Zaginął 45-letni Arkadiusz Kańczucki

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) od 7 lutego 2020 r. prowadzi poszukiwania Arkadiusza Kańczuckiego. Mężczyzna wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Jak podaje policja, zaginiony 45-latek, w dniu 6 lutego wyjechał z miejsca zamieszkania samochodem marki Seat Altea na tomaszowskich tablicach rejestracyjnych. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu rodzinną i osobami z najbliższego otoczenia, a jego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

W tym dniu ubrany był w czerwony T-shirt z krótkim rękawem, czarne spodnie dresowe i czarną ocieplaną polarową bluzę. RYSOPIS ZAGINIONEGO: wzrost 177 cm, waga ok. 104 kg, sylwetka otyła, włosy ciemne – lekko szpakowate, oczy koloru piwnego.

Osoby mogące mieć jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny lub o jego aktualnych losach, proszone są o kontakt w tej sprawie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim ul. Wandy Panfil 44, telefonicznie dzwoniąc pod numer: Sekretariat Wydziału Kryminalnego w godz. 08:00 -15:00 (kier. 44) 726 10 67, Powiatowe Stanowisko Kierowania – Zespół Dyżurnych (całodobowo) tel. (kier. 44) 726 10 00 lub pod numer alarmowy 112.
Źródło info i foto: se.pl

Zatrzymano sprawców brutalnego pobicia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 47-lat i 21-lat, którzy pobili 25- letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 1 maja 2018 roku po godzinie 16:00, 25-latek ze swoją znajomą poszli do jednego z garażów przy ul. św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Tam młody mężczyzna został zaatakowany i pobity przez znanych mu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Pokrzywdzony zgłosił się do komendy. Funkcjonariusze po przyjęciu zgłoszeniu o przestępstwie pojechali na miejsce zdarzenia. W garażu nadal przebywał 47-letni podejrzany. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy. Okazało się, że miał 1,7 promila w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia rano w swoim miejscu zamieszkania został zatrzymany jego 21-letni wspólnik . Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli w przeszłości notowani.
Źródło info i foto: Policja.pl

Policja zatrzymała pedofila, który umówił się z dzieckiem przez internet

W policyjną zasadzkę wpadł 25-latek, który przez Internet namawiał 14-latkę do spotkania w celach seksualnych. Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego otrzymali informację, że w godzinach popołudniowych ma dojść do spotkania w celach seksualnych 25-latka z 14-latką. Policjanci zorganizowali zasadzkę. 25-latek przyjechał w umówione miejsce. Był zaskoczony, kiedy zamiast dziecka zobaczył policjantów. Funkcjonariusze znaleźli przy nim prezerwatywy.

Mężczyzna przez internet namawiał 14-latkę do obcowania płciowego. Może odpowiadać za usiłowanie doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku życia do obcowania płciowego, za co grozi kara do 12 lat więzienia.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Ciało policjanta na klatce schodowej. Zatrzymano 4 podejrzane osoby

Policja z Tomaszowa Mazowieckiego wyjaśnia okoliczności śmierci 38-letniego funkcjonariusza. Ciało mężczyzny znaleziono w sobotę na klatce schodowej. W związku ze sprawą zatrzymano już cztery osoby. Ciało 38-letniego mężczyzny odkryto w sobotę około godz. 9.00 rano na klatce schodowej domu przy ul. Małkowskich w Tomaszowie Mazowieckim. Denatem okazał się funkcjonariusz tomaszowskiej policji. Do zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby.

Wiele wskazuje na to, że został wcześniej pobity. Przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok. W związku ze sprawą zatrzymane zostały cztery osoby: 30-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 39, 38 i 36 lat. Po wytrzeźwieniu wszyscy zostaną przesłuchani. Z zebranego wstępnie materiału dowodowego wynika, że wspólnie uczestniczyli oni w spotkaniu towarzyskim.
Żródło info i foto: wp.pl

Ujęto ostatniego podejrzanego o brutalny napad na jubilerkę

Łódzcy policjanci zatrzymali 26-latka z Tomaszowa Mazowieckiego podejrzanego o udział w brutalnym napadzie na jubilerkę i jej córkę. W czerwcu ub. roku kobiety zostały pobite we własnym mieszkaniu w Łodzi i okradzione z biżuterii wartej 60 tys. zł. To ostatni z trzech podejrzanych o napad; wcześniej w ręce policjantów wpadli 30-latek i 27-latek z Łodzi; całej trójce grozi kara do 12 lat więzienia – poinformowała w niedzielę rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Ostatni ze sprawców został zatrzymany przez łódzkich policjantów i funkcjonariuszy CBŚ na początku stycznia, kiedy jechał samochodem w Łodzi. Według policji zebrany przez śledczych materiał dowodowy m.in. okazania, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów udziału w brutalnym napadzie. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Wejście ABW do mieszkania Roberta Frycza było zasadne

– „Wejście do mieszkania autora strony antykomor.pl, przeszukanie i zabranie laptopa oraz dysków przez funkcjonariuszy ABW było zasadne” – uznał sąd w Tomaszowie Mazowieckim. Utrzymał tym samym w czwartek w mocy postanowienie miejscowej. Chociaż strona została reaktywowana na amerykańskich serwerach, to obrońcy wolności słowa są zawiedzeni decyzją sądu. 25 maja do mieszkania Roberta Frycza, autora krytycznej wobec prezydenta Bronisław Komorowskiego strony antykomor.pl, na podstawie postanowienia tomaszowskiej prokuratury, weszli funkcjonariusze ABW oraz dwóch policjantów. Przeszukali je oraz zabezpieczyli laptop i inne nośniki danych. Autor strony, na której od sierpnia zeszłego roku gromadzone były materiały o prezydencie, po wyjściu funkcjonariuszy zdecydował się na jej zamknięcie. Żródło info i foto: tvn24.pl

Pedofil na dziecięcych zawodach sportowych

Blady strach padł na rodziców, których dzieci brały udział w zawodach sportowych w Tomaszowie Mazowieckim. Mężczyzna, który brał udział w imprezie, trzy lata temu wyszedł z wiezienia. Skazany był za wykorzystywanie seksualne dzieci – informuje tvn24.pl
Michał R. został skazany na trzy lata wiezienia w 2001 roku. Jako wychowawca na obozie letnim skrzywdził pięć dziewczynek w wieku 10 i 12 lat. – „Były to czynności seksualne polegające na obnażaniu dziewczynek, dotykaniu ich, lizaniu ich po całym ciele, po narządach płciowych” – przypomina Jacek Gmaj, prezes Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim. Na stadionie było ponad 130 dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Jak się okazało, organizator imprezy – emerytowany nauczyciel wf-u Antoni Smolarek – wiedział kogo zaprasza do współpracy. Michał R. to jego długoletni przyjaciel. Żródło info i foto: tvn24.pl