Palermo: Zwłoki 44-letniej Polki z obrażeniami głowy. Partner przyznał, że ją uderzył

Ciało kobiety z obrażeniami głowy znaleziono w mieście Palermo na Sycylii. Jak informuje włoski dziennik „La Reppublica”, ofiarą jest 44-letnia Polka. Zwłoki znaleźli mieszkańcy dzielnicy Noce. Policjanci ustalili, że kobieta mieszkała niedaleko miejsca, gdzie porzucono jej ciało.

Media informują, że niedługo przed śmiercią między nią a jej partnerem, 44-letnim Włochem, miało dojść do kłótni. Mężczyzna zeznał, że uderzył kobietę w twarz, a ona wyszła z domu. Śledczy sprawdzają, czy przyczyną śmierci był wypadek, czy działanie osób trzecich. Prokuratura zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok.
Źródło info i foto: TVP.info

Palermo: Skradziono tysiąc kabin wyborczych

Ponad tysiąc metalowych kabin wyborczych skradziono w Palermo na Sycylii. Metalowe konstrukcje zniknęły z magazynu władz miejskich, skąd miały zostać rozwiezione do lokali wyborczych przed wyborami samorządowymi, które odbędą się na wyspie 5 listopada. Wartość tego nietypowego łupu lokalne władze oszacowały na ponad 200 tysięcy euro – podały włoskie media.
 
Gdy stwierdzono, że aluminiowe kabiny zniknęły z depozytu, rozpoczęły się ich poszukiwania. Policja ustaliła numery rejestracyjne furgonetki, która wywiozła je z terenu magazynu. Takich kursów było kilka. Pojazd został znaleziony przez funkcjonariuszy niedaleko Palermo, ale już bez ładunku.

Wywiezione na skup złomu
 
Potwierdziły się przypuszczenia policjantów, którzy podejrzewali, że metalowe konstrukcje kabin trafiły do skupu złomu. Część była już rozdrobniona, a reszta była przygotowana do pokruszenia. Zarzuty postawiono dwóm mieszkańcom Palermo, sprawcom kradzieży oraz właścicielowi punktu skupu metalu, który przyjął od nich łup.
 
Kabiny i to, co z nich pozostało, skonfiskowano.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Skazany Salvatore Cuffaro studiuje prawo

Były gubernator Sycylii Salvatore Cuffaro, który od końca stycznia odbywa karę siedmiu lat pozbawienia wolności za związki z mafią, zapisał się na wydział prawa. Egzaminy będzie zdawał eksternistycznie w zakładzie karnym. Cytowany przez prasę Cuffaro, który jest absolwentem medycyny, wyjaśnił, że studia prawnicze sprawią, że będzie miał w więzieniu zajęcie. Ponadto chce pracować odbywając karę. Polityk postchadeckiej partii Unia Centrum zgłosił się sam do rzymskiego więzienia Rebibbia, by rozpocząć odbywanie kary 22 stycznia, kilka godzin po tym, jak Sąd Najwyższy utrzymał w mocy wyrok, wydany przez sądy niższej instancji. Żródło info i foto: rp.pl