Posts Tagged “SUV”

11 ofiar śmiertelnych i 44 osoby ranne – to ostateczny bilans wczorajszego incydentu, do którego doszło w miejscowości Minshui w południowych Chinach. Późnym wieczorem mężczyzna kierujący samochodem typu SUV wjechał w tłum ludzi na jednym z miejskich placów. Sprawca ataku twierdzi, że w ten sposób wziął odwet na chińskim społeczeństwie.

Po wjechaniu w tłum ludzi autem mężczyzna atakował przechodniów nożem i łopatą. Policja zatrzymała i zidentyfikowała sprawcę. To 54-letni Chińczyk Yang Zanyun, który wcześniej wielokrotnie był skazywany na więzienie za podpalenia, handel narkotykami i rozboje.

W informacjach chińskich mediów nie ma wzmianki o tym, czy incydent został zakwalifikowany jako akt terroru. W 2013 r. w najbardziej reprezentacyjnej części Pekinu – pod Bramą Niebiańskiego Spokoju – rozpędzony samochód wjechał w turystów. Zginęło wówczas pięć osób, a policja oskarżyła o przeprowadzenie zamachu islamskich separatystów.

W ostatnich latach w Chinach dochodziło do wielu incydentów z użyciem siły, kiedy osoby niezrównoważone psychicznie chciały w taki sposób odegrać się na społeczeństwie za przeżyte, ich zdaniem, krzywdy.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Kanadyjski raper Smoke Dawg został zastrzelony w Toronto. Według policji muzyk został kilkukrotnie trafiony przez sprawców, którzy otworzyli ogień z czarnego SUV-a. Artystę pożegnał między innymi Drake. Jak podał dziennik “The Independent”, w strzelaninie poważnie rannych zostało dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Poszkodowani, wśród których był raper, zostali przewiezieni do szpitala. Smoke Dawga nie udało się uratować.

Ogień do ofiar otworzyły dwie osoby, które poruszały się czarnym SUV-em. Śmierć Smoke Dawga skomentowali kanadyjscy artyści. “Wszystkie te dary, błogosławione dusze i wewnętrzne światła ostatnio niszczycielsko gasną. Chciałbym, aby pokój wyczyścił nasze miasto. Tak wiele talentu i tak wiele historii nigdy się nie wydarzy. Spoczywaj Smoke” – napisał na instagramie Drake, również raper z Toronto.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

W centrum Melbourne w Australii kierowca białego SUV-a celowo wjechał w tłum ludzi, raniąc 19 osób. Pięć z nich jest w stanie krytycznym. Policja aresztowała kierowcę i jeszcze jedną osobę w związku z atakiem. Do zdarzenia doszło ok. godz. 16.30 lokalnego czasu (6.30 czasu polskiego). Biały SUV wjechał w tłum ludzi na Flinders Street, ruchliwej ulicy w centrum drugiego największego miasta Australii.

Rannych zostało 19 osób, z czego pięć jest w stanie krytycznym. Wśród poszkodowanych jest dziecko w wieku przedszkolnym, które trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy.

Policja aresztowała sprawę. Nie wiadomo jeszcze, czym się kierował

Jak podał australijski dziennik “Herald Sun”, policja aresztowała sprawcę ataku, jedyną osobę, która znajdowała się w samochodzie. To 32-letni Saeed Noori, mężczyzna o korzeniach afgańsko-australijskich. Był notowany przez policję w związku z używaniem narkotyków i problemami psychicznymi.

Policja podała, że działał rozmyślnie, ale jego motywacje są na razie nieznane, podobnie jak nie ma dowodów na terrorystyczne podłoże ataku.
Źródło info i foto: Wyborcza.pl

Comments Brak komentarzy »

Do wypadku doszło wieczorem w niedzielę przy wjeździe do centrum handlowego Silesia w Katowicach. Na przejściu dla pieszych kierujący volvo potracił kobietę i odjechał z miejsca wypadku. Do potrącenia doszło ok. godziny 18.45 na ul. Baildona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca potracił kobietę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku – podaje “Dziennik Zachodni”. Teraz szuka go policja i inni kierowcy, którzy przekazują sobie informacje o domniemanym sprawcy w internecie.

Ranna 30-latka z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Z relacji świadków wynika, że poszukiwany samochód to volvo w wersji suv z urwanym bocznym lusterkiem od strony kierowcy. Przypominamy, że za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku grozi do trzech lat więzienia.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Podczas policyjnej obławy na sprawców strzelaniny w San Bernardino, w Kalifornii, policja zastrzeliła dwoje podejrzanych – mężczyznę i kobietę. Los trzeciego podejrzanego jest nieznany. W rezultacie ataku 14 osób zginęło a co najmniej 17 zostało rannych.

Szef policji w San Bernardino Jarrod Burguan poinformował, że podejrzanych zastrzelono podczas wymiany ognia po zatrzymaniu czarnego samochodu sportowo-terenowego (SUV), podobnego do widzianego na miejscu masakry. “Mieli przy sobie broń długą i krótką, a także inne podejrzane przedmioty” – powiedział Burguan. Byli ubrani w odzież typu wojskowego. Podczas strzelaniny jeden policjant został ranny.

Zatrzymano też osobę uciekającą od samochodu, ale nie wiadomo czy jest powiązana z masakrą. Burguan nie wykluczył, że trzeci podejrzany zdołał uciec oraz, że w dokonanie zbrodni zamieszane są także inne osoby. Motywy sprawców nie są znane. “Oni przybyli przygotowani na to co mieli zrobić, tak jakby wykonywali zadanie” – powiedział Burguan. Zastrzegł, że bilans ofiar jest prowizoryczny, wielu rannych jest w stanie krytycznym.

Jak powiedział Burguan, sprawcy byli doskonale przygotowani do ataku. Ok. godz. 11 czasu lokalnego otworzyli oni ogień do kilkuset ludzi zgromadzonych w Inland Regional Center, stanowym ośrodku pomocy niepełnosprawnym. Po dokonaniu masakry sprawcy uciekli czarnym samochodem sportowo-terenowym (SUV).

W ośrodku, będącym częścią całego kompleksu, odbywała się impreza świąteczna dla personelu okręgowego wydziału zdrowia. Burguan poinformował, że władze San Bernardino zarządziły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Zamknięto wszystkie lokalne szkoły oraz budynki władz miejskich i okręgowych. W szpitalach zarządzono stan pogotowia.

“Na razie nie mamy informacji wskazujących, że był to atak terrorystyczny w tradycyjnym sensie. Bez wątpienia mamy do czynienia z czymś co można nazwać terroryzmem wewnętrznym” – powiedział szef policji.

San Bernardino, to miasto liczące ok. 200 tys. mieszkańców, odległe o ok. 100 km na wschód od Los Angeles. Był to najtragiczniejszy akt przemocy w USA dokonany przy użyciu broni palnej od czasu masakry w szkole Sandy Hook, w Newtown, w stanie Connecticut w grudniu 2012 r., w której zginęło 27 osób (w tym sprawca).

Prezydent Barack Obama wystosował kondolencje dla rodzin ofiar masakry i potępił jej sprawców wskazując, że do tego rodzaju tragicznych wydarzeń dochodzi w Stanach Zjednoczonych coraz częściej. W krótkiej wypowiedzi dla telewizji CBS Obama wskazał, że w żadnym innym kraju, poza USA, nie dochodzi tak często do masakr dokonywanych przy użyciu broni palnej.

“Nie powinniśmy akceptować tego stanu rzeczy i uważać go za normalny. Nie znamy motywów sprawców, ale możemy podjąć, wszyscy, na każdym szczeblu władzy, działania aby do takich tragedii nie dochodziło tak często” – powiedział Obama.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Uzbrojony desperat urządził sobie morderczy rajd po drogach południowej Kalifornii. Czarnym SUV-em zatrzymywał inne auta, a potem strzelał do kierowców oraz pasażerów. Zabił cztery osoby, kilka zranił. Gdy osaczyła go policja, popełnił samobójstwo. Pierwsze morderstwo miało miejsce niedaleko miejscowości Mission Viejo, gdzie policja znalazła martwą kobietę. Świadkowie opisali sprawcę jako dwudziestokilkuletniego mężczyznę, który odjechał czarnym samochodem typu SUV. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja z Nowego Jorku ewakuowała tysiące ludzi ze słynnego placu Times Square, po tym jak z zaparkowanego tam samochodu zaczął wydobywać się dym; w samochodzie znaleziono później ładunek wybuchowy, propan, paliwo i spalone kable. Brygada saperów rozbroiła bombę. Nikt nie ucierpiał w wyniku incydentu. Podejrzane elementy wyciągnął z czarnego SUV-a marki Nissan Pathfinder zdalnie sterowany robot. Policja ewakuowała ludzi z wielu prywatnych mieszkań, restauracji i biur na Times Square. Część spektakli i seansów filmowych rozpoczęła się z opóźnieniem. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »