Warszawa: Agresywny mężczyzna zaatakował młodą kobietę przy stacji metra

Agresywny mężczyzna zaatakował młodą kobietę w okolicy jednej ze stacji warszawskiego metra. Policja potwierdza, że poszukuje sprawcy, choć pani Aleksandra, która nagłośniła tę sprawę w mediach, nie unika krytycznych uwag także pod adresem przedstawicieli służb. 

„DZIEWCZYNY W Warszawie kręci się chory psychicznie lub naćpany mężczyzna. Spodenki w kratkę, dość wysoki, szczupły i szara koszulka (później był widziany bez). Wyglądał jak robotnik. Próbuje gwałcić i dusić młode kobiety. Ostatnio widziany w okolicy metra Służew. Ja zdążyłam w ostatniej chwili się uwolnić dlatego proszę. Uważajcie na siebie i udostępniajcie ponieważ nikt nie wie gdzie on się teraz znajduje. Miejcie oczy szeroko otwarte, proszę” – czytamy.

Post udostępniło już ponad 1000 osób, a w komentarzach sporo kobiet pisze, że również spotkały agresywnego mężczyznę. Wedle ich relacji miał on grasować w okolicach placu Konstytucji, przy Rondzie Wiatraczna bądź w pociągach Kolei Mazowieckiej. 

Zaatakował ją przy stacji metra. Zgłosiła sprawę na policję

Następnie pani Aleksandra skontaktowała się z redakcją Wirtualnej Polski, której bardziej szczegółowo opisała całą sytuację. „Szłam osiedlową uliczką z psem. Patrzyłam w telefon. Ten mężczyzna podszedł mnie od tyłu, lewą rękę włożył mi między nogi, zaczął ściskać. Byłam sparaliżowana. Obok nie było nikogo, tylko starszy mężczyzna gdzieś w oddali. Odepchnęłam go. Zabrał rękę i stanął naprzeciwko mnie, około metr przede mną. Powiedział »przepraszam« i chwycił mnie za biust jedną ręką, a drugą sięgnął do mojej szyi i próbował dusić” – relacjonuje w rozmowie z WP. 
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Nowe informacje dotyczące eksplozji w londyńskim metrze. To zamach?

Londyńska policja metropolitalna poinformowała we wtorek wieczorem, że niewielka eksplozja na stacji metra Southgate została wywołana przez zwarcie. Jak podkreślono, nic nie wskazuje na to, aby zajście miało charakter incydentu terrorystycznego. Pogotowie ratunkowe podało w oświadczeniu, że na miejscu opatrzono trzy osoby, a dwie zabrano do szpitala na dalsze badania. Jak jednak podkreślono, nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Stacja metra, która znajduje się na północnym końcu granatowej linii Piccadilly pozostaje zamknięta, a na miejscu wciąż znajdują się śledczy.

We wtorek mieszkańcy miasta obchodzili pierwszą rocznicę zamachu terrorystycznego pod meczetem na Finsbury Park w północnym Londynie, w którym zginęła jedna osoba, a 12 było rannych po tym, jak zradykalizowany prawicowy ekstremista wjechał furgonetką w grupę muzułmanów wychodzących z wieczornych modlitw.
Źródło info i foto: interia.pl

Sztokholm: Wybuch przy stacji metra. Nie żyje jedna osoba

Przed południem doszło do wybuchu przed wejściem do stacji metra w Huddinge na południowych przedmieściach Sztokholmu. 60-letni mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń, a 45-letnia kobieta jest ranna. Wybuch miał miejsce tuż obok wyjścia ze stacji metra. Według szwedzkich mediów, mężczyzna miał podnieść przedmiot, prawdopodobnie granat ręczny, który wybuchł mu w ręku.

Jest zbyt wcześnie, by stwierdzić (co to za przedmiot). Technicy wykonują swoją pracę – powiedział AFP rzecznik sztokholmskiej policji Sven-Erik Olsson. Jak dodał, nic nie wskazuje na to, by w parę był wymierzony jakiś celowy atak.

Naziemną stację metra zamknięto i wszczęto śledztwo. Częściowo zawieszono także kursowanie pociągów metra linii, koło której doszło do wybuchu.

Wybuch był bardzo silny. Według kobiety, która mieszka w sąsiedztwie, w jej mieszkaniu zatrzęsły się okna. Miałam wrażenie, że cały dom się zawali. Kiedy wyjrzałam przez okno, zobaczyłam fruwające w powietrzu rowery – powiedziała.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Imigrant z Iraku usłyszał zarzuty ws. zamachu w londyńskim metrze

18-letni Ahmed Hassan usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w związku z przeprowadzeniem w zeszłym tygodniu ataku bombowego na londyńskiej stacji metra Parsons Green. Brytyjska policja zarzuca też nastolatkowi popełnienie czynu zabronionego z użyciem środków wybuchowych w innym mieście, w południowej Anglii, blisko stolicy. Ahmed Hassan stanie dziś przed sądem.

W związku z atakiem w londyńskim metrze w areszcie pozostają trzej mężczyźni, w wieku 17, 25 i 30 lat. Dwóch innych, w wieku 21 i 48 lat, w czwartek zostało zwolnionych z aresztu bez dalszych działań.

W związku z informacją o zarzutach dla Ahmeda Hassana, szefowa policji w Londynie Cressida Dick powiedziała, że wypełniona odłamkami bomba, która 15 września w porannych godzinach szczytu częściowo eksplodowała w podziemnej kolejce, była bardzo niebezpieczna. Raniła 30 osób.

Iracka „sierota”

Hassan został ujęty w porcie Dover następnego dnia rano po ataku w Londynie. Jako iracka sierota mieszkał w rodzinie zastępczej, w leżącym nieopodal Londynu Sunbury. To tam miał dopuścić się użycia środków wybuchowych. Eksplozja w stacji Parsons Green w południowo-zachodnim Londynie była piątym zamachem terrorystycznym w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego pół roku, za którą wzięło odpowiedzialność tak zwane Państwo Islamskie.
Źródło info i foto: TVP.info

Eksplozja „podejrzanego opakowania” na stacji metra Euston w Londynie

Pasażerowie zostali ewakuowani ze stacji metra Euston w Londynie. Ludzie uciekali w popłochu, zostawiając bagaże, gdy na stacji doszło do niewielkiej eksplozji „podejrzanego opakowania” – donosi The Sun. Uzbrojeni policjanci wkroczyli do akcji po tym, jak pasażerowie zgłosili, że na peronie pali się niezidentyfikowany pakunek.

Według policji eksplozja była spowodowana przez element elektryczny i nikt nie został ranny. Pasażerowie komentowali sytuację w mediach społecznościowych i pisali o „dymiącej się walizce”. Rzecznik brytyjskiej policji oświadczył, że funkcjonariusze panują nad sytuacją, a niewielka eksplozja była prawdopodobnie spowodowana przez element elektryczny – podaje The Sun.

Na Twitterze pojawiły się relacje świadków zdarzenia na stacji Euston.
Źródło info i foto: onet.pl

Stacja World Trade Center ponownie otwarta. Podejrzana paczka została usunięta

Paczka, którą znaleziono na terenie stacji metra World Trade Center została już sprawdzona i usunięta z budynku. Nie wiemy

Wcześniej ze stacji metra w okolicach World Trade Center w Nowym Jorku ewakuowano wszystkich pasażerów, którzy tam przebywali. Przyczyną było znalezienie podejrzanej paczki w jednym z wagonów. Służby powoli wyprowadzały wszystkie osoby poza stację. Wewnątrz nie było wybuchu paniki. Specjaliści i specjalnie szkolone psy sprawdzili cały budynek. Stacja przez ponad godzinę była zamknięta i otoczona przez policjantów.
Źródło info i foto: onet.pl

Zaginiona Polka zginęła na stacji metra Maalbeek

Zidentyfikowane zostały wszystkie 32 ofiary śmiertelne ubiegłotygodniowego zamachu w Brukseli. Wśród zabitych jest zaginiona Polka – podało Stowarzyszenie SOS Bruksela. 17 ofiar z metra i na lotnisku to Belgowie, a 15 to cudzoziemcy. Wszystkie rodziny ofiar zostały o tym poinformowane.

O zakończeniu identyfikacji wszystkich zabitych poinformowała rzeczniczka belgijskiej prokuratury Ine Van Wymersch. Gazeta „De Standaard” podała też narodowość wszystkich ofiar. Jest wśród nich czterech Amerykanów, trzech Holendrów, dwóch Szwedów, a także obywatele Chin, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Peru, Niemiec, Indii i Maroka. Rannych w atakach zostało ponad 340 osób, w tym trójka Polaków. Około 90 osób wciąż przebywa w szpitalach, w większości na oddziałach intensywnej terapii.

Wiadomość o zabitej osobie z polskim obywatelstwem potwierdził polski MSZ w opublikowanym we wtorek wieczorem komunikacie, choć nie sprecyzował płci ofiary.
Żródło info i foto: TVP.info

Zaginiona Iwona Wieczorek ma nową rodzinę w Paryżu?

Czy Iwona Wieczorek (22 l.) żyje i rzeczywiście mieszka się w Paryżu? Właśnie pojawił się następny sygnał o tym, że zaginiona dziewczyna była widziana w stolicy Francji. Tym razem na stacji metra. – „Wciąż nie tracę nadziei, że córka się odnajdzie i nie ustaję w poszukiwaniach, chcę też przypomnieć wszystkim o tym, co się stało” – mówi matka dziewczyny Iwona Kinda, która w sobotę rozdawała w Sopocie ulotki ze zdjęciem swojej córki. Mimo że od zaginięcia dziewczyny mijają właśnie trzy lata, bliscy Iwony Wieczorek nie tracą nadziei i cały czas wierzą, że któregoś dnia ich ukochana córka wróci do domu. I chociaż do informacji o tym, że ktoś widział gdańszczankę gdzieś za granicą podchodzą już bez emocji, sprawdzają każdy możliwy ślad i liczą, że w końcu któryś okaże się trafny. Nie ma też dnia, żeby nie zastanawiali się, co tak na prawdę wydarzyło się tej felernej nocy, kiedy po raz ostatni widziano dziewczynę na deptaku w gdańskim Jelitkowie. Żródło info i foto: NaSygnale.pl

Strzelanina obok Pentagonu

W Waszyngtonie na stacji metra przy budynku Pentagonu doszło wczoraj wieczorem do strzelaniny. Według najnowszych doniesień, napastnik – postrzelony przez policjantów – zmarł. Dwóch stróżów prawa jest lekko rannych. Policja bada, czy sprawca napadu miał wspólnika. Według przedstawicieli Pentagonu, raczej nie był to atak terrorystyczny, ale nie można tego wykluczyć. Żródło info i foto: RMF24.pl