Posts Tagged “substancji odurzających”

Ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskich oraz ponad 20 kg suszu ujawnili kryminalni ze Szczecinka. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali cztery osoby.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, w wyniku wcześniej uzyskanych informacji, przeszukali budynek mieszkalny w gminie Borne Sulinowo. W piwnicy budynku ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad pół tysiąca krzewów oraz susz uzyskany z kwiatów konopi w ilości ponad 20 kg. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku od 41 do 49 lat. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, rośliny konopi indyjskich oraz sprzęt służący do jej uprawy. Działania kryminalnych ze Szczecinka pozwoliły zatem na zlikwidowanie jednej z największych plantacji w kraju w tym roku.

Kryminalni prowadzą teraz czynności z podejrzanymi, którzy jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć środki odurzające w znacznej ilości zgodnie z obowiązującymi przepisami może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Nawet 30 tys. zł mógł zarobić Kamil P., gdyby wprowadził na rynek 1,5 kg amfetaminy wyprodukowanej w swoim mieszkaniu. Policjanci pokrzyżowali mu jednak szyki. Gdy tylko funkcjonariusze zauważyli, że znany im przestępca wnosi do swojego mieszkania kilka ciężkich kartonów, postanowili podpytać go o ich zawartość tuż pod drzwiami lokum. W pudłach i plecaku znajdowały się substancje chemiczne służące do produkcji narkotyków. W mieszkaniu chemika kryminalisty policja znalazła foliowe woreczki, środki chemiczne, a także sprzęt niezbędny do produkcji narkotyków. W jednym z pojemników znajdowało się 150 g gotowej amfetaminy.

Za produkcję i wprowadzenie do obiegu substancji odurzających 32-latkowi grozi nawet do 15 lat więzienia.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Ponad sto krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z Woli podczas przeszukania wałów przeciwpowodziowych na terenie powiatu nowodworskiego. W sprawie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli w posiadanie informacji na temat nielegalnej plantacji marihuany. Gdy kryminalni zebrali niezbędne materiały, przeprowadzili działania wymierzone w osoby trudniące się uprawą i wytwarzaniem substancji odurzających.

W minioną niedzielę policjanci wkroczyli na wytypowane miejsce na terenie powiatu nowodworskiego. Na wałach przeciwpowodziowych wzdłuż Wisły funkcjonariusze ujawnili teren, na którym rosły krzaki marihuany. Na miejscu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który akurat ścinał krzaki i chował je do worków. Cześć z nich była już zapakowana w stojącym nieopodal samochodzie marki Chrysler.

Wszystko wskazywało, że znajdująca się tam nielegalna uprawa była znacznych rozmiarów. Łącznie policjanci ujawnili i zabezpieczyli 109 krzaków konopi oraz potrzebny sprzęt do nawadniania roślin. Wczoraj Robert Z. w prokuraturze usłyszał zarzuty uprawiania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innego niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze w wymiarze trzech miesięcy pozbawienia wolności oraz 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na obowiązku pozostania w miejscu stałego pobytu z zastosowaniem dozoru elektronicznego.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. Podczas kontroli w pojeździe i w mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 1500 porcji narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

18 maja br. policjanci z Wydziału Kryminalnego, pełniący służbę na terenie Piły przeprowadzili kontrolę pojazdu Renault Traffic. Powodem kontroli było między innymi nerwowe zachowanie mężczyzny. Poza tym pilscy stróże prawa interesowali się podejrzanym już wcześniej, ponieważ ustalili, że może posiadać znaczne ilości środków odurzających.

Podczas kontroli samochodu funkcjonariusze ujawnili ponad 400 porcji amfetaminy. Narkotyki znajdowały się w woreczku strunowym. Następnie, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, należących do podejrzanego mężczyzny, kryminalni znaleźli ponad 1100 porcji marihuany.

Środki odurzające tym razem były ukryte w gaśnicy. Znalezione narkotyki, łącznie ponad 1500 porcji, zostały zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Prokuratura Rejonowa w Pile zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »