Zawiercie: Trwają poszukiwania zaginionych emerytów

80-letniej kobiety i mężczyzny w podobnym wieku poszukuje policja z Zawiercia w woj. śląskim. Kobieta wyszła ze swojego domu w niedzielę. Mężczyzna zaginął w poniedziałek. Sprawy nie są powiązanie. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca ich pobytu, prosimy kierować pod nr tel. 32 67 38 255 lub tel. alarmowe 997, 112.

Poszukiwana Oliwia Kwapisz ubrana była w bluzkę z krótkim rękawem w ciemnym kolorze, szary sweter zapinany na guziki oraz spódnicę w prążki koloru granatowego. Na nogach miała letnie buty ze złotymi przeszyciami.

Rysopis zaginionej: wzrost 156 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie, siwe.

Natomiast Władysław Studniarz ubrany był w koszulę w czerwoną kratę, biało – szary sweter i czarne spodnie. Na głowie miał bordową czapkę z daszkiem, a na nogach wysokie zimowe buty. Z domu wyszedł ok. 5.30 w poniedziałek. Rysopis zaginionego: wzrost 170 cm, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, siwe. Na nosie posiadał widoczną narośl.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu poszukiwanej kobiety proszone są o pilny kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu pod numerem tel. 32 6738 255, bądź z najbliższą jednostką policji tel. 112 lub 997. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginęły dwie nastolatki z domu dziecka w Gorzyczkach

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego (województwo śląskie) poszukują dwóch nastolatek, które zniknęły z domu dziecka w Gorzyczkach. By usprawnić poszukiwania, mundurowi publikują zdjęcia i rysopisy 15-letniej Weroniki Chmielewskiej i jej dwa lata starszej koleżanki Edyty Witkowskiej.

14 lutego 15-letnia Weronika Chmielewska i 17-letnia Edyta Witkowska oddaliły się z Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Od tego czasu ślad po nich zaginął. Nastolatki nie powróciły do placówki, ani nie skontaktowały się z wychowawcami. Do poszukiwań włączyli się policjanci, którzy opublikowali zdjęcia i rysopisy dziewcząt.

Weronika Chmielewska – wiek 15 lat, wzrost ok. 156 cm, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne długie, oczy zielone, brak danych o ubiorze w chwili zaginięcia.

Edyta Witkowska – wiek 17 lat, wzrost ok. 170 cm, normalnej budowy ciała, włosy brązowe, oczy niebieskie. Ubrana w czarną kurtkę, szarą bluzę, czarne legginsy i czarne adidasy.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionych proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu (32) 453 72 55, (32)453 72 66 bądź Komisariatem Policji w Gorzycach pod nr tel. 32 412 05 10. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub wybrać numer alarmowy.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Mazowieckie: Trwają poszukiwania dwóch nastolatek

Mazowiecka policja poszukuje dwóch 14-latek. Młode mieszkanki Rakowca i Trzemuszki w powiecie siedleckim ostatni raz były widziane wczoraj przed południem na dworcu kolejowym w Siedlcach. Wiktoria i Angelika do tej pory nie wróciły do domu i nie nawiązały kontaktu z rodziną.

Wiktoria ma ok. 165 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma długie włosy koloru ciemny blond i niebieskie oczy. Ubrana była w kurtkę koloru ciemnozielonego z kapturem obszytym futrem, jasnoniebieskie spodnie jeansowe i ciemnoszarą bluzę dresową z kapturem. Miała jasnozielone buty typu trzewiki.

Angelika ma około 175 cm wzrostu, jest szczupła, ma włosy średniej długości koloru czerwonego (mahoniowego). Ma blizny po samookaleczeniach na przedramionach i nogach. Ubrana była w krótką, zieloną kurtkę, niebieskie spodnie jeansowe, bluzę dresową z kapturem w tzw. „panterkę”. Miała chustkę w barwach moro, zieloną czapkę i buty na koturnie koloru biało-bordowego.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionych proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym siedleckiej komendy pod nr tel. 25 643 23 60 lub 997.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamość chłopca znalezionego

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu prowadzą czynności mające na celu ustalenie tożsamości chłopca, który w niedzielę około godz. 22:00 został znaleziony w Grudziądzu przy Alei 23 Stycznia, w rejonie sklepu monopolowego.

Chłopiec z wyglądu ma ok. 1,5-2,5 lat, wzrost około 90 cm, waga około 13,5kg szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, blond. Dziecko jeszcze nie mówi. W momencie znalezienia chłopiec był ubrany w czerwoną, pikowaną kurtkę, na którą ubrany miał granatowy bezrękawnik, z kapturem, niebisko-zielone sportowe butki i szare, dresowe spodnie.

Chłopiec w momencie odnalezienie go był w wózku dziecięcym typu spacerówka, koloru fioletowego, w kratkę. Stelaż wózka jest koloru granatowego, z żółtymi elementami. W przypadku rozpoznania lub ustalenia tożsamości dziecka policjanci proszą o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu pod nr 112 lub 997.
Źródło info i foto: Policja.pl

Trwają poszukiwania 15-letniego Brunona Nurkiewicza

Policjanci z Krakowa szukają 15-letniego Brunona Nurkiewicza, który w sobotę wyszedł z domu około godziny 12:40 i do tej pory nie wrócił. Chłopak nie skontaktował się także z rodziną. Nastolatek, jak podaje policja, w niewyjaśnionych okolicznościach stracił w rejonie Zalewu Bagry swój telefon. Odnalazł go nieznany mężczyzna, który skontaktował się z ojcem 15-latka.

Poszukiwania trwają na terenie całego Krakowa, ale zakładamy też taką wersję, że być może ten nastolatek się kąpał, mógł się utopić, stąd chcemy przeszukać brzegi zalewu, ale istotne jest, by wskazać, gdzie ten telefon został odnaleziony, z której strony zalewu, co pomogłoby nam sprecyzować miejsce, od którego można by zacząć poszukiwania – powiedział nam Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Brunon ma 185 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne włosy i niebieskie oczy. Znakiem szczególnym jest kolczyk w nosie. W chwili zaginięcia miał na sobie ciemną bluzę, spodnie jeansowe z dziurami i biało-czarne trampki. Wszystkie osoby, który mają jakąkolwiek informację o zaginionym proszone są o kontakt z V Komisariatem Policji w Krakowie pod numerami telefonów: 12 61 52 916 oraz 997. Policja prosi też o kontakt osobę, która odnalazła telefon zaginionego.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 19-latek z Lidzbarka Warmińskiego

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego (woj. warmińsko-mazurskie) poszukują 19-letniego Marcina Majka. Chłopak wyszedł z domu w piątek, 17 marca, i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Marcin Majek, 19-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, wyszedł z domu 17 marca około godz. 11.00. Wieczorem, około godz. 20.00, skontaktował się telefonicznie z rodziną informując, że wraca do domu. Od tamtej pory jednak nie pojawił się w domu, ani nie rozmawiał z bliskimi.

Chłopak w dniu zaginięcia był ubrany w ciemne dżinsy z niebieskimi wstawkami, czarną kurtkę z kapturem i ciemne buty sportowe z niebieskimi elementami.

Marcin Majek ma około 165 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała i ma krótkie brązowe włosy.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego 19-latka, bądź mają jakiekolwiek informacje dotyczące jego zaginięcia, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 89 767 72 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Zaginęła 13-letnia Michaela Patricia Muzikarova

13-letnia Michaela Patricia Muzikarova ostatni raz była widziana 10 stycznia. Od tego dnia jej los pozostaje nieznany. Dziewczynki poszukuje czeska policja. O pomoc proszą też polskie służby. Czeska policja prosi o publikację w publicznych środkach przekazu wizerunku zaginionej 13-letniej obywatelki Czech.

Dziewczynka ma ok. 125-135 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma szare oczy, brązowe długie włosy, nosi okulary w fioletowych oprawkach. Wygląda na swój wiek, albo nawet trochę młodziej. W dniu zaginięcia ubrana była w ciemny zimowy płaszcz (długość do kolan), ciemne zimowe buty z białym futerkiem, miała przy sobie różowy plecak firmy „Nike”.

W przypadku odnalezienia małoletniej lub uzyskania jakichkolwiek informacji mających związek z jej zaginięciem, policjanci proszą o kontakt z najbliższą jednostką policji albo telefonicznie pod numerami 112 lub 997.
Żródło info i foto: interia.pl

Zaginął 56-letni Zbigniew Kłapacz

Policjanci poszukują 56-letniego Zbigniewa Kłapacz. Mundurowi proszą o kontakt wszystkie osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać mężczyzna lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego zaginięcia. Mężczyzna wyszedł z domu 1 stycznia.

Rysopis zaginionego: wzrost ok. 176 cm, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, szpakowate, oczy szare, twarz owalna. Znaki szczególne: Proteza zębowa obu szczęk, ślad przecięcia nad lewą brwią.

W dniu zaginięcia ubrany był w: czarne buty zimowe do kostek, czarną zimową kurtkę z paskami na pagony, spodnie typu jeans granatowe – ocieplane. Wszystkie osoby, które widziały 56-latka w ostatnich dniach, wiedzą, gdzie może przebywać lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego zaginięcia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce. Można przyjść osobiście lub zadzwonić: nr tel. 12 289 12 11, 12 289-12-29 oraz 997 i 112 na terenie całego kraju.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Trwają poszukiwania dwóch nastolatków

Zaginęło dwóch nastolatków. Ostatni raz byli widziani tydzień temu. Policja prosi o pomoc.

Dominik Zamorski i Dominik Ostrowski 13-go października 2016 roku, wyszli z Mieszkania Usamodzielnienia nr 2 Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Rybniku przy ul. Przemysłowej. Do dzisiaj nie wrócili do placówki, jak również nie nawiązali kontaktu z opiekunami.

16-letni Dominik Zamorski ma około 170 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma krótko ścięte, blond włosy. Ubrany był w spodnie dżinsowe i czarną kurtkę.

16-letni Dominik Ostrowski ma około 170 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, jest blondynem o krótkich włosach, ponadto nosi okulary w czarnych oprawkach. Miał na sobie szarą bluzę i granatowe spodnie dżinsowe.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionych, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu 32 429 52 55, wydziałem kryminalnym KMP w Rybniku 32 429 53 88, najbliższą jednostką policji tel. 997 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginęła 17-letnia Sandra Cielemba

Kielecka policja poszukuje 17-letniej Sandry Cielemby. Nastolatka 16 września wyszła z Zespołu Placówek Dobra Chata w Kielcach. Do chwili obecnej nie wróciła do miejsca zamieszkania, nie nawiązała również kontaktu z wychowawcą. Rysopis: wzrost 165cm, szczupłej budowy ciała, blond włosy do ramion, twarz okrągła, uszy małe przyległe, nos prosty

W chwili zaginięcia ubrana w czarne krótkie spodenki oraz sweter koloru kremowego. W przypadku napotkania lub posiadania jakichkolwiek informacji o zaginionej prosimy o pilny kontakt z komisariatem IV Policji w Kielcach – tel. 41 349 32 60 lub 997.
Żródło info i foto: interia.pl