Posts Tagged “sprawę”

Prokuratura w Bernie oświadczyła, że nie będzie prowadziła śledztwa w sprawie oskarżenia Romana Polańskiego przez 61-letnią obecnie Niemkę Renate Langer. Była modelka i aktorka twierdził, że polski reżyser zgwałcił ją 45 lat temu. Szwajcarska prokuratura wskazała, że karalność domniemanego przestępstwa już dawno się przedawniła. Prawnik Polańskiego Herve Temime podkreślił, że reżyser uznał zarzut Langer za bezpodstawny.

Langer złożyła skargę we wrześniu. Twierdziła, że reżyser zgwałcił ją w lutym 1972 roku w swoim domu w Gstaad. Dziennikowi „New York Times” powiedziała, że ze zgłoszeniem gwałtu czekała ze względu na rodziców. – Moja matka dostałaby ataku serca – oświadczyła. Jej ojciec zmarł latem tego roku, a matka dwa lata temu.

W październiku kalifornijska artystka Marianne Barnard ujawniła, że reżyser molestował ją seksualnie, gdy miała 10 lat. W 1975 roku miał ją m.in. fotografować nago. W sierpniu inna kobieta, zidentyfikowana przez media jako Robin, zeznała, że polski reżyser dopuścił się na niej gwałtu w 1973 roku. Również ona miała wówczas 16 lat. Przypadki te są badane przez śledczych.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

To 19-latek zasztyletował 16-letniego chłopca w Rożnowej koło Wieliczki w Małopolsce: jak nieoficjalnie ustalili reporterzy RMF FM, takie są wstępne ustalenia policji po całonocnej obławie. Oprócz 19-latka zatrzymano jeszcze pięć innych osób, które mogą mieć związek ze sprawą. Według nieoficjalnych informacji, młodzi ludzie pokłócili się o dziewczynę.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj późnym wieczorem. Kilka młodych osób spotkało się w budowanym domu w Rożnowej. Po kilkudziesięciu minutach dołączył do nich 16-letni Jacek W. Kiedy wchodził – tak wynika z ustaleń – został uderzony nożem przez 19-latka.

Koledzy wynieśli rannego. Po kilkunastu minutach chłopak zmarł. Jego ciało znaleziono przy drodze. Już po zabójstwie policjanci zorganizowali obławę. Zatrzymali w sumie sześć osób: wśród nich mężczyznę, który miał zadać śmiertelny cios. Znaleźli również nóż.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Nieznani sprawcy rzucili do domu polskiego ambasadora w Irlandii Ryszarda Sarkowicza butelki z łatwopalnym płynem – podaje “The Sunday Times”. W chwili ataku ambasador i jego rodzina przebywali poza domem. Nikt nie odniósł obrażeń. Kilka dni wcześniej doszło do ataków na inne wille przy tej samej ulicy. Sprawę bada policja.

Przedstawiciele polskiej ambasady w Irlandii uspokajają, że straty spowodowane atakiem były niewielkie. -Ambasadora nie było wtedy w domu. Budynek stał pusty. Policja zajmuje się już tą sprawą. Naszym zdaniem to akt wandalizmu – stwierdziła rzeczniczka polskiej ambasady w Dublinie.

Willa, która stała się obiektem ataku wandali, znajduje się przy Ailesbury Road w stolicy Irlandii. Do zdarzenia doszło 21 października, jednak dopiero teraz pojawiły się informacje o tym incydencie. Dokładnie tydzień wcześniej ktoś wrzucił koktajle Mołotowa do innego domu, należącego do pracownika branży PR, który znajduje się przy tej samej ulicy. Policja nie wyklucza, że śledztwa w sprawie obu ataków zostaną połączone.

Ailesbury Road w Dublinie to miejsce, gdzie znajduje się nie tylko ambasada Polski. Swoje siedziby mają tam również przedstawicielstwa dyplomatyczne Szwajcarii, Francji i Pakistanu.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

22-latek, którego wczoraj w nocy zatrzymano w związku z tragiczną bójką na Skwerze Kościuszki w Gdyni, został zwolniony z policyjnej izby zatrzymań. W trakcie awantury zginął mężczyzna – także 22-letni. Przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok. Wynik być może poznamy jeszcze dziś.

22-latek został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. Policja zatrzymała jednak dwie inne osoby związane z tą sprawą. Dziś mają być one przesłuchane. Do bójki doszło w sobotę nad ranem. Z jednego z lokali w pobliżu Skweru Kościuszki wyszło kilku mężczyzn. Zaczęli się bić. 22-latek stracił równowagę i przewrócił się. Zmarł mimo udzielonej mu pomocy.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Ponad 40 osób przesłuchała prokuratura w śledztwie dotyczącym ataku nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli. Analizowany jest obszerny zapis kamer wideo. W piątkowe popołudnie Konrad K., uzbrojony w dwa noże szturmowe, zabił 51-letnią kobietę i ranił osiem osób.

Przesłuchani zostali świadkowie zdarzenia, przede wszystkim klienci i sprzedawcy z centrum handlowego, a także osoby, które zatrzymały napastnika. Dodatkowo do tej pory śledczym udało się przesłuchać jedynie dwie osoby poszkodowane – na kontakt z pozostałymi rannymi zgody nie wyrażają lekarze.

W śledztwie ustalono jak dotąd, że nożownik działał sam. Wciąż nie potrafi logicznie wytłumaczyć, dlaczego atakował ludzi. Podaje ogólnikowe stwierdzenia, np. z powodu społecznej znieczulicy. Być może jeszcze w tym tygodniu prokuratura powoła dwóch biegłych psychiatrów, którzy zbadają podejrzanego.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w środę w Kaliszu Pomorskim (województwo zachodniopomorskie). Na tamtejszym komisariacie policji doszło do śmierci policjanta. Mężczyzna zginął od strzału z broni palnej. Na razie nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może samobójstwo. Sprawę już bada prokuratura.

Śledczy badają tragiczną śmierć policjanta na komisariacie w Kaliszu Pomorskim. Jak donosi PAP, policjant zginął od strzału oddanego z broni. Prokuratura sprawdzi, jak doszło do tragedii. Badane jest to, czy do strzału doszło przez nieodpowiednie obchodzenie się z bronią służbową, czy może było to samobójstwo. Na razie nie są znane żadne szczegóły sprawy.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Na drugiej rozprawie w procesie dotyczącym napaści na polskich turystów w Rimini, włoski sąd postanowił, że Kongijczyk Guerlin Butungu będzie sądzony w trybie natychmiastowym . Wyrok w tej sprawie może zapaść już na następnej rozprawie 10 listopada.

Tryb natychmiastowy i skrócona procedura wybrane przez włoski sąd oznacza, że Buntugu będzie sądzony na podstawie akt sprawy oraz że nie będzie konieczne wysłuchanie zeznań świadków. To dobra informacja przede wszystkim dla poszkodowanych, którzy nie będą musieli ponownie przybyć do Rimini, aby złożyć zeznania.

Sąd odroczył dziś proces Kongijczyka do 10 listopada. Jak poinformował pełnomocnik Polaków Maurizio Ghinelli, właśnie wtedy może zapaść w tej sprawie wyrok.

Akt oskarżenia wobec szefa gangu, który napadła na polskie małżeństwo ma 10 punktów. 20-letni Kongijczyk oraz inni członkowie grupy usłyszą m.in. zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i spowodowania obrażeń ciała.

Koszmar w Rimini

W nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży we włoskim Rimini czterech mężczyzn zaatakowało parę młodych Polaków. Kobieta została przez nich brutalnie zgwałcona, a mężczyzna pobity. Napastnicy pobili także oraz zgwałcili młodego Peruwiańczyka. Szybko ustalono, że sprawcy to imigranci z północnej Afryki. Ostatniego z nich – lidera gangu, włoska policja zatrzymała w niedzielę, 3 września. To 20-letni Kongijczyk, który przyznał się do winy.
Źródło info i foto: dorzeczy.pl

Comments Brak komentarzy »

Sąd zwrócił warszawskiej prokuraturze okręgowej sprawę Kajetana P. oskarżonego o brutalne zabójstwo tłumaczki języka włoskiego, w celu uzupełnienia śledztwa. Prokuratura złożyła zażalenie na to postanowienie sądu.

Z informacji, do których dotarła PAP wynika, że sąd wskazał m.in. na konieczność przeprowadzenia konfrontacji biegłych psychiatrów i psychologów z obu zespołów biegłych wypowiadających się w zakresie poczytalności oskarżonego, doręczenie oskarżonemu i jego obrońcy kopii opinii psychiatrycznej oraz sporządzenie czytelnych odpisów protokołów zeznań świadków oraz jednego protokołu przesłuchania podejrzanego.

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z decyzją sądu, uznając argumentację zawartą w postanowieniu za całkowicie bezpodstawną. Prokurator skierował do sądu zażalenie na powyższe postanowienie – powiedział PAP, pytany o to rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński.

Akt oskarżenia ws. Kajetana P. został skierowany do sądu w połowie lipca br. 27-letni P. został oskarżony o brutalne zabójstwo w 2016 r. tłumaczki języka włoskiego i napaść na policjanta oraz biegłą psycholog.

3 lutego 2016 r. Kajetan P. – pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego – spotkał się z tłumaczką Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam – jak wynika z ustaleń śledczych – zabił ją nożem; by ukryć zwłoki i uniknąć odpowiedzialności, rozczłonkował je i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Następnie uciekł. Zatrzymano go po 11 dniach na Malcie i przekazano stronie polskiej.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie wiadomo, kiedy dziecko przyszło na świat, ani czy wówczas żyło. Zwłoki noworodka zakopane w ziemi znaleziono w niewielkiej miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn (pow. krasnostawski). Ciało było w znacznym stanie rozkładu. Sprawę wyjaśniają śledczy z Zamościa.

Z medialnych doniesień wynika, że ciało dziecka mogło się znajdować pod ziemią nawet kilka lat. Póki co, nie ma pewności czy dziecko urodziło się żywe czy też zmarło już po porodzie. To może wyjaśnić zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok.

W związku z tą sprawą zatrzymana została 27-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego. Prokuratorzy uważają, że to ona była matką dziecka.
Źródło info i foto: kronikatygodnia.pl

Comments Brak komentarzy »

Przed placówką dyplomatyczną Jordanii w Paryżu eksplodował w środę rano motocykl. Zdarzenie zostało potwierdzone przez francuskie władze, które badają sprawę. O wybuchu poinformował pracownik ambasady Jordanii Abdallah Alolaimat. Do eksplozji doszło przed położonym w zachodnim Paryżu budynkiem placówki dyplomatycznej.

Rzecznik jordańskiego MSZ powiedział, że wybuch spowodował niewielkie zniszczenia stojących przed budynkiem pojazdów.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »