Posts Tagged “tragedia”

Prokurator generalny USA Jeff Sessions powiedział w poniedziałek, że tragedia w Charlottesville w stanie Wirginia “nosi wszelkie znamiona rodzimego terroryzmu”. Do tragedii doszło w sobotę, kiedy neonazista wjechał w tłum, powodując śmierć jednej osoby i raniąc 19.

Domniemany sprawca tragedii to 20-letni James Alex Fields Jr. Podczas demonstracji białych nacjonalistów i kontrdemonstracji ich przeciwników potrącił on rozpędzonym samochodem dodge challenger 32-letnią Heather Heyer, powodując jej śmierć, a następnie uderzył w dwa jadące przed nim samochody. W wyniku reakcji łańcuchowej samochody wjechały w uczestników kontrdemonstracji, powodując poważne, a w niektórych przypadkach krytyczne obrażenia u 19 osób.

Podczas zamieszek w Charlottesville w katastrofie policyjnego śmigłowca zginęło także dwóch policjantów.

Fields, który przyjechał na demonstrację ekstremistów zorganizowaną pod hasłem “Zjednoczyć prawicę” ze stanu Ohio, uciekł z miejsca wypadku, jednak wkrótce został zatrzymany.

Nauczyciel historii Fieldsa powiedział, już “w szkole średniej był on zafascynowany Hitlerem i nazizmem”. Sprawca tragedii został oskarżony o morderstwo, poranienie 19 osób oraz ucieczkę z miejsca wypadku.

Sessions, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w przeszłości często krytykowany za rasistowskie uprzedzenia, zapowiedział w poniedziałek, że prokuratorzy federalni zamierzają wysunąć przeciw Fieldsowi dalsze zarzuty, w tym oskarżenia na podstawie ustawy o walce ze zbrodniami nienawiści.

Gwarantuję, że wysuniemy przeciw niemu najbardziej surowe zarzuty, jakie są możliwe – dodał.

Fields, który zaciągnął się do wojska, zrezygnował z dalszej służby wojskowej po wstępnym przeszkoleniu. Obecnie przebywa w lokalnym areszcie śledczym w Charlottesville.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Jak poinformowało w niedzielne popołudnie Radio ZET ruszyło już śledztwo po tragicznej nawałnicy w Suszku, gdzie zginęły dwie nastolatki, przebywające tam na obozie harcerskim. Śledczy badać będą trzy wątki. Jak zdradził prokurator Jacek Korycki z Prokuratury Okręgowej w Słupsku:

- Badamy trzy wątki: nieumyślnego spowodowania śmierci, uszkodzenia ciała wielu osób i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W tym kierunku będą prowadzone czynności.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chojnicach. Trwają przesłuchania. Jak dodał Korycki kolejne kroki będą zależeć od tego, czy ktoś zawinił, czy nie, oraz czy tragedii można było uniknąć.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

W lutym ubiegłego roku całą Polską wstrząsnęła wiadomość o brutalnym morderstwie, którego dokonał Kajetan P. 27-latek miał zabić 30-letnią młodą lektorkę i tłumaczkę języka włoskiego w jej własnym domu, dokąd pojechał na lekcję, następnie odrąbać jej głowę (!) i taksówką przewieźć ciało do swojego mieszkania. Ślady próbował zacierać podpalając lokal. Po kilkunastu dniach pościgu został zatrzymany na Malcie.

Śledztwo trwało półtora roku – biegli prosili o wydłużenie okresu, w którym P. był poddawany badaniom psychiatrycznym. A było co badać, bo w trakcie przesłuchań zeznał, że postanowił zabić człowieka “w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami”, a także zaatakował konwojującego go strażnika “ostrym narzędziem” i próbował udusić badającą go psycholożkę.

Dzisiaj rano pojawiła się informacja, że Kajetanowi P. wreszcie postawiono zarzuty. Na szczęście po obserwacji sądowo-psychiatrycznej uznano, że może odpowiadać za swoje czyny – przez długi czas sugerowano, że w trakcie popełniania zbrodni był niepoczytalny i trafi co najwyżej do zamkniętego ośrodka. Prokuratura Krajowa oskarżyła go o brutalne zabójstwo tłumaczki, napaść na policjanta oraz napaść biegłą psycholog.
Źródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »

Niepokojące wieści napływają do nas z Orlando na Florydzie: w przemysłowej, wschodniej części miasta doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosło co najmniej pięć osób. Służby na wstępie poinformowały, że zdarzenie nie miało charakteru terrorystycznego, a związane było z “przemocą w miejscu pracy”. Wśród ofiar jest również sam napastnik. Lokalne media, powołując się na źródła w policji informują, że sytuacja jest już ustabilizowana, a obława została zakończona.

Przypomnijmy, że w przyszłym tygodniu minie rok od innej tragedii, do której doszło w klubie Pulse w Orlando – Omar Mateen zastrzelił 49 osób i ranił kolejne 53. W trakcie śledztwa podkreślał zaś, że jest wierny Państwu Islamskiemu i jego liderowi Abu Bakrowi al-Bagdadiemu.

Dodajmy, że w Stanach Zjednoczonych w średnio co trzecim gospodarstwie domowym znajduje się co najmniej jedna legalna sztuka broni.
Źródło info i foto: Pudelek.pl

Comments Brak komentarzy »

Płetwonurkowie wydobyli ze stawu w Zabrzu ciało 57-latka, który poszedł popływać ze swoją 6-letnią córką. Matka, która czekała na nich przy brzegu, miała we krwi ponad 2 promile alkoholu.

- Ojciec wziął dziewczynkę na plecy, wszedł do wody i zaczął płynąć. Kiedy był mniej więcej na środku zbiornika, zniknął pod powierzchnią wody – powiedziała w rozmowie z dziennikzachodni.pl st. sierż. Agnieszka Żyłka. Mężczyzna chciał przepłynąć na drugi brzeg.

- Dziewczynce udało się utrzymać na powierzchni stawu, a z pomocą ruszyli jej 14-letni brat, a także jeden ze świadków zdarzenia – dodaje st. sierż. Żyłka. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że dziewczynka zawdzięcza życie młodemu chłopakowi, który przechodził obok i ruszył jej na pomoc. Jej ojca nie udało się uratować.

Matka była kompletnie pijana

Na brzegu czekała matka. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Rodzina mieszka w lokalu socjalnym, dzień przed wypadkiem zarówno ojciec, jak i matka mieli pić alkohol. Świadkowie twierdzą, że podobnie było w dniu, kiedy przyjechali nad staw. Akcja ratunkowa mężczyzny rozpoczęła się jeszcze we wtorek, kiedy doszło do zdarzenia, ale została przerwana ze względu na burzę.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Brytyjskie służby potwierdziły, iż wśród ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Manchesterze znajduje się co najmniej dwoje obywateli RP, a jeden został ranny – podało w czwartek polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Do tragedii doszło podczas koncertu amerykańskiej piosenkarki.

„Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia” – napisało w komunikacie MSZ. Rodziny ofiar zostały objęte opieką konsulów. „Niezbędną pomoc konsularną otrzymują także ranny obywatel RP i jego rodzina” – dodano.

W zamachu w Manchesterze zginęły co najmniej 22 osoby i jest wielu rannych. „Apelujemy do Polaków przebywających w Manchesterze o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb” – głosi komunikat. Specjalny numer kontaktowy dla rodzin uruchomiony przez Konsulat Generalny RP w Manchesterze: +44 (0) 77 69 97 57 19

Kondolencje rodzinie zmarłych w zamachu Polaków złożyła na Twitterze premier Beata Szydło.

Sprawcą zamachowiec samobójca

Do silnej eksplozji doszło w poniedziałek wieczorem w hali Manchester Arena po koncercie amerykańskiej wokalistki Ariany Grande. Brytyjska policja ustaliła, że sprawcą ataku był 22-letni Brytyjczyk libijskiego pochodzenia Salman Abedi. Zamachowiec samobójca miał ze sobą „prowizoryczny ładunek”, który zdetonował po koncercie.

Do przeprowadzenia ataku przyznało się Państwo Islamskie. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak. Theresa May zarządziła we wtorek podniesienie poziomu zagrożenia terrorystycznego w Wielkiej Brytanii do najwyższego, piątego poziomu. Formalnie oznacza on, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Kierowca samochodu, który w czwartek wjechał w grupę ludzi na Times Square w Nowym Jorku, w chwili wypadku mógł być pod wpływem narkotyków – przekazała telewizja CBS, powołując się na informacje uzyskane od prokuratury. W wypadku zginęła 18-letnia kobieta, 22 osoby zostały ranne. Według CBS sprawca wypadku, 26-letni były wojskowy Richard Rojas mógł zażyć substancję o nazwie “K2″ lub “Spice”, czyli tak zwaną syntetyczną marihuanę.

Wcześniej w czwartek policja poinformowała, że Rojasa poddano badaniom na obecność alkoholu we krwi. Według wstępnych ustaleń śledczych mężczyzna nie miał związków z terrorystami. Jak powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, na razie nic nie wskazuje na to, aby mogło chodzić o akt terroru.

Wtargnął na chodnik

Samochód kierowany przez 26-latka w czwartek około południa czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce) wtargnął na chodnik i według relacji świadków zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w latarnię i bariery blokujące dostęp do chodnika. W wypadku zginęła 18-letnia kobieta, a rany odniosły 22 osoby. Stan czterech z nich lekarze wciąż określają jako zagrażający życiu. Times Square jest nowojorską atrakcją turystyczną. Codziennie przechodzą tamtędy setki tysięcy ludzi. Specjalne bariery mają chronić pieszych, ale nie są one jeszcze szczelne i w wielu miejscach samochody mogą nadal wjechać na chodniki lub skwery.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

W jednym z mieszkań w Jaworznie w woj. śląskim znaleziono nieprzytomnego pięciomiesięcznego chłopca i jego ranną matkę. Niemowlę zmarło. Kobieta jest w szpitalu. Informację o tej tragedii dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Policjanci zostali wezwani na miejsce po telefonie do centrum ratunkowego. Gdy przyjechali do mieszkania, znaleźli tam ranną kobietę oraz nieprzytomnego, 5-miesięcznego chłopca. Najpierw policjanci, a potem wezwani na miejsce ratownicy medyczni prowadzili reanimację. Dziecka nie udało się uratować.

W tym samym czasie do szpitala przewieziono ranną matkę dziecka. Kobieta miała rany kłute w okolicy brzucha. Natomiast na ciele chłopca takich ran nie było. Kluczowe będą tu zeznania 25-letniej kobiety. Na razie jej przesłuchanie jest jednak wykluczone. W mieszkaniu, gdzie doszło do dramatu, policja zbiera wszelkie możliwe ślady.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Rodzinna tragedia w Łapach na Podlasiu. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny i jego 10-letniego syna – dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. 36-latek i jego syn mieli rany postrzałowe. Policja na miejscu znalazła też broń.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Tragedia w Kielcach. 43-letni mężczyzna po powrocie do mieszkania zastał w nim zwłoki dwójki dzieci i ciężko ranną żonę – podaje RMF FM. 15-letnia córka, 5-letni syn i kobieta mieli liczne rany kłute. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz.

- Nie mamy informacji o udziale osób trzecich – mówi w rozmowie z RMF FM Mariusz Bednarski ze świętokrzyskiej policji.

Na razie jest za wcześnie na stwierdzenie, że mogło być to rozszerzone samobójstwo. Musimy jeszcze przeprowadzić wiele czynności na miejscu, w którym doszło do tragedii – zapewnia aspirant Mariusz Bednarski.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »