Korczowa: 2 miliony papierosów przemycane w torfie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej wykryli przemyt prawie 2 milionów sztuk papierosów. Kontrabanda o rynkowej wartości 1,4 mln zł była ukryta w torfie.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę wjeżdżającą do Polski. Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli przez 29-letniego kierowcę ukraińskiej ciężarówki, w samochodzie znajdować miał się nawóz, który miał trafić do jednego z krajów UE – poinformowała rzecznik prasy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z oddziału celnego w Korczowej podjęli jednak decyzję o prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Następnie dokonali całkowitego wyładunku towaru z naczepy – dodała.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze odkryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w pojemnikach z plastiku. Te z kolei umieszczono na paletach.

Jak zaznaczyła Chabowska – w sumie wykryto prawie 2 mln sztuk papierosów, których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 mln zł. Aktualnie trwają ustalenia, skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, w ramach tego postępowania zatrzymane zostały papierosy i pojazd, którym były przewożone – powiedziała.

Za przemyt tej wielkości grozi do 10 lat więzienia.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Papierosy zamiast torfu. Udaremniono gigantyczny przemyt

4,5 mln zł warte są przemycane papierosy, które zatrzymali na granicy z Białorusią w Kuźnicy podlascy celnicy. Przewożono je zamiast zadeklarowanego ładunku torfu. To największy w tym roku przemyt papierosów na polsko-białoruskiej granicy. Przeważnie przemytnicy próbują przemycać papierosy w dużych transportach przez granicę z Litwą, gdzie nie ma kontroli paszportowo-celnych. Przemyt odkryto w ciężarówce na polskich numerach rejestracyjnych. Kierował nią 31-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Według dokumentów miał to być transport 900 paczek torfu z Białorusi do firmy w centralnej Polsce. Celnicy znaleźli w naczepie 20 owiniętych czarną folią palet a na nich prawie 550 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Żródło info i foto: RMF24.pl

25-letni Wietnamczyk uprawiał marihuanę

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu Wietnamczykowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków, uprawę konopi oraz kradzież prądu. Mężczyzna został zatrzymany w Michałowicach, gdy chciał odjechać sprzed wynajmowanego domu. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał 0,5 promila. W pojeździe mundurowi znaleźli torf. Podejrzewali, że jest skradziony. Sprawdzili więc dom, który opuścił Wietnamczyk. Tam odkryli plantację marihuany: w sumie 926 sadzonek oraz 22 opakowania sprasowanego suszu ważącego prawie 14 kilogramów. Żródło info i foto: zw.com.pl