Posts Tagged “szwedzcy”

Norwegia wydaliła 18 szwedzkich neonazistów, którzy zamierzali wziąć udział w nielegalnej demonstracji w norweskim mieście Oestfold. Według norweskiej policji, większość należała do Nordyckiego Ruchu Oporu.

W nocy z piątku na sobotę, na granicy ze Szwecją norweska policja zatrzymała kilkunastu Szwedów, po tym jak w należących do nich samochodach, oprócz transparentów znaleziono także noże, kastety i gaz pieprzowy. Prawdopodobnie mieli oni zamiar dołączyć do neonazistów, chcących bez zezwolenia przeprowadzić demonstrację w Oestfold. Zdaniem policji, stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i wczoraj zostali wydaleni z terytorium Norwegii.

W związku z uniemożliwieniem przez policję zorganizowania demonstracji w Oestfold, inni neonaziści zebrali się wczoraj na deptaku w centrum Kristiansand. Według norweskiej policji, w zgromadzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, pochodzących głównie ze Szwecji, Finlandii i Norwegii. Wezwani na miejsce policjanci nie interweniowali. Wczoraj w Norwegii obchodzony był Dzień świętego Olafa – patrona kraju. Szczególnie uroczyście jest świętowany przez nacjonalistów.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Szwedzcy policjanci zatrzymali na autostradzie w pobliżu Sztokholmu, poszukiwanego międzynarodowym listem gończym 30-letniego przestępcę z Polski. Zatrzymany był poszukiwany przez polską policję za serię napadów z bronią i kradzieży samochodów w Ełku w 2015 roku, a także za późniejsze przestępstwa we Włoszech i innych krajach.

W Szwecji ukrywał się dzięki pomocy swoich polskich kolegów, ale od dłuższego czasu był przez policjantów śledzony. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny i stawiał czynny opór – mówi gazecie “Aftonbladet” anonimowy policjant z wydziału ENFAST. Mężczyzna będzie wkrótce przekazany przedstawicielom polskiej policji. Do zatrzymania doszło dzięki współpracy polskich i szwedzkich policjantów w ramach sieci ENFAST, zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców ukrywających się na terenie Europy.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

38-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Szwedzka policja zatrzymała go w Uppsali, gdzie ukrywał się u swojego brata bliźniaka. Został rozpoznany dzięki tatuażom. Rafał S. był poszukiwany za pobicia i uszkodzenia mienia. By uniknąć kary, uciekł z kraju do Szwecji. Poszukiwany został schwytany dzięki współpracy policjantów z Kołobrzegu, KGP i Szwecji. Szwedzcy funkcjonariusze ustalili, że Rafał S. mieszka u swojego brata bliźniaka. Mężczyzna był jednak ostrożny, pojawiał się w domu tylko wieczorami, a legitymował się dokumentami brata. Przy zatrzymaniu Szwedzi nie dali się jednak zmylić i zatrzymali właściwą osobę, bo Rafał S. miał w przeciwieństwie do swojego bliźniaka kilka tatuaży. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

To szwedzcy neonaziści stoją za kradzieżą napisu “Arbeit macht frei” z obozu w Oświęcimiu – podaje szwedzka gazeta Aftonbladet. Zyski z jego sprzedaży miały posłużyć do finansowania aktów terrorystycznych przed przyszłorocznymi wyborami – w tym do zorganizowania zamachu na mieszkanie szwedzkiego premiera! Według gazety, neonazistowska organizacja podzielona jest na dwie grupy. Pierwsza ma za zadanie zdobywać pieniądze na działalność, druga przeprowadzać zamachy. Żródło info i foto: eFakt.pl

Comments Brak komentarzy »