Posts Tagged “syrenka”

Centralne Biuro Antykorupcyjne szuka syrenki. CBA wszczęło kontrolę dotyczącą projektu reaktywacji słynnego polskiego samochodu, który nie został zrealizowany. Projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 4,5 miliona złotych, więc agenci sprawdzą zasadność przyznania tej dotacji.

Prześledzą także rozliczania prywatnej firmy oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, które odpowiadały za projekt. Zgodnie z wnioskiem o wsparcie finansowe z 2013 roku, po trzech latach marka Syrena miała być reaktywowana, konsorcjum miało od podstaw zbudować pojazd i rozpocząć jego produkcję – do 300 egzemplarzy rocznie. Dotąd to nie nastąpiło.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Warszawska syrenka została straciła miecz podczas przypadkowej sesji zdjęciowej – podaje Życie Warszawy.com.pl
Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tuż po północy operator miejskiego monitoringu zauważył, jak kilkuosobowa grupa pozuje do zdjęć przy pomniku syrenki na Rynku Starego Miasta.
Chwilę później dwóch mężczyzn weszło na postument pomnika, robiąc sobie kolejne fotografie. Jeden z nich oparł się o miecz, który nie wytrzymał ciężaru i… ułamał się.
Klinga pękła tuż ponad rękojeścią. Na miejsce natychmiast dotarła policyjna załoga. Tam okazało się, że sprawcą uszkodzenia jest 40-letni Jacek D. który przyznał się do czynu, tłumacząc, że był to przypadek.
Dzisiaj policyjni śledczy zajmą się sprawą drobiazgowo i ustalą, czy 40-latek usłyszy zarzut uszkodzenia mienia.
Zródlo info: zw.com.pl

Comments Brak komentarzy »