Posts Tagged “stosunek seksualny”

Kilkadziesiąt nowych zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych usłyszał chirurg onkolog Marek Ł. z Gdańska. Śledczy dotarli do kolejnych kobiet, które miał molestować. W kilku przypadkach chodzi też o zmuszenie do stosunku seksualnego. Na lekarzu ciążą teraz 122 zarzuty, a liczba kobiet, które miał skrzywdzić wzrosła do 88. Do części z pacjentek śledczy dotarli sami, analizując dokumentację medyczną z gabinetu onkologa.

Mający obecnie 66 lat Marek Ł. usłyszał zarzuty innych czynności seksualnych, ale także zmuszenia pacjentek do stosunku seksualnego podczas badań onkologicznych.

- Nowe zarzuty to efekt zeznań kolejnych pacjentek składanych przed sądem w obecności biegłego psychologa oraz uzyskanej opinii biegłego dotyczącej oceny metodologii badań wykonywanych przez lekarza – mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Mimo to mężczyzna nie został osadzony tymczasowo w areszcie, czego ponownie domagała się gdańska prokuratura. W pierwszym tygodniu września sąd nie zgodził się z tym wnioskiem.

Śledczy zaskarżyli już tę decyzję i chcą izolacji medyka. Mężczyzna został 6 września ponownie przesłuchany. – Nie przyznał się do winy – dodaje rzecznik.

W ubiegłym roku sąd zakazał Markowi Ł. pracy w charakterze lekarza.

“Nastolatka wśród ofiar”

Marka Ł. policja zatrzymała w lutym 2017 r. Usłyszał wtedy 31 zarzutów dotyczących “innych czynności seksualnych”, których miał się dopuścić wobec 25 pacjentek.

Kilka miesięcy później przybyło 17 kolejnych zarzutów. Okazało się, że pokrzywdzonych może być kilkadziesiąt kobiet, w tym dziewczyna poniżej 15. roku życia. Zdaniem śledczych ofiarami 66-latka były głównie pacjentki jednej z publicznych poradni onkologicznych w Gdańsku. Do przestępstw miało dochodzić między 2005 a 2015 r., ale większość z nich ma przypadać na lata 2013-2015.

Markowi Ł. grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Przekroczone standardy

Śledczy przesłuchali już ponad dwa tysiące pacjentek Marka Ł. Ich relacje ocenili biegli z zakresu onkologii. Już pierwsze wnioski były jednoznaczne. Po konsultacji z lekarzami specjalistami w tej dziedzinie, śledczy doszli do wniosku, że w przypadku wykonywanych przez podejrzanego badań 25 pokrzywdzonych kobiet “standardy te zostały przekroczone”.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja w indyjskim New Delhi zatrzymała mężczyznę podejrzanego o brutalne zabójstwo żony i zbezczeszczenie jej zwłok. 25-latek był pod silnym wpływem alkoholu. Do zabójstwa doszło pod koniec maja w północno-zachodniej części New Delhi. Małżonkowie pokłócili się o pieniądze i problemy z zapłatą czynszu. Mężczyzna podejrzewał też, że jego żona, Monica, go zdradza. 25-letni Pradeep Sharma był pod wpływem alkoholu.

Brutalna zbrodnia

Według ustaleń policji, mąż najpierw zadał żonie cios cegłą w twarz. Później uderzał jej głową w ścianę tak długo, aż straciła przytomność. Po tym jak zmarła, mężczyzna miał otrzeć jej twarz z krwi i odbyć ze zwłokami stosunek seksualny. Po wszystkim zasnął i dopiero rano – jak relacjonuje policja – zdał sobie sprawę z tego, co zrobił.

- Zabrał jej telefon komórkowy oraz inne przedmioty, które pomogłyby w identyfikacji – mówi jeden z oficerów policji. – Następnie zadzwonił do ojca, któremu powiedział, że zabił żonę, po czym wyłączył swój telefon – dodaje funkcjonariusz. Policję powiadomił właściciel domu wynajmowanego przez 25-latka. Później policja otrzymała informację, że poszukiwany mężczyzna ukrywał się w pobliżu jednej ze stacji kolejowych w New Delhi, skąd planował dalszą ucieczkę. Tam doszło do zatrzymania. Podczas przesłuchania podejrzany powiedział, że regularne kłótnie w jego małżeństwie rozpoczęły się już trzy miesiące po ślubie, właśnie z powodu problemów finansowych.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Amerykański komik Bill Cosby oskarżony o napaść na tle seksualnym. Miał się jej dopuścić w 2004 roku. Ofiarą miała być kobieta, a do zdarzenia miało dojść w jego posiadłości. W sprawie przewija się też wątek narkotyków. Śledztwo w tej sprawie ponownie wszczęła prokuratura w Pensylwanii. Powodem były liczne zawiadomienia, które według śledczych rzucają na nią nowe światło.

Cosby zeznawał pod przysięgą, że do stosunku seksualnego doszło za obopólną zgodą. Kobieta twierdzi, że została odurzona narkotykami, a potem wykorzystana. 78-letniego Cosby’ego wielokrotnie oskarżano, jednak nigdy nie stawiano mu kryminalnych zarzutów. Wiele z tych spraw już się przedawniło.

Rok temu Cosby został pozwany przez Judith Huth o molestowanie seksualne w 1974 r., gdy była 15-latką. W pozwie złożonym przed sądem w Los Angeles napisano, że Huth i jej 16-letnia przyjaciółka zostały najpierw poczęstowane “kilkoma drinkami” w klubie tenisowym Cosby’ego, a następnie zabrane do Playboy Mension, rezydencji założyciela magazynu “Playboy” Hugh Hefnera. To tam, w jednym z pokojów, nastolatka miała być molestowana przez Billa Cosby’ego.

Cosby był już oskarżony o ten czyn w 2005 r. Wówczas oskarżycielka, Andrea Constand, miała otrzymać nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie dotarła do sądu. Aktor przez wiele lat był bohaterem bardzo popularnego telewizyjnego serialu komediowego “Bill Cosby Show”.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »