Posts Tagged “szeryf”

Trzech nastolatków z amerykańskiego stanu Missisipi zostało oskarżonych o zamordowanie sześcioletniego chłopca, który znajdował się w skradzionym przez nich samochodzie. Ebony Archie zostawiła swojego syna w Toyocie Camry przed sklepem w Jackson w stanie Missisipi.

10-15 minut później pod sklep podjechała Honda Civic, wyskoczył z niej nastolatek, który ukradł samochód. Nie wiadomo, czy wiedział, że w aucie znajduje się dziecko. Gdy matka odkryła, co się wydarzyło, poinformowała lokalne biuro szeryfa. W aucie znajdowało się dziecko więc podniesiono tzw. Bursztynowy Alarm (Amber Alert). To system alarmowy, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci w środkach masowego przekazu.

Ciało chłopca znaleziono kilka godzin później. Strzelono mu w tył głowy w hrabstwie Madison oddalonym o około 200 kilometrów od miejsca zdarzenia.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Ciało odkryto w sali konferencyjnej w siedzibie głównej firmy w Cupertino w środę przed godziną 9.00 (ok. 18.00 czasu polskiego). Rzeczniczka szeryfa poinformowała, że ofiarą jest mężczyzna narodowości hiszpańskiej, pracownik Apple. Nikt więcej nie został poszkodowany i nie ma zagrożenia dla innych pracowników – podała rzeczniczka.

Media podają, że obok ciała znaleziono broń, co może wskazywać na samobójstwo. Policja jeszcze tego nie potwierdziła. Wcześniej portal TMZ.com, powołując się na meldunki z biura szeryfa, informował o rannej kobiecie, którą miała odprowadzać ochrona. Zarząd firmy nie wydał jeszcze oświadczenia w sprawie martwego pracownika. Dzień wcześniej Apple podsumował wyniki finansowe za II kwartał fiskalny 2016 r. Gigant zanotował pierwszy spadek sprzedaży iPhone’ów od wprowadzenia tych urządzeń na rynek, oraz pierwszy kwartalny spadek sprzedaży w swojej “nowożytnej” historii.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Niecodzienna sprawa sądowa w USA. 25-letni więzień pozwał zarządzające więzieniem hrabstwo Washington oraz biuro szeryfa za to, że dwie strażniczki więzienne zmuszały go do uprawiania seksu. O sprawie pisze brytyjski tabloid „Metro”. Pozwane to 39-letnia Jill C. i sześć lat młodsza Brett R. Obie nie pracują już w zakładzie karnym, a… same w nim przebywają, za inne przestępstwa seksualne.

Wysokie odszkodowanie

Prawnik więźnia żąda dla niego 650 tys. dolarów odszkodowania, za niedopełnienie procedur przez więzienie i narażenie jego klienta na niechciane przeżycia. W pozwie z początku marca czytamy, że Curry i Robinson nadużyły swojej władzy i miały wielokrotnie zmuszać 25-latka do seksu. Media podają, że mężczyzna był członkiem gangu. Za kratami znalazł się za napad z użyciem broni. Adwokaci kobiet twierdzą, że to sam więzień proponował strażniczkom seks w zamian za wypuszczanie go z ciasnej celi.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Kolejna tragiczna w skutkach strzelanina w USA. Co najmniej cztery osoby poniosły śmierć, a około 20 zostało rannych, kiedy mężczyzna otworzył ogień w Hesston, w stanie Kansas – poinformowała policja. Sprawca został zabity przez policjantów. Według szeryfa T. Waltona mężczyzna strzelał do przypadkowych osób ze swojego samochodu, którym jeździł po ulicach. Policjanci zastrzelili go w budynku firmy Excel Industries, której był pracownikiem. Walton zastrzegł, że nie może podać dokładnej liczby zabitych i rannych w strzelaninie w Kansas. Część osób rannych jest w ciężkim stanie.

Jeden z pracowników firmy w Hesston, Martin Espinoza, który znał zabójcę, opowiadał, że natknął się na niego, kiedy ludzie uciekali z budynku. Mężczyzna, którego określił jako “zazwyczaj zupełnie spokojnego” wycelował w niego broń i pociągnął za spust, ale w magazynku nie było już naboi. Zanim zabójca zdążył wyciągnąć inną, Espinoza zdołał uciec. Hesston w stanie Kansas to mała miejscowość licząca ok. 3700 mieszkańców, odległa o 56 km od miasta Wichita. Firma Excel Industries produkuje sprzęt do pielęgnacji trawników, m. in. kosiarki spalinowe.

Strzelanina w Kansas to kolejna z serii

Strzelanina w Kansas to kolejna, z całej serii podobnych, do jakich dochodzi ostatnio w USA, nastąpił po zaledwie kilku dniach od strzelaniny w Kalamazoo, w stanie Michigan, w której zginęło 6 osób. Media w Hesston twierdzą, że sprawca strzelaniny to Cedric Ford, który pracował w fabryce jako malarz. Kilka dni temu umieścił na Facebooku swoje zdjęcie z karabinem maszynowym, a wcześniej – film, na którym oddaje serie z karabinu, stojąc na polu pszenicy. Te same źródła podają, że był wielokrotnie karany, między innymi za kradzieże, włóczęgostwo i nielegalne posiadanie broni. Jego koledzy z pracy opowiadają, że miał problemy z psychiką i emocjami.

Przemoc z użyciem broni co roku kosztuje życie około 30 tysięcy Amerykanów.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Wykonał wyrok na najbliższych. 19-latek zastrzelił w piątek swoją matkę i dwóch braci, którzy mieszkali w sąsiedztwie, po czym popełnił samobójstwo. Do zdarzenia doszło w osadzie McAllen w amerykańskim stanie Teksas. Według szeryfa zabójca, zidentyfikowany jako Dylan Westerburg, po zamordowaniu matki udał się do domu braci. Zastrzelił ich, a następnie popełnił samobójstwo.

Ewakuacja mieszkańców

Wezwana policja początkowo sądziła, że desperat zabarykadował się w domu i przystąpiła do ewakuacji okolicznych mieszkańców. Dopiero w sobotę funkcjonariusze weszli do domu, gdzie znaleźli zwłoki trzech mężczyzn. Dotychczas nie ustalono motywów działania sprawcy. Mieszkańcy osady są w szoku. Osada McAllen położona jest w odległości 137 km na zachód od miasta San Antonio.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Samotny zamachowiec z niewyjaśnionych przyczyn zaatakował policjantów, zaraz po uroczystości zaprzysiężenia nowych funkcjonariuszy w New Hope w stanie Minnesota. – Kiedy wyszli z ratusza, podszedł do nich uzbrojony mężczyzna i zaczął strzelać. Dwaj nowi policjanci zostali ranni, ale inni odpowiedzieli ogniem. Napastnik zginął na miejscu – poinformował Mike Carlson z biura szeryfa w Minneapolis. Władze miejskie udostępniły nagranie wideo z sesji rady miejskiej, zakłóconej odgłosami tej strzelaniny.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Polski żołnierz i fotograf chor. Sebastian Kinasiewicz zginął w wypadku w górach w amerykańskim stanie Oregon. Jego ciało zauważono z powietrza na zboczu góry Mount Hood – poinformował przedstawiciel biura szeryfa hrabstwa Hood River Pete Hughes. W USA odbywał szkolenie w firmie zajmującej się tworzeniem systemów dla dronów. Hughes powiedział, że zabranie ciała jest obecnie zbyt niebezpieczne z powodu spadających głazów. – “O tej porze roku wspinaczka jest wyjątkowo niebezpieczna” – dodał. Według biura szeryfa Kinasiewicz był wyposażony w raki, czekan i plecak z ciepłą odzieżą i wodą. Rzecznik ratowników górskich z okręgu Portland (Portland Mountain Rescue) Mark Morford powiedział, że świadkowie widzieli samotnego wspinacza na drodze nazywanej Cooper Spur, na północnej ścianie masywu Mount Hood, który ma wysokość 3425 m n.p.m. – “To jest popularny szlak wiodący na szczyt” – powiedział Morford. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

5-letni chłopiec zastrzelił 2-letnią siostrę w amerykańskim stanie Kentucky – poinformowało w środę biuro szeryfa w mieście Cumberland. Lokalny portal internetowy podał, że malec strzelił z własnej broni, którą otrzymał w prezencie. Wiadomo, że do tragedii doszło podczas zabawy. Strzelba stała w rogu pokoju. W jej komorze znajdował się jeden pocisk. W chwili gdy padł strzał, matka dzieci przebywała na werandzie. Dziewczynka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Rodzice dzieci twierdzą, że nie wiedzieli, że broń jest naładowana. Chłopiec otrzymał ją rok temu w prezencie. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Kolejna w ostatnich dniach strzelanina w USA. Jak poinformował dziennik “USA Today”, w stanie Kolorado mężczyzna zastrzelił w wtorek trzy osoby, po czym popełnił samobójstwo. Do tej tragedii doszło na przedmieściach Longmont. Według gazety powołującej się na miejscowego szeryfa, rano na policję zadzwoniła kobieta, która po podaniu swego adresu zaczęła krzyczeć: “nie, nie, nie!”. Jej krzyki przerwał odgłos strzału. Po chwili ciszy telefon wziął do ręki mężczyzna, który powiedział, że zamierza odebrać sobie życie. Zaraz po jego słowach padł strzał. Na miejscu policja znalazła cztery ciała: napastnika i trzech jego ofiar. Okoliczności tych wydarzeń nie są jeszcze znane, zresztą tak jak i motyw zabójcy. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwie osoby – w tym napastnik – zginęły, a jedna została ranna w wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w holu budynku władz federalnych w Las Vegas. Zdaniem reportera agencji AP, oddano około 20 strzałów. Na razie nie wiadomo, kim był napastnik. W strzelaninie zginął jeden ze strażników pilnujących wejścia, a zastępca szeryfa został ranny. Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 8 rano czasu miejscowego (godz. 17 czasu polskiego). Strzały przy wejściu do gmachu słychać było przez kilkanaście minut. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »