Policja z Rybnika publikuje wizerunek podejrzewanego o śmiertelne pobicie

Policja z Rybnika szuka mężczyzny, który pobił na śmierć 36-latka. Podejrzewanym jest człowiek z nagrania kamer monitoringu. Jak podaje rybnicka policja, do zdarzenia doszło 1 grudnia na ulicy Zamkowej w Rybniku. Nic nie zwiastowało tragedii. 36-latek wraz z kobietą robili sobie zdjęcia na tle pomnika byłego burmistrza miasta.

W pobliżu przechodziła inna para. Doszło do awantury, która zmieniła się w szarpaninę. Mężczyzna zaatakował 36-latka, który po uderzeniu w głowę upadł na ziemię.

„W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł w szpitalu. Kobieta i mężczyzna oddalili się z miejsca zdarzenia” – ŚLĄSKA POLICJA

Agresor udał się dalej w nieznanym kierunku. Policja poszukuje pary, której wizerunek opublikowała dzięki nagraniom z kamer monitoringu. Wszyscy, którzy rozpoznają te osoby, proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, Wydziałem Kryminalnym KMP w Rybniku osobiście lub mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Napad na kantor w Warszawie

Policja szuka sprawców napadu na kantor na warszawskich Bielanach. Doszło do niego o poranku na ulicy Przy Agorze. Według informacji reportera RMF FM Mariusza Piekarskiego, nikt nie został rannych. Sprawcom nie udało się zrabować pieniędzy. Coś albo ktoś spłoszył napastników podczas napadu.

Sprawców było kilku, najprawdopodobniej trzech. Jeden z nich zgubił na miejscu mastkę, która miała zasłaniać jego twarz.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Brutalne pobicie 19-latka w Rudzie Śląskiej. Poszukiwani sprawcy

Policja szuka sprawców brutalnego pobicia, do którego doszło w poniedziałek w Rudzie Śląskiej. Ofiara to 19-letni mężczyzna; trafił do szpitala w ciężkim stanie. Sprawcami prawdopodobnie byli pseudokibice Ruchu Chorzów.

Młody mężczyzna został zaatakowany na ul. Kunickiego, kiedy szedł w kierunku mieszkania. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że napastnicy mieli założone kominiarki, na których znajdowały się emblematy Ruchu Chorzów.

Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala, miał uszkodzoną śledzionę.

– Mężczyzna przeszedł operację. Czekamy, aż stan 19-latka będzie na tyle dobry, że będzie mógł złożyć zeznania – powiedział st. asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Policjanci szukają czterech sprawców ataku. Osoby, które mają informacje na ich temat, mogą skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Rudzie Śląskiej, dzwoniąc pod numer 32 244 92 00. Można też poinformować policję za pośrednictwem formularza „Powiadom nas” na stronie internetowej komendy w Rudzie Śląskiej. Policja gwarantuje anonimowość.
Źródło info i foto: TVP.info

Agenci CBA szukają syrenki i dotacji na jej reaktywizację. Kontrola projektu

Centralne Biuro Antykorupcyjne szuka syrenki. CBA wszczęło kontrolę dotyczącą projektu reaktywacji słynnego polskiego samochodu, który nie został zrealizowany. Projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 4,5 miliona złotych, więc agenci sprawdzą zasadność przyznania tej dotacji.

Prześledzą także rozliczania prywatnej firmy oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, które odpowiadały za projekt. Zgodnie z wnioskiem o wsparcie finansowe z 2013 roku, po trzech latach marka Syrena miała być reaktywowana, konsorcjum miało od podstaw zbudować pojazd i rozpocząć jego produkcję – do 300 egzemplarzy rocznie. Dotąd to nie nastąpiło.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Szczecin: Poszukiwany oblał mężczyznę żrącą substancją. Policja szuka świadków zdarzenia

Policjanci z CBŚP w Szczecinie poszukują sprawcy, który 20 marca 2017 roku w centrum Szczecina usiłował pozbawić życia mieszkańca Szczecina, oblewając jego twarz i ciało roztworem stężonego kwasu siarkowego. Choć do zdarzenia doszło 20 marca, dopiero teraz służby upubliczniły zapis kamer monitoringu, które zarejestrowały sylwetkę mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo.

Świadkowie zdarzenia i osoby, które rozpoznają mężczyznę na prezentowanych zdjęciach proszone są o kontakt z CBŚP pod numerami telefonów: 504-316-5 – całodobowo, 112 lub 997 – nr alarmowe, (91) 821-68-10 – w godz. 7:30 – 15:30 sekretariat Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Policja zapewnia anonimowość.
Źródło info i foto: TVP.info

Francuski wywiad szuka szpiegów

Kandydaci na szpiegów pilnie poszukiwani we Francji! Tamtejsze służby wywiadu wojskowego mają dodatkowo zatrudnić ponad pół tysiąca cywilów – m.in. w związku ze wzrostem zagrożenia ze strony islamskich ekstremistów. Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Zewnętrznego (DGSE) francuskiego Ministerstwa Obrony podkreśla, że najbardziej poszukiwani są m.in. informatycy i specjaliści od języków obcych.

Oprócz zagrożenia ze strony muzułmańskich organizacji terrorystycznych powodem masowego naboru nowych pracowników jest coraz bardziej niestabilna sytuacja geopolityczna w rożnych rejonach świata.

Debiutant po studiach wyższych, opracowujący analizy i raporty, może liczyć na pensje w wysokości 2400 euro brutto miesięcznie. Natomiast doświadczeni specjaliści uczestniczący w tajnych operacjach za granicą mogą zarobić nawet do 10 tysięcy euro miesięcznie.
Źródło info i foto: interia.pl

Katowice: Policja szuka rodziców chłopca, który został znaleziony na klatce schodowej

Z dzieckiem jest utrudniony kontakt, więc funkcjonariusze mają problem z ustaleniem jego personaliów i odnalezieniem opiekunów dziecka. Na posterunek policji chłopca przyprowadziła mieszkanka bloku przy ul. Łącznej 5 w Katowicach, która spotkała dziecko na klatce schodowej w sobotę wieczorem.

Chłopiec w chwili odnalezienia ubrany był w czapkę w czarno-szare paski, niebieską kurtkę puchową, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem Myszki Mickey, brązowo-czarne zimowe buty zapinane na rzepy.

Według policjantów, dziecko wygląda na około 3 lata. W chwili odnalezienia chłopiec był bardzo pobudzony, niestety nie udało się z nim nawiązać kontaktu, który umożliwiłby ustalenie jego danych, czy też ustalenie danych opiekunów, bądź jego miejsca zamieszkania. Po konsultacji medycznej, dziecko zostało umieszczone w placówce opiekuńczej.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje dotyczące danych odnalezionego chłopca lub mogące pomóc w ustaleniu jego opiekunów bądź adresu zamieszkania, proszone są o kontakt telefoniczny pod numer 32 200 3700 – Komisariat Policji V w Katowicach lub 32 200 25 55 – Komenda Miejska Policji w Katowicach.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Francja: Mężczyzna próbował przejechać żołnierzy. Policja szuka kierowcy

Mężczyzna próbował w czwartek rano przejechać żołnierzy, którzy uprawiali jogging w pobliżu koszar w miejscowości Varces-Allieres-et-Risset, we francuskich Alpach. Nikomu nic się nie stało – podały agencje informacyjne. Trwają poszukiwania kierowcy.

Ok. godz. 8.45 obok koszar „mężczyzna próbował przejechać wojskowych z 93. pułku artylerii górskiej z Varces” – wyjaśniło źródło związane ze śledztwem, które cytuje agencja AFP. Następnie kierowca ich zwyzywał i uciekł. Według źródła Reutera mężczyzna próbował przejechać w dwóch żołnierzy.

Trwają poszukiwania kierowcy.

– Poważnie traktujemy ten incydent, biorąc pod uwagę kontekst, ale nie znamy motywacji (sprawcy – PAP). Nikt nie został ranny – powiedziało źródło Reutera.

Francja jest w najwyższym stanie gotowości po piątkowym zamachu na południu kraju, gdzie zwolennik Państwa Islamskiego zabił cztery osoby. Był to pierwszy atak po zniesieniu dwuletniego stanu wyjątkowego przez prezydenta Emmanuela Macrona.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Poszukiwani sprawcy wysadzenia bankomatu w Busku-Zdroju

Nieznani sprawy wysadzili w nocy bankomat w Busku-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Silna eksplozja obudziła okolicznych mieszkańców. Policja szuka sprawców. Informację o wybuchu bankomatu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W tej chwili pracujemy na miejscu, sprawdzamy jak doszło do tego zdarzenia, jakie pieniądze zginęły i czy ewentualnie doszło do kradzieży pieniędzy – mówi młodszy aspirant Tomasz Piwowarski, z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Złodzieje mieli ukraść kilka kaset z pieniędzmi, w których znajdowało się kilkaset banknotów. Funkcjonariusze zabezpieczyli też monitoring, który może pomóc w znalezieniu osób, które doprowadziły do wybuchu.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Pisz: Napad na kantor. Było słychać strzały. Sprawcy poszukiwani

Napad na kantor przy ulicy Rybackiej w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie). Jak dowiedział się reporter RMF FM Piotr Bułakowski, trzech zamaskowanych sprawców ukradło plecak z pieniędzmi. Właściciel kantoru oddał w kierunku napastników kilka strzałów.

Mężczyzn szuka teraz policja.
Źródło info i foto: RMF24.pl