teksas. Jak podały w piątek wieczorem czasu lokalnego media, ciała trzech osób znaleziono w miejscowym domu spokojnej starości. Później w innym budynku w Robstown znaleziono kolejne dwa ciała. Lokalne władze, na które powołują się media, poinformowały, że oba zabójstwa mają ze sobą ścisły związek i zapewniły, że zagrożenie zostało już “zneutralizowane”.

Na razie nie są jednak znane okoliczności tych zabójstw. Nie podano też żadnych informacji o ich sprawcy lub sprawcach. Ośrodek opieki dla seniorów w Robstown ewakuowano.

Robstown położone jest w pobliżu miasta Corpus Christi.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja szuka trzech sprawców, którzy na terenie dzielnicy Ochota w Warszawie zaatakowali pracownika kantoru – podaje RMF FM. Trzech napastników jest uzbrojonych. W ich poszukiwaniach biorą udział między innymi policjanci z wydziału kryminalnego oraz pies tropiący.

Sprawcy napadu byli zamaskowani. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na twarzach mieli maski przeciwpyłowe. Jak informuje RMF FM, sprawcy zaatakowali pracownika kantoru w momencie, gdy wysiadał z samochodu z walizką pieniędzy. Policjanci zablokowali ulice w rejonie miejsca napadu. Będą też przeglądać nagrania z monitoringu.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja szuka trzech sprawców, którzy – rano – na terenie dzielnicy Włochy w rejonie ulicy 1 Sierpnia zaatakowali pracownika kantoru. Nie wiadomo, ile pieniędzy padło ich łupem. Poszukiwania trwają na terenie całej stolicy. Sprawcy byli zamaskowani – mieli na sobie maski przeciwpyłowe.

Trzech napastników było uzbrojonych. W ich poszukiwaniach biorą udział między innymi policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz pies tropiący.

Sprawcy byli zamaskowani. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na twarzach mieli maski przeciwpyłowe. Z naszych informacji wynika, że zaatakowali pracownika kantoru w momencie, gdy wysiadał z samochodu z walizką pieniędzy. Policjanci zablokowali ulice w okolicach miejsca napadu. Będą też przeglądać nagrania z monitoringu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwóch napastników przy wykorzystaniu ciężkich młotów wyburzeniowych napadło na jeden z kantorów w Żarach. Mężczyźni wolnością nie cieszyli się jednak zbyt długo bowiem dzięki skutecznej pracy policjantów szybko zostali wytypowani. Samo zatrzymanie miało miejsce niespełna dobę później na granicy polsko – ukraińskiej przez pograniczników. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Żarach.

Żary, ul. Serbska. Jest noc z niedzieli na poniedziałek (15/16 lipca 2018 roku). Do kantoru obsługiwanego całodobowo przez pracownicę punktu wbiega dwóch zamaskowanych napastników. Od razu przystępują do próby sforsowania szyby dzielącej kasjerkę od klientów, wykorzystując do tego celu młoty wyburzeniowe. Po kilkudziesięciu uderzeniach nie udaje im się co prawda całkowicie rozbić szyby, jednak przez powstałą przestrzeń zabierają znaczną kwotę pieniędzy. Napastnicy bezpośrednio po rozboju uciekają w nieznanym kierunku. Policję o napadzie informuje pracownik ochrony, który zareagował na uruchomiony przez kobietę alarm.

Od tego czasu ruszyły zakrojone na szeroką skalę działania Policji. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności procesowych i operacyjnych. Istotnym było dokładne zabezpieczenie jak największej liczby śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia przez napastników. Do wsparcia działań żarskich policjantów włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Powstała grupa miała za zadanie rozwikłanie zagadki związanej z ustaleniem osób za to odpowiedzialnych. Intensywne czynności śledczych poparte bardzo zaawansowaną pracą operacyjną w połączeniu z analizą materiałów powstałych w jej wyniku, pozwalają na wstępne typowania osób mogących mieć związek ze sprawą.

Wszystko wskazywało na to, że za napadem może stać dwóch obywateli Ukrainy w wieku 41 i 43 lat. Kwestią czasu pozostawało zatem ich fizyczne zatrzymanie. Informacja ta trafia do służb mundurowych w całym kraju. Na efekty policyjnych wskazań i współpracy służb nie trzeba było długo czekać. Niespełna dobę po napadzie (17 lipca godzinie 1.00 w nocy) funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku skutecznie zatrzymują dwóch obywateli Ukrainy, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z ominięciem przejścia granicznego. Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymanymi są wytypowani przez lubuskich policjantów mężczyźni odpowiedzialni za napad w Żarach.

19 lipca /czwartek/ już na terenie Żar z napastnikami zostały przeprowadzone czynności procesowe. Obaj usłyszeli zarzut związany z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara od 3 do 12 lat pobawienia wolności. 20 lipca / piątek/ Sąd oceniając materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych zdecydował, że mężczyźni najblizsze trzy miesiące spędzą w areszcie.

Lubuscy policjanci ustalają czy zatrzymani mogą mieć związek z podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju. Sprawa jest rozwojowa i nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Żarach.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »