Oleśnica: Nastolatkowie przyszli do szkoły z plecakami pełnymi narkotyków

Kryminalni z Oleśnicy (woj. dolnośląskie) zatrzymali do kontroli trzech uczniów. W plecaku jednego z nich znaleźli woreczki z suszem, substancję w proszku oraz tabletki. Analiza laboratoryjna potwierdziła, że były to narkotyki. Cała trójka trafiła do policyjnej izby dziecka. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Oleśniccy kryminalni nie zatrzymali chłopców przypadkowo, działali w oparciu o zgromadzony materiał operacyjny. Podczas kontroli wiedzieli, że nastolatkowie mogą mieć przy sobie niedozwolone substancje.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się, ponieważ w plecaku jednego z chłopców znaleziono różnego rodzaju substancje – tabletki, susz roślinny i biały proszek. Chłopcy mieli przy sobie również sporo gotówki, choć policja nie podała ile dokładnie. Cała zawartość plecaka została zabezpieczona i szczegółowo zbadana.

Ecstasy, marihuana, amfetamina i MDMA

– Analiza laboratoryjna wykazała, że w plecaku młodzieńcy posiadali 130 tabletek ecstasy oraz narkotyki, z których można by uzyskać ponad 400 porcji handlowych marihuany, a także ponad 1000 porcji handlowych amfetaminy i MDMA – poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z oleśnickiej policji.

Trójka nastolatków trafiła do policyjnej izby dziecka.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Zlikwidowano kolejną plantację marihuany

Cztery osoby mające związek z plantacją konopi indyjskich zorganizowaną na terenie powiatu piaseczyńskiego zatrzymała stołeczna policja. Zabezpieczono 233 krzewy, gotowy do sprzedaży susz i ciasteczka z marihuaną o wartości 370 tys. zł. Trzy osoby trafiły do aresztu. Podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Wola poinformowała, że realizacja odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia. Funkcjonariusze dokonali zatrzymań w dwóch miejscach jednocześnie.

W mieszkaniu na Bemowie funkcjonariusze zatrzymali 32-latka. Mężczyzna był podejrzewany przez kryminalnych o handel narkotykami. Podczas zatrzymania miał około 50 gramów marihuany. Z kolei w miejscu, gdzie był zameldowany – w domu na terenie powiatu piaseczyńskiego, kryminalni odkryli plantację konopi indyjskich.

Liście schły na suszarce

– W przydomowej szklarni policjanci ujawnili krzewy konopi. W pomieszczeniu unosił się charakterystyczny zapach marihuany. Włączone były urządzenia wspomagające wzrost roślin, systemy nawadniania, oświetlenia oraz wentylacji. W szklarni były także nawozy do roślin. Część ściętych liści schła na suszarce – wskazała Sulowska.

Policja zabezpieczyła 233 krzewy konopi, ponad 2 kg marihuany oraz ciastka z marihuaną. Czarnorynkowa wartość gotowych narkotyków i tych, które mogły powstać z rosnących krzewów, to około 370 tys. złotych. Na plantacji kryminalni zatrzymali trzy osoby: 57-, 60- i 62-latka. Najstarszy z nich jest ojcem mężczyzny zatrzymanego na Bemowie. – W prokuraturze czterem podejrzanym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w związku z uprawą ziela konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości środków odurzających – wyjaśniła Sulowska.

32-latek i jego ojciec dodatkowo usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wydał decyzje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Do aresztu trafił także 57-latek. Ostatni z zatrzymanych mężczyzn został objęty dozorem. 57- i 60-latkowi za pomoc w uprawie konopi grozi nawet 8 lat więzienia.
Źródło info i foto: TVP.info

3,5 kg narkotyków w aucie. 28-latek ugryzł policjanta w czasie zatrzymania

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 28-latka, który posiadał łącznie przeszło 3,5 kg narkotyków, w tym susz, ziele i sadzonki konopi indyjskich. Mężczyzna był agresywny podczas zatrzymania, jednego z policjantów odepchnął, a drugiego ugryzł w dłoń. Prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe. Kiedy we wtorek po południu policjanci podeszli do samochodu 28-latka, mężczyzna zaczął zachowywać się bardzo nerwowo i agresywnie. Chcąc uciec, odepchnął jednego z policjantów, a drugiego ugryzł w dłoń. Funkcjonariusze szybko go obezwładnili.

W jego aucie mundurowi znaleźli trzy słoiki i metalowe pudełko z zielonym suszem. Wstępne badania wykazały, że to marihuana. Również w domu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli sporą ilość suszu upchniętego w słoikach, dwie sadzonki konopi, już ścięte ziele i sprzęt wykorzystywany przy uprawie tych roślin. Łączna waga przejętych używek, to przeszło 3,5 kg.

Zatrzymany usłyszał zarzuty

Mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany. Wieczorem usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, ich uprawy, zbioru i przygotowania do wprowadzenia do obrotu oraz naruszenia nietykalności policjantów. Zastosowane też zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.
Żródło info i foto: TVP.info

Narkotyki w styropianie

Wielkiego przechwytu narkotyków w Gdańsku dokonali funkcjonariusze straży granicznej. Pogranicznicy zabezpieczyli łącznie 17 kg marihuany wartej ponad 740 tys. zł.

Pierwszą część narkotyków strażnicy graniczni zabezpieczyli podczas kontroli drogowej. Marihuana znajdowała się w volkswagenie, w którym jechali też dwaj mężczyźni w wieku 33 i 44 lat. Susz psychoaktywnej rośliny ukryto w styropianowych płytach. Resztę towaru zabezpieczono w jednej z hal magazynowych na terenie grodu Neptuna. Tu także marihuanę ukryto w styropianie.

W tej sprawie zatrzymano także 30- i 17-latka z Gdyni. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe, nośniki pamięci i ponad 13 tys. zł w gotówce. Po przesłuchaniu gdynianie zostali zwolnienie do domu. Mężczyźni zatrzymani w volkswagenie trafili z kolei do aresztu. Grozi im surowa kara. Mogą spędzić w więzieniu 12 najbliższych lat.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Przejęto 50 ton suszonego tytoniu

Ponad 50 ton suszonego tytoniu i maszynę do produkcji przejęli policjanci i celnicy w nielegalnej krajalni w okolicach Iławy. 5 osób – w wieku od 23 do 45 lat – usłyszało zarzuty. Na niezapłaconym podatku Skarb Państwa stracił ponad 23 milionów złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi iławska prokuratura rejonowa.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Trzy plantacje konopi zlikwidowane

Radzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich. Podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 31 roślin o wysokości od 2 do 3 metrów, ponad 2 kilogramy suszu konopi oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Radzynia Podlaskiego, ujawnili trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich, które uprawiane były w lesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że to dwaj 27-letni mieszkańcy gminy Czemierniki zajmują się nielegalnym procederem.

Ich informacje potwierdziły się. Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Czemierniki policjanci zabezpieczyli łącznie 31 dorodnych sięgających 2-3 metrów krzaków konopi. Do sprawy zatrzymano Kamila W. i Łukasza G. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanych przez właścicieli plantacji, policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy częściowo wyschniętego suszu konopi indyjskich oraz 6,5 kilograma przesuszonych częściowo łodyg z kwiatostanem konopi bez liści. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono podejrzanym dwa samochody osobowe o wartości ponad 30 tys. złotych oraz 4,5 tys. złotych w gotówce.
Żródło info i foto: Policja.pl

Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

Policjanci z Bydgoszczy i Tucholi zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 32-letniego tucholanina funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset sztuk roślin w doniczkach, suszące się ziele, ziarna tej rośliny oraz przedmioty służące do jej uprawy. Mężczyzna dzisiaj przed prokuratorem będzie składał wyjaśnienia. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że na terenie Tucholi może funkcjonować plantacja konopi indyjskich. Wczoraj (31.01) funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Tucholi weszli na teren wskazanej posesji. Tam, w budynku gospodarczym, znaleźli zorganizowaną plantację oraz przedmioty służące do jej uprawy. Żródło info i foto: Policja.pl

CBŚ zlikwidowało plantację marihuany

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Zabezpieczono konopie indyjskie, susz oraz przedmioty służące do produkcji marihuany. Na czarny rynek mogło trafić ok. 6 kg gotowego narkotyku. Sprawcy grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Na terenie jednego z osiedli w Koninie funkcjonariusze CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie ujawnili i zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Uprawa znajdowała się w wynajmowanym budynku w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach. Całość uprawy była całkowicie zautomatyzowana, wyposażona w czujniki temperatury, wilgotności powietrza, czasowe sterowniki prądu. Uprawa wyposażona była również w specjalnie przygotowane filtry węglowe pochłaniające zapachy. W pomieszczeniach budynku odnaleziono 87 roślin konopi indyjskich, 250 gramów suszu oraz inne przedmioty służące do produkcji marihuany. Z nielegalnej uprawy na czarny rynek mogło trafić ok. 6 kg gotowego narkotyku. Żródło info i foto: Policja.pl

CBŚ rozpracowało handlarza towarem bez akcyzy

Policjanci CBŚ zatrzymali 52-letniego mieszkańca Ciechocinka pod zarzutem handlu towarem bez polskich znaków akcyzy. Gdyby cały zabezpieczony asortyment trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby 744 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku i akcyzy. Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków. Policjanci CBŚ od kilku tygodni rozpracowywali nielegalny proceder handlu alkoholem i papierosami bez polskich znaków skarbowych. Na podstawie zgromadzonych ustaleń w miniony piątek (14.12) weszli do jednego z mieszkań w Ciechocinku (pow. aleksandrowski), gdzie zatrzymali 52-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli 15 l spirytusu, który rozlany był w plastikowe, litrowe butelki, a także 2,3 g suszu. Bardzo szybko okazało się, że nielegalnego towaru jest znacznie więcej. W przyczepie kempingowej, stojącej na jednym ze strzeżonych parkingów, funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto 28 519 paczek papierosów różnych marek bez akcyzy oraz 302 kg tytoniu. Żródło info i foto: Policja.pl

Zlikwidowano plantację marihuany

Tarnowscy policjanci zlikwidowali jedną z największych ujawnionych do tej pory w Małopolsce plantacji konopi indyjskich. Zabezpieczono około 1400 krzewów w różnej fazie wzrostu oraz ponad 3 kg gotowego suszu. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków może sięgać ponad 2 mln złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali 4 mężczyźni w wieku od 37 do 43 lat. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało zwyczajnie – duży zakład produkujący materiały budowlane. Jednak pod przykrywką legalnej działalności, zajmowano się tam uprawą i produkcją… środków odurzających. Plantacja usytuowana była na poddaszu firmy, w kilku pomieszczeniach, na blisko 200 metrach kwadratowych. Pomieszczenia wyposażone były w specjalne lampy sodowe, instalację elektryczną oraz wentylację. Ściany wyłożone były ociepleniem zapewniającym roślinom odpowiednią temperaturę oraz chroniącym od przenikania na zewnątrz specyficznego zapachu. Żródło info i foto: Policja.pl